Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9955240 defa)

kamuliso ve 43 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #5520 : 11 Kasım 2014, 19:34:25 »
Arkadaşlar  3s menü ve ayarlara yardım edecek yokmu  dün arazide bir tek  metal dahi bulamadım bu nasıl ayarlanıyor  vlf  nin buldugu kurşun kütleyi bile duymuyor  25 kuruş büyüklügünde  yarım kırık 10 kuruş büyuklügündeki bronz parçayıda duymuyor  Bu menü içindeki örneklemeler ne işe yarıyor   üçünüde 00 00 00 yaptım yok  üçünü 99 99 99 yaptım yine yok bune anlamadım   

Merhaba,

Menüde bir ayar yapmanız gerek yok. Kullanım klavuzuna bakarsanız daha net anlaşılıyor. Bu ürünün kullanımı sırasında tüm ayarlarını tek tuşla yapması üzerine patentlenmiş bir üründür. Siz sadece hassasiyeti ayarlarsınız bunu da ana ekranda + ve - butonu ile yaparsınız. Siz büyük ihtimal eşik 20 ile arama yapmışsınız. Öte yandan bu dedektör tek para dedektörü değildir.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5521 : 11 Kasım 2014, 19:47:13 »
Arkadaşlar merhaba 3d çekimlerinden bir örnek ekliyorum.
 Bakalım beğenecek misiniz

Eline sağlık Walkman. Güzel çekim olmuş.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5522 : 11 Kasım 2014, 21:22:24 »
Karadağ ustam ve arkadaşlar 3D çekimi beğenmenize memnun oldum.
Karadağ ustam ne dersiniz 3D çekim yarışmasına bu resim ve video ile mi katılsam ;)
tivos usta renk kodları standart her.gi bir ayar yapmadım. 3D çekimleri konusuna eklemiş olduğum videodaki yer. Sadece derinlik süzgecini aktifleştirip 3D resimde gördüğümüz iki odalı yerin tünel girişinin bulunması sağlanmıştır.

Çevrimdışı kuzen_212000

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5523 : 11 Kasım 2014, 21:26:15 »
Karadağ ustam ne dersiniz 3D çekim yarışmasına bu resim ve video ile mi katılsam ;)
tivos usta renk kodları standart her.gi bir ayar yapmadım. 3D çekimleri konusuna eklemiş olduğum videodaki yer. Sadece derinlik süzgecini aktifleştirip 3D resimde gördüğümüz iki odalı yerin tünel girişinin bulunması sağlanmıştır.

bide 3D çekilen yerin gerçek fotosu varsa bence harika olur yarışma için
Ölen Hayvan İmiş.Aşıklar ölmezmiş....

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5524 : 11 Kasım 2014, 22:56:42 »

Birde yerin fotoğrafı olursa tam olur :)

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5525 : 11 Kasım 2014, 23:06:23 »
Arkadaşlar 3 D çekimi yaptığım yerin tam resmi elimde maalesef yok. Ancak burayı neden çektiğime dair eklemiş olduğum resim umarım sorunuzun cevabı olacaktır.

Lütfen taştaki çizim ile 3D çekim arasındaki benzerliğe dikkat ediniz.Taşın üzerindeki çizim giriş tüneli ile başlayan ve devamında birbirine geçişli odalara bağlantısı açıklanmaktadır. ;)
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2014, 23:11:33 Gönderen: walkman »

Çevrimdışı zeus

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5526 : 11 Kasım 2014, 23:35:05 »
Ustam hassasiyeti 2 ye kadar indire biliyorum    2de aşagı indirirsem tıkkırdıyor 1 de ve sıfırda  yer aşırı derece mineralli ve tuglalı bir örnek daha cep telefonunu bile yaklaştırdıgımda bazen ses veriyor bazen susma yapıyor sesli ayrımda acaba örneklemelerdekii parameteleride degiştirdim farketmiyor demonte kit oldugu için kullanım kılavuzuda yok  telefonu algılıyor ekran gösteriyor fakat ses vermiyor   durdukyere toprağa ötüyor kaz kaz bir şey yok  tune de yapıyorum fakat yine ötüyor boş topraga sinyal veriyor   artı 70 veriyor  artı 90 veriyor  toprakta hiçbir metal yok hassasiyet derken  eşik ayarını 2 ye  kadar düşüre biliyorum ustam
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2014, 23:42:02 Gönderen: zeus »

