Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921919 defa)

0 Üye ve 207 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gusparo

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Delta Pulse 3S
« Yanıtla #2940 : 11 Nisan 2014, 13:54:35 »
Merhaba arkadaslar bi sorum olacak benim DP3S imi simdiye kadar ep 12V1.3A le calistirdim gayet guzel calisiyordu yeni aku aldim 12V5A o akuyle aciliyor da kaliyor bobini bi iki defa vurduumda calismaya basliyor ama ozamanda bi kitlenme oluyor cihazda acaba neden olabilir ustalar Saygilar.

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #2941 : 11 Nisan 2014, 18:07:19 »
       Sayın karadağ istekler çok oldu ama bide tune den kapatabilsek güzel olur daha õnce söylenip eklendimi yoksa bilmiyorum ama aklıma geldi sadece saygılar.
Geldiğin yeri unutursan,gideceğin yolda kaybolursun.

Çevrimdışı gusparo

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2942 : 11 Nisan 2014, 19:04:10 »

Dalgic ustam suan is dolayi evde deilim ama toplandigimda olceceim Huseyin ustadan geldi kit olcmustum onu ama simdi hatirliyamiyorum Saygilar ustam.
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2014, 19:11:11 Gönderen: gusparo »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2943 : 11 Nisan 2014, 19:53:03 »
Merhaba arkadaslar bi sorum olacak benim DP3S imi simdiye kadar ep 12V1.3A le calistirdim gayet guzel calisiyordu yeni aku aldim 12V5A o akuyle aciliyor da kaliyor bobini bi iki defa vurduumda calismaya basliyor ama ozamanda bi kitlenme oluyor cihazda acaba neden olabilir ustalar Saygilar.
Mantıken,bobini iki defa yere vurduğunuzda çalışmaya başlıyor ve sonra kilitleniyorsa üçüncü kez yere vurduğunuzda açılması lazım ozaman :)

Sorun nedeni muhtemelen 1,3a aküyle cihaz yarım kapasite çalışıyordu 5a ile tam kapasite  çalışmaya başladı.
Bu nedenle cihazın kilitlendiği anda trimpotla hafif bir oynama yapın.Birde etrafında metal olmasın.Tek neden bu olabilir...

Saygılar
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2014, 19:58:26 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı gusparo

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2944 : 11 Nisan 2014, 20:03:18 »
Saolun dalgic ustam vardi omaj ama tam hatirliyamiyorum kesiklik icin ine kontrol ederim ama ozamqn da dier akuylede calismamasi gerekmiyormu Saygilar.

Çevrimdışı gusparo

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2945 : 11 Nisan 2014, 20:08:38 »
Yine hizir gibi yetistiniz onur ustam dediklerinizi deniycem ancak aftaya eve toplandiimda deneyebilcem Saygilar ustam.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2946 : 12 Nisan 2014, 07:45:10 »
Huseyin usta,ne denesemde bir turlu PC ile dedektor arasInda baglantI kuramadIm.Gecis anahtarsIz hersey normal gidiyor gibi,ama cihaza bahganmak istedigimde giris anahtarI istiyor.Giris numarasI 1234 girdigimde baglantI yok diyor.Giris anahtarI ile HC-05'i tanIttIgImda yine hersey normal gibi ,ama yine cihaza baglanmak istedigimde baglantI olmuyor.AnlIyamadIm gitti.KafayI yiyecem ya.PC Bluetooth'lu cep telefonuna sorunsuz baglanIyor.YarIn sabah PC'ye format atIcam,sonra deniycem bakalIm ne olacak.En son olmazsa Team Wiever ile is sana kalIyor.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2947 : 12 Nisan 2014, 12:34:59 »
Huseyin usta,ne denesemde bir turlu PC ile dedektor arasInda baglantI kuramadIm.Gecis anahtarsIz hersey normal gidiyor gibi,ama cihaza bahganmak istedigimde giris anahtarI istiyor.Giris numarasI 1234 girdigimde baglantI yok diyor.Giris anahtarI ile HC-05'i tanIttIgImda yine hersey normal gibi ,ama yine cihaza baglanmak istedigimde baglantI olmuyor.AnlIyamadIm gitti.KafayI yiyecem ya.PC Bluetooth'lu cep telefonuna sorunsuz baglanIyor.YarIn sabah PC'ye format atIcam,sonra deniycem bakalIm ne olacak.En son olmazsa Team Wiever ile is sana kalIyor.
SaygIlar.

Formata gerek yok. Zaten direkt çalışmayacaktır. Benim size şifre vermem gerekiyor çalışması için.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2948 : 12 Nisan 2014, 17:29:51 »

Formata gerek yok. Zaten direkt çalışmayacaktır. Benim size şifre vermem gerekiyor çalışması için.

