Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486616 defa)

0 Üye ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4540 : 15 Temmuz 2013, 01:35:27 »
Pehlivan  pehlivan !!
:D
Alta düştüm diye üzülme,
Üste çıktım diye sevinme,
Alta düşersen apış,
Üste çıkarsan paça kazıktan yapış

Zengin babayı hayırsız evlat batırır,
Fakir kocayı süslü avrat batırır,
Haylaz çiftçiyi kuru inat batırır.
Pehlivan sende hazırlanmamışsan
Rakibin seni sırt aşağı yatırır.

Söğüt dalından odun olmaz
Her kızdan kadın olmaz
Her ananın doğurduğundan
Pehlivan olmaz.

Dünyaya geldik ayrı ayrı anadan,
Kimimiz Rumeliden, kimimiz Anadolu’dan
Pehlivanlar biliniz,
KARADAĞDIR  Üstadımız Pirimiz  :)
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2013, 01:38:20 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4541 : 15 Temmuz 2013, 08:32:49 »
arkadaslar yalanan abartma yok neyse gördügümüz cihazı acıp hicbir ince ayara gerek duymadan yakaladıgım mesafe yoksa ince ayar yapsam frekansla gücle filan oynasam belki artar bu mesafe bazı arkadaslar büyük konusmus tabi haklılar eklemeye ugrastım videoyu ekleyemedim format uygun degil diyor hatada , malum cep tel cekmiş idim  ama biraz sabredin , emin olun 4 degişik metalle cektim videoyu  ayrım filan cok güzel  bekleyin görün  siz bana videonun formatını nasıl degiştirecegimi söleyin yeter.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4542 : 15 Temmuz 2013, 08:45:58 »
arkadaslar yalanan abartma yok neyse gördügümüz cihazı acıp hicbir ince ayara gerek duymadan yakaladıgım mesafe yoksa ince ayar yapsam frekansla gücle filan oynasam belki artar bu mesafe bazı arkadaslar büyük konusmus tabi haklılar eklemeye ugrastım videoyu ekleyemedim format uygun degil diyor hatada , malum cep tel cekmiş idim  ama biraz sabredin , emin olun 4 degişik metalle cektim videoyu  ayrım filan cok güzel  bekleyin görün  siz bana videonun formatını nasıl degiştirecegimi söleyin yeter.

Youtubeye yükleyin ve linki mesajınıza ekleyin. Youtube istemiyorsanız winrar ile sıkıştırın boyut çok büyük olmasa yeterli olur.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4543 : 15 Temmuz 2013, 09:52:42 »
saolasın sayın karadag videoyu yutuba ekledim cahilligin gözü cıksın, arkadaslar cepten girdigim icin linki kopyalayamadım ama uzantısını yazıyorum com/watch?v=cxVGMDLoerI  , kimse begenmemezlik etmesin işi gücü bıraktım bir 1 saatdir bununla ugrasıyorum  birdahada aman aman  bakan arkadas linki tam yayınlar sanırım .

test1
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2013, 10:21:46 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı LiLPlayya

• Onbaşı
« Yanıtla #4544 : 15 Temmuz 2013, 11:57:36 »
Arkadaşlar dp3 ü tamamladım. Ancak yeni bir sorunla karşılaştım  :(

PIC ve LCD takmadan önceki tüm adımlarda istenilen voltajları aldım. PIC ve LCD taktıktan sonra D6 nın 5. ayağında 1.15 v civarı veriyor. TR1 le bu değer hiç değişmiyor.

Bunlarda resimler

« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2013, 12:19:04 Gönderen: LiLPlayya »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4545 : 15 Temmuz 2013, 12:44:40 »
slm   öncelikle 356 tın ters düzelt başı dönmesin....
voltajla alakası yok....
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2013, 13:00:11 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı LiLPlayya

• Onbaşı
« Yanıtla #4546 : 15 Temmuz 2013, 13:09:34 »
voltajla alakası yok....

Teşekkür ederim. Dikkatimden kaçmış. Düzelttim. Başka gözünüze takılan var mı?