Puhu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5527 : 11 Kasım 2014, 23:47:11 »
usta kullanım klavuzunu baştan sona oku. dedektörü sesli ayrım moduna alırsan ses vermez değersiz metale. birde sen dedektrü havada sıfırlar da toprağa yapıştırısan toprağa sinyal verir. senin biraz alıştırma yapman lazım. heralde daha önce vlf kullanmışsın. yazdıklarından öyle anlaşılıyor. klavuzu bu konunun ilk mesajından indirebilirsin.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5528 : 11 Kasım 2014, 23:52:49 »
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?action=dlattach;topic=4900.0;attach=10462;image
Walkman ustam,halen bu tepede çalışıyon sanırım...
Hadi hayırlısı sonuçları merakla bekliyoz...
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5529 : 12 Kasım 2014, 00:14:29 »
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?action=dlattach;topic=4900.0;attach=10462;image
Walkman ustam,halen bu tepede çalışıyon sanırım...
Hadi hayırlısı sonuçları merakla bekliyoz...
Saygılar.

Aslında çalışma yapmadım sadece DP3S 3D fotograf çekimi yaptım ;)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5530 : 12 Kasım 2014, 10:26:08 »
Ustam hassasiyeti 2 ye kadar indire biliyorum    2de aşagı indirirsem tıkkırdıyor 1 de ve sıfırda  yer aşırı derece mineralli ve tuglalı bir örnek daha cep telefonunu bile yaklaştırdıgımda bazen ses veriyor bazen susma yapıyor sesli ayrımda acaba örneklemelerdekii parameteleride degiştirdim farketmiyor demonte kit oldugu için kullanım kılavuzuda yok  telefonu algılıyor ekran gösteriyor fakat ses vermiyor   durdukyere toprağa ötüyor kaz kaz bir şey yok  tune de yapıyorum fakat yine ötüyor boş topraga sinyal veriyor   artı 70 veriyor  artı 90 veriyor  toprakta hiçbir metal yok hassasiyet derken  eşik ayarını 2 ye  kadar düşüre biliyorum ustam

Merhaba,

Klavuzu baştan sona okumanızı tavsiye ederim. Bu sizin kafanızdaki bişrçok soru işaretini giderecektir. Mesela dedektörün değersiz metale ses vermemesi zaten bir özelliktir. Bunu istemiyorsanız dedektörü normal modda çalıştırmalısınız. Yada dedektörü sallayarak kullanmamalısınız eğer sallayarak yani vlf gibi kullandıysanız yine bişey algılatamazsınız çünkü bu dedektör 350hz çalışmaktadır. Bir diğeri ise tune mantığı. Tune işlemini doğru yapmalısınız. Bu en önemli şeylerden biri.

Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5531 : 12 Kasım 2014, 10:46:20 »
Ankebut bukadarı bile bir form sitesinde çok fazla neden yazdım hep soruyorlar bu cihaz buluyormu , bulan varmı diye ,buyuk baslıgı bi tuttum usten +50 yandan +80 hiç sapalamadan  barlar muazzam bi şekilde benim için bu yetti ,sayın karadaga birkeez daha tşkler

Birde mesafe ile metalin büyüklüğünü yazın da herkez maşallah desin :)

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #5532 : 12 Kasım 2014, 11:52:18 »
Sayın Karadağ Tune yapma olayını biraz ayrıntılı yazmanız çok iyi olacak sanırım saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #5533 : 12 Kasım 2014, 13:04:54 »
Ustam desemde sanırım kimse inanmaz  8) iki metrenin üzerinde , iki capraz serce parmağı buyuklugu ama bakır , nasıl alğiladi ben bile halen çaşıyorum ,tek kelimeyle maşallah 8)

