Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7468075 defa)

0 Üye ve 40 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicolas

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4000 : 19 Nisan 2013, 22:32:02 »

nicolas
auto-tune plug-in mineral soil
supply voltage of the device 12.7v
r47 3v <-> 5v metal detection
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?action=dlattach;topic=3797.0;attach=4259;image
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?action=dlattach;topic=3797.0;attach=4261;image

Hi Tesla
If I understood you must add the auto tune?

to remedy this problem

my question is that my brother Tesla coil does not detect the metal. is all is correct I checked all the connections component tests to follow your suggestions and following changes Prepared by your own. you can go back to see the changes.

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4001 : 19 Nisan 2013, 23:48:40 »
gıç35 ustam elektironikten anlamıyorum fakat türk mileti pes etmez diyorsunya %100 katılıyorum tarihte 116 devlet 16 imparatorluk kuran tek ırk tek millet türklerdir onu iyi bilirim saygı ve başarılar dilerim
hayır da şer de ALLAH tandır

sardarshams

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4002 : 21 Nisan 2013, 00:23:14 »
selam

I need to map pcb Proteus Delta Pulse 3

Çevrimdışı LiLPlayya

• Onbaşı
« Yanıtla #4003 : 21 Nisan 2013, 12:55:23 »
Merhaba arkadaşlar,

Bende DP3 devremi bitirdim ancak  acemiliğimden  kaynaklanan bazı sorunlarla karşılaştım.  Montaj kılavuzundaki 7. adımdaki +12 V alınması gereken yerlerden -12 V alıyorum. 8. Adımdaki noktalardan ise +0.25 V alıyorum.

probların yerini değişirince düzelir  - + change + -

Hocam PIC'i taktığımda kısa devre yapıyor. Bir türlü çözemedim

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4004 : 21 Nisan 2013, 20:49:49 »
 LiLPlayya
pice gelen 5v tun  gelip gelmediğini konturol et
montaj kılavuzunu indir
http://www.teknolojiekibi.com/forumdepo/delta%20pulse%203%20montaj%20klavuzu.pdf
incele
pici ters takmadığından emin ol pic üzerindeki çentik sağ tarafta kalıcak
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çevrimdışı LiLPlayya

• Onbaşı
« Yanıtla #4005 : 21 Nisan 2013, 21:40:42 »

lil kardeşim pici takdığında kısa devre derken ısınan bir parçamı oluyor yoksa voltajlarmı gidiyor

Isınan parça yok. Voltaj gidiyor.

LiLPlayya
pice gelen 5v tun  gelip gelmediğini konturol et
montaj kılavuzunu indir
http://www.teknolojiekibi.com/forumdepo/delta%20pulse%203%20montaj%20klavuzu.pdf
incele
pici ters takmadığından emin ol pic üzerindeki çentik sağ tarafta kalıcak
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PIC'e +5.8V geliyor. PIC doğru şekilde takılı

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4006 : 21 Nisan 2013, 22:10:26 »
ölçü aletin bozuk değil yada yanlış ölçmüyosa bir 7805 tek başına  çıkışı 5v üzerinde voltaj vermez
1- kurulum kitapçığına bağlı olarak devreni yeniden konturol et
2- devrede ki yolları kısa devre ve lehim bozukluklarını konturol pic etrafında ve lcd diye giden yolları özellikle konturol
3- devrenin altını tiner ile fırçalayarak temizle
4- daha sonra devrende entegre olarak sadece d3 -tl062  d4 lf356  - d6tl082  -u3 4094 takılı bir vaziyette osc menüsünde sinyal eğrisini öncelikle gör 
5- r31 direncinin üstünde 1.5v ayarla bunu tr1 trimpotuyla ayarlanabildiğine bak 5ci bacağında 6-7v arasında voltaj görmen gerekir ayrıca
6- bunların hepsini devredekibütün pasif malzemelerin  düzgün yerine takıldığını varsayarak söylüyorum
7- lcdin ufak ise sıralı bağlantı büyük ise montaj kılavuzundaki gibi karışık bağlantıya sahip karıştırmadığına emin ol

