Gönderen Konu: FREE ENERGY bedava elektrik,enerji  (Okunma sayısı 66126 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
Ynt: FREE ENERGY bedava elektrik,enerji
« Yanıtla #20 : 01 Ocak 2009, 13:42:26 »
karıştırılan sıvılar sürtünme sonucu ısınır.bunu mixerde biraz suyu çırparak deneyebilirsin.yanlız bu delikli ısıtıcıdan çıkan buhar sanki merkezkaç sonucu oluşan biraz soğuk buhar gibi geldi bana.termometre falan görünmüyor burda.o yüzden buharın sıcak mı soğukmu olduğu   anlaşılmıyor.ben bu sistemlerin verimli olacağını sanmıyorum.

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #21 : 01 Ocak 2009, 15:21:58 »
anladığım kadarıyla %100 %150 falan verimden bahsediyorlar açıkçası bana biraz tehlikeli gibi geliyor ama uygun güvenlik önlemleri alınabilir bu tekniğin mekanik enerjiyi ısıya dönüştürmenin en iyi yolu olduğunu söyleyenlerde var yokmu bu konuda bilgisi olan..
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2009, 15:23:32 Gönderen: dekoratör »
Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.
Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.(M.Kemal ATATÜRK)

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #22 : 01 Ocak 2009, 18:25:44 »
anladığım kadarıyla %100 %150 falan verimden bahsediyorlar açıkçası bana biraz tehlikeli gibi geliyor ama uygun güvenlik önlemleri alınabilir bu tekniğin mekanik enerjiyi ısıya dönüştürmenin en iyi yolu olduğunu söyleyenlerde var yokmu bu konuda bilgisi olan..
şüphelenmekte haklıymışım.hiç bir enerji biçimi birdiğerine bırakın %150 yi asla %100 verimle dahi dönüştürülemez.bunu ben değil termodinamik kanunları söylüyor.yinede ikna olmadıysanız sistemin küçük bir modelini yapıp deneyebilirsiniz.ayrıca sistem atmosfere kapalı olmadığı sürece hiç bir tehlikesi yok.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2009, 18:44:27 Gönderen: ercan »

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #23 : 02 Ocak 2009, 01:12:12 »
arkadaşım ilk önce  termodinamik kanunu tanrısal değildir işi orda kestirip atmak ezberciliktir. evet mantıken hiç bir enerji diğerine dönüşürken artmaz ama dönüştürme oranları iyileştirilebilir. benim anlatmaya çalıştığım olayda yani cavitation heater de yani kabarcıkla ısıtma olayında dikkatinden kaçan bir şey var burada elektrik enerjisinden alınan dönme kuvvetiyle dönen rotor sıvıda sayısız kabarcıklar oluşturmakta ve tam burada işin içine kimya girmekte yani sadece sıvının sürtünmesi ısı oluşturmuyor orada sıvının moleküler yapısı değişiyor sanırım yani belkide burada dönme kimyasal bir tepkimeyi tetikliyor olabilir bu sadece benim tahminim çünkü aslında ne olduğunu ben bilmiyorum bulduğum kaynaklar ingilizce ve ben anlamıyorum aslında bir makaleyi burada yayınlasak bir arkadaşta tercüme etse hepimiz bilgilensek daha iyi olur. ben uygun bir yazı bulunca burada yayınlarım saygılar..
Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.(M.Kemal ATATÜRK)

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #24 : 02 Ocak 2009, 02:57:04 »
  ''Samimiyetinizi anladım teşekkürler patent ok sorun yok millet çalanakadar biz alacağımızı alırız çünkü ben projeyi komple satacağım ve müşterisi de hazır sistem şu an çalışır durumda bir tane uyguladık mükemmel termodinamikçi hocalar şaşırdı uzun süreli bir çalışmaydı sonuçlandırdık atık yok gaz yok kömür yok sıfır atık siz konuya hakimsiniz anladım prototip çalışıyor
mümkünse bu konuyu burada daha fazla işlemeyelim şayet merak ettikleriniz varsa yada bu konuda bilgilerinizi paylaşmak isterseniz lütfen ................. dan yazışabiliriz.''

yukardaki paragraf bir forumdan alıntıdır konu cavitasyon arkadaş üretip satacak galiba fazla sır vermemiş.

