Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2113313 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emekli AMCA

• Ziyaretçi
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #1400 : 14 Nisan 2010, 22:49:04 »
Bobin takılı olmadan çalıştırmak Delta için oldukça sakıncalı tavsiye etmem.

neden tavsiye etmezzsin cevabını da yazarmısın .

diyelim devrede bobin yok mosfetin  drain i ile + arasında 1k lık sönümleme direnci kalır ve mosfet te hiç ısınmadan çalışır..

konu dışı  ama yineliyeyim diye yazıyorum  forumumuzda yapılan TGS için tx bobinin takılmadan çalıştırılması sakıncal olabilir o da devrenin  ( - }voltajı  bobini takılmış bir tx osilatörünün ürettiği sinüs dalga bir tr ve 4024 le kare dalga ya çevrilip charge pump devresindeki 2 tr yi sürmek için tx osilatörünün çalışması  lazım yani TGS de tx bobini takmak zorunluluğu var..

deltada bir şey olmaz.

şunu ısrarla tavsiye ediyorum ki pi sistem çalışırken mutlaka devreye ampermetre bağlayın  ben ibreli tip kullanıyorum daha çabuk anlıyorum devrede bir aksaklık varsa ..hiç birşey yapamıyorsanız devreye seri olarak bir oto ampulu üzerinden  ilk voltajı verin devrede terslik varsa lanba yanarak sizi uyarır    herşey normalse devreden çıkartın ..biraz ilkel ama işe yarar....
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2010, 22:54:37 Gönderen: emekli AMCA »

Çevrimdışı oongit

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1401 : 15 Nisan 2010, 23:05:46 »
Bobin takılı olmadan çalıştırmak Delta için oldukça sakıncalı tavsiye etmem.
neden tavsiye etmezzsin cevabını da yazarmısın .

Sayın emekliAMCA... Delta Pulse'in forum sayfalarını çok uzun zamandır gözden geçiriyorum. Daha önce benzer bir olay başıma geldiğinden; ayrıca da (tam emin olmamakla beraber) Delta Pulse hakkında böyle bir yazı okuduğumu hatırlıyorum... Belki de sizin de dediğiniz gibi o yazı TGS hakkındadır... Karıştırmış da olabilirim...

Elektronikteki bilgi ve tecrübelerinize saygı duyuyorum. Eğer yanlış bilgi verdiysem; sadi_ arkadaşımdan da özür dilemesini bir borç bilirim.

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #1402 : 17 Nisan 2010, 10:09:35 »
arkadasım deneme amaçlı lf357 nin yerine tl081 taktım degişen hiç birsey yok..bobını takınca ırf740 ısınıyor bobınden czzzz sesi gelıyor...anladıgım kadarıyla bobınden cızzz sesi gelmesı verıcı devrenın calıstıgını gosterıyor o zaman ne yapmalıyım butun dirençleri ve kondansıtorlerımı degıstıreyım yardımcı olursanız sevınırım

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1403 : 17 Nisan 2010, 15:12:43 »
bobine seri olarak 2r2 wattlı birenç bağla

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #1404 : 17 Nisan 2010, 19:07:12 »
bobine 2r2 bir direnç bağlayacagım insallah sorum duzelır peki delta pulseden ses gelmeme olayı da bundanmıdır sizce hemen hemen delta pulse hakkında herseyı okudum bana benzer nedenler var ama onların buldukları çözum benımkıne olmuyor mesela lf357 yerıne tl81 veya lf356 kullanıyorlar sorunları bır nevı cözulmus oluyor...tesekkurler

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1405 : 17 Nisan 2010, 22:35:21 »
sadi_ sol üst köşede bobine yakın olan TL062 yi değiştir..ses gelmezse yine 4066 larıda..
birde elinle 555in altına dokunduğunda ses gelmiyorsa onuda...
arkadaş aküyü ters bağladığı için bunları yazdım..
durup dururken ses giderse,ki benim başıma 3-4 kez geldi. ayar  potlarının kablo bağlantılarında ve 4066 larda buldum arızayı...
ayrıca bu bu konuyu birkaç kez daha açmışlardı yardımcı olmaya çalışanlar olmuştu...bende burda yazdıklarımı tekrarlamıştım...
ayrıca LF357 yerine 356 kullanılması gerektiği defalarca yazıldı..
arkadaşların karşılaştıkları arızaları gidermeleri için bi,ldiğimiz kadarıyla yardımcı olmaya çalışılıyor lakin bu arkadaşlarda arızayı nasıl giderdiklerini bir zahmet yazarlarsa kendileri gibi gibi zor durumda olan başkalarınada azıcık yardımları dokunmuş olur...
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2010, 22:45:44 Gönderen: ercan »

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1406 : 17 Nisan 2010, 22:55:39 »
Ayrıyeten biriki şey daha söyleyim..Delt Pulse yi hakkıyla yapmak,ve kullanmak istiyorsanız 70 sayfayı tektek okuyacaksınız,yetmedi Delta&xr71 konusunuda okuyacaksınız...Delta hakkını verene 12.000 liralık lorenz kadar performanslı bir cihazdır...ama yarım yamalak bilgi ile alel acele yapılırsa dünyanın en dandik cihazı oluverir ve adım başı false sinyal ile kullanıcısını(daha doğrusu kullanamıyanını)yanıltıp boşa metrelerce kazdırdığı çok görülüp duyulmuştur...

