Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7483918 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yanuma

• Üsteğmen
  • **
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4220 : 26 Mayıs 2013, 00:47:08 »
gıç35 ustam
ünalın işi oldugu için bobin cat 5 kullanıyorum ünal sagolsun bobini yolladı fakat postanedeki vatandaş ismi yanlış yazdıgı için alamadım  bugün ist geri dönüyor kazasız belasız varsında  3 gün geç olsun 

bay kardeşim  orjinal halinde'de aynıydı degişen birşey yok bizde modifiye işine geçtik sagolsun tesla  arıza oranını dar alana çekti ama ya malzemeler patetes  yada  bizde bir sorun var

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4221 : 26 Mayıs 2013, 00:51:55 »
:D off of  durum anlaşıldı  sustum ben :) parçalar patetes olabilir bir ihtimal , olmadı  yeni plakete yeni parçaları diz çözüme ulaşmazsa . bobinaj telinden  küçük bir başlık saramıyormusun denemek için yanuma  0,8 likten 750mh falan sarıver denemek için .SAYGILAR.
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2013, 00:55:31 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı yanuma

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #4222 : 26 Mayıs 2013, 00:52:09 »
bobini takınca bobin takılı degil yazısı ortadan direk kalkacakmı gıç ustam

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4223 : 26 Mayıs 2013, 08:49:12 »
2n2907 emiter collektör tersmi?
yanuma t10-11 emiter collektör ters olmuş....cıkıntıya yakın uç emiter,,, plastik kılfta devre üzerinde fete yakın uç. pilastikle metal gövde birbirine göre 360derece ters ben böle biliyom
 yanlışsa düzeltin arkadaşlar..
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4224 : 26 Mayıs 2013, 12:18:09 »
Onur600,  yerleşimde metal kılıf bacakları PCB ile aynı çevirme falan olmuyor .  2n2907 metal bağlantı doğru bende aynı şekilde yerleştirdim devre çalışıyor  , osc eğrimde biraz parazit dışında oldukça iyi , parazit sorununu da halledecem ama 2 aydan beri çalışmalarımı durdurmak zorunda kaldım  sınavlardan dolayı  şu anda pratik teorik çalışıyorum :)
Saygılar..
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4225 : 26 Mayıs 2013, 15:03:54 »
İnşallah bobindendir gıç35 ,  benim anlamadığım niye basit bi bobin saramıyor  bakır emaye telden 25 - 35 cm çaplı 700- 800 mh lik  denek için ?  amacımız yardımcı olmak  yanlış anlaşılmasın , Saygılar.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4226 : 26 Mayıs 2013, 18:58:04 »
bana hala 2n2907 ler ters gibi geliyo metal kılıfı elime almadım ama en kısa sürede elime alıp ölcerek uçlarına bakacam...
tabiki doğrusunu, metal kılıf uygulayanlar daha iyi bilirler...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4227 : 26 Mayıs 2013, 20:33:40 »
Slm
onur metal kılıf o şekilde doğru plastik kılıfa göre tam ters 
yonuma kardeş üst düzey bir modifiye yapmışsın entegreler olmadan ustanın iyisi parça artıranmış derler :D  elin değimişken pir kaç tanede op amp arttırsaydın  :)
darılma takılıyorum sadece  öncelikle tüm parçalar olup devreyi çalıştırın sonra yapacağınız modifiyeleri yapın bence  bende kendi dp3 ümü tam manaysıyla çalıştıramadım  ama osc ekranında düşey çizgi ekranın soldan 0,5 cm inden başlaması gerekiyor bobine metal yaklaştırdıkçada osc çizgi sağ tarafa doğru kayıyor

"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4228 : 26 Mayıs 2013, 21:09:58 »
2N2907 ler  180 ve 183 . sayfalarda işlenmişti  onur600 ordan tekrardan bakabilirsiniz , benim devrede gördüğünüz gibi monteli ve hiç bir sorun yok :)  resimleri aynı eklemişim kusura bakmayın bir alt mesajda plastik kılıflı var. Saygılar
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2013, 21:12:37 Gönderen: bay17 »

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4229 : 26 Mayıs 2013, 21:13:02 »
plastik kılıf

