Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7485920 defa)

0 Üye ve 36 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asenkron

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1620 : 03 Ağustos 2012, 03:47:13 »
senin cihazın suan ayarlanıyor açılış ekranında sen şimdi yavaş yavaş tr1 saat yönünde cevirmeye basla ve soldaki barlarda haraketlenme olusucak ce cevirdigin zaman bir noktada cihazın acılıcak 5,80v ile 6,20v arası bir degerde cihazın acıldıgını görüceksin ama cok yavas ve acele etmeden tr1 ile ayar yapmaya basla

gemlıge dogru denızı göreceksın.  orhan velı

Çevrimdışı tatarlar

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1621 : 03 Ağustos 2012, 16:05:38 »
Merhaba arkadaşlar
benim devrede menüde ses kısmı pasif yazıyor ve değişmiyor. dolayısıyla ses te yok . bu konu ile ilgili fikri olan varmı?

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1622 : 03 Ağustos 2012, 17:30:57 »
slm arkadaslar dedektör 16 arkadasım sayesinde dün gece benim voltaj problemini hallettik sagolsun.fakat bi noktada tıkandık benim cihazda ayarlanıyor menüsü gitmiyor bu genel problem tamamda dedektör 16 ark farketti tr1 le oynarken sinyal barı ve sol kısındaki barlarda hareket gerekiyomuş ama benimkisinde hiç tık yok hiç hareket yok sinyal barı ise sona dayanmış şekilde devamlı haliyle ayarolmuyor biz ya tl082 yada lf356 da problem oldugnu düşündük,sizlerden ricam böyle problem yaşayan varsa sorun nereden kaynaklanabilir yardımlarınızı bekliyorum arkadaslar :(
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1623 : 03 Ağustos 2012, 17:59:49 »
Gücü, kazancı ve frekansı minimuma alın, çevrede metal olmasın
Egerki irf740 arizali degilse, bobinden vizilti geliyorsa ekrani gorursunuz
Tr1 ile tabi

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1624 : 03 Ağustos 2012, 18:56:47 »
hocam onlarıda denedik olmuyor,ırf740 saglam sanırım bobinden vızıltı geliyor
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1625 : 03 Ağustos 2012, 19:22:23 »
Kullandığınız bobin bilgileri nedir
Direnç, endüktans, çap

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1626 : 03 Ağustos 2012, 19:43:04 »
bobini zaten teknolji ekibinden aldım ölçülmüştr heralde gerekenler ,benim ölçebildiğim omaj ve çap endüktans ölçecek aletim yok 3,50 ohm civarı omaj var ve çapı 40cm

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1627 : 03 Ağustos 2012, 20:42:06 »
   ıkı bursalı cözemedınızmı haftasonu atlayın gelın bana cözelım.daha ne dıyeyım.

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1628 : 03 Ağustos 2012, 20:53:24 »
eyvallh asenkron usta :D ben bursa merkez degilim,harmncık ilçesi 100 km parça bile temin edemiom,bakam biraz daha ugrasam son durak senin mekan o zaman :D

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1629 : 03 Ağustos 2012, 21:07:27 »
selam ramsone sendeki pici dedektor kendi cihazına takıp otomatik ayar kısmını pasif hale getirsin o şekilde cihazı açarsın çıkartıp takarken dikkat edin bacaklarına zarar gelmesin ondan sonra tr1 ayarını yaparsın sorun kalkar başka bir şey yoksa

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1630 : 03 Ağustos 2012, 21:11:17 »
a.s tesla nasılsın! bendede var pasif hale getirme modu menüsü falan iptal edebiliyorum aslında ama cihaz budefa susmuyor hic ayar olmuyor barlar yine aynı neyse bikaç eleman degişcem ilk tl082 olcak ama aslında 82nin tam görevi nedir cihazda arızalanırsa nerelere etki eder deler degişir bunları bilsem on numra olcak :D

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1631 : 03 Ağustos 2012, 21:13:35 »
aslında herşey var sitede ama birde güncel cihazla alakalı yaşayan arkadasların problemleri ve genel olarak bakarsak arızalar ve cözümleri gibi bi bölüm oluşsa mükemmel olur en azından problemi olanlar daha kolay cözer benim gibi :D

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1632 : 03 Ağustos 2012, 21:17:27 »
ramsona16 arkadaşım senin sorununa el atalım bakalım ne olacak şimdi sen sönüm direnci ne kullandın sanırsam sönümleme hatası var. normal direnç takmadığına eminsin değil mi?
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1633 : 03 Ağustos 2012, 21:23:12 »
yok normal direnc degil zaten yine demonte aldım ben 680ohm metl film drenc göndermşler onu taktım şöyle söyleyim malzeme listesinde 2 tane 680 ohm var kullanılacak gelen parcalardada 2 tae biri normal direnç digeri met fil direnc ben film direnci r54 taktım budogrudur umarım

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1634 : 03 Ağustos 2012, 21:28:40 »
evet doğru meral film olan r54 olmalı 2w metal film direnç peki herşey normal diyorsun şimdi tam arza nedir açıklarsan algılama malzemelerde ısınma ölçülerde problem tam bilgi verebilirsen fikir yürütelim.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1635 : 03 Ağustos 2012, 21:37:00 »
hep ihtimalsiz arızalar bende cıkıyo zaten :D söyle anlatayım montajı bitirdim entegre  ekran takmadan ölcülmesi gerekn yerleri ölçtüm 12 volt besleme olan yerler ok,5 volt olması geeken yerler ok,1.6-1.8 olması gereken yerlerde ok beslemeden sonra 12 volt olması gereken yerler vardı onları ölçerken prop hatası yapmısım dedektör 16 ark yardımcı oldu onlarıda ölçtük onlarda ok 12 volt voltajlarda problem yok,ekranı taktım entegreleri taktım verdim gücü cihaz acıldı ama lütfen bekleyim ayaralanıyor yazısını gecemedi,ben manual olarak gectim orayı dedektör 16 ark anlattıgı şekilde güc frekans kazanc falan bunları ayarladım ama cihaz ötüyor hala ve asıl problem şu ilk açtıgımda lütfen bekleyim yazısı varken tr1 le ayar yapıoruz dedektr16 destegiyle ekran şu durumda s full sona dayanmış oynamıyor en soldaki barlardada hic kıpırdama yokve hic kıpırdamada olmadı sorun bu ayara gelmiyor ve cokta bilgim yok dp 3 te öttügü durumda garfik cizmesi gerekiyormu çünkü sadece ortadaki cizgi duruyor başkada bişe yok problem bu arkadasım uzun oldu ama baştan sona yazdım umarım cözeriz

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1636 : 03 Ağustos 2012, 21:37:39 »

bu benim devre buradan bak bakalım hataların varmı montaj ile ilgili.

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1637 : 03 Ağustos 2012, 21:39:17 »
göremiyorum resmi  bu arada ısınma problemi yok saatlerce acık kaldı cihaz hicbir malzemede ısınma yok

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1638 : 03 Ağustos 2012, 21:40:35 »
tamam actım bakıyorum tşskkr

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1639 : 03 Ağustos 2012, 21:43:26 »
şimdi sendeki problem tl082 filan değil zannedersem problem q3-q4 yani 2n7000 ler de problem görünüyor sen onları değiştir sıkıntı çözülmesi gerek ayarla çok uğraştığından bu parçalar zarar görmüş olabilir.