Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7485837 defa)

0 Üye ve 34 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4660 : 11 Eylül 2013, 16:39:21 »
selami ustam...konu anlaşılmıştır.teşekkürler.
bu arada benim bir sorum olacaktı.malum dp3 yapıp arkadaşların kullanımına sundum.gayet memnunlar ben pek tecrübe edemedim ancak cihazı kullananlar memnunlar.
sorun şuki cihaz da sorun olduğu için getirdiler.tl082 de 6.2v görünmüyor bunun yerine 1.4v görünüyordu d3 062 yi değiştirdim sorun çözüldü.Şimdiki sorun ise cihazı açıyorum 15sn sonra eşik değeri 72 deyken açılıyor bir müddet sonra eşik değeri 0 a kadar düşüyor bunun nedeni neden olabilir.
biraz ilginç bir sorun  :D cevap bekliyorum.
saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #4661 : 11 Eylül 2013, 21:14:18 »
@tesla vermiş olduğun linkteki ürün işimize yaramayacaktır zira step-down yani gerilim düşürücü yani girişe uygulanan voltajı düşürerek regüle ediyor
http://www.onsemi.com/pub_link/Collateral/LM2596-D.PDF

onur600 usta
inanın sizin sorunu bilemiyorum, ama eşiği düşürüyor demek işlemciye doğru algılama sinyali gelmiyor demektir, bunun içinde işlemciden itibaren sinyalin kaybolduğu yeri takip et, opamptanda kaynaklı olabilir tr lerdende veya 4066 lardan da emin değilim
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4662 : 11 Eylül 2013, 23:03:15 »
Anlaşılan o ki usta yine iş başa düşüyor....
Bende şöyle cevaplara hayranım örn...d3 değiiştir,t2 arızalı gibi...
Arıza aramaktan korkarım elim titrer propuma sahip çıkamam ;)
Yol haritasına yarın  baksam iyi olacak olmadı alayını değiştiririm ben bunların.
saygılar

LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4663 : 11 Eylül 2013, 23:10:40 »
ustam sana osilaskop şart  8)

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4664 : 11 Eylül 2013, 23:44:26 »
Tekdedöktör ustam la bi konuşmamızdan beri bu osilaskop bana yapıştı kaldı :D
Acilen cıkma çakma bitane edinmem lazım...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

malikc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4665 : 12 Eylül 2013, 00:50:05 »
selamlar ustalar.geç de olsa nihayet cihazımı tamamladım.150x75 başlık hazırladım.geçen gün bir arazi denemesi yaptım.Fakat benim tamamen acemi olmam ve ilk defa böyle bir cihaz kullanmam sebebiyle cihaz bana baktı, tabiki bende ona baktım.(bu halde bile aramızda maalisef duygusal bir bağ oluşmadı)  Hal böyle olunca yazılımdaki menüleri ve buradaki değerleri anlayamadım.acaba bu konuda detaylı anlatan bir not veya kullanım klavuzu gibi bir döküman varmı?böyle bir bilgiye ulaşabilirsem iyi olacak.yoksa işim gerçekten çok zor.

Çevrimdışı h2verim

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4666 : 12 Eylül 2013, 01:21:16 »
malick kardeş tesla usta bir süre öncesi bu notları paylaşmıştı lazım olabilir diye düşündüm.başarılar dilerim.
iyiler mutlaka kazanır.

Çevrimdışı h2verim

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4667 : 12 Eylül 2013, 01:23:12 »
ve bunu unutmuşum.
iyiler mutlaka kazanır.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4668 : 12 Eylül 2013, 03:12:37 »
h2verim teşekkür ederim
-------------------------------------------
malikc
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.4980
Re: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4982 : 13 Ağustos 2013, 16:53:24 »
bu mesajdaki dosyada ve altındaki dosyada da toplu olarak var
birşeyler
-------------------------------------------------------------
kazanç 1
güç 50
frekans 100
sesli ayrım modu
fet eklentisi yaptıysan uyumlama başlangıç 4 bunu
kiremit parçaları olan yerlerde mineral yoğun toprakta kırmız renkli özellikle
50 ve üzerine çıkartabilirsiniz 99 za kadar yeterli
--------------------------------------------------------------------------------
cihazı bu ayarlara getir bırak sabit kalsın değiştirmene gerek yok

malikc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4669 : 14 Eylül 2013, 13:56:27 »
Değerli ustalarım ilginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim.ilk arazi denememde tavsiyelerini uygulayacağım.

-----------------------------
pro-TR ustam LM2577 olan devrenin çıkış akımı dp3 için yeterli oluyormu?devrede ısınma varmı?
eğer siz memnun iseniz bu devreden bende sipariş edeceğim.sizin verdiğiniz adresdeki sitede düşük voltaj alarm devreleri var.hatta üzerinde voltaj ölçümü olan displaylı modelide var.yanında ondanda sipariş edeceğim.

