Gönderen Konu: nexus acayıp dedektör VİDEO GÖRÜNTÜLERİ EKLEDİM  (Okunma sayısı 252564 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aykurtelektronik

• Yüzbaşı
  • merhaba
Ynt: nexus acayıp dedektör
« Yanıtla #40 : 31 Ocak 2008, 09:27:11 »
 ;D ;D ;D ;D ben ekledim kardeş artık gerisi sana kalmış dokümanları yollarsan sevinirim bende burda yayınlarım yaptığın devrenin resmini de çek yollaki daha iyi olur saygılar sevgiler

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #41 : 31 Ocak 2008, 12:21:44 »
GORDİANUS elimde seninkinden farklı bir nexus seması var.hangisi gerçek nexus bendekinde diyotlar ve ıf trafosuna benzer bir trafo var...
hangisi.????

Çevrimdışı GORDİANUS

• Yüzbaşı
« Yanıtla #42 : 31 Ocak 2008, 13:13:37 »
aykurtelektronik arkadasa tum dökumanlari yolladım işhallah bugun buraya tasir  yalnızkurt kardes bassettıgin devre benim yaptıgımın dedesi george grozdef varna.tasarladıgı.bir cihaz cok unlu tum unlu antıka kacakcıları bulgristanda onu kullaniyor.saygılar tum arkadaslara

Çevrimdışı aykurtelektronik

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #43 : 31 Ocak 2008, 16:21:39 »
 ;D ;D ;D ;D arkadaşlar gordianus arkadaşımız dan bütün dosyaları aldımm buraya ekliyorum
http://www.savefile.com/files/1352109

Çevrimdışı Elektro_NİCK

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #44 : 31 Ocak 2008, 23:37:10 »
  Slm
  Arkadaşlar semayı yeni indirdim bende op-amp ların isimi yazılmamış ama daha önceki yaptıgım devrelere  ve bilgi tecrubelerime dayanarak yapacam( ihtimalle dual op-amp kullanacak tlc 272 ve tl 082) yarın inş. malzemeleri alacam bence ben yapana kadar sabrederseniz size sonucu söyleim en azından siz masrafa girmeyinn. Ama yorum isterseniz bu devre tek parayı 40 cm den filan cekmez,20 cm filan anca, yanı öle geliyor cıkıs osilatör katının gücü düşükk... ayrıca ayrımı ke4sin net olmayabilirr.
 Ayrıca bobin ayarlamanın cok basit yolu (rezonans anını yakalama) var onuda sizinle paylaşırımm  bu hafta sonu inş. paylaşacamm kib

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #45 : 01 Şubat 2008, 16:59:55 »
  Slm
  Arkadaşlar semayı yeni indirdim bende op-amp ların isimi yazılmamış ama daha önceki yaptıgım devrelere  ve bilgi tecrubelerime dayanarak yapacam( ihtimalle dual op-amp kullanacak tlc 272 ve tl 082) yarın inş. malzemeleri alacam bence ben yapana kadar sabrederseniz size sonucu söyleim en azından siz masrafa girmeyinn. Ama yorum isterseniz bu devre tek parayı 40 cm den filan cekmez,20 cm filan anca, yanı öle geliyor cıkıs osilatör katının gücü düşükk... ayrıca ayrımı ke4sin net olmayabilirr.
 Ayrıca bobin ayarlamanın cok basit yolu (rezonans anını yakalama) var onuda sizinle paylaşırımm  bu hafta sonu inş. paylaşacamm kib

kardeş neticeyi merakla bekliyoruz.inşallah iyi sonuç alırsın.başarılar
Amatör

Çevrimdışı alcapane

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #46 : 01 Şubat 2008, 20:38:04 »
WALLA ARKADAŞLAR BEN GORDİANUS ARKADAŞIMIZIN YAPTIĞI NEXUS U GÖRDÜM MÜKEMMEL ÇALIŞIYOR EEE BENDE YAPMAYA KARAR VERDİM .NEXUS PCBSİNİ YAPTIM İLK ADIM OLARAK
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2008, 20:42:56 Gönderen: alcapane »

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #47 : 01 Şubat 2008, 23:11:49 »
alcapane nexusun pcb sini bana mail olarak gönderirmisin. GORDİANUS un yaptığının aynısını yapıyorsun sanırım.

Çevrimdışı alcapane

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #48 : 02 Şubat 2008, 00:39:48 »
BUYRUN ARKADAŞLAR GORDİANUS ARKADAŞINIZIN YAPTIĞI NEXUSUN VİDEOSU AYARLARI ÜZERİNDE BİRAZ DAHA ÇALIŞICAK AMA BU HALİYLE BİLE MÜKEMMEL SONRA DİĞER GÖRÜNTÜLERİDE KOYARIZ

Çevrimdışı alcapane

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #49 : 02 Şubat 2008, 03:05:29 »
yanlızkurt  kardeş elekro nick arkadaşımızın gönderediği dosyada mevcut adresi tekra wereyim http://www.savefile.com/files/1352109

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #50 : 02 Şubat 2008, 11:04:15 »
teşekkür ettim.

