Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921589 defa)

0 Üye ve 135 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #5420 : 26 Ekim 2014, 19:07:59 »
Öncelikle  konu dışında bir durum, bu tür fotoları ilgili bölüme atmak daha uygun olur...

Benim şahsi düşüncem fotoda ki yer çoktan talan edilmiş.Sağ tarafa doğru olan yükseltinin devamını görmek isterim.
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #5421 : 26 Ekim 2014, 19:09:29 »
Cubukla arayıp mezar buluyorsunuz sayın hititli helal olsun size benim tanidiğim bir dünya cubukcu var hepsinin cebinde cay parası ya var ya yok , en iyisi dedektor tabi bence

mammi35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5422 : 26 Ekim 2014, 19:13:54 »
fotoğrafta kayalıktaki kaya  mezarları uzun zaman önce soyulmuş merdiven dediğiniz yer  mezar açılmış  hilal işaretinin yanın da kaya mezarı olur  oda açılmış  pek uğraşmaya gelmez

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5423 : 26 Ekim 2014, 19:43:16 »
Cubukla arayıp mezar buluyorsunuz sayın hititli helal olsun size benim tanidiğim bir dünya cubukcu var hepsinin cebinde cay parası ya var ya yok , en iyisi dedektor tabi bence

Yanılmıyorsam aynı şehirdeyiz.
Bigün merkeze geldiginiz uygun zaman ve hava olursa gider denemeler yaparız bi yerlerde.

Arefe günü daha evvelden tespit ettigim 2 mezar ve malzeme olan yeri adrenalin gpr radar tarzı bir cihazla ve manyetometre ile ölçtüler dısardan gelen bi ekip.
Cm cmine aynı derinlik ve noktayı aldılar benim cıbıklarla aldgım yerde.

Cubuk konusundan fazlaca bahsetmek istemiyorum cünkü konu farklı ve hüseyin ustamızda bu konuda rahatsız oluyor.
Lakin merakınızı gdermek adına gelmek isterseniz delta pulse veya baska hangi cihazla gelirseniz buyrun götürürüm ölçersiniz yerleri.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5424 : 26 Ekim 2014, 19:50:53 »
Bu arada; fotoyu büyütüp baktımda merdivenlerin bitimindeki yer acılmıs sanduka tipi mezar.
Ki genelde buda olur.
Lakin asıl mezar/mezarlar o digil.
Önünde taş hafriyatı olan yerler varsa işini kolaylaştırır.
Oda acılırken kırılıp cıkan taslar toplanmaz genelde.

Orada 2 veya daha fazla oda tipi mezarın var.
Tek resimde herseyi görmek mümkün digil.
O nedenle gidip bakmalısın.
Acılmıs oda vetya odalar yoksa mezarların duruyordur.

Dedektörlede orada sikke vs toplarsın muhtemelen.
Mühim kişilerin mezarları civarında sacılmıs sikkeler cıkıyor genelde.

Sol kısımda da 2 parca kırılmıs kapak gibi taslar var.Sanırım üsttede acılmıs sanduka tipi mezarın var.Şuan göörünen 2 adet acılmıs sanduka tipi mezar var.
Biraz dikkatli incelerse bişiler cıkabilir sanırım.

« Son Düzenleme: 26 Ekim 2014, 19:53:01 Gönderen: HİTİTLİ »

mammi35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5425 : 26 Ekim 2014, 19:54:42 »
orada oda mezar olması çok zor  sadece kaya mezarı olur onlarda açılmış

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5426 : 26 Ekim 2014, 20:00:54 »
ustalar kusura bakmayın konu 3s fakat bız mezarla ilgili yorum yapıyoz yarın yenı bır konu acayım resimlerin hepsını tek tek atayım huseyın usta kusura bakma konuyu dagıttım
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5427 : 26 Ekim 2014, 20:01:10 »