Tamam usta,BaglanmanIzI bekliyorum.
ID 211 128 934
Pass: nf39f7

SaygIlar.
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2014, 17:37:02 Gönderen: jickata »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2949 : 13 Nisan 2014, 23:34:24 »

Merhaba Arkadaşlar,

Bu haftasonu misafirlerim vardı. Onlarla beraber yazılımda bazı düzenlemeler yapıp değersizin kapatılmasını yaptık, kendi dedektörünü kendin yap standı kurduk :) Birde arazi denemesi yaptık. Sonuçlar beklediğimden daha iyi oldu. Ayıca birkaç 3D çekimi de yaptık. Gittiğimiz test arazisi Delta Pulse 3 ün dozerle kazılarak metallerin gömüldüğü yerdi. Yer bir firmaya ait ve ciddi manada elektriksel gürültü vardı. Sizler için birkaç foto ve biraz video çektik. Videoyu hazırladıktan sonra yüklerim. Şimdilik birkaç fotoğraf ekliyorum. Misafirlerim de siteye girdiklerinde testler için yorumlarını yazacaklardır ;)

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2950 : 14 Nisan 2014, 00:15:28 »
Ustam benim işlemcinin size gelme zamanı geldi o zaman. Acaba kendim mi getirsem ???

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2951 : 14 Nisan 2014, 00:28:37 »
Ustam benim işlemcinin size gelme zamanı geldi o zaman. Acaba kendim mi getirsem ???

Herzaman beklerim. Bu versiyon ile değersiz kapatılabiliniyor.

Saygılar

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #2952 : 14 Nisan 2014, 08:10:53 »
ustam bukirmizilik hangi metale ait ve derinlik nedir aceba olculeri filan guzel cikmis  8)

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2953 : 14 Nisan 2014, 12:29:49 »
çok güzel çalışmalar usta..

versiyon değişikliği yada yeni güncellemeleri büyük harflerle belirtirseniz daha ilgi çekici olacağına eminim..

başarılar 3d güzel görünüyor..

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2954 : 14 Nisan 2014, 16:08:29 »

Merhaba Arkadaşlar,

Bu haftasonu misafirlerim vardı. Onlarla beraber yazılımda bazı düzenlemeler yapıp değersizin kapatılmasını yaptık, kendi dedektörünü kendin yap standı kurduk :) Birde arazi denemesi yaptık. Sonuçlar beklediğimden daha iyi oldu. Ayıca birkaç 3D çekimi de yaptık. Gittiğimiz test arazisi Delta Pulse 3 ün dozerle kazılarak metallerin gömüldüğü yerdi. Yer bir firmaya ait ve ciddi manada elektriksel gürültü vardı. Sizler için birkaç foto ve biraz video çektik. Videoyu hazırladıktan sonra yüklerim. Şimdilik birkaç fotoğraf ekliyorum. Misafirlerim de siteye girdiklerinde testler için yorumlarını yazacaklardır ;)

Saygılar

Haftasonu Teknoloji Ekibi'nin kalbindeydim. Hüseyin ustanın çalışmalarını yerinde izleme imkanı buldum..

Hüseyin usta'ya öncelikle bu yoğun çalışma temposunda bizlere vakit ayırdığı için kendisine çok teşekkür ediyorum.

Bu arada site üzerinden Hüseyin ustaya Kişisel ileti yollayanların ara sıra isyanlarına denk geldim. Lütfen empati yapalım..

DP_3S_3D yazılımındaki yeni kod optimizasyonu ile Ayrımdaki Netlik daha da mükemmel oldu ve Değersize Ses kapama eklentiside çok süper oldu..

Şehir içinde çevresel parazitin yoğun olduğu test arazisinde çok iyi stabilite ve performans ile tüm noktaları derin ve ayrımlı
olarak tespit ettik. Ve 3D yazılım çok başarılı bir şekilde ekran grafik 3D çizimini oluşturdu..

Cihazımı kendi dedektörünü kendin yap standında 3D'ye yükselttim darısı cihazında 3D'si olmayanlara...

Saygı ve Sevgilerimle
M-USTA-FA

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2955 : 14 Nisan 2014, 16:38:29 »
Vaybe tam bi ustalar firtinasi olmus gidemedigim icin uzuldum ???

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #2956 : 14 Nisan 2014, 17:00:28 »
birgun lidyalilarin buldugu parayi bulursam bu. ekibi daha farkli bir cati alaltina toplayacagim azbizamanda bunlar oluyorsa yillarini verseler neler cikar 8)

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2957 : 14 Nisan 2014, 18:01:43 »
3D'in hayIrlI ve ugurlu olsu M-usta-FA usta.AnlattIgIma gore yeni eklentiler cok iyi.Zaten Huseyin ustamIz yapmak istedigini her zaman yapmIstIr.3D versiyonunun  darIsI tum uyelerimizin basIna.Testlerde iyi olmus.Tesekkurler.

