Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7483939 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2020 : 16 Eylül 2012, 03:37:31 »
Arkadaşlar bazen sizi anlamıyorum ha.İnanın kimseyi taşlama adına söylemiyorum ama bunun yeri burası değil.Foruma giriyorum bir bakayım bizim arkadaşlar bügün ne yapmışlar diye ;hemen yeni gelen mesajları incelemeye giriyorum bakıyorum Dp3 ile ilgili bir yorum yapmış birileri.Yeni neler var neler yazılmış bakalım bir diyorum.Birde bakıyorum konu dışı yorumlar.Başka bir konu başlığı altında oturalım yazışalım arkadaşlar.Ama hangi konu hangi platformda açılmışsa orada yazalım.Konu başka bir yerdede açılmamışsa yeni bir konu açın.Site motoratörleri sorun görmedikce orada yazışmaya devam edelim.Yada en kötüsü özelden yazalım.Ya ben bir adama delikanlılık taslayacaksam çekerim bir kenara arkadaş ne derdin var benimle derim enazından.Her şeyin bir usulü var.
Karadağ hocam konunun özüyle birlikte bizi güldürecek şeylerin dışında konu dışı şeylere müsade etmeyelim bu tür konuların içerisine.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2021 : 16 Eylül 2012, 11:48:31 »
Merhaba Arkadaşlar,

BERK e katılıyorum. Butür konuların yeri burası değil. Burada delta pulse 3 ile ilgili yazmamız lazım. Harici konuların başka yerlerde yazılması gerekiyor.

sağlıkcı senin yaşadığın sorunun picle alakalı olma ihtimali 2. sırada. İlk olarak ses devresinin malzemelerini kontrol etmelisin.

Mustafa, devren çok güzel oluyor. Sabırsızlıkla videolarını bekliyorum. Ayrıca hazırladığın PCB basma videosu için de buradan birkez daha teşekkür etmek istiyorum.

Mosca, have you solved your problem? You should check to see there.

Saygılar

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Nkşi-25

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2022 : 16 Eylül 2012, 12:22:24 »
s.a bobinin bağlantı ucuna 1ohm 5w taş dırenç koymasak bi zararı olurmu  birde direkt olarak akuyu adaptöre bağlasak  +-  ye  şarj için sıkıntı olurmu

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2023 : 16 Eylül 2012, 13:22:11 »
Merhaba Arkadaşlar,

sağlıkcı senin yaşadığın sorunun picle alakalı olma ihtimali 2. sırada. İlk olarak ses devresinin malzemelerini kontrol etmelisin.

ses devresinin elemanları hangileri???

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2024 : 16 Eylül 2012, 13:38:13 »
Merhaba,

Nkşi-25, bobin direnciniz 4R den küçükse bağlayın bir zararı olmaz. Hatta bobin direnciniz 2-3R arası ise kesin bağlamalısınız.

Sağlıkcı, resim ekledim.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı mosca

• Onbaşı
« Yanıtla #2025 : 16 Eylül 2012, 15:53:23 »
Hello Montenegro,
I am without sound and he still waiting,i hope the version 2.4 or 3 will be better,thank you;best regards.mosca.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2026 : 16 Eylül 2012, 16:01:28 »
Hi,

You can use OSC feature of V3 demo for calibration. You can download from first page.

Regards

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2027 : 16 Eylül 2012, 19:44:12 »
Karadağ ustam montaj klavuzunda belirttiğin gibi
VD7 ucunda 12V görülüyor bu tamam

- PIC 11 nolu bacakta, U3(4094) 16 nolu bacakta, GLCD 14 nolu bacakta ve C25'in dibindeki atlamada 4.98 V görülüyor buda tamam

PIC 11 ve 8 nolu bacakları kıs devre yapıyorum
Ancak D3 (TL062) 8 nolu bacakta, D2 (TL062) 8 nolu bacakta, U2 (4051) 16 nolu bacakta, R60 direncinde, D1 (4066) 14 nolu bacakta, C12'nin üstündeki atlamada ve D5 (4066) 14 nolu bacakta 12 V yerine ilk enerji verdiğimde -0.00 V bir süre sonra 0.40 V değerini görüyorum

Yine
   - D2 (TL062) 4 nolu bacak   
   - D3 (TL062) 4 nolu bacak
   - D7 (TL062) 4 nolu bacak
   - D4 (LF356) 4 nolu bacak
   - D1 (4066) 7 nolu bacak
   - D5 (4066) 7 nolu bacak
   - R14'ün altındaki jumper
   - C28-C29 arasındaki jumper
   - Q3 S ucu
   - Q4 S ucu
 bu noktalarda da ilk enerji verdiğimde -0.00 V bir süre sonra 0.40 V değerini görüyorum
E>lektronik konusunda acemiyim onun için daha açıklayıcı bilgi verirseniz çok memnun olurum. Ses devresi elemanlarını değiştirdim ancak bir netice alamadım.

