Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7468136 defa)

0 Üye ve 30 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1900 : 30 Ağustos 2012, 02:46:39 »
Karadag ustam teşekkürler arızayı bulduk Tesla  usta dam Allah razı olsun hatalı bağlantı yaptıgım yeri buldu ve duZeldi cihaz ve ne hikmetse normaldende çok iyi mesafe ve ayrım var..
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1901 : 30 Ağustos 2012, 02:49:53 »
s.a herkese ustalarım ayrım konusunda sorun yaşıyorum nasıl hallederim benim dp3 sanki kararsız biraz ya ayarlarından kaynaklanıyor yada ne bileyim bilen varsa bi tavsiye lütfen
CrZm arkadasım ayrım konusunda Tesla usta bazı Voltaj degerleri vermişti onları uyguladinmi ayrım dısında problem nedir?
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1902 : 30 Ağustos 2012, 03:34:14 »
ramsona16 ALLAH senden de razı olsum kardeşim ne demek  bir insanın kısmeti yoksa ne yapsın hikmet  olucağı varmış biz vesile olduk sadece cihazının tıklaması eksik olmasın  güle güle kullan :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
crzm senin sorununu halletmen için öncelikle devrene bir regüle devresi ekleyip cihazının beslemesini sabitlenmen gerekicek bunuda en basit 7812 entegresi ve cihazın beslemesini 18 v çıkaracak pil yada akü bloğu oluşturman gerekiyor
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4361.20
bu linkte bunun ilgili bilgi bulabilirsin cizimdeki diyot dan 1 tane kullan
bobin takılı değilken cihazını aç  beslemesinde 12.66v suan benim tlo82 7bacağında 1.52v var bu voltajı görücek şekilde tr1 ayarı yaparsın 2 volt kademesinde bakarsın bu konuma getir sonra en fazla 1 yada 2 tur sağa sola çevirerek doğru noktayı  bulabilirsin buda devredeki  malzemlerden kaynaklanan töleranslardan dolayı ve devrenin net beslemesine göre seninki biraz farklı olabilir suan cihaz deneyebildiğim sadece altın gümüş krom nikel ve kalaylı  mazlemelere değerli olarak göşteriyor bakır alüminyum demir sarı pirinç metallerine değersiz olarak ayrımı yapıyor pil bitme derecesine gelmeden bu ayar kaçmıyor hadi kolay gelsin sana reçete bu kadar

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1903 : 30 Ağustos 2012, 21:13:10 »
ramsona16 ALLAH senden de razı olsum kardeşim ne demek  bir insanın kısmeti yoksa ne yapsın hikmet  olucağı varmış biz vesile olduk sadece cihazının tıklaması eksik olmasın  güle güle kullan :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
crzm senin sorununu halletmen için öncelikle devrene bir regüle devresi ekleyip cihazının beslemesini sabitlenmen gerekicek bunuda en basit 7812 entegresi ve cihazın beslemesini 18 v çıkaracak pil yada akü bloğu oluşturman gerekiyor
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4361.20
bu linkte bunun ilgili bilgi bulabilirsin cizimdeki diyot dan 1 tane kullan
bobin takılı değilken cihazını aç  beslemesinde 12.66v suan benim tlo82 7bacağında 1.52v var bu voltajı görücek şekilde tr1 ayarı yaparsın 2 volt kademesinde bakarsın bu konuma getir sonra en fazla 1 yada 2 tur sağa sola çevirerek doğru noktayı  bulabilirsin buda devredeki  malzemlerden kaynaklanan töleranslardan dolayı ve devrenin net beslemesine göre seninki biraz farklı olabilir suan cihaz deneyebildiğim sadece altın gümüş krom nikel ve kalaylı  mazlemelere değerli olarak göşteriyor bakır alüminyum demir sarı pirinç metallerine değersiz olarak ayrımı yapıyor pil bitme derecesine gelmeden bu ayar kaçmıyor hadi kolay gelsin sana reçete bu kadar
USTAM ben elektronikten daha doğrusu terimlerinden pek anlamam o yüzden rica ettim karadağ ustam bana bir adet yapıp yollamıştı yeni versiyondan bana bu şekilde nasıl ne yapmam gerekli ona göre anlatırsanız beni pek memnun edersiniz ilginizden ötürü çok teşekkür edirm tek sorunum bu yoksa cihazım mükemmel ötesi tahminimden de ötelerde güzellikte