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #25 : 02 Ocak 2009, 18:17:12 »
dekoratör arkadaş söylediğim gibi sistemin modelini yaparak deneyebilirsin.en kesin ve güvenilir bilgiye ancak böyle ulaşabilirsin.ayrıca termodinamik kanunları ortaya atıldığı iki yüzyıldan beri aksi hiç bir şekilde ispatlanamadığı için kanundur(yer çekimi kanunu gibi).
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2009, 18:25:17 Gönderen: ercan »

bernoulli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 19 Haziran 2009, 21:23:24 »
merhaba bende Perendev motoru üzerine yaklaşık bir yıldır çalışıyorum arkadaşların oartaya atmış oldukları fikirler çok iyi ama herkezde olduğu gibi bende çalıştıramadım ama umudumu kaybetmedim bence bu iş için özel mıknatıs yapılmalı ve bu sistemin patenti var ve amerikada amerika da siyasi geleceği makımından sadece fosil yatıkları kullanmazsa amerika çöker

Çevrimdışı remzi50

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #27 : 21 Haziran 2009, 17:12:44 »
Dunyamizda cok buyuk bir manyetik alan var.Gunesden gelen manyetik yagmurlarin zararli etkilerini onlemek icin bulunyor.Bu manyetik alanin nasil olustugu hakkinda halen somut bir seyler yok sadece teori olarak su veya bu sekilde olusuyor deniliyor.Hani o cag atliyor dedigimiz ilim daha emekleyemiyor bile nereye cag atliyorsa artik.Uzaya bile sonsuz diyor kurtuluyorlar kedinin ulasamadigi et misali.

Simdi bunlarin free energy ile alakasi ne diyeceksiniz.Dunaynin manyetik alaninada bir goz atin bence.Google amcaya Steven Mark toroidal power unit ini kisaca tpu sunu sorun.

Umarim icinizdeki arastirmaci ruhuna bir kivilcim yakmisimdir ;)

fahreneith

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 28 Haziran 2009, 22:10:44 »
Benim anlamadığım özdevinim makinaları ile termodinamik kanunlarının ne alakası var bi kere e özdevinim yani devridaimde adı üstünde enerjiyi yoktan var etmiiyor veya verdiğinizden çok enerji almaya çalışmıyorsunuz sadece enerjiyi sistematik bir şekilde dönüştürerek devamlılığıı sağlıyorsunuz ona bakılırsa güneşten çekilen enerjide termodinamiğe aykırı sonuçta güneş var olduğU sürece çekilen enerji sınırsız. Örneğin yer çekimi mıknatısların manyetik alanları var oldukları sürece devamlı enerji kaynağıdır  yapılan sistemlerle bu enerjileri dönüştürerek kullanılabilir hale getirmek bence mantıklı tekrar söylüyorum yoktan var etmek Allah'a mahsustur ama var olan yer çekimi enerjisini kullanarak bi döngü oluşturmakta bana göre mümkündür yağmur yağmasını düşünün doğada yüzyıllardır var olan bir enerji döngüsüdür ve hidroelektrik santraller yani barajlar bu sayede elektrik üretir bazı şeyleri düşünürken aklı sığ tutmamak gerekir çağımızı değiştiren büyük buluşların çoğu formülize edilmemden tesadüfen bulunmuştur örneğin bilgisayarları bu günününe getiren verimli  transistörler gibi. Bir insanın kimliğinden ve ona atfedilen kariyerinden çok düşünme yapısı ve yeteneklerine bakın formüller her çağda değişiklik göstermiştir ne de olsa. Yer çekimi kanununu formülize edip sistemli bir şekilde açıklayan Newton'un dahi pek çok yerde yanıldığını seneler sonra Einstein gibi bir bilim adamı ortaya çıkarmıştır ve bu insan ilk okulda doğru düzgün konuşamamasına rağmen seneler sonra dehası açığa çıkmıştır yine Einstein'ın bir sözünü aktarmak istiyorum 'Benim özel bir yeteneğim yok sadece tutkun derecede meraklıyım' bence türk halkı azmi ve zekasıyla bunu başarabilir

