Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921612 defa)

0 Üye ve 139 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Termograf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #3400 : 07 Mayıs 2014, 02:26:03 »
menü butonu ile cihazı açıyorum açılıyor yazısı ve üç noktanın ilerisini göremiyorum. sönümlenme eğrisini neden göremiyorum.. sönümlenme eğrisini görmeden trimpot ayarı yaparak cihazı açmak mümkün olurmu...

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3401 : 07 Mayıs 2014, 05:46:31 »
  Termograf usta,bobin ve sonum direnci uyumlu degilse cihaz acIlmaz.Bobin enduktansI 370~600 mikrohenri arasI olmalI.Eger enduktans uygunsa modulun uzerindeki trimpotu biraz saga veya sola cevirerek acIlmasI gerek (modulu calIsIyor sayIyorum).

SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Termograf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3402 : 07 Mayıs 2014, 10:19:12 »
menü butonu ile cihazı açtığımda açılıyor yazısından sonra yükleniyor ekranı geliyor 99a kadar sayıp kalıyor.. sönümlendirme dirençlerini söktüm taktım trimpotu çeviriyorum ayrıca başka başlıktada deniyorum ama cihaz sönümlendirme eğrisini görüntüleme ekranına gelmiyor...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3403 : 07 Mayıs 2014, 11:37:26 »
menü butonu ile cihazı açtığımda açılıyor yazısından sonra yükleniyor ekranı geliyor 99a kadar sayıp kalıyor.. sönümlendirme dirençlerini söktüm taktım trimpotu çeviriyorum ayrıca başka başlıktada deniyorum ama cihaz sönümlendirme eğrisini görüntüleme ekranına gelmiyor...
Merhaba,
Bu konuyla ilgili geçmiş sayfalarda bir açıklama yazmıştım.İlaveten belirtmek istiyorum.
Hiç bir zaman sönüm direncini söküp pot bağlayıp ayar yapmayın.İlla potla ayar yapacaksanız öncelikle pota girmeden 150-200r 2w seri direnç bağlayın potun sıfırlanma durumunda doğabilecek sıkıntıları önlemek için...Ve potun hangi uçlarını kullandığınıza dikkat edin.
Ayrıca cihazı genelimiz evde açmayı deniyoruz,bazende kocaman bir başlıkla.Çok mecbursak evde açmayabobini havada tutun, en azından küçük başlık kullanın ve bobine seri olarak 1-3r lik bir direnç atın test amaçlı, trimpottan da ayar yaparsanız o cihaz mutlak surette açılır.
Teknik bir sıkıntı yoksa...
Saygılar
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2014, 11:39:31 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Termograf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3404 : 07 Mayıs 2014, 11:49:48 »
onur600 ustam merhaba, cihazı evde küçük başlıkla havya asarak açmayı deniyorum. sönümlenme dirençlerini 340R paralel, 0.5 R seri direnç bağladım. cihaz tune butonuyla açtığımda açılıyor ekranında kalıyor. Menü ile açtığımda ise yükleniyor99 ekranında kalıyor. normalde menü ile açtığımda sönümlenme eğrisinin görüntülenmesi gerekmezmi..

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3405 : 07 Mayıs 2014, 12:00:54 »
Evet ustam,sönüm eğrisinin gözükmesi gerekir.Sardığınız bobinde bir sıkıntı yoksa trimpotu hafif,hafif döndürmeniz gerekli her iki yönde.
Bir sorum olacaktı bobine kulağınızı dayadığınızda her hangi bir ses varmı cızırtı gibi.Eğer bir ses yoksa ya bobin yada devrede sıkıntı olabilir...
Genelde ben iş yerinde açamıyorum mecburen seri direnç atıyorum bobine ileve olarak sizde deneyin isterseniz.
Akü olarak ne kullanıyoz.Adaptör vb.kullanmayın

Her şeye rağmen açılmıyorsa modülde skıntı olabilir.Çok düşük ama bu ihtimal...

Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Termograf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3406 : 07 Mayıs 2014, 12:09:34 »
akü olarak 12volt 1.3 amper kullanıyorum. birkaç tane başlığım var daha önceden çalıştırılıp denenmiş. hepsinde durum aynı. ben normal devredeki coil çıkışına bir seri 0.5R birde paralel 340R direnç bağladım. Cihaz açılıyor yazısından ileri gitmiyor. tek sıkıntı beta 2.0 yazılımı için vd12 ve vd15 diyotlarını kısa devre etmem ve r23 direncini değiştirmem olabilir. menü ile cihazı açtığımda sönümlenme eğrisini görüntüleyemiyorum. yükleniyor99. ekranında kalıyor.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3407 : 07 Mayıs 2014, 12:36:24 »
Mosfet üzerinde frekans ölçümü yapabiliyormusunuz?
Kartın yakın çekim fotosunu yüklemeniz mümkünmü?
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Termograf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3408 : 07 Mayıs 2014, 14:31:44 »
sonunda sönümlenme eğrisini ekrana getirmeyi başardım. yükleniyor 99 yazısı ekranda iken modül üzerindeki trimpotu yavaş yavaş sabırla çevirirken eğri ekranda göründü. ancak olması geren şekline getiremedim. tuneye basınca tunning yazısı çıkıyor ekran donup kalıyor..