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2028 : 16 Eylül 2012, 21:04:05 »
saglıkcı arkadaım kısa devre yaptıgın bacakları benmi yanlış biliyorum senmi farklı yönden sayıyorsun 10 ve 13 bacaklar kısadevre edilecek.pic i karşına aldıgında saoldan saymaya basla 10 ve13 ikisi kısa devre olacak bi kontrol edermsn..
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2029 : 16 Eylül 2012, 21:16:41 »
saglıkcı arkadaım kısa devre yaptıgın bacakları benmi yanlış biliyorum senmi farklı yönden sayıyorsun 10 ve 13 bacaklar kısadevre edilecek.pic i karşına aldıgında saoldan saymaya basla 10 ve13 ikisi kısa devre olacak bi kontrol edermsn..

ben sağdan saydığımdan 8 ve 11 nolu bacaklar diyorum aynı yola çıkıyo, devreyi ilk topladığımda montaj klavuzunda belirtilen bütün değerleri ölçüyordum ama ne olduysa birden 12 V ve 1.6-1.8 V ölçtüğüm değerler gitti, acaba IRF740 mı gitti daha öncede başka bir dedektörde başıma gelmişti, ancak ben buna daha hiç bobin bağlantısını takmadım. IRF740 ında yanması zor. sorun nereden kaynaklanıyor anlamadım . Karadağ ustanın dediği gibi bütün ses devresi elemanlarınıda değiştirdim. Sorunun PIC ten kaynaklanması da olanaksız gibi geliyor çünkü bu değerleri PIC takılmadan alıyordum.

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2030 : 16 Eylül 2012, 21:21:00 »
devrenin fotosunu yükleyebilirmisin birde thderbold ark dedigi elemanları ölçtünmü bunu yazmış
"Q5 IRF9540 yada VD12, VD13 veya VD15 bozuk olabilir"
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2031 : 16 Eylül 2012, 21:27:47 »
öncelikle voltaj sorunu cözülsün ses konusuda hallediliri Allahın izniyle..ses konusundada su var algılama yapıyormu yanı grafik ciziyormu,grafik cizdigi halde ses yoksa başka ama hem ses yok hemde grafik yoksa ayrı problem..neyse önce voltaj halledilsin...

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2032 : 16 Eylül 2012, 21:29:56 »
devrenin fotosunu yükleyebilirmisin birde thderbold ark dedigi elemanları ölçtünmü bunu yazmış
"Q5 IRF9540 yada VD12, VD13 veya VD15 bozuk olabilir"

VD12 gitmiş değiştirip tekrar deneyecem İnşaAllah düzelir

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2033 : 16 Eylül 2012, 21:33:49 »
ok durumu yazarsın tekrar kolay gelsin

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2034 : 16 Eylül 2012, 21:45:01 »
kafayı yiyecem enerji verdiğim gibi VD12 ye yeni taktığım 1N4148 diyotunuda yaktı ne oluyor anlamadım.

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2035 : 16 Eylül 2012, 21:55:31 »
arkadasım yönleri ters takmıyosun dimi kafa dalgınlıgı olabilir bi kontrol etsene ,r66 ver72 degerleri dogrumu onuda kontrol et ve eger varsa 9540 degiştir yine bu durum olursa yolları kontrol et kısa devre varmı bunları duruma göre yaz tekrar zaten c29dan sonra opampların beslemelerine gidiyor öncelik bu dediklerimi yap direncleri kontrol et ve vd12-13-15 diyotların yönüne bak bunlarad problem yoksa 9540 varsa elinde degiş bu hattan dagılıyor zaten 12v

Çevrimdışı oongit

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2036 : 16 Eylül 2012, 22:14:33 »
Selamun aleyküm değerli arkadaşlar...

