Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921867 defa)

0 Üye ve 185 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4980 : 04 Eylül 2014, 09:49:49 »
karadağ ustam, dün evde değildim ve daha elime geçmedi. ellerine sağlık bi ücretyazmamışsın ama. pic e gelince, ilk dizdiğim kart ta değişiklikler yapılmadan  ki kartta 10 saniye ekranı gördüğümü kapatıp açınca hiç çalışmadığını  söylemiştim. benim şüphem pic üzerindeydi zaten, değilse seni inan meşgul etmek istemezdim. (çok teşekkür ederim )  ben bilgi veririm sana. modüle bakarız ileride bir modül isterim sizden.

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4981 : 04 Eylül 2014, 09:50:22 »
Ayrica bu cihazi kullanan arkadaslara sunuda soyleyim bu test benim icinde guzel bi tecrube oldu eskidende +10,,,,,-10 gibi deger alirdim bunu yuzeyde ufak bi metal olarak degerlendirip gecerdim ama malesef ogle degilmis benden soylemesi 8) 8)
bu çok önemli bir bilgi ustam. bizlerde dikkate alalim öyleyse
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4982 : 04 Eylül 2014, 10:14:24 »
Merhaba arkadaslar

Benim DP3S in son hali. Umarim begenirsiniz. Gece arazi denemelerinde isik problem olusturdugu icin lcdye pot ekledim ortama gore isigi kisabiliyorum. Ayrica seside ayni sekilde ayarlayabilecek duzenide ekledim. Bir firsatini bulabilirsem videosunuda yukleyecegim.

Saglicakla.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4983 : 04 Eylül 2014, 13:03:43 »
sykınet çok güzel olmuş, hayırlı olsun.
karadağ ustam telefon ile ulaştım kargoya, daha bursa şubede gözükmüyor kargo, gelir yarın falan, ilginize teşekkür ederim.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4984 : 04 Eylül 2014, 14:20:53 »
Merhaba arkadaslar

Benim DP3S in son hali. Umarim begenirsiniz. Gece arazi denemelerinde isik problem olusturdugu icin lcdye pot ekledim ortama gore isigi kisabiliyorum. Ayrica seside ayni sekilde ayarlayabilecek duzenide ekledim. Bir firsatini bulabilirsem videosunuda yukleyecegim.

Saglicakla.

Eline sağlık Skynet. Senden de videolar izleriz artık :)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #4985 : 04 Eylül 2014, 14:35:57 »
SayınSkynet hayırlı olsun kısmeti bol olsun saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4986 : 04 Eylül 2014, 15:12:12 »
Allah razi olsun arkadaslar insallah hepimizin bu cihaz sayesinde bereketi bol olur.
Karadag ustamizdan bir kez daha Allah razi olsun.

chilbir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4987 : 04 Eylül 2014, 16:14:37 »
Cogu arkadasin yaptigi bir hata var evde yapilan kalibrasyonlar maaleseft dogru degil.

Dp3s ayrimi cok nitelikli bir cihaz oyuzden ayrimi ozelligini en iyi sekilde kullanmak icin cok temiz bir toprakda osc ayarlayip yaninizdaki maddelerle ayrimi test ederek tam kivama getirmek size hem derin hemde iyi bir ayrimli cihaz sahibi yapacak.

Ben en son insaat civileri dolu yerde altin yuzuk testi yaptik okadar civinin icinden yuzugu buldu bu is sadece iyi yapilmis kalibrasyonla cozuluyor.

Peki hocam bu cihazın kalibrasyonu tam olarak nasıl yapılıyor?  Ben cihazı hazır olarak aldım ancak kullanımla ilgili sıkıntılarım var ;)

Sizin kalibrasyon yapmanıza gerek yok. Sizin ürün zaten kalibre edilmiş haldedir. Sizin sadece kullanımda dikkat etmeniz gerekenleri öğrenmeniz yeterli. Mesela gümüşe değerli demesini beklememek. Altın, bakır(ısıl işlem görmemiş), kalay yada bunlarla alaşım olmuş yada bunlarla kaplanmış metallerin değerli olarak görüleceği, çok yüzeyde olan metalde ayrım için bobinin yukarıdan aşağıya yaklaştırılması gerektiği v.b.