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4007 : 22 Nisan 2013, 07:18:25 »
PIC arIzalI olsa kIsa devre ve ya fazla cekim nedeniyle 7805 IsInacak.Soguk lehimlemeler icin ve 7805'i kontrol edilmeli.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2013, 07:19:53 Gönderen: jickata »
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı osman77

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4008 : 22 Nisan 2013, 15:42:18 »
slm.tr1 ayar potunda sıkıntılar yaşıyorum..tl 82 7.pinde olması ve ayarlanması gereken voltajı oluşturamıyorum..pot sağlam 82 sağlam.katı oluşturun tüm elamanlar sağlam.tl82 nin 5. pinde olması gereken ayar voltajını pot vasıtasıyla görebiliyorum..yani pot istenilen ayar voltajını tl8/2 ye gönderiyor..7.pinde sadece sabit bir voltaj olan 71 i görüyorum bir türlü değişmiyor..defalarca 82 yi değiştirdim sonuç aynı..hangi sebeplerden dolayı sorun yaşıyorum saygılar.
ADALETSİZ DAVRANAN MARUZ KALANDAN DAHADA SEFİLDİR

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4009 : 22 Nisan 2013, 18:32:48 »
osman usta
resimde görüldüğü gibi entegrenin 5-6 cı ucları giriş 7 ucu çıkıştır
5 nolu ucu tr1 tirmpotuyla istediğimiz referans voltajına ayarlarız
6 nolu uç ise lf356 nın çıkışından direk gelen voltajımız ve sinyalimiz
7 ci uc çıkışımız 5 deki 6 daki  iki voltajın farkı sanal gnd ye göre sıfır dır
yani devrenin sanal gnd voltajına eşit olması gerekir akü eksisine göre bu 1.4v ile 1.5v arasında ölçtüğümüz değerdir vd12- vd 15 voltajımızdır
-------------------------------------------
 cihaz arıza tespitinde hüseyin ustanın OSC menüsü çok önem arzediyor  yeni pic edindiğinizde durumu daha iyi incelersiniz
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
cihazda osilasyon olup olmadığını sürücü kısmını çalıştığından emin  iseniz  lf356 yı değiştirin değilseniz ölçü aletinizi frekans metresi var ise frekansı ölçün bobin cihazda bağlıyken devrenin tamamında bu frekans gözükür
yok ise rasgele sarılmış bir bir bobine voltmetreyi ac volt kademesinde  bağlayıp bobine yaklaştırın bir voltaj yükselmesi gözüküyormu
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2013, 18:35:23 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı mustafa_mobil

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4010 : 23 Nisan 2013, 16:53:40 »
Karadağ ustam kolay gelsin

gönderdiğin pcb ve entegre geldi. malzemeleri dizmeye basladım.
ancak birkaç değişlik olmuş direnç ve fet eklentisi olmuş, dp3 ver3 yazılımı nerden bulabilirim, kondansatörlerin voltajları hakkında bilgi[size=78%] verebilir misin.[/size]

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4011 : 24 Nisan 2013, 00:57:35 »
Mustafa  , pic i  Karadağ Ustam göndersiyse  muhakkak içine yazılımı yüklemiştir ve versiyonu 3 tür.  kondasatörler 16v un aşağısında olmamalı . Cihazın montaj klavuzunu iyi incele . Elinde bulunan ekranın bağlatıları verilen tiplere göre doğru olduğundan emin ol motaj aşamısında .
Cihazda yapılan değişiklikler
Telsa Ustamın  ayrıntılı bir şekilde yazdığı

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.3460     bu sayfadaki  #3471  nolu mesajında yazıyor. uygulayıp uygulamamak senin isteğine bağlı . Karadağ Ustamdan Sadece pic ve pcb aldıysan  diğer devre bileşenlerini bu sayfaları okuyarak hangi tip yada serilerde kullanacağın fazlasıyla yazıyor :) örenek olarak  , öncelik li  olarak  HCF serisi  olmalı entegrelerin . 
Takıldığın yerlerde Ustalarımız fırsat buldukça sana yardımcı olurlar . Tavsiyem  bu konunun sayfalarını dikkatli bir şekilde okuyup gerkenleri not etmendir  .  Saygılar ....
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4012 : 25 Nisan 2013, 19:23:17 »
Arkadaşlar buda benim dp3 yalnız ayrım ayarını tam anlamıyla oturtamadığım için video çekemedim. Ayrımı yapınca videolarını yüklerim artık.