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #51 : 02 Şubat 2008, 11:10:04 »
videoyu izledim etkileyici ancak büyük metallere duyarlılığı nasıl atıyorum 10x10 luk bir levhayı nekadar mesafeden 40x40 lık bi malzemeyi nekadar mesafeden görüyor gibi bir bilgilendirme yaparmısın. maksimum mesafe nedir mesela

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : 02 Şubat 2008, 11:24:46 »
Güzel bir çalışma olmuş tebrik ederim. Videolu paylaşımınız için de ayrıca teşekkürler  ;)

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #53 : 02 Şubat 2008, 12:02:20 »
WALLA ARKADAŞLAR BEN GORDİANUS ARKADAŞIMIZIN YAPTIĞI NEXUS U GÖRDÜM MÜKEMMEL ÇALIŞIYOR EEE BENDE YAPMAYA KARAR VERDİM .NEXUS PCBSİNİ YAPTIM İLK ADIM OLARAK

yaw hepiniz süpersiniz maşallah çok tebrik ediyorum.harikasınız.tabi uykusuz kardeşimin eğer  vakti olursa lcd çalşıması yaparsa daha süper olur.neyse maşallah allah nazar dan saklasın.bizim gençlerimizin hepsi cefher dir.neyse abilerim hepinize bol kazançlar
Amatör

Çevrimdışı GORDİANUS

• Yüzbaşı
« Yanıtla #54 : 02 Şubat 2008, 13:14:41 »
yalnızkurt kardeş 8x18cm bir tenegeyı 90cm hissediyor 80cm net algılıyor derinnigi nerdeyse whıtes tm 808 gibi 13mm capında degerli metal bir parayı 27cm hıs. 23cm net algılama.arkadaslar biri yardım etsin cihazin performansı gaybolmadan 15cm den yapmak istiyorum baslıkları.nedeni kaya aralarına ve calı altlarına daha rahat girip cikıyor daha kullanişli.yardım eden olmassa bunu da ögrenecegız artık.yapan arkadaslara t1t2 nin ayak baglantılarına dikkat ecb bce.t3t4t5 dıkkat acık şemayı takıp edın yapacak arkadaslara kolay gelsin ben 19cm den yaptım baslıgı.herkeze saygılar ve basarılar

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : 02 Şubat 2008, 13:18:55 »
Elinize sağlık cihaz güzel çalışıyor...

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : 02 Şubat 2008, 13:23:43 »
merhaba

http://deepfriedneon.com/tesla_frame6.html

bu linkteki programı kullanarak bu sarmış olduğunuz bobinin endüktansını hesaplatın daha sonra sonucu kaydedin. daha sonra çapı 15cm yaparak tur sayısını arttırın taaki kaydetmiş olduğunuz endüktansa ulaşıncaya kadar

Diğer bobinden çıkarmış olduğunuz ikiden fazla uçlarında kaçıncı turdan sonra çıkacağını parça parça olarak hesaplayarak çıkarabilirsiniz.

Çevrimdışı eqoder

• Yüzbaşı
    • Üye ol yüklediğin dosyalar indirildikçe para kazan.
« Yanıtla #57 : 02 Şubat 2008, 14:40:48 »
uykusuz verdiğin link için tşk. yalnız ingilizcem olmadığı için tam anlayamadım nasıl hesap yapacağımı  sizden ricam ingilizce kelimelerin karşılığına türkçe açıklama ekleyerek  bir resim verebilirsen, bende  program haline dönüştürüp  siteye koyayım herkez yararlansın.. tşk.

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #58 : 02 Şubat 2008, 14:54:25 »
merhaba

siz sarmış olduğunuz bobinin bir resim üzerinde belirtin tur sayısını çapını tel kalınlığını vs... ben de buradan o programı kullanarak sizin çizmiş olduluğunuz resim üzerinde çapı 15 cm olacak şekilde oloması gereken değerleri yazayım

Çevrimdışı eqoder

• Yüzbaşı
    • Üye ol yüklediğin dosyalar indirildikçe para kazan.
« Yanıtla #59 : 02 Şubat 2008, 15:13:03 »
şu an ben bobin sarmadım sadece hesaplamanın nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum sitedeki

bu değerlerin türkçesi nedir?

Inner Diameter(DI):             
Number of turns(N):          
Wire Diameter (W):          
Turn spacing(S)

ve bu değerlerin anlamı ne?

Outer Diameter(Do):*             
Length of wire:          
Inductance(L):*

bunları bileyim yeter.. tşk