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1904 : 30 Ağustos 2012, 23:22:34 »
CRZM bu resimleri incelersin halledemediğin bir yerler olursa özelden yazarsın bana ordan yardımcı olurum halledene kadar

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1905 : 31 Ağustos 2012, 00:20:50 »
cihazını ufak kutulara  tasarlamış olanlar akü yerine şarjlı pil bloğu kullanarak bu değişikliğe gidebilir
ayrıca daha önce konuşulan dc -dc step up convertter devresi ile ilgili uygulamayı thepolat usta
cihazına uygulayıp test etti bir sıkıntı yaşamamış eğer bu tarz bir devre yapmak isteyenler var ise
örnek bir devre ekliyorum inceler isteyenler uygulayabilir

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1906 : 31 Ağustos 2012, 00:54:46 »
ustam sanırım bu dedikleriniz benim cihazın içinde mevcut içini daha önce açmıştım akünün bi çıkışında sizin çizdiğiniz gibi bi diyot sanırım mevcut ben direk tr1 trimpotuylamı oynayım ne yapayım birde bu trimpotu neyle çevireyim sanırım metal deydirmeden çevirmek gerekiyor doğrumu hatırlıyorum ben araç elektroniğinden accık anlarımda bu konular bana biraz uzak kalıyor

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1907 : 31 Ağustos 2012, 02:14:18 »
o bahsetiğiniz diyot devreden bağımsız aküyü yarım dalga şarj içindir büyük ihtimalle o kısmı simdilik erteleyin sadece ayar meselesini halledelim ilerki zamanlarda tabik edersinizin 
tr1 trimpotunun üstünden  ufak düz uclu saatçi tornavidasıyla ayar metalini çevirebilirisin şase almaz ordan bobin takılı değilken cihazı calışır duruma getirin önce sonra
bahsetiğim noktaya ölçü aletinin uclarını  deydirip ölçerek bu ayarı yapabilirsin o değere getirdikten sonra bu sefer bobin takılıyken metalsiz ortamda yada yerden yüksek bir konuma getirip plastik sandalye üstüne koyarak metallerle çesitli denemeler yaparak ince ayarı tamamlarsın
entegre bacağına deydirdiğin ucu dikkatli deydirin diğer bacakları arasına kısa devre etmesin
yada yakınlarınızda bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaşınızda yardım isteyin kolay gelsin

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1908 : 31 Ağustos 2012, 12:25:27 »
s.a arkadaslar
az once tesla ustanın bobin sarımlarından toprak denemesi yaptım.onceki eski bobinden otomotik ayardan sonra topraga yaklastırınca surekli kesilmeyen sinyaller veriyordu her yonde. tesla ustanın sarım seklinde deneme yaptım videoda izleyeceginiz gibi sadece metali gorunce sinyal veriyor.Ayrım konusuna daha deginmedim onuda halledecem Allahın izniyle ustaların yardımıyla.videonun sonuna dogru asagı yukarı sallarken topraktan ve baslık ses testı için malum bir elimde  kamera digerinde baslığı salladığım için kamera yuzunden sinyal verdi onun dısında cihaz sorunsuz suan için.baslık 26 cm, 2.6 ohm geliyor tas direnc baglayınca ısınma sorununuda halledecem.
 http://youtu.be/AWyMGvdw1j0

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1909 : 31 Ağustos 2012, 16:08:24 »
selam class eline şağlık sıkıntılarının bir birer azalmaşı iyi tecrübeyle daha da iyi olur
1 cihazın açılışı uyumlaması hızlanmış
2 mesafenin artığını söylemiştin zaten
3 toprakta ötme sorunu azalmış 5cm yinede sınırdır toprak yakınlığı konusunda
4 cihaz toğrağa ortama uygun açılış yapıyor eşik 113 açtığına göre genede bu çok fazla mesafeyi etkiler diğer bobinlerde bunu ayarlayamadığından sıkıntılı
5 cihazına regüle devresini ekle akü gerilimini 18v çıkar kullanım sürende artmış olucak hem düzenli bir voltaj altında stabil çalışacak
6 son eklediğim resimli ietilere göre ayar meselerini ona göre yaparsın 
7 akü çıkışına 1ohm 5w direnci seri direnç ekle regüleden öncesine
8 bobinin 2.6 ohm geldiğine göre1ohm 5w direnç ekle ara bağlantılarda dirneç oluşturacak sonuçta 3.5 ohm üstüne çıksın yeter
 9 2n7000 li tlo082 etrafındaki değişiklikleri uygulamadıysan onları tamamla
10  sesi az geliyorsa ses değişilikleri iygili kısımları uygula
 topraktan etkilenmeden mesafeden ödün vermeden çalışan bir dedektör olana kadar bu işin peşindeyin her konuda ortayı bulucaz inşallah
 kolay gelsin sana