Saygılar

Peki hocam,
Kalibrasyon isini anladim ;) araziye ciktigimizda ana ekrandaki hassasiyet ayarindan baska menudeki ornekleme ve hassasiyet ayarlariyla oynamaya gerek var mi? Oradan bir takim ayarlar yapmamiz gerekiyorsa hassasiyet kismindaki 3 tane 00 ne anlama geliyor?
Bunlaerin disinda bosluk modu gayet guzel calisiyor ellerinize saglik ustam. ;)

Dedektör tek tuşa tek sefer basılarak tüm ayarlarını yapması konusuna patentli zaten :) Sizin h,çbir ayar yapmanız gerekmiyor. İstyorsanız ayarlama yapabilirsiniz, müdahaleye açık. Ama gerekli değil.

Boşluk modu için birkez daha teyit edilmiş oldu dedektör. Teşekkürler :) Eğer imkanınız varsa bir de video çekerseniz tüm site ahalisi için güzel olacaktır.

Saygılar

Hüseyin ustam o zaman menüdeki hassasiyetle ilgili 3 adet rakamı 00 yaparsam cihazın çalışmasını etkileyen bir durum oluşmayacak değil mi? Kusura bakmayın çok basit sorular soruyorum ancak daha cihaza tam olarak hakim olamadım maalesef  :D Bu haftasonu cihazı çok kullanma imkanı olmadı ancak cihaza uygun bir sırt çantası ayarlayabilirsem video da ekleyeceğim kısmet olursa.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4988 : 04 Eylül 2014, 17:11:39 »
Cogu arkadasin yaptigi bir hata var evde yapilan kalibrasyonlar maaleseft dogru degil.

Dp3s ayrimi cok nitelikli bir cihaz oyuzden ayrimi ozelligini en iyi sekilde kullanmak icin cok temiz bir toprakda osc ayarlayip yaninizdaki maddelerle ayrimi test ederek tam kivama getirmek size hem derin hemde iyi bir ayrimli cihaz sahibi yapacak.

Ben en son insaat civileri dolu yerde altin yuzuk testi yaptik okadar civinin icinden yuzugu buldu bu is sadece iyi yapilmis kalibrasyonla cozuluyor.

Peki hocam bu cihazın kalibrasyonu tam olarak nasıl yapılıyor?  Ben cihazı hazır olarak aldım ancak kullanımla ilgili sıkıntılarım var ;)

Sizin kalibrasyon yapmanıza gerek yok. Sizin ürün zaten kalibre edilmiş haldedir. Sizin sadece kullanımda dikkat etmeniz gerekenleri öğrenmeniz yeterli. Mesela gümüşe değerli demesini beklememek. Altın, bakır(ısıl işlem görmemiş), kalay yada bunlarla alaşım olmuş yada bunlarla kaplanmış metallerin değerli olarak görüleceği, çok yüzeyde olan metalde ayrım için bobinin yukarıdan aşağıya yaklaştırılması gerektiği v.b.

Saygılar

Peki hocam,
Kalibrasyon isini anladim ;) araziye ciktigimizda ana ekrandaki hassasiyet ayarindan baska menudeki ornekleme ve hassasiyet ayarlariyla oynamaya gerek var mi? Oradan bir takim ayarlar yapmamiz gerekiyorsa hassasiyet kismindaki 3 tane 00 ne anlama geliyor?
Bunlaerin disinda bosluk modu gayet guzel calisiyor ellerinize saglik ustam. ;)

Dedektör tek tuşa tek sefer basılarak tüm ayarlarını yapması konusuna patentli zaten :) Sizin h,çbir ayar yapmanız gerekmiyor. İstyorsanız ayarlama yapabilirsiniz, müdahaleye açık. Ama gerekli değil.

Boşluk modu için birkez daha teyit edilmiş oldu dedektör. Teşekkürler :) Eğer imkanınız varsa bir de video çekerseniz tüm site ahalisi için güzel olacaktır.

Saygılar

Hüseyin ustam o zaman menüdeki hassasiyetle ilgili 3 adet rakamı 00 yaparsam cihazın çalışmasını etkileyen bir durum oluşmayacak değil mi? Kusura bakmayın çok basit sorular soruyorum ancak daha cihaza tam olarak hakim olamadım maalesef  :D Bu haftasonu cihazı çok kullanma imkanı olmadı ancak cihaza uygun bir sırt çantası ayarlayabilirsem video da ekleyeceğim kısmet olursa.

Merhaba,

Soru sormanızda her.gi bir mahsur yok. Lütfen herzaman çekinmeden sorun. Menünün o kısmı dedektör her açıldığında sıfırlanır. En faza dedektörü açıp kapamanız gerekir ;)

Bu arada sizden de videolar bekliyoruz.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4989 : 04 Eylül 2014, 17:12:39 »
Allah razi olsun arkadaslar insallah hepimizin bu cihaz sayesinde bereketi bol olur.
Karadag ustamizdan bir kez daha Allah razi olsun.