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3409 : 07 Mayıs 2014, 15:03:55 »
Eğri ekrana geldiyse gerisi daha kolay...
Güzel bir bobinle açık arazide,bobin yerde olmamak kaydıyla en az 2a aküyle ip gibi bir eğri yakalarsınız.
Şu anki donma sebebide kalibrasyonun tam olmayışı.
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Termograf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3410 : 07 Mayıs 2014, 15:16:30 »
eğriyi tam ayarlamak için trimpot çevirmek dışında yapmam gereken birşey varmı.. aşağı yukarı tuşlarına falan basmam gerekirmi...

Çevrimdışı Termograf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3411 : 07 Mayıs 2014, 15:42:59 »
sönümlenme eğrisini ayarlamaya çalışırken, ekran kontransı azaldı. ekran ışığı yanıyor ancak görüntü zayıf..

Çevrimdışı Termograf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3412 : 07 Mayıs 2014, 15:45:57 »
ekran kontrası zayıflamasını iki kez yaşadım. ancak devrenin enerjisini kesip biraz bekleyip devreye tekrar enerji verdiğimde düzeldi. sanırım trimpot ayarı yaparken elimin değmesinden kaynaklı... :D :D

micromen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3413 : 07 Mayıs 2014, 15:51:57 »
Bu kadar güzel bir iş çıkaran tüm ustalarıma saygılar.
En sonunda devreyi birleştirmeye başladım. Yaptıkça bir çok şeyi gözden kaçırdığımı fark ettim.
Bunun üzerine tüm formu baştan inceleyip, 3D haricindeki kısımda Hüseyin ustanın tavsiyelerini 8 sayfalık Word dosyası yaptım.
Moderatör arkadaşlar uygun görürlerse; Benim gibi acemilerin fayda göreceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3414 : 07 Mayıs 2014, 16:00:50 »
ekran kontrası zayıflamasını iki kez yaşadım. ancak devrenin enerjisini kesip biraz bekleyip devreye tekrar enerji verdiğimde düzeldi. sanırım trimpot ayarı yaparken elimin değmesinden kaynaklı... :D :D
Akünün şarj zamanı gelmiş olabilir...
Trimpotla fazla bir işiniz kalmadı bobine yoğunlaşın artık.
Mümkün mertebe profosyonel kutulama ve bağlantı yapın.
Saygılar
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2014, 16:02:12 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Termograf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3415 : 07 Mayıs 2014, 16:06:27 »
Evet ustam aküdenmiş.. voltaj ölçünce anladım. başka akü takınca düzeldi. :D :D :D

Eğriyi ayarlamayı başaramadım. akünün şarjı dolunca araziye çıkıp denemeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı Termograf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3416 : 07 Mayıs 2014, 18:48:26 »
şarj olayı tamam ama yinede eğriyi ayarlayamıyorum..

sönümlenme eğrisi nasıl ayarlanıyor..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3417 : 07 Mayıs 2014, 20:11:16 »
Merhaba Arkadaşlar,

Termograf, bu akşam eğer zaman bulabilirsem senin için bir kalibrasyon videosu çekeceğim :)

micromen, doküman için teşekkür ederim. Birçok kişinin işine yarayacaktır.

Arkadaşlar hoparlöre pararlel 100nF takmayı unutmayın;)

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Termograf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3418 : 07 Mayıs 2014, 20:36:01 »
Hüseyin ustam, bu sönümleme eğrisi ömrümü yedi.. ne yapsam tutturamadım. parazitlerle, aküyle, ters eğrilerle mücadele verdim durdum. bir kaçtane başlıkla ayrı ayrı uğraştım. doğru eğriyi tutturamadım ama birkaç kez tunning yapınca tur menüsünü görmeyi başardım sonrası yok.. şuan son geldiğim nokta eğri ters olarak aşağıdan yukarı yükselir olarak görüyorum. yanlış nerede nerede hata yapıyorum yada trimpotu çevirmeyimi bilmiyorum biraz daha uğraşır becerezsem pendiğe ziyaretine geleceğim haberin olsun...

:D :D :D

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3419 : 07 Mayıs 2014, 20:39:36 »
Bugün epey klavyeyi aşındırdık ama yinede yazıyorum.Eğriyi ters görüyorsanız ekranda, sardığınız bobinle alakalı bir sorun.Cat5 vb. kullanıyorsanız renk geçişlerinde hata yapmışsınız...Mutlak suretle başlık hatalı.
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...