UNUTMAYALIM......
SİTEDE SUNULAN HER TESPİT VE YAPILAN HER YORUM, KAZI RUHSATLI ÇALIŞMA OLDUĞU VARSAYILARAK VEYA YETKİLİLERE BİLGİ VERME AMACIYLA ÖN BİLGİ AMAÇLI YAPILMAKTADIR.YASAL OLMAYAN UYGULAMALARDA  BULUNMAYALIM.
 Madde 50 - Define aramak isteyenlere, bu Kanunun 6 ncı maddesinde korunması gerekli taşınmaz kültür ve tabiat varlığı olarak belirtilen yerler ile tespit ve tescil edilen sit alanları ve mezarlıklar dışında, Kültür ve Turizm Bakanlığınca define arama ruhsatnamesi verilebilir.
Saygılarımla.

Mezar vb kültürel deger barındıran yerler için kazı izni verilmez.
Bu ayrıntıyı atlamyalım.

Mezara mümkünü yok resmi kazı ile el sürülemez.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5428 : 26 Ekim 2014, 20:41:31 »

Evet akdeniz bolgesinde 3s im var fakat 3d si yok ufak tefek bisi bulursam 3d taktircam kafaya koydum cok sagolun usta boyle seyler duydukca hevesim yukseliyo

İsabetli bir karar; ayrıca verdiğin fotodaki merdiven sahte merdiven içine malzeme saklanmış ve kırılmış içi boşaltılmış.Ama oradaki asıl işaret o değil kayanın yan sol tarafında üç adet kaya mezarı işareti bulunmaktadır. Asıl önemli olan sanırım budur. Dikkat etmen nokta burasıdır.

MErdiven sahtedir demek cok dogru olmaz belkide hiç dogru olmaz.
Mühim veya zngin sahısların mezar verilerine bakarsanız adak sunuları olur farklı emareler bulunur.
MErdivende adak sunusu ile beraber görülür cogu zaman.
Bulundugum sehirde örenegi var.
Kamyon kadar bir kayaya odanın hemen 1-2 mt sag kısmından yuvarlak halde dolanarak tepeye cıkan merdiven var.
Üsttede adak sunu cukuru var.
Bunlar standartı olan emare ve sistemler.

ayrıca elektronik cihaz olmadan araziye cıkılmaz demisiniz buyrun sivasa gelin sadece cubuk ve işaretlere bakarak size mezar tespit ediyim ve gidip gpr radar veya ne isterseniz alın ölçün cm cm tutmazsa konusun.

Kaya mezarı cihazla tespit etmek caylaklıktan öteye gitmez.

Define dedigimiz mesele teknik işidir.
80 lerde bugünki gibi ciddi cihazlar yoktu ama cok büyük soygunlar yapıldı.
Bunları nasıl tespit ettiler acaba.

Delta pulse benimde favorimdir.
Bi minelapa 17 bin veya lorenze 20 bin vericegime delta pulse 3s 3d alırım full takım halde.

Hem üretici hüseyin beye destek vermiş olurum hemde gönül rahatlıgı ile uygun fiyata kalite cihaz kullanmıs olurum.
Lakin elektronik cihazlar dısındaki şeyleride silip kenara atmamak lazım.

Benim kanaatimce delta pulse eger kayada caslışıyorsa burada kullanılır.Yok kayada calısmaz ise veya bu cihaza sahip digilse arkadas o zaman bi cubukla bosluk tespitide mezarı verir.

İş bilen biri hiçbirşey olmadan direk gidip mezarın girişini verebilir rahatlıkla.

MEzar ciddi manada güzel bi mezar ve cok ciddi rakamlar edebilecek eşyalar cıkacaktır.

Sayın Hititli bazı konularda hemfikir olmakla birlikte, kimseye arkeoloji öğretmeye çalışmıyorum, ancak kısa ve öz cümlelerle yönlendirme yapıyorum. Sunak alanı olduğu kesin olmakla birlikte tabii bu kaba bir tabir olur,çünkü hiç kimse buralarda sunu yapıldığını kesin olarak bilmediği gibi kabul etmeyen bir çok kişi bulunmaktadır. Merdiven sonlarında bu tür kalıntılar olduğu doğrudur.Antik mezar ustaları bulundukları coğrafi şekillere göre çalışmalar yapmışlardır. Standart bir çalışmanın tüm uygarlıklar için var olduğu yanlıştır. Genel anlamda kabul edilebilir benzerlikler mevcuttur. Mammi 35'in belirttiği gibi lahit olarak ta kullanılmış olabilir, sonuçta her üç durumda da alan boştur. Ancak yakınlarında kaya mezarları olduğuna işarettir.