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #5534 : 12 Kasım 2014, 13:16:57 »
Sayın Snaypır at sahibine göre kişner derler hani maşallah saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5535 : 12 Kasım 2014, 13:54:35 »
Merhaba,

Sinyalci, Tune işlemi dedektörün bulunduğu ortama kendini uyumlaması işlemidir. Bizim dedektörümüzde bu diğer dedektörler gibi olmuyor. Zaten işin bu kısmı patent ile korumaya alınmış durumda. Normal dedektörler tuneye bastığında o anda algılanan sinyal seviyesini sıfır olarak ayarlayıp daha fazla algılamada sinyal vermeye başlıyorlar. Bizde ise dedektör tüm ayarlamaları o anki algılanan toprak yapısına göre baştan yapıyor. Sizin burada bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken arama yapacağınız yerde arama yapacağınız pozisyonda bobini tutarak tune yapmak. Ve tabii tune yaptığınız seviyeden daha fazla bobini toprağa yaklaştırmamak. Eğer ki çok engebeli bir yerde arama yapıyorsanız bobini arama pozisyonundan daha fazla toprağa yaklaştırıp tune yapar ve bobini biraz topraktan kaldırırsanız engebeli arazide de sorun yaşamazsınız. Hatalı tune işleminde başlıca yapılan bobini yerden yukarıda tutup tune yapmak ve daha sonra bobini aşağıya indirip aramaya başlamak oluyor. Bu durumda dedektör hatalı tune nedeni ile toprağa sinyal veriyor

Saygılar

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #5536 : 14 Kasım 2014, 13:18:41 »
saygı değer ustam teşekkürler. saygılar

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #5537 : 16 Kasım 2014, 12:40:25 »
Ankebut bukadarı bile bir form sitesinde çok fazla neden yazdım hep soruyorlar bu cihaz buluyormu , bulan varmı diye ,buyuk baslıgı bi tuttum usten +50 yandan +80 hiç sapalamadan  barlar muazzam bi şekilde benim için bu yetti ,sayın karadaga birkeez daha tşkler

3s beni şaşırtmaya devam ediyor bu nasıl Bi cihaz anlamadim gitti daha önce 2m renin üzerinde iki parmagın çaprazı şeklinde bir bakırı net alğiladi  ,
 dun buyuk  başlikla geziyorum arkadaşin kendi bahçesinde şupelendiği bir yeri kazmış , içine tuttuk filan bişi yok toprak attığı yerde makina zingğğ otuyor ,+90  kucuk başlikla baktik oda zinğğğğ +90  işin garibi eşik 20 de yapiyor bunu başladik kazmaya 1m den yaklaşik ufak galvenizli çelik çaydanlik metalinden ufak Bi tabak  garip tarafi açıkta eşik 20 de 60 cm gibi tıkırdaması

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #5538 : 16 Kasım 2014, 13:18:13 »

3s beni şaşırtmaya devam ediyor bu nasıl Bi cihaz anlamadim gitti daha önce 2m renin üzerinde iki parmagın çaprazı şeklinde bir bakırı net alğiladi  ,
 dun buyuk  başlikla geziyorum arkadaşin kendi bahçesinde şupelendiği bir yeri kazmış , içine tuttuk filan bişi yok toprak attığı yerde makina zingğğ otuyor ,+90  kucuk başlikla baktik oda zinğğğğ +90  işin garibi eşik 20 de yapiyor bunu başladik kazmaya 1m den yaklaşik ufak galvenizli çelik çaydanlik metalinden ufak Bi tabak  garip tarafi açıkta eşik 20 de 60 cm gibi tıkırdaması
sayın snaypır Allah sağlıklı ömürler versin yaşaki daha neler göreceğiz atomkarıncamız varıken saygılar                                   

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5539 : 16 Kasım 2014, 14:54:16 »

Maşşşallah. Parmak kadar metal 2 metre. Bu demek ki metal gerçekten toprak altında eskiden beri duruyormuş. Sürekli yazdığım toprak altında durmuş olan metalin daha derinden algılandığı durumunun bir kanıtı olmuş. Bu bilgileri bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim.

Saygılar.