Allah cümlemizden Razı olsun.

Saygılar

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4990 : 04 Eylül 2014, 18:50:39 »
youtu.be/5XJbMizt0X8
Gayet güzel olmuş.Eline sağlık.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4991 : 04 Eylül 2014, 18:52:39 »
Merhaba arkadaslar

Saglicakla.
Yaratıcılık böyle bir şey, eline sağlık...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4992 : 04 Eylül 2014, 21:24:27 »
ustam endüktansın yüksek olması için bobin omajı düşük olacak, doğrumudur, benim ölçü aleti ucuz bir şey. yani çok profosyonel düşünmediğimiz için şimdilik bu yetiyor. ?( yani omaj ne kadar düşerse endüktans ta  yükselecek, benim anladığım bu )
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2014, 21:27:37 Gönderen: bitkici şakir »

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4993 : 04 Eylül 2014, 23:35:35 »
Merhaba arkadaslar

Saglicakla.
Yaratıcılık böyle bir şey, eline sağlık...

Sagolasin Onur usta. Sizin gibi ustalardan feyz alarak bir caba icerisinde bir fayda yaratmaya ugrasiyorum.

Saglicakla.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4994 : 05 Eylül 2014, 00:08:50 »
Şakir ustam,kabaca;
Tel kesiti inceldikçe direnç artar,endüktans düşer...
Tel kesiti kalınlaştıkça direnç düşer,endüktans artar...
Tabi burda sipir sayısı ve bobin sarım şeklini de hesaba katmamız gerekir.

Skynet ustam,
Teknoloji ekibi daha iyisini yapana kadar,malesef piyasanın sınıfındaki en iyi cihazı bu.
Hepimizin emeği ile ortaya çıkan bir proje ve mümkün olduğu kadar tanıtalım...

Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4995 : 05 Eylül 2014, 10:00:00 »
onur usta var ya, Allahım sana hayırlı uzun ömürler versin. ya bu kadar basit anlatım varken, sanki herkes yüksek lisans yapmış gibi XL bilmem ne falan, hani küçümsemiyorum ilim ilimdir de, anlamak ve eğitimli olmak lazım.karadağ ustam anlaşılmıştır, ben kalın çaplı  telden bobin saracağım. 1.8 ohm 1 mm tel uyar galiba , devre elime gelmedi gelsin  o şekilde deneyeceğim.emaye tel var elimde.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4996 : 05 Eylül 2014, 10:06:06 »
20 sene dedektör yapmaya çalışıp ve o devre senin bu devre benim anormal acayip kitaplar ile oyalanan ( veysel güleryüz ) bir kardeşiniz olarak, bu eseri ortaya çıkartan karadağ ustam, mustafa, onur,skynet, walkman selami gibi daha aklıma gelen gelmeyen tüm kardeşlerime çok teşekkür ederim, gerçekten piyasanın en iyisi oldu dp3 ve dp 3s , geçmişte baran-1 bile sömürgecilerin milyarlara kakaldıkları cihazlardan iyiyidi inanın.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2014, 10:21:14 Gönderen: Karadağ »

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4997 : 05 Eylül 2014, 11:10:49 »
Allah razi olsun Sakir usta. Genel olarak dedektor yapmaya cabalayan bizim gibi insanlarin dusuncelerini cok guzel ozetledin. Karadag ustanin sayesinde bizimde elimizden geldigince destegimizle daha nice cihazlar ortaya cikacaktir. Bana gore Dp3s sadece gelisimin ilk basamagi.
Herkesin kucuk yada buyuk her fikri burada bir nebze hayat buluyor.
Teknoloji ekibi bir nevi aşure kazani ne kadar cok malzeme o kadar lezzetli aş. ;)

Saglicakla.

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4998 : 05 Eylül 2014, 15:31:05 »
Karadağ ustam dp3s e çanta düşünüyor iseniz terzide yaptiracaginiz şu geçirmez kumaştan askeri elbise kamuflajli içi hafif sunger korumali , omuzdan taşınabilir bir çantada bütün ihtiyaçlara cevap verebilir. bana göre böyle bir çanta çoğu kimsenin ihtiyacını görür. Hem arama yapar hem malzemelerini sırtında tasir saygılar
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2014, 15:36:09 Gönderen: sahbaylar »
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

Çevrimdışı nacer123321

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4999 : 05 Eylül 2014, 15:32:14 »
Hi :
What is the name of this transistor T14 ...Piece in the picture....
Can we put MOSFET IRF840 Instead of IRF740