Çubuk kullanarak bir şeyler bulanlar olabilir, ancak keramet çubukta değil kullanan kişidedir. Ancak her kişi bunu başaracağı söylenemez elinde ister çubuk ister ağaç dalı olsun ister sarkaç ister insan saçı bunlar sadece sana ibre görevi görür. Dedektör sahipleri bile cihazını tanımadan kullanmayı beceremezken her insanın çubuk  türü çalışmalar yapması beklenemez. Radyestezi kişilerle ilgili bir konuyken, dedektör teknik bir konudur. Çubuğu herkes kullanamazken dedektörü kısa bir sürede herkes öğrenir. Her insanın bir özelliği vardır, Rahmetli babamda ağaç ile su bulurdu. Seninde söylediğin gibi bu işler teknik iştir onun için elektronik cihazlardan şaşmamak gerekir.

Sana da bu tür özelliklerin yok diyemem ancak çok çubukçular gördüğüm için kusura bakma,test yaptığımızda üç tane fincanın içinden yüzüğü bulamazlarken dedikleri 5-10 metreyi görüyorum deyip te kazmak pek cazip gelmiyor.Bizde yok böyle özellikler bu yüzdende dedektör alıyoruz. Bizim çubuğumuz da bu..Teknoloji ekibi ürünlerininde üreten kişilerin kalitesi sebebiyle kaliteli olduğunu görüyorum.

Hüseyin ustanın bu tür desteklere ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Biz destek değil, kaliteyi ucuza almak için satın alıyoruz. Ürünleri geliştirerek asıl desteği usta bizlere veriyor.  Yakinen bir bağlantım yok daha önce iki adet cihaz aldım. Sağlam ve güvenilir ve kalite olmasa bir üçüncüsünü düşünmezdim, hatta belki bir dördüncü ve beşinci model bile alacağız ilerleyen zamanlarda.

Geçmişte bir çok soygunlar olduğu kesin, ancak mezarlar zaten yapıldığı dönemde aynı dönemlerde soyulmuşlardır. Günümüzde ise dedektörlerin ortaya çıkmasından önce(ülkemizde) deneme yanılma yöntemiyle yani balyozla vurarak soygunlar yapılmıştır, gerçekten teknik bir çalışma senin deyiminle, işte yasalarda bu gibiler yüzünden bu kadar değişti ve herkesin önünü kesti. Görüyoruz dedektörsüz teknikçalışmaları güzelim eserler paramparça olmuş. Adamlar boşluk bulacağım diye yani gizli oda bütün duvarları kırmışlar, örnekleri her yerde mevcut.

Saygılarımla.

devran55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5429 : 26 Ekim 2014, 21:18:49 »
Ustalar burasi yeri degil ama bir kanal isareti de ben gonderin sizce bu mezar sembolumu

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5430 : 26 Ekim 2014, 21:26:38 »
@ankebut

Standarttır dedigim ayrıntılar; adak sunuları ve sanduka tipi kaya mezarlar ve mihrap benzeri oymaların birarada oluşudur.
Bu kayalık ve mezarlara ciddi manada benzeyen Hitit dönemi oldugunu düşündügümüz yerimiz var sit alanında.
Ön ve arka yüzünde 2 oda mevcut biri acılmıs.Hemen yanında sanduka tipi mezar/mezarlar ve adak sunuları ve merdivenler.
Benim standarttan kastım bunlardır.
Hani adak sunusu olmayan merdiveni olmayan sadece yuvarlak oyması bulunan mezarların fakir mezarı olması ve sayılması gibi.
Genel standartlar kısacası.
ÖZelde elbette medeniyetten haric bölge,dönem,inanc vb bircok farklılık etkisiyle farklılıklara sahip mezarlar var.
Bu konuda aynı şeyleri söylüyoruz.

