Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1554346 defa)

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #300 : 18 Mayıs 2016, 22:17:23 »
Hüseyin ustam kullanim klavuzunu banada yollarsaniz hem inceler hem öğreniriz katkımız olacaksa aklımıza geleni söylerim
Saygilar

Mail attım.
neyin kulannma klavuzu 3splumu
bende isterim
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #301 : 18 Mayıs 2016, 22:19:55 »
Hüseyin ustam kullanim klavuzunu banada yollarsaniz hem inceler hem öğreniriz katkımız olacaksa aklımıza geleni söylerim
Saygilar

Mail attım.
neyin kulannma klavuzu 3splumu
bende isterim

Gönderdim.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #302 : 18 Mayıs 2016, 22:29:59 »
sağol  hüseyin ustam
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #303 : 18 Mayıs 2016, 22:40:53 »
12 mayıstan beri işim gereyi seminer nedeni ile Balıkesir Akçaydayım bugün forma girdim.Allah nasip ederse yarın Çanakkale turumuz var.Tüm arkadaşlara iyi forumlar Saygı ve sevgilerimle.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #304 : 19 Mayıs 2016, 12:06:48 »
12 mayıstan beri işim gereyi seminer nedeni ile Balıkesir Akçaydayım bugün forma girdim.Allah nasip ederse yarın Çanakkale turumuz var.Tüm arkadaşlara iyi forumlar Saygı ve sevgilerimle.
Bende merak ediyorum sinyalci ustam nerelerde diye demek ki geziyormuşsun....Allah kaza bela vermesin.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #305 : 19 Mayıs 2016, 12:59:53 »
Artık yeter! Benim için bardak doldu. Ben bu yazılanların doğru değil eğri olduğunu düşünüyorum. Sorun yaşamakla alakalı olduğunu sanmıyorum. Tepki olduğunu hiç sanmıyorum. Ne düşündüğüm bende kalsın. Konuyu gerekli gördüğüm şekilde temizledim. Konunun karmaşık hale getirilip dağıtılmasına izin vermeyeceğim.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #306 : 19 Mayıs 2016, 13:11:18 »

Gezerken göz ucu ile şüphli yerler aradın mı:) Ben her seyehatte böyle yapıyorum.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #307 : 19 Mayıs 2016, 20:08:23 »
Merhaba Arkadaşlar,

Sizler için ABD den manken getirttim ve fotoğraf çektim :) Şaka şaka ABD den ziyarete gelen bir arkadaş ile biraz gezintiye çıkmıştık. Hazır gezintiye çıkmışken faydalı bir iş de yapalım dedim ve küçük bobinin kablosunun nasıl olması gerektiğini gösteren bir fotoğraf çektim. Küçük bobin kullanımlarında kabloyu resimde gördüğünüz gibi kullanmanız gerekmektedir. Bu şekildeki kullanımın cihazın stabil çalışmasına büyük katkısı oluyor.

Saygılar

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #308 : 19 Mayıs 2016, 20:40:58 »
Ustam video cekmedinizmi ;)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #309 : 19 Mayıs 2016, 20:55:43 »

Toprak altı olmadıkça çok mecbur kalmazsam video eklemeyeceğim. Hava testi için insanlar bize ithamda bulunabiliyorlar. Toprak testi için ise kaymakamlıktan izin belgesi alıp öyle yapacağım. Yada bir özel arazi bulabilirsem özel arazide de daha evvel yapabilirim. Bu sefer sırf ABD li arkadaş için çıktık araziye. Arkadaş ayar kaçırıp kaçırmadığını test etti. 20 dakikalık kullanım sonrası 1cm bile mesafe değişmedi. Kullanan arkadaş kendi telefonu ile video çekti. Ülkesine dönünce yayınlayacakmış.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #310 : 19 Mayıs 2016, 21:27:47 »

Toprak altı olmadıkça çok mecbur kalmazsam video eklemeyeceğim. Hava testi için insanlar bize ithamda bulunabiliyorlar. Toprak testi için ise kaymakamlıktan izin belgesi alıp öyle yapacağım. Yada bir özel arazi bulabilirsem özel arazide de daha evvel yapabilirim. Bu sefer sırf ABD li arkadaş için çıktık araziye. Arkadaş ayar kaçırıp kaçırmadığını test etti. 20 dakikalık kullanım sonrası 1cm bile mesafe değişmedi. Kullanan arkadaş kendi telefonu ile video çekti. Ülkesine dönünce yayınlayacakmış.
Karadağ usta size bir test alanı şart.Şöyle 2m kazılmış ve yanlara cepler açılmış mümkünse şehirden uzak elektriksel parazitten etkilenmeden test etme bir nevi arge yeriniz olması gerekiyor.Bence en büyük eksiklik sizin için şu an bu.Ben iş yerinize gelmeyi de düşünüyorum arazide cep yöntemiyle test etme imkanı olması çok iyi olurdu...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #311 : 19 Mayıs 2016, 21:35:18 »