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4547 : 15 Temmuz 2013, 13:13:53 »
köstebekk
eline sağlık bir kaç sey sorucam
cihazda regüle devresi mevcutmu eğer yoksa ayrım ayarlanan değerden kayması mümkün gerilime göre değişir
pil göştergesi  yanlış göşteriyorsa r17 5.2k 5.6k civarı tutar istersen 10k trimpot tak kendin ayarla
bobin çapı kaç cm 40cm  ise tebrik ederim

------------------------------------------------------------------------
LiLPlayya
devredeki kırmızı ledin altındaki atlama telini iptal et kes
lf357 patates lf356 temin et ayrıca
kullandığın lehim kötü feray lehimlerden al 0,75 lik
shotky diyot ile r54 dün birer bacağını yer değiştirisen mosfetle shotky sırt sırta denk gelir onada aliminyun metal parça takarsan iyi olur

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4548 : 15 Temmuz 2013, 13:23:40 »
voltajla alakası yok....

gözlerim zaten bozukta T2 de ters başdan kontrol et en iyisimi
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4549 : 15 Temmuz 2013, 13:41:45 »
saol hocam, regüle mevcut degil  ,pekte kurcalamak istemiyorum acıkcası  pek anlamadıgımdan elektronikten,  güzel anlasıyoruz suan  birde toprak altında deneyecegim daha kısmet olmadı  .

Çevrimdışı LiLPlayya

• Onbaşı
« Yanıtla #4550 : 15 Temmuz 2013, 14:07:43 »
LiLPlayya
devredeki kırmızı ledin altındaki atlama telini iptal et kes
lf357 patates lf356 temin et ayrıca
kullandığın lehim kötü feray lehimlerden al 0,75 lik
shotky diyot ile r54 dün birer bacağını yer değiştirisen mosfetle shotky sırt sırta denk gelir onada aliminyun metal parça takarsan iyi olur

Hocam Led altındaki atlamayı kestim. lf356 yı taktım. Schottky le R54 bacakları değiştirdim. Soğutucuyu daha sonra takacağım. Tekrardan temizledim. Kontrol ettim. Ancak sonuç değişmedi.

Kullandığım lehim stannol marka radiolot serisi kaliteli diye almıştım. Bir daha kine bahsettiğiniz lehimden edineceğim.

voltajla alakası yok....

gözlerim zaten bozukta T2 de ters başdan kontrol et en iyisimi

Düzelttim

numlock

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4551 : 15 Temmuz 2013, 19:14:07 »
yardım cihazı açtığım zaman kırmızı ve yeşil led devamlı yanıyor  ve
 bobini taktığım zaman kısa devre varmış gibi kesiliyo

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4552 : 15 Temmuz 2013, 22:02:00 »
Wayy işte bu süper İspat köstebek :)  bir önceki mesajımda da dediğim gibi  değerleri nelerdir ? tek kalınlınğı , omajı , endüktansı , bobin çapı , sönümleme direnci nedir köstebek ? yarın nasipse bende saracağım , bilgilendirirseniz güzel olur .  LF serisinden hangidi takılı 356 - 357 ? 

Saygılar .

'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4553 : 16 Temmuz 2013, 01:29:11 »
LİLPlayya  lehimlerin donuk gözüküyor sanırım lehim süresini fazla uzatmışsın ya da 30w üzeri havya kullanıyorsun tahminimce , fazla ısınmadan bazı parçalar iptale bağlamış olabilir . birde kutuplu kondansatörlerini kontrol et derim. Dirençleri ölçüpte mi taktın ?

Çevrimdışı LiLPlayya

• Onbaşı
« Yanıtla #4554 : 16 Temmuz 2013, 08:25:31 »
LİLPlayya  lehimlerin donuk gözüküyor sanırım lehim süresini fazla uzatmışsın ya da 30w üzeri havya kullanıyorsun tahminimce , fazla ısınmadan bazı parçalar iptale bağlamış olabilir . birde kutuplu kondansatörlerini kontrol et derim. Dirençleri ölçüpte mi taktın ?

