Gönderen Konu: Kablosuz EMF Hakkında Birkaç Soru  (Okunma sayısı 2471 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
Kablosuz EMF Hakkında Birkaç Soru
« : 10 Eylül 2018, 11:43:27 »
Arkadaşlar selamlar.

Yaklaşık 2 ay önce kablosuz EMF'mizi aldık, ara ara deneme amaçlı testlere çıkmıştık ancak dün itibari ile daha önceden belirlediğimiz bir alanda testimizi yaptık.

Testimize istinaden hemde şimdiye kadar ki mini tecrübelerimize dayanarak aşağıdaki çizimi oluşturdum buna göre bilgiler rica edeceğim. Benzer durumu yaşayan arkadaşlara da örnek olacaktır.

Durum 1'de

Normal mezarlık alanda gezerken sinyal 2465 ve 2485 arasında gidip gelmekte ve resimdeki gibi sinyaller oluşturmaktadır. Bu durum normal midir ? Tahminimce +/- 100 değer normaldir.

Durum 2'de

Yatay karelerde bazen 2 kare bazen 3 kare içerisindeki gibi görülmektedir, bunu kaale almamız gerekiyor mu ?  Yani örneğin 2 yada 3 yatay karede 2485 seviyelerinde gitmiş sonra 2460'lara düşmüş bu durumu da normal karşılamalı mıyım ?

Durum 3'te

Durum 3a : Normal arazide gezerken yukardaki iki durumda bahsettiğim değerlerde gezerken bir yere geldiğimizde 2465 ve 2485 seviyelerindeyken bu seviyelerin olduğu alan her iki başlığın ortasındaki alan mı yoksa
Durum 3b 'de gösterdiğim gibi ilk sensörün girdiği alan mıdır ? Mantığı tam olarak nedir, görüntü ve sensör senkronizasyonu tam anlamıyla ilk sensörün bağladığı yerden mi başlıyor

Son olarak 2485'li seviyelerden birden 3000-3100 seviyesine geldiği durumda grafikteki gösterge yanlış hatırlamıyorsam keskin hatlar olmaksızın hafiften eğimli yaklaşık 5-6 kare şeklindeydi.
Bu durumda bu seviye değişimini dikkate alıp çalışma yapmamı tavsiye edermisiniz ? Konuyla ilgili başka sorular oldukça konu altından devame deceğim.

Herkese iyi haftalar.

NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Kablosuz EMF Hakkında Birkaç Soru
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2018, 17:20:46 »
Öncelikle hayırlı olsun.
Durum 1:
Bu değerler normal bir arazide dikkate pek alınmaz.Ancak uzun yürüyüşler boyunca değer sadece o noktada değişiklik gösteriyorsa 3D çekim yapılmalıdır.Veya dedektör varsa kontrol edilmelidir.Genelde 100 birimlik değişimleri dikkate alıyorum bende.

Durum 2:
Grafik tablodaki oluşumlar bize değişen sayısal verinin devamlılığını veriyor.Yani dik açılı değerler noktasal bir algılamayı,kare şeklindeki algılamalar ise noktasaldan daha uzun süreli bir algılamayı gösteriyor.Ne kadar uzun süreli olursa okadar iyi.Bu şekilde bir mezarın seklini dahi çıkrtmak mümkün olur.

Durum3:
a) Eğer sadece ön sensör algıma yaptıysa sensör ileri haraketinden sonra alınan değer değişiyorsa bu küçük noktasal bir algılamadır.Ve grafik üçgen olark oluşur.
Başılık haraket ettikten sonrada devam ederse yani orta kısma gelincede devam ederse büyük(boylamda)algılama olduğu anlaşılır.Grafik kareye dönüşür.

b)kısmen evet algılama oradan başlar

Bunlar benim tecrübelerim asıl cevabı ustası verecektir.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2018, 21:51:32 »
Onur ustam teşekkür ederim.. Az çok  mantığını anladım gibi ancak, arazide bir yerde 50cm-80cm  civarı bir alanda 2480 seviyesinden 3000/3100 seviyelerine çıkınca bana anormal geldi ve merak ettim.. 500-600 birim birden değişmesi normal değil..
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2018, 21:54:14 »
Kazilir orasi 3D cekimde yapabilirsen es gecmemelisin.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...