Karadağ usta size bir test alanı şart.Şöyle 2m kazılmış ve yanlara cepler açılmış mümkünse şehirden uzak elektriksel parazitten etkilenmeden test etme bir nevi arge yeriniz olması gerekiyor.Bence en büyük eksiklik sizin için şu an bu.Ben iş yerinize gelmeyi de düşünüyorum arazide cep yöntemiyle test etme imkanı olması çok iyi olurdu...

Benim de en çok hissettiğim eksiklik bu açıkcası. Bakalım kaymakamlık bi yer gösterecek mi.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #312 : 19 Mayıs 2016, 22:02:46 »
Karadağ ustam sana bu tarz bir yer lazım ama kaymakamlıktan hazine yerimi isteyeceksin?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #313 : 19 Mayıs 2016, 22:04:43 »
Karadağ ustam sana bu tarz bir yer lazım ama kaymakamlıktan hazine yerimi isteyeceksin?
Prosedürü tam bilmiyorum. Durumu anlatacağım. Kirası da olursa ona da tamam diyeceğim. İstayan bi yüzü kara vermeyenin iki yüzü demişler. Bi şansımı deneyeceğim.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #314 : 19 Mayıs 2016, 22:11:34 »
biraz karmaşık işbe ustam. ihalesi var , prösüdürleri var..
http://www.milliemlak.gov.tr/Sayfalar/mevzuat/ihale-mevzuati/tasinmaz-kira.aspx

2--özel vatandaş arazisi kiralamak istersen ayda en kötü 1000 tl ister. yılda 12.000 tl yapar.
3-Kocaeli  civarı dersenki yatırımlık olsun benim olsun dersen 500 metre kare yer 10-15 bin tlye bulunabilir. En azından sana ait olur. İzin almak daha kolay olur.Diye düşünüyorum.
4-veya kocaelinde yeğenim arazisi vardı istersen sorabilirim sana uzak kalmaz ise oralar :D

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #315 : 19 Mayıs 2016, 22:12:35 »
Sa hocam frekans ile ilgili bir kaç sorum olacak  3splus da frekans 100-500Mhz aralığında değişiyor frekans düştükçe algılama süresi de dusuyo ve mesafede arttikcada algılama süresi hızlanıyor ama frekans 500 lere çıkınca mesafe yeniden düşmeye basliyo mesafenin en iyi olduğu frekans kaç olmalı ve ya gpr lar çok yüksek frekans kullanıyor daha yüksek frekanslarda çalışma şansımız varmı bunun bir katkısı olurmu mesafe için sinyalin frekansimi şiddetini önemli

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #316 : 19 Mayıs 2016, 22:26:06 »
biraz karmaşık işbe ustam. ihalesi var , prösüdürleri var..
http://www.milliemlak.gov.tr/Sayfalar/mevzuat/ihale-mevzuati/tasinmaz-kira.aspx

2--özel vatandaş arazisi kiralamak istersen ayda en kötü 1000 tl ister. yılda 12.000 tl yapar.
3-Kocaeli  civarı dersenki yatırımlık olsun benim olsun dersen 500 metre kare yer 10-15 bin tlye bulunabilir. En azından sana ait olur. İzin almak daha kolay olur.Diye düşünüyorum.
4-veya kocaelinde yeğenim arazisi vardı istersen sorabilirim sana uzak kalmaz ise oralar :D
Karadağ ustam en mantıklı teklif bu bence ☺
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #317 : 19 Mayıs 2016, 22:33:25 »

Benim de en çok hissettiğim eksiklik bu açıkcası. Bakalım kaymakamlık bi yer gösterecek mi.
Bence kaymakamlığa gitmeye, resmiyete çokta gerek yok açıkçası.Yok mu  ormanlık bir yer hazine yeri.Etrafı ağaçlık göz önü olmayan bir yer belirleseniz tamamdır.Benim test yerimde böyle bir alanda ve 2 metre derinlikte çukur ve cepler açık  her an kullanıma hazır vaziyette. :)

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #318 : 19 Mayıs 2016, 22:40:45 »
sevgili finder kolay kolay kimse hazine arazisinde bu şekilde işlem yapamaz 100 kişi yapar bir kişi yakalanır. hem hapis hem para cezası vardır işgaliyenin.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #319 : 19 Mayıs 2016, 22:43:04 »

Orman kanunları vardır bu ülkede..

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.6831.pdf