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1910 : 31 Ağustos 2012, 17:04:06 »
sayın tesla usta zaman buldukca yazdıklarınızı aynen uygulayacam.birde o esnada bosluk videosu aklıma geldi.kısa alan oldugu için bosluk ozelliğininde stabil calıstığını gordum.tabi bahce ortamı kısa sureliğine izin almıstım komsudan.suan tek sıkıntım iş yogunluğum var sadece hafta sonları zaman oluyor.her gun 12 saat vardiyalı calısma. yolların toplam iş yerine varma suresi gidiş geliş 2.5   ila 3 saat surmesi bana evde kalan zaman hafta içi sadece 9 saat gibi sure oluyor.8 yıldır hep bu sistem uzerinde calısıyorum.tabi halıyle vucut asırı yoruluyor.neyse tesla usta,cihazın birde boslugunun stabil calıstığına dair videosunu cektım.tabi bahcede bosluk bulamadım.araziye cıktığımda daha detaylı goruntuler cekerim insallah.bosluk yaptıracak her.gi bir emare bulamadım.ama stabil olması beni sevindirdi.barlar bombos.
: http://youtu.be/yzz_GqYYi8Q

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1911 : 31 Ağustos 2012, 17:12:43 »
birde tesla usta acılısı yer yer değişik ortamlarda daha eşik degeri dusuk yerlerde de acılıyordu.o halde bile topraga yakınlıgı 5 cm altında otme oluyordu.bu halde 113 de acılması 1tl yı 20cm gibi havada deger veriyor.bu bile eski bobine gore mukemmel derinlik.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1912 : 31 Ağustos 2012, 18:08:56 »
SELAM CLASS cihazı oto ayarda açılması mineralli ve metal olan bölgede biraz uzun sürer
farkına vardığınız durumlarda isterseniz düşük orta yüksek minerall ayarında açılış yaptırabilirsiniz yada konumunu değiştirebilirsiniz kapatmadan en sağlıklısı konum değiştirip kapatıp açmak
açılıştaki eşik değerinin yüksek olması  mineralin fazla olduğunu yakınlarında metal algıladığı gibi durumlarda olur  suan için 40cmlik bobinde bu mesafeler daha fazla haliyle verimi size az gibi gözükmesin 40cm bobinde 40-45 para için ayrıca metal değerli cinsten diye tanımladıklarımızda mesafeler biraz daha fazla ----
 cihazını ilk yapmaya başladığından bu yana baya uzun süre geçmiş söylediklerinden anlayabiliyorum nedenini ALLAH c.c sizlere  kolaylık  sağlık sihat versin
boşluk meselesine gelince aslında olması gereken şu sekilde boşluk olmayan ortamda görüntünüz full dolu boşluğun çok olduğu durumlarda daha kısa cizgiler verir  mümkün olduğu kadar aynı seviyede tarama yapmanız gerekiyo birde söyle bir durum var eğer metal görürse aynı şekilde buz cizgiler azalır boşluk var sanabilirsiniz emin olmak için metal denemesi yapmalısınız ayrıca
suan videodaki görüntüde  tam tersi bir durumla çalışmış aslında bir bakıma metal taramanın tam tersidir o sistem suan için sebebini kestiremiyorum kolay gelsin

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1913 : 31 Ağustos 2012, 18:25:53 »
sunu söylemeyi unuttum bu tür hatalara karşı  karadağ ustanız son zamanlarda fazlasıyla cihaz yazılmıyla uraşıyo kullanıcılardan dönen her türlü sıkıntı ve cihaz tavsiyeleri hepsini dikkate alarak  en son kullanıcı hatalarından kaynaklanan durumlar için ekran hata kodları tanımlaması bitirmişti osc menüsü hazırlıklarını yapıyor ne oluyo bitiyo haberim yok ama bombaları yine patlatmaya başlar yakında o zaman kadar her türlü cihaz sıkıntılarınızda yardımcı olmaya çalışırım sizlere kolay gelsin

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1914 : 31 Ağustos 2012, 18:28:15 »
sagolun Allah razı olsun.Rabbim cumlemize saglık sıhhat kolaylık versin.Allahın adı gecen her yerde bolluk bereket olur bu sitede dahil.yeryuzunun her milimetresinde duzeninde onun adı gecer.baska sıgınacak yerimiz yok ondan baska.

sizde hakkınızı helal edin tesla usta, karadag usta ve diger yazıstığım arkadaslar.

bos bir vaktımde bu bosluk için ufak bir cukur acıp denemeyı dusunuyorum.metali dener gibi birde boslugu deneyecem.bakalım sonuc nasıl olacak. 