Cubuklara gelince ; elbette keramet cubukta digil insanda.Lakin tamamiyle böyle digil.
Ben 4 adet farklı cubuk kullanıyorum ve delta pulse alıcak param olmadıgı icin ucuz diye cubuklara basladım.)))
İşn tuhaf tarafı hiç boş gecmedim cubuklarla.
Gpra radar cihazla ve minelapla vs co yerde tespitlerim teyit edildi.
Bu teyitler kaçak kazı şeklinde digildi elbette.
Gpra radar tarzı cihazlarla bildiginiz üzere grafiksel 3 boyutlu görüntüler elde edilmekte.

Bildigim ve deneyimledigim bi konu oldugu icin iddialı konusmaktayım.
Lakin kesinlikle bende bi elektorinik cihaza sahip olmayı önemsiyorum.

Hüseyin ustamıza destek dedim bu dogru,şöyleki ; hüsyein ustamız delta pulseyi tasarlıyor ve bizler bunu satın almasak ilgi göstermesek bu cihazın bi kıymeti yok.
Ayrıca bu cihazları satın alıpta tecrübe eden dostlarımız video veya bilgilendirmelerle derinlikte ayrımda vsde belli hatlar üzerine oturtmaktalar.
Bu acılardan hüseyin ustamıza ciddi manada destek verdiklerini görebiliriz.

Geçmişte yapılan soygunlara mezarların yapıldıgı tarihteki soygunları dahil edebiirsin.Lakin tümüyle gecmişte soyulmus diyemezsin bu yanlış.
Türkiyede özellikle 50 li yıllarda definecilik kültürü ortaya cıktı ve yabancıların yardımı ile soyunlar basladı.
Nevsehir civarında tümülüsler ise ilk soyulan yerlerdi.

Belki inanmıcaksınız ama cubuklarla tespit edilmekteydi bircok yer.
elbette işaretleri bilmekte mühimdir bu işte.

Kısacası ; ben kendime güvenen bi cubukcu olarak delta pulseyi ciddi şekilde önemsiyorum.
Cubuk herkeste calışmaz ve herkes kullanamaz dogru.

Delta pulse gibi cihazlar ise herşeyi kolaylaştıran ve kimi durumlarda cubuklardan daha net ve iyi şekilde ifade edebilen şeylerdir.

Daha fazla yorum yapıp konuyu kirltmek istemiyorum.

Daha evvelde foto paylaşılmıstı ve yorumlar gelmişti.Bu yorumlara tepki gelmeyince bende resimlere yorum yapmak serbest diye düşünerek yorum yaptım.

hüseyin ustamızdan özür dilerim konuyu kirletirken arkadaslara yardım etmiş oldum bilmeden .)))

Herkese sevgiler dostlar.
İnş yakında delta pulse alıyorum ve hem cubuk hemde delta pulse ile cekicegim videolarla konuya katkı saglamaya calışıcam.
Güzel cekimlerimiz olucak nasipse.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5431 : 26 Ekim 2014, 21:37:41 »
Ustalar burasi yeri degil ama bir kanal isareti de ben gonderin sizce bu mezar sembolumu

Kesin olarak bilinmemekle birlikte ve işaret olduğunu var sayarsak  çift taraflı girişi bulunan yığma yeraltı oda olma ihtimali var.

devran55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5432 : 26 Ekim 2014, 21:48:17 »
Ustam bu kanallar  6 tane yan yan en uzunu 2metre 30cm en kisasi 60 cm

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5433 : 26 Ekim 2014, 22:00:57 »
Ustam bu kanallar  6 tane yan yan en uzunu 2metre 30cm en kisasi 60 cm

Parçanın bütününü görmeden yorum yapmak eksik olur.
Saygılarımla

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5434 : 26 Ekim 2014, 22:07:38 »

Biraz ayrıntı katarsak daha iyi olur diye düşünüyorum; Maksat moral bozmak değil ama doğru bilgi vermek..Ayrıca dedektörlerin sadece define amaçlı üretildiğini düşünmek yanlış olur bence, çünkü çok geniş kullanım alanları mevcuttur.