Havya 45 wattlık ama parçalar zarar görmemesi için lehim süresini elimden geldiğince kısa tuttum. Kondanstörlerin uçlarını kontrol ettim. Dirençleri ölçmedim
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2013, 08:31:14 Gönderen: LiLPlayya »

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4555 : 16 Temmuz 2013, 13:34:11 »
LİLPlayya 45w havya kullanmandan dolayı  kısa tutman lehim ile kart arasında temasızlık yapmış olabilir , dediğim gibi ısıdan  transistörlerde sorun olmuş olabilir  . ben 30w lık kullanıyırum fazla gibi geliyor bazen . dirençlerde bir sıkıntı yok gibi duruyor .

Saygılar

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4556 : 16 Temmuz 2013, 20:00:05 »
ben 30w lık kullanıyırum fazla gibi geliyor bazen
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

30-40 wat havya , ince işler için mutlaka en idaali ama biliyorsunuz bu işte zamanlama da çok önemli...47 seneden beri 100 watlık otomatik havya ile yaparım o tür lehimlemeleri; belli başlı bir aksaklık ile karşılaşmadım...entegreler dahil...yalnız aşırı sıcaklığın elemanlara zarar verebileceği bir gerçek... hiç bir şey yapamasa randımanını düşürür... el maharetini iyi kullanmak gerekiyor...   bay 17 ustam  saygılarımla...

Mert düşmanla Dünyanın bir ucuna git, kalleş dostla bir adımlık yolculuğa çıkma...

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4557 : 16 Temmuz 2013, 21:34:46 »
Anlıyorum Makitel , söylediğiniz gibi durumlar , bende çift kademeli topraklamalı kalem havya var 30 w - 40w  normalde 30w kısmını kullanıyorum ama 15w lık ayrı olarakta edinmeyi düşünüyorum .  40w kademesinde havyanın ucu gözle görülür vaziyette kırmızı oluyor 3 -4 sn tutsanız lehimlemek için devre yolunu kaldırıyor .  Ben o açıdan söyledim  dediğiniz gibi bozmasada performansı düşürür . Tabi burda birde gerçek 30w ve gerçek 40w yada 45w olayı var  , aletin kalitesine göre değişir .    Resim ekliyorum , Milli eğitim modüllerinden bir sayfa .
Sayılarımla Makintel Usta .
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2013, 21:40:27 Gönderen: bay17 »

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4558 : 17 Temmuz 2013, 00:42:51 »
Aynen öyle  bay 17 usta...bir günahın, günah olduğunu bilerek işlemek, nasıl daha bir vebal, daha büyük bir günah ; bir hatayı, bir yanlışı  yanlış olduğunu bile bile yapmak  nasıl bir eşşeklikse (afedersin ) bizimkiside öyle bir orta saha foil'i işte...  ne yapalım alışmışız işte,teferruat telaşeli geliyor...  ''Ben sabırsız bir kulum '' (söz müzik: Orhan Gencebay) 8) ...   
Mert düşmanla Dünyanın bir ucuna git, kalleş dostla bir adımlık yolculuğa çıkma...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4559 : 17 Temmuz 2013, 01:44:06 »
yardım cihazı açtığım zaman kırmızı ve yeşil led devamlı yanıyor  ve
 bobini taktığım zaman kısa devre varmış gibi kesiliyo
P1 deki ledlerin fonksiyonu yok sökersin birşey ifade etmiyor r24 r25 de iptal
biz oraya fet ekelntisini yerleştiriyoruz
bu linkteki ilk mesajdaki dosyaları indir incele pdf dosyasında bir çok bilgi bulabilirsin
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.4260
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
saol hocam, regüle mevcut degil  ,pekte kurcalamak istemiyorum acıkcası  pek anlamadıgımdan elektronikten,  güzel anlasıyoruz suan  birde toprak altında deneyecegim daha kısmet olmadı  .
beslemen sabit olmadığından sebeb ayrımın bozuluyor
birde bobin çap ölçüsünü söylememişin 40cmden büyük gibi gözüküyor çünki