SaygIlar.

Çevrimdışı wcoss2005

• Teğmen
  • *
  • www.wcoss.com
« Yanıtla #2958 : 14 Nisan 2014, 18:10:11 »
Hüseyin ustam bugun; cihazımı test etme şansı bulduk.Sizin üretiminiz 60cm lik başlık ile deneme yaptık.Bölgede dedektor gayet stabil çalıştı.Az mineralli ortamdı.Sadece bir noktada tık tık şeklinde ses uyarısı verdi.Ne algılayıp uyarı verdiğini merak ettik.Yaklaştıkça algılama arttı.Algılama ayrım modunda - değerdi.Yani değersiz.Farklı arama ve eşik değerlerindede aynı sonuçu elde ettik.yaklaşık 2mtde 40x30cm dikdörtgen bir kremit tabakaya rastladık.Kiremiti çıkardıktan sonra algılama sona erdi.
Dedektörü toprakta resetleyip kremite tuttum 30cmden değersi metal olarak algıladı.
Sorum şu ; Kiremit aynı kremit toprak altında 2mtden alıyor.Fakat toprak ustunde 30cmden daha uzakta algılamıyor.Numunenin resmi ektedir.Normalde açık havada daha fazla mesafeden algılama yapması gerekir.Bunu nasıl yorumlarsınız

« Son Düzenleme: 14 Nisan 2014, 18:11:25 Gönderen: wcoss2005 »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2959 : 14 Nisan 2014, 18:50:49 »
Hüseyin ustam bugun; cihazımı test etme şansı bulduk.Sizin üretiminiz 60cm lik başlık ile deneme yaptık.Bölgede dedektor gayet stabil çalıştı.Az mineralli ortamdı.Sadece bir noktada tık tık şeklinde ses uyarısı verdi.Ne algılayıp uyarı verdiğini merak ettik.Yaklaştıkça algılama arttı.Algılama ayrım modunda - değerdi.Yani değersiz.Farklı arama ve eşik değerlerindede aynı sonuçu elde ettik.yaklaşık 2mtde 40x30cm dikdörtgen bir kremit tabakaya rastladık.Kiremiti çıkardıktan sonra algılama sona erdi.
Dedektörü toprakta resetleyip kremite tuttum 30cmden değersi metal olarak algıladı.
Sorum şu ; Kiremit aynı kremit toprak altında 2mtden alıyor.Fakat toprak ustunde 30cmden daha uzakta algılamıyor.Numunenin resmi ektedir.Normalde açık havada daha fazla mesafeden algılama yapması gerekir.Bunu nasıl yorumlarsınız

Merhaba Arkadaşlar,

Arkadaşlar 3D yi yapalı 6 ay oldu :) Zamanım olsa daha neler neler yaparım da ne kadar yoğun olduğumu bir görseniz anlarsınız. Yanlış anlamayın yoğunluğum ağırlıklı site işleri ile alakalı. Maksat birbirimize destek olalım. Mustafa ile Pro-TR buna şahit oldular.

Bu kiremitlerden daha önce de gördüm. Şimdiye kadar gördüğüm en yoğun mineralli kiremitler bunlar. Nerede kullanıldıklarını ve ne dönemine ait olduklarını bilmiyorum. Dedektör bu denli yoğun mineralli bir kiremite sinyal veriyor bunun önüne geçemiyorum. Fakat değersiz olarak ayırması da bence ciddi manada başarı. Hatta şimdiki versiyonu ile çok pis piknik alanında bile neredeyse vlf gibi ayrım yapabiliyor. Yüzeydeki atıklarla sizi uğraştırmıyor ;)

Derinlik mevzuna gelince de sürekli yeri geldiğinde vurguluyorum. Dedektör toprak altında uzun süre durmuş nesneyi oksitlenme nedeni ile havada algıladığından çok daha yüksek derinliklerde algılayabiliyor. Buna birebir şahit oldum. Hatta bu hafta sonu yaptığımız testlerde gömülü olan metallerin mesafeleri 1,5 metre ve üzeriydi ve 40 cm lik başlıkla bunlar çok net algılanabiliniyordu. Bunu Mustafa ve Pro-TR de gördüler. Bu durum sizin başınıza gelen olayda da geçerli olabilir. Tabii bunu yazarken sizin çıkan toprağı da kontrol ettiğinizi varsayıyorum. Gerçi kiremiti çıkardıktan sonra kesildi yazmışsınız ama ben yinede vurgulamış olayım.

Saygılar