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4230 : 26 Mayıs 2013, 21:20:47 »
o resimleri metalinide plastik olanınıda ben zaten yükledim ters olduğu ortada...
ezberden kaçının kim ne söylediği değil senin olayı çözmen önemli transistörde c.b.e nedir akım akışı ne yönedi yük hangi bacağa bağlanır gibi....
örn... tiryak a1 a2 g uçları vardır yük her zaman a2 ye bağlanır a1  bağlansa ne olur gibi gibi....
saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4231 : 26 Mayıs 2013, 22:26:43 »
ters olan hangisi söylermisin onur600

« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2013, 22:28:35 Gönderen: bay17 »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4232 : 26 Mayıs 2013, 22:37:12 »
bay17usta..ters olan hiç bişe yok yola devam....
ölçü aletini al transtörün uçlarını tespit ediver bizahmet...
yanuma arkdaşın sıkıntısı ile alakısı olmasada o tansistör o bölgede yaptığı işlevlede bi alakası olmasada...
tekrar söylüyorumki metal kılıfta çıkıntıya yakın uç emitter gövde ucu collektör diğeri beyz ucu,plasikte ise yazılı tarafı karşımıza aldığımızda sol emiter orta beyz sağ collektör...
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2013, 22:43:30 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4233 : 26 Mayıs 2013, 22:42:17 »
Metal gövdeli olan transistörlerde kollektör ucu gövdeye bağlıdır. Bu nedenle ölçü aletinin bir ucu gövdeye, diğer ucu ise sırayla diğer uçlara deydirildiğinde sıfır ohmu gösteren uç kollektördür
ve bizim devrede  kollektör akünün eksisine bağlı

Tavsiyelerin için teşekkür ederim ....  duranda yok , sıkıntıda yok ..

Saygılar
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2013, 22:43:51 Gönderen: bay17 »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4234 : 26 Mayıs 2013, 23:13:21 »
bay17 lütfen diyorum...
suç bende...
o transistörü yakarım seni yine kırmam...
saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4235 : 26 Mayıs 2013, 23:19:15 »
:D  bende bütün devreye 220 V veririm seni yine kırmam onur600 :)  ben Usta değilim  hiç bir zamanda olmaya niyetim yok ben hep öğrenci kalayım böyle iyi , öğreneceğim çok şey var  bununda farkındayım . 

Saygılar

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4236 : 27 Mayıs 2013, 03:58:19 »
Sonuç itibariylen anladığım arkadaşlar şu  , metal kılıflılar benim eklediğim resimdeki gibi doğru yerleşim oluyor .  Montaj klavuzundaki gibi dizilim uclara göre  ters oluyor fakat devrede ki işlevi sebebiyle birşey fark etmiyor .

Tesla Ustamın mesajından alıntıdır  '' transistörün dizilimi açık şemaya göre metal tipler doğru plastik farklı olsa dahi devredeki görevi itibariyle hiç bir şey farkettirmiyo mosfet bacaklarını enerji kesildikten sonra kısa devre ediyor sadece ''

Bi terslik olduğunu onur600 anlamıştı zaten :)   verim mi 220 yi onur600 :)

Saygılar..

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4237 : 27 Mayıs 2013, 09:26:43 »
sayın KARADAG size bir sorum olacak , cihazı actıgınızda topraga göre cihaz örnekleme baslangıc degeri degişiyor,  örnekleme baslangıc noktası degiştigi icin ayrım bir türlü tutmuyor,  bulundugu degere göre tr1 den ayar yapılması gerekiyor tabi benim anladıgım , ayrımın bütün örnekleme baslangıc degerlerinde kararlı bir sekilde calışması icin ne yapmamız gerekiyor  , saygılar.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4238 : 27 Mayıs 2013, 15:54:54 »
bisi daha sorayım ,tr1 trimpotunun yerine direk dısarıdan müdahale etmek icin 10k lık  mono pot taksak olurmu?

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4239 : 27 Mayıs 2013, 16:34:06 »
dalgıc ustam  adsl kablosundan sanırım 600 mh  ,cihazla birlikte gelen baslıgı  , valla bende anlamadım dalgıc usta evde ayarlıyorsun baslangıc 32 de acıyor tr1den ayrımı yaptırıyon , araziye cıkıyon 27 de acıyor  ayrıma bakıyon yok demirede + altınada + veriyor  .   Tekrar tr1 den ayarlanması gerekiyor ,bunun icinde en iyisi dsarıdan müdahale, senin dedigini anladım  baslıgın biri 600mh digeri 1000 olursa filan  olmaz diye ,onu biliyorum .