image hosting websites
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2013, 19:26:24 Gönderen: çavuş »

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4013 : 26 Nisan 2013, 17:28:06 »
Slm arkadaşlar;

Kimse kusura bakmasın ama bu konu tam anlamıyla bir çorba oldu bu devrenin en son hali ne olmalı hangi direnç ne olacak nereye ne takılacak neredeki voltaj ne olmalı menüde  ben neden kolayı varken tek tek tuşa bamalıyım  neden bu dedektör 5dk da zor açılıyor orjinal pcbdeki parça değerleri niye değişmeli yazılımda bazı yerleri neden ayarlayamıyorum  eğer varsa son hali işte bu bundan başka değişiklik yok diyeceğiniz arşivi ekleyiverin burada ustalarımız boş yere zaman harcamayalım  ve bu dedektörün bobin değeri ne olmalı bir sürü şey yazılmış ömrümü yedi başlamaz olaydım

« Son Düzenleme: 26 Nisan 2013, 17:29:17 Gönderen: elc »
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4014 : 26 Nisan 2013, 18:06:33 »
Slm arkadaşlar;

Kimse kusura bakmasın ama bu konu tam anlamıyla bir çorba oldu bu devrenin en son hali ne olmalı hangi direnç ne olacak nereye ne takılacak neredeki voltaj ne olmalı menüde  ben neden kolayı varken tek tek tuşa bamalıyım  neden bu dedektör 5dk da zor açılıyor orjinal pcbdeki parça değerleri niye değişmeli yazılımda bazı yerleri neden ayarlayamıyorum  eğer varsa son hali işte bu bundan başka değişiklik yok diyeceğiniz arşivi ekleyiverin burada ustalarımız boş yere zaman harcamayalım  ve bu dedektörün bobin değeri ne olmalı bir sürü şey yazılmış ömrümü yedi başlamaz olaydım

elc kardes,213 sayfanIn icinde gereken her turlu acIklama var.Normal olarak montaj sIrasInda her pasif elementleri test edilip takIlIrsa,cihazInIz ilk seferde calIsacaktIr.

Buradaki kIlavUzu tam uygulamanIz gerek:

Cihaz tam ayarlar yapIldIgInda acIlmasI 20 saniye bile surmuyor.SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı yanuma

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #4015 : 26 Nisan 2013, 18:11:06 »
Slm arkadaşlar;

ustam  hiçbir degişiklik yapmadan gayet güzel çalışıyor karadag ustadanmı aldın pcb yi yoksya sen kendinmi yaptın  fabrikasyon olanı aldıysan  mazlzeme listesine uyduysan  problemsiz çalışıyor  teksorun başlık oda endüktansa kalıyor gıç ustanın yaptıgı bobin sarımı sorunsuz çalışıyormuş sen düz devreyi ilk önce gerisi kolay  allah kolaylık versin

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4016 : 26 Nisan 2013, 19:36:35 »
çavuş kardeşim ayırımı halledemezsen yardımcı olurum

Teşekkürler gıç35. Birazcık daha uğraşayım halledemezsem o zaman bakarız çaresine.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4017 : 26 Nisan 2013, 22:08:25 »
DP3 ile ilgili işinize yarayabilecek tüm çalışma notlarını hepsini tek bir dosya haline getirip yakın zamanda eklerim siteye

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4018 : 27 Nisan 2013, 12:16:32 »
Merhaba Arkadaşlar,

DP3 ü yapmak için ilk mesajdaki output job pdf dosyasını kulanmanız ve montaj klavuzuna dikkat etmeniz yeterli. Haricindekiler kullanıcılar tarafından yapılan eklentilerdir. Eklemek yada eklememek size kalmış. Fet eklentisi de tercihe bağlıdır.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4019 : 27 Nisan 2013, 13:15:34 »
selam karadag ustam sizi uzun zamandır göremiyorduk bunun nedeni yeni bir proje olabilir mi gerçi dedektör firmaları dp3.şokundan hahen kurtulamadı ama bir şok daha kaldıramazlar galiba saglık ve başarılar dilerim
hayır da şer de ALLAH tandır