Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486023 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teslacoil

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1940 : 03 Eylül 2012, 03:16:52 »
herkeze selam dün videoyu izleyince  hüseyin ustanın yanında soluğu aldım  gittim ustamız gene bilgisayar başında başını kaldırmadan yazılımla üzerinde çalışırken buldum tam olarak bitmediğinden
imkan olmadı ama  imkan olunca kendisiden haber alırız bende yükler yüklemezde tecrübeleri aktarırım sizlere ayrıca sunu söylemek istiyorum
cihazın çalışma ve tarama hızı 4 kat hızlanmış çok bariz belli oluyo bütün yazılımını elden geçirmiş osc ekran menüsünde metal arama işlemi bile yapılabilir nerdeyse dp3 cülere hayırlı olsun şimdiden ayrıca ustamızın eline sağlık ALLAH işinde ona kolay versin herzaman

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1941 : 03 Eylül 2012, 16:47:24 »
s.a arkadaslar
toprakta bosluk videosu cektım.bosluk bulma prensibi bu sekildemi oluyor acaba.sayın karadag usta,tesla usta ve bu işten anlayan arkadaslar dogrumu?
ufak bir cukur acıp ustunu plastık kapakla kapattım.
http://youtu.be/eFyxBXmwfIA
http://youtu.be/yHKextL-4no
http://youtu.be/lCSpQfVvc3M

Çevrimdışı ouiarabe

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1942 : 03 Eylül 2012, 20:11:05 »
hi all teachers and students
this is a great and beautiful travail.Bat unfortunately for me and for others who lack language and deep knowledge and knowledgeable in electronics, I almost lost after changes and ammilioration PCB and components of famous delta pulse 3, so please can you give us the diagram and pcb components and final.
Grandmaster Monténégro we are still waiting patiently hex files even if there are clamped
god bless you all and thank you in Advance.

Çevrimdışı İspanyol

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1943 : 03 Eylül 2012, 20:43:12 »
aynen o sekılde oluyor dıkkat edersenız baslık az uzaklasınca barlar azalıyor buda demek oluyorkı bosluktan uzaklasıyorsunuz demektir

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1944 : 04 Eylül 2012, 00:30:16 »
class ustam video için teşekkürler emeğine sağlık
boşluk üzerinde uzun süre tutunca başlığı
cihazın autotune'si sinyali sıfıra çekiyor
boşluk barları az tepki vermeye başlıyor...

sitemize bu aralar göze geldi nazar değdi... O0

teslacoil ustamız forumda bazı olaylardan dolayı artık yazmıyor :-*
ustam özletme kendini....

PRO-TR Selami hocamız ustamız Okuyup Üflesin sitemizi .... ;D

Asenkron Ustamızda Lehim döksün.... 8)

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1945 : 04 Eylül 2012, 02:13:46 »
herkeze selam mustafa ustam ALLAH nazardan saklasın nazarla bakanların nazarı kendilerine ters dönüyo zaten ALLAHın isminnin zikredildiği yerde kimsenin gücü yetmez onun aksini dilemedikçe
 bu gün arazi testi yaptım ondan yoktum beni kimse kaçırtamaz buralardan kapıdan kovsalar bacadan girerim  o derece heleki sizler hala buralardayken katiyen :D
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
class kardeşim eline sağlık video için ayne öyle 2 boyutlu yerin gırafiğini vermesi gerekiyo cihaz üzerine deneme yaptıkça tecrüben artar zaten sürekli elinde görüyom bobini banyolarda duş alma ahizesini tutan plastik olanlarından parça vardır ondan al hareketli parçadır geriye kalan sapınıda plastik  borudan en az esnek olanlarından yap tamamla öğrenmek isteğin bir şey olursa yardımcı olurum resimler bulmaya çalışırım özelden yaz birde boşluk göşteren yerde ayrıca emin olmak için metal testide yap mutlaka aynı tepkiyi veriyo biliyosun ayrıca uyumlam hızydan değişiklik yaprak da dene
pil göştergen yanlış göşteriyo tahminim R17 direnci 4.7k yı 5.6k olarak değiştir 12.15v ve üstü tam dolu 10.45v tede tam boş olarak göşterir 7812 tek diyot ilaveli regüleli kullanmaya başlıyanlar içinde beslemesi 12.65 olduğundan 5.4k olarak uygun  besleme gerilimi sabit değerin altına düşmeye başladığı anda pil göşgesinde zayıflamaya başlıyor farklı bir değerde ayar yapmak isteyen
buraya 10k  potans takıp r22 sağından artı alarak ölçüm yapabilir burda 1.1v tada tam dolu 0.9v ta tam boş göşterir ölçü aleti 2 volt kademesinde hassas ayarlayabilir.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
berk263 usta ben uzun süredir 7812 tek diyot ilaveli kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok çok stabil beslemesi var değişim oranı 0.01v  teferruatlı devrelere gerek yok şahşen regüle öncesine 1ohm 5w taş direnç ekleyebilirsin herkeze tavsiye ederim ayrıca  ve kibrit kutusu kadar soğutucu
ve bu regüle entegresini en az 1A ve üzeri olarak isteyin