UNUTMAYALIM......
SİTEDE SUNULAN HER TESPİT VE YAPILAN HER YORUM, KAZI RUHSATLI ÇALIŞMA OLDUĞU VARSAYILARAK VEYA YETKİLİLERE BİLGİ VERME AMACIYLA ÖN BİLGİ AMAÇLI YAPILMAKTADIR.YASAL OLMAYAN UYGULAMALARDA  BULUNMAYALIM.

Madde 50 - Define aramak isteyenlere, bu Kanunun 6 ncı maddesinde korunması gerekli taşınmaz kültür ve tabiat varlığı olarak belirtilen yerler ile tespit ve tescil edilen sit alanları ve mezarlıklar dışında, Kültür ve Turizm Bakanlığınca define arama ruhsatnamesi verilebilir.

Saygılarımla.

TAŞINMAZ KÜLTÜR VARLIKLARI ŞUNLARDIR:
Eski anıt ve duvar kalıntıları; freskler, kabartmalar, mozaikler,kaya mezarlıkları, yazılı, resimli ve kabartmalı kayalar, resimli mağaralar, höyükler, tümülüsler, ören yerleri, akropol ve nekropoller; kale, hisar, burç, sur, tarihi kışla, tabya ve isihkamlar ile bunlarda bulunan sabit silahlar; harabeler, kervansaraylar, han, hamam ve medreseler; kümbet, türbe ve kitabeler, köprüler, su kemerleri, su yolları, sarnıç ve kuyular; tarihi yol kalıntıları, mesafe taşları, eski sınırları belirten delikli taşlar, dikili taşlar; sunaklar, tersaneler, rıhtımlar; tarihi saraylar, köşkler, evler, yalılar ve konaklar; ; çeşme ve sebiller; imarethane, darphane, şifahane, muvakkithane (tarihi saat dükkanları), simkeşhane (tarihi kuyumcu yerleri), tekke ve zaviyeler; mezarlıklar, hazireler (ibadethaneye bitişik mezarlıklar), arastalar(tarihi dükkanlar), bedestenler (tarihi dükkanlar), kapalı çarşılar, sandukalar, siteller, camiler, mescitler, musallalar, namazgahlar,sinagoklar, bazilikalar, kiliseler, manastırlar; külliyeler, peri bacaları vb...

TAŞINMAZ TABİAT VARLIKLARI:
Tarihi nitelik taşıyan mağaralar (zaten bütün mağaralar bu özelliktedir), kayalarda bulunan veya kayalardan yapılma sığınaklar; özellik gösteren ağaç ve ağaç toplulukları, ziyaret tabir edilen yerler vb..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5435 : 26 Ekim 2014, 23:24:25 »
Merhaba Arkadaşlar,

Bu şekiller, yorumlar, resimler hepsi çok güzel şeyler. Ama bunları Sorular ve Cevaplar adlı bölümde devam etmemiz daha doğru olur. İsterseniz Sorular ve Cevaplar bölümünde bir konu açın bende ilgili mesajları o konuya taşıyayım.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5436 : 27 Ekim 2014, 00:38:51 »
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #5437 : 27 Ekim 2014, 03:23:45 »
Ewet Maşallah cihazda bu makinada bu.Sıcak bir yaz günü susayıpta buz gibi bir bardak suyu eline alıpta içememek varya yani Hüseyin ustamın ta Sivas'a gelipte O'nunla 10 dakika oturamadımya ...
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #5438 : 27 Ekim 2014, 03:25:30 »
Onur ustamada saygılar o şok anımda ne dedim ne yaptım bilemedim saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #5439 : 27 Ekim 2014, 08:06:56 »
Ustam gerçekten çok güzel video olmuş elinize sağlık, sizleri görmekten tanişmaktan onur ve gururduydum