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4670 : 17 Eylül 2013, 17:45:07 »
Merhaba;
120*65 cm yanyana sarılmış (salyangoz tipi) büyük başlık ile  yaptığım denemelerde 1tl 35-40cm  cep telefonunu 60-70cm  pc cdroom 170-180 cm 20*25cm çapında zeytin tenekesini 270-290 cm mesefalerden algılama yapıyor ayrım olsada yok sayıyorum değersiz dediği malzemeyi tekrar tuttğumda değerli gösterebiliyor

1tl büyüklüğündeki metali ne şekilde gördürmeyebilirim güç ve frekansıda kıstı isem bir türlü olmadı
toprağa yaklaştırdığımda  topraga metalmiş gibi sinyal vermesi normalmi  büyük başlıkla arazi deneyimi olan arkadaşların yorumunu bekliyorum
yaptığım boşluk testinde boşluğu bir türlü gördüremedim nedeni ne olabilir  (40cm ve 120*65 başlık ile)  v3 yazılımı ile boşluk test eden oldumu yazarsa sevinirim
toprak üzerinde arama yaparken büyük başlık ile ara sıra anlık parazit sinyaller bazende hiç susmayan sinyaller oluyor sinyal barı ful iken her.gi bir metal  çizimi olmaksızın  bu neden kaynaklanabilir _?bazı toprak  yüzeyleinde sinyal eğrisinde parazitler görüyorum bazı yerlerde normal minaral buna sebep olabilirmi_?

devreyi koyduğumuz kutuyu parazitlere karşı ekranlama yapmalımıyım zira  osc eğrisi açıkken devre üzerine yaklaştırdığım aydınlatma lambası sinyal eğrisini ciddi şekilde bozuyor

120*65 başık değeri 0.80 mm nya elektirik tesisat kablosundan 460uh 1.6R  yan yana sarım  buna bağlı sönümleme diranci 300R ve seri direnç 0.50R dir

tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum hayırlı işler cümleten.

"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4671 : 17 Eylül 2013, 21:08:52 »
bende dp 3 ün kartı tamamen topladım sadece 12864b kalmıştı onuda dorukan a sipariş verdim yarın veya diğer gün gelebilir diye düşünüyorum. test ölçümlerim çok güzel yalnız lf 357 yi lm 356 ile değişmem gerekiyormu ? şimdilik herkese hayırlı işler diliyorum.

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4672 : 18 Eylül 2013, 14:55:23 »
selam ustalarım herkese sağlık ve başarılar dilerim gıç35 usta ellerine sağlık gerçekten başarılı bir çalışma sizinde dediyiniz gibi karadağ ustaya purojeleri ve bumları cömertce paylaştığı için teşekkür ederiz yalnız dp3s.nin gelişiyle dp3.unutuldu gibi sanki dp3.e braz vefasızlık yapıyormuşuz gibime geldi benim fikrim dp3.asla unutulup kenara atılacak bir cihaz deyildir saygılarımla
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı sukru871

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4673 : 18 Eylül 2013, 15:40:59 »
slm dalgic usta dp3 cok guzel calısıyo ellerine saglık. sıgortayı kaclık takayım

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4674 : 18 Eylül 2013, 20:34:44 »
gıç35.tavsiyen için teşekkür ederim kardeşim glcd bugün gelmiş sağ olsun dorukan gerçekten dürüst esnafmış , daha ilk kez internet üzerinden alım yaptım, acemilikten  header bcb pin soket ekleyemedim o eksik kaldı,yarın alıp tam teşkilat bir çalıştırmaya uğraşacağım zaten tüm testler normaldi. bakalım mevlam neyler, ne eylerse hayr-eyler
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2013, 20:36:28 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4675 : 18 Eylül 2013, 20:38:09 »
gıç35 ustam bobin tel kalınlığınız kaç mm söylerseniz sevinirim tabi omaj ve sönüm direncini net olarak yazarsanız sevinirim.. çalıştırınca bende video ve resim atarım siteye...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4676 : 18 Eylül 2013, 20:42:54 »
kaptan unutulmaz bu proje  bence dp3 s  ten daha kararlı ..benim elimde bir pcb kart daha var bu işi bitirdim mi bir pic daha isteyeceğim hüseyin ustamdan , yalnız ben direnç değerlerini çok ciddiye aldım bazılarını çift direnç yaptım ya seri ya paralel değerleri net tutturmadan yerlerine direnç hiç eklemedim 10 k ise net 10 k,... 49 om ise  iki adet paralel 100 om koydum inşaallah çalıştırabilirim...
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2013, 20:57:58 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4677 : 19 Eylül 2013, 22:08:34 »
gıç35 , kardeşim aslında benim tam öğrenmek istediğim kaç ohm a tekabül ediyor olduğuydu, endükdans olarak ben ölçme yapamam yani aparatım yok. tur ve omaj bilgisi yetecek bana tel 0.80 verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4678 : 19 Eylül 2013, 22:19:27 »
iç resimlerini ve gövdeyi çekmiştim yeni konu açıp çin malı bir dedektörün resimlerini paylaşacaktım malisef konu aç yerini bulamadım. .. yardım ederseniz ve ilgilenirseniz  yükleme yapacağım . ama baştan söyleyeyim tip ve teknik resim olarak çok güzel algılama olarak bobine metali değdirtmeniz lazım... onu görünce karadağ ustaya çok dua ettim...

« Son Düzenleme: 19 Eylül 2013, 22:20:43 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4679 : 20 Eylül 2013, 19:54:21 »
anladım ustam byv bulamadım daha önce ama az ince pasajda pcb soket falan aldım unuttum soracaktım. neyse yarın bakarım artık. bilgi ,iiçin çok sağol...