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #1407 : 17 Nisan 2010, 23:04:05 »
ercan ilk basta verdıgın bılgılerden dolayı tesekkur edeım...yarın ilk işim onlara bakmak olacak...oda olmassa ya rafa kaldıracagım yada  konusunda uzman bır arkadasa gonderecegım...acıkcası bendekı arızanın lf357 oldugunu dusunmuyorum cunku daha oncede soledım ılk basta uykusuz ustanın kullanıma hazırlama klavuzuna uyuyordu...

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #1408 : 17 Nisan 2010, 23:08:05 »
sorunu arkadaslarla paylasıyorum herkesten farklı bır cevap alıyorum...mesela arkadasın bırı ırf 740 ısınmaması için 2r2 direnç kullan dedı ok yarın onu yapacagım ama yıne ses gelmeyecek verdıgı bılgı sadece ırf740 ısınmamasıyla ilgili

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #1409 : 18 Nisan 2010, 00:28:27 »
ercan kardeşim allah senden razı olsun yarını bekleyemedim basladım yapmaya ve de calıstı 25cm lik baslık ile 50 kurusu 16 cm algıladıgını gordüm herhalde lf356 yı taktıgımda sorun çözulur..tesekkurler

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1410 : 18 Nisan 2010, 00:34:22 »
Sendende Allah razı olsun..bizim beklediğimizde, burda bizim önerdiğimiz çözümlerin sorununuzu giderip gidermediğinin,ve biriki detayın buraya iki satır yazılmasıydı...çalıştığına sevindim... :)

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #1411 : 18 Nisan 2010, 19:32:48 »
ERCAN ABİ LORENZ NASIL BİR MAKİNA LORENZİN ADRESİ ALMANYA HANOVER KARDEŞİM HANOVERDE OTURUYOR.MİNERİ SÖYLEDİM MİNERLE GÖRÜŞECEK.SENCE LORENZ NASIL .
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1412 : 18 Nisan 2010, 20:34:42 »
Taner kardeşim...Bu lorenzin 1x1 başlıkla test videosu bu başlığında ayrım yoktur..yani deltadan farklı çalışmaz..

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=WIUQQJje2yE&playnext_from=TL&videos=AXPnYx1jFM0&feature=rec-LGOUT-exp_fresh%2Bdiv-1r-2-HM[/youtube]

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1413 : 18 Nisan 2010, 20:40:15 »
Buda Delta nın aynı ebat başlık aynı materyalle test videosu;
[youtube=425,350]UE_k4wMRi7c[/youtube]

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1414 : 18 Nisan 2010, 20:51:14 »
Evet lorenz haklı olarak isim yapmış,çok stabil çalışan, çok tutulan.tutulduğu içinde çok pahalı olan bir cihazdır...kimine göre ise dünyanın en iyi cihazı..
Bana göre ise dünyanın en iyi pulse cihazı Delta pulse,sniffer xr-7 ve 71 dir..çünkü bu cihazları lorenzin bir  kablo başlığının 10 da 20 de bir fiyatına kendim yapabiliyorum..Ve bence lorenzden hiçde aşağı değiller...
Zaman zaman duyuyoruz yok delta stabil değil ,yok false sinyal verdi 3 metre boşa kazdık..v.s..sen yapamıyorsan yada kullanamıyorsan yada cihazı aldığın kişi elektronik ve dedektör bilgisinden bi haber cihazı sırf fotokopi çekip bir söndürme direncini bile ayarlamadan,sana kakaladıysa biz napalım..abartılı ve süslü laflara kanıp almıyacaktın..uyanık olacaktın...
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2010, 20:55:57 Gönderen: ercan »

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #1415 : 18 Nisan 2010, 22:52:49 »
ercan dun aksam soledıklerını yapıp calıstırmıstım...şimdi potansiyometrelerin lehımını yenıledım cunku dun onları oynatarak calıstırmıstım soguk lehım yaptım dıye lehımlerı yenıledım ve yenıden ses gelmemeye basladı ??? bırde noıse yı mınumuma ve ortaya getırdıgımde ırf740 asırı ısınıyor...max getırınce ısınmıyor....acaba entegrelerın tamamınımı yenıleyeyım sorun onlardamıdır sence cunku dun gece calısan alet bu gun calısmıyor...

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1416 : 18 Nisan 2010, 23:13:56 »
sadi noise potu ters çalışıyordur..yoksa ortada ısınıp max konumunda yani daha  geniş darbe de ısınmaması olurmu hiç...ses gelmeme durumunun potlardan kaynaklandığını bulmuşsun ne güzel..demekki oraları biraz daha kurcalaman gerekiyormuş ...mesela arızalı potu tesbit etmeyi deneyebilirsin...
ayrıca söndürme direncini düşür 2k2 direnç bobinine büyük geliyor...
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2010, 23:19:57 Gönderen: ercan »

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1417 : 18 Nisan 2010, 23:16:09 »
TEŞEKKÜRLER .

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1418 : 18 Nisan 2010, 23:20:21 »
googleye ebay yazıp oradada ebay.de yi tıklayıp arama yerine dedektor yazınca baya ucuza dedektörler var bakarsan ercan abi

mammadm

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1419 : 19 Nisan 2010, 10:26:21 »
hi my name is mohammad and i'm from iran
please excuse me i cant speak turkish
i should build delta and i want to coonect lcd to it
but i have not any information about that please help me and send me all of information about delta pulse  specialy pcb for lcd and other information
thanks alot
my mail:abi_mm_1900@yahoo.com