Çevrimdışı mercek

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1915 : 01 Eylül 2012, 11:33:24 »
selamlar.. oncelikle calışmalrınızdan dolayı sizi kutlarım....uzun zamandır yuksek frekans teknigi ile ugrasan biriyim..çeşitli vericiler ile ugrastım tv fm gibi..tv  vericilerinde ( 470mhz-900 mhz)  ve uplink ( 10ghz ) siztemlerinde FM moduslasyonu yani ana frekansın uzerine baska bir frekans bindirilerek o frekansın uzerinde tasınması saglanır bundaki hedef o frekansında ana frekans uzerinden uzak mesafelere gonderilmesidir..18 khz frekansı bu yuksek gucteki frekans uzerine bindrilip toprakta daha derinlere gonderilmesi mumkun olmazmı sizden bu konu hakkında dusuncelerinizi bekliyorum olumlu yada olumsuz..

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1916 : 01 Eylül 2012, 12:03:33 »
selamlar.. oncelikle calışmalrınızdan dolayı sizi kutlarım....uzun zamandır yuksek frekans teknigi ile ugrasan biriyim..çeşitli vericiler ile ugrastım tv fm gibi..tv  vericilerinde ( 470mhz-900 mhz)  ve uplink ( 10ghz ) siztemlerinde FM moduslasyonu yani ana frekansın uzerine baska bir frekans bindirilerek o frekansın uzerinde tasınması saglanır bundaki hedef o frekansında ana frekans uzerinden uzak mesafelere gonderilmesidir..18 khz frekansı bu yuksek gucteki frekans uzerine bindrilip toprakta daha derinlere gonderilmesi mumkun olmazmı sizden bu konu hakkında dusuncelerinizi bekliyorum olumlu yada olumsuz..

s.a.
@mercek ustam, yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsinler dikkatinizden kaçan nokta şu; frekansı toprağa göndermek mesele değil, mesele o gönderdiğimiz sinyali geri aynı noktadan yakalamak, yani bir radyo, TV,telsiz vb verici ve alıcıları düşünürsek şayet, verici ile alıcı arasında A ve B noktası oluşuyor, yani gönderilen sinyal ile alan alıcı arasında bir mesafe vb bişey oluşuyor. bizim burada düşünme hatamız var, şöyle ki biz toprak üstünden bir sinyali gönderirken ortalama 180 derece ileriden o sinyali okumuyoruz, okuduğumuz sinyal 360 dereceden almaya çalışıyoruz...
belki two-box diye tabir ettiğimiz cihazlar bu konuda başarılı olabilir. ancak mono türü bir cihaz ile bu söylediklerimizi yapmak bana biraz zor gibi geliyor.two-box larda gönderme ve alma arasında derinliğe göre bir açı oluşuyor.
umarım söylemek istediklerimi anlatabilmişimdir
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı mercek

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1917 : 01 Eylül 2012, 13:42:59 »
soyledikleriniz dogru ..metal uzerinden bir mesaj gelmesi gerekki devre sana uyarı versin  bunun olması icinde mutlaka metal uzerine bir mesaj gonderip tekrar o mesajı  okumak gerekir ...

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1918 : 01 Eylül 2012, 16:56:49 »
   makınanızı 18v yaptıgınızda devrenın bu voltaja uyumlanması ıcın. r23 sag taraftan ayırıp 18v gırıyoruz.r17 4k7 dırenc yerıne 10 k trımpot takıp.r22 560r dırencın resme göre sag tarafından ölcerek 0.93v ayarlıyoruz pıl gostergesı ve uyarılar calısmıs oluyor.bu ayarı batarya voltajı 18v ıken yapıyoruz.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1919 : 01 Eylül 2012, 19:06:44 »
ben yokkenneler olmuş neler.  bayağı bir evrim geçirmiş makina bakalım hızınıza yetişebilecekmiyim.Ellerinize sağlık gerilerden okumaya başlayayım bari :)