Sayın Karadağ'ın şemayı ve yerleşim planının ilk yayınladığı günden bu yana; anladığım kadarıyla, yerleşim planı üzerinde bazı değişiklikler yapılmış. Acaba yapılan bu değişiklikler ilk sayfada bulunan şemada da yapıldı mı? Bu soruyu sormamın nedeni; halihazırda var olan PCB'yi değil de, kendi tasarlayacağım PCB'yi kullanmak istemem.

"Ama neden" dediğinizi duyar gibiyim... Şema Sayın Karadağ'ın, PCB onun, yazılım onun... Bunu bari ben yaptım diyebileyim :) Kart tasarlamayı iyice öğrenebileyim...

Sayın Karadağ'a da, şimdiye kadar elektronik forumlarında yapılan en kaliteli makineyi bizlere kazandırdığı için, bu makine için çok ciddi zaman ve emek harcayıp, hiç bir ticari amaç gütmemesi ve elinden geldiği kadar herkese yardımcı olmaya çalışmasından dolayı, sonsuz teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilirim.

Saygılarımla...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2037 : 16 Eylül 2012, 22:26:14 »
sağlıkçı sen devrenin arkalı önlü resimlerini  bir kaç tane çek yakından winrarla sıkıştırıp ekle
artı 12v besleme bir yerden kısa devre var  vd12ye direk geliyor bozuk kondansatör  olabilir
yada başka bir yerdenden ırf9540 tersmi ona bir bak entegreleri komple sök öncelikle devren
olması gibi beslemeler geldikten sonra diğer aşamalara geç daha önce 12v olması gereken yerlerde 2.5v var demiştin   
bazı işlerim bitsin açık semadaki komple devre çalışması ve araızalara göre bakılması gereken yerleri
bir sefer uraşıp hazırlıycaz yardımcı olanlarla  aynı hataları tekrarlanmasın diye sizede  yazık bizede :)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
oongit  değişiklik ler 2n7000 fet  eklentisi bir kaç direnç değişikliği pcbde değişilik yok
yaptığın pcb regüle devresi ekle step up yada step down olarak bana göre L200
ile artı regüle 18v enerji besleme uzun kullanımlar için ses katını güçlendirecek transistör değişikliği
bunların hepsi biraz gerilerdeki yazılar da var mustafa hocamın resimli analatımları var bakarsın bulursun

Çevrimdışı oongit

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2038 : 16 Eylül 2012, 22:33:55 »
Regülatör katı benim de aklımda... 3 adet 6V 4Ah ışıldak aküsünü seri bağlayıp, toplamda 18V 4Ah olacak olan beslemeden 7812 ile 12V regüle edilmiş beslemeyi almak istiyorum. Ancak seri bağlı 3 adet akünün gerilimleri ve akımları eşitlenene kadar geçecek olan sürede, akülerde ısınma, erken boşalma vs. gibi bir sorun yaşanır mı bilemiyorum. (Kullanım ve şarj esnasında)

Konu 102 sayfaya ulaşmış. Yapılan değişiklikleri bulmak sanırım oldukça uzun zamanımı alacak. Artık yavaş yavaş yapılan değişiklikleri şemaya aktarablirim sanırım.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2039 : 16 Eylül 2012, 22:53:48 »
s.a
öncelikle sizin devre de ya ters voltaj ya da diyot lardan birisi ters. 12v gelmesi gereken yere 0v gelip sonra 0.40 lara yükseliyorsa diyota gelen ters akım anot a eksi katot a artı geldiği taktirde diyot ters olarak yüksek direnç göstererek voltajı kesiyor ama voltajın diyot üzrinde sürekli baskısı sızıntı da yapıyor yanı buda 0.40v görülüyor demektir muhtemelen diyot diyor hatası var vd12-vd13-vd15 kontrol edin gerekirse değiştirin. şuda var r66 yani 100k direnç kontrolü ve t12 yani bc546 bunlarıda kontrol et sağlamsa sıkıntı yok vd6 ile vd7 nin bacaklarına bak oraya 12v gelmesi gerek geliyorsa onun altından yolu takip et muhakkak çözersin işi. kolay gelsin bu arada unutmadan sönüm direnci ile r56 aynı değerde biri metal film 2 ila 5w diğeri normal direnç.

saygılarımla...
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...