Çevrimdışı Nkşi-25

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1946 : 04 Eylül 2012, 15:55:21 »
acilll  karadağ ustam özelden mesaj attım bi bakarmısınız

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1947 : 04 Eylül 2012, 17:37:13 »
s.a
isa arkadaşım Karadağ ustamızın yaşadığı birtakım üzücü olayları var. KONU DIŞI HERŞEY adlı bölümde Karadağ ustamızın yaşadığı üzücü durum yazıyor. Acil de olsa mevzu cevap yazacak durumda değil kendisi. Bu site sadece metal dedektörleri adlı bölümden oluşmuyor diğer konulara göz gezdirmemiz çok iyi olacaktır. eğer gerçekten çok acil bir durum ise seve seve elimizden geldiğince yardım ederiz isterseniz.

saygılarımla spy_worm..
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı tatarlar

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1948 : 04 Eylül 2012, 17:43:12 »
Merhaba
v2.4 için fet eklentisi için 2n7000 devrede var olan 2 adet 2n7000 e ek olarakmı takılacak?saygılar.. hangisine parelel olacak?

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1949 : 04 Eylül 2012, 19:03:03 »
Merhaba
v2.4 için fet eklentisi için 2n7000 devrede var olan 2 adet 2n7000 e ek olarakmı takılacak?saygılar.. hangisine parelel olacak?

tatar ustam v2.4 için 3.fet bağlantısı bu şekilde olacak

Çevrimdışı Nkşi-25

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1950 : 04 Eylül 2012, 19:03:22 »
durumdan haberım yokru kusura bakmayın allah acıl şifalar versin

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1951 : 04 Eylül 2012, 19:04:51 »
tatarlar arkadaş devre üzerindeki mevcut 2 adet hariç bu ekleme veridğim linkin ortasındaki resimli iletime bakarak  bağlantı şeklini uygularsın daha önce görmediysen eğer
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.1680
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
isa arkadaş özel bir durum değilse burdan yada özelden yardım etmeye çalışırım kolay gelsin

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1952 : 04 Eylül 2012, 19:23:50 »
eklentiği yaparken r30zun solundaki atlama iptal edilecek bilgin olsun
-------------------------------------------------------------------------------------------
devresindeki voltajı sabitleyen regüle edenler için tr1 ayarı yapanlar  için kendi devremdeki ayara göre  tl082 deki voltaj değeri 8ci bacağında 12.64v 7 bacağında 1.512v olarak suan
8 deki besleme voltajına göre 7deki değer biraz fazla yada eksik olabilir yada devreden kaynaklan sebeblerden dolayı bir de ölçü aletimden fark edebilir benim kullandığım ttecnicks 9808+
genede sonuca yaklaşmış olusunuz suan için menunum daha güzel bir ayar yaklarsam bahsederim
1 yada 2 tur sağa sola cevirirse halolur bobin takılı değilken bu ölcümleri yapsın bobine göre değişiyo cünki

Çevrimdışı tatarlar

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1953 : 04 Eylül 2012, 20:23:43 »
Merhaba burda 2 fet parelel bağlanıyor gibi bir durum var sanırım

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1954 : 04 Eylül 2012, 22:51:44 »
s.a
ispanyol usta, m-usta-fa usta, tesla usta Allah razı olsun.bosluk işide tamam sayılır.tesla usta birde boslukla metal olayını denicem.gercekten kullandıkca daha iyi kavramaya baslıyorum cihazı.tesla usta r17 deki direnci 5.6k ile degiştirecem.
Bu cihazı semalarını  yayınlayandanda  bana yapmasına sebeb olandan da yardım edende Rabbim razı olsun.darlık gunu gostermesin.
saygılarımla.

Çevrimdışı ouiarabe

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1955 : 06 Eylül 2012, 02:51:14 »
Merhaba
Eğer yeni devre PCB Ver 2.4 elektronik parçaların listesini içeren bir dosyayı koyacağız Lütfen
Kardeş Mustafa dosyaları ve biz sevkiyat pic 18F ve Akmen bekliyor sınırlı bir süre vardı
Çok teşekkür ederim
Lütfen bilgi için benim takdir ve hayranlık ve Eftekhari Seninle büyük ve Tlqaúatkm
ouiarabe2@yahoo.fr

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1956 : 07 Eylül 2012, 13:34:29 »
Arkadaşlar BC546 transistörü a serisimi b serisimi kullanılıyor.BC557 ,BC557B,BC557C  bu transistöründe üç serisi var.Ben zamanında bu transistörlerin bazılarında değişime gitmiştim.Yaptığım hatayı yeni farkediyorum.Dp3 üzerinde hangi seri transistörleri kullanıyoruz.

HKN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1957 : 07 Eylül 2012, 14:45:58 »
bc557 de c tipi kullanılmaktadır

HKN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1958 : 07 Eylül 2012, 14:47:57 »
bc 546 da ise b tipi kullanılmaktadır

usta79

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1959 : 07 Eylül 2012, 17:03:48 »
arkadaşlar delta pulse 3 cihazım var toprağa yaklaştırınca sürekli ötüyor. önericeğiniz bir başlık yapmak istiyorum .. nasıl yapacağım hakında bana yardımcı olurmusunuz.. en iyi tel hangisi nasıl saracağım şimdikden hepinize tşk ediyorum..