Çevrimdışı remzi50

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #29 : 29 Haziran 2009, 10:41:51 »
Kun feyekuun,benim inancima gore de yoktan var etmek sadece Allaha mahsustur.Enerjiyide yoktan var edemeyiz.Donusturme olayinda benim dikkatini cekmek istedigim nokta:miknatislarda olan manyetik enerji once kinetik enerjiye sonrada elektrik enerjisine donusturulmek isteniyor,bu mumkun! Ama her donusumde enerjiden verim kaybi olacaktir bunuda herkes kabul ediyordur.Ben o aradaki kinetik enerjiye donusum kisminin aradan cikartilabilecegine dikkat cekmek istedim.Bu sekilde daha verimli vede daha guclu enerji elde edilebilecegine dikkat cekmek istedim.

Bir dusunun miknatislarla yaptiginiz dongu tas catlasa saniyede kac tur donebilir! Ne kadar hizli donerse o kadar eneji ise Miknatislari sabit tutup bobinlerle solid state bir sistem kurup Mhz ler seviyesinde o miknatislarin donemeyecegi hizlara ulasabilirsiniz !!!

OLDMAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : 29 Haziran 2009, 12:54:11 »
hiç uğraşma sonuç alamazsın. yinede çalışmalarında başarılar.aynı devreyi yaptım bazı bölümleri çalıştı verim alamadım.kolay gelsin.

Çevrimdışı remzi50

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #31 : 29 Haziran 2009, 13:41:40 »
hiç uğraşma sonuç alamazsın. yinede çalışmalarında başarılar.aynı devreyi yaptım bazı bölümleri çalıştı verim alamadım.kolay gelsin.

Arkadasim siz sonuc alamamis iseniz bu baskalarininda sonuc alamayacagi manasina gelmez.Bu devrelere fake diyenlerde var.Linkeki videoyu izleyin.

http://www.savefile.com/files/2141101

Patenti yeni sayilir yeni nesil elektrikli motorlarin daha vermli halde olacagina hic suphem yok.Solid state bir sistem icin belki bir seyler cagristirir.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2009, 13:42:06 Gönderen: remzi50 »

OLDMAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 29 Haziran 2009, 21:34:55 »
Buraya o yazımı yanlışlıkla gönderdim yaşlılık  hepinizden özür dilerim.O yazıyı eletor için yazmıştım. başarılar.

Çevrimdışı remzi50

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #33 : 30 Haziran 2009, 14:18:30 »
Dokumentleri paylasmaya devam !

http://www.savefile.com/files/2142055

Tom Beardenin MEG trafosu vede calisma sekli patenti ile birlikte aciklanmis.

Çevrimdışı remzi50

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #34 : 13 Temmuz 2009, 17:38:25 »
Ilginizi cekebilecek bir patent daha

http://www.savefile.com/files/2152555

Çevrimdışı remzi50

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #37 : 17 Temmuz 2009, 19:31:26 »
Orion arkadasim belki bizlerinde kolay yapabilmesi icin pc fani kullandiniz ama o fandaki miknatislar cok zayif aslinda o step motorun kendisi cok guzel modifiye olabilir.

Azminin vede basarilarinin devamini diliyorum,umarim zamanla daha cok bilgi paylasiriz ;)

Çevrimdışı remzi50

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #38 : 29 Temmuz 2009, 00:25:06 »
Ulkemizde de bu tip calismalarin olmasi sizcede gururlandirici degilmi !

http://www.youtube.com/watch?v=fc0J6ZNpybM&e
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2009, 00:29:41 Gönderen: remzi50 »

teknomed

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : 11 Ekim 2010, 09:38:31 »
arkadaslar prendevin döndürme gücü yetersiz elinle durdurmak mumkun ben size bir fikir vereyim o küçük hızı dahada güçlendirin ben çalıstırdım kendi evimde kullanıyorum sadece biraz akıl ve sabır gerekli