Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7487027 defa)

0 Üye ve 25 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #6340 : 12 Aralık 2020, 12:09:05 »

تحية للجميع

أريد أن أعرف
هل يوجد رسم تخطيطي للصور لتسرُك باللوحة؟
جديد وغير متوفره اللوحة على
الإنترنت ولست محترفا في مجال الإلكترونيات
الرجاء مساعدتي من خلال ، هذة الصورة

This is DP3 topic. Please could you write to DP2 topic.

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı salem69

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6341 : 12 Aralık 2020, 17:14:08 »

hepiniz hoşgeldiniz

bilmek istiyorum
Kabloları panele bağlamak için resimli bir diyagram var mı?
Anakart yeni ve şurada mevcut değil:
İnternet ve elektronikte profesyonel değilim
Lütfen bana bu resimle yardım et

Welcome all

I want to know
Is there a wiring diagram for the board?
The motherboard is new and is not available on the internet
I am not a electronics professional
Please help me with this picture

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6342 : 05 Eylül 2021, 14:48:29 »
Selamünaleyküm, arkadaşlar elimde kullandığım DP 3 kısa devre yaptı, ters besleme değil kesinlikle ç35 ç36 10000uf un bir tanesinin bacağı dipten kopmuş ve ırf 9540 ile 15v zener diyot'un bağlı bulunduğu 12 + yollar yanmış.
Bu ç35 kondansatörün bacak kopmasından böyle bbir arıza verir mi ?
Ekranın yarısı siyahlaştı ekrana zarar vermişmidir ? Pic zarar görür mü , en önemlisi de pic.?
BY 229 diyot , 10000 uf iki kondansatör bir ırf 9540 ve BY 229 sipariş ettim.
Bilgisi derin olsan ustalarımdan yardım rica ediyorum, şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6343 : 05 Eylül 2021, 15:08:54 »
Resimleri yükledim, kesinlikle ters besleme vermedim, 12.3t v o ah bir akü ile besledim, C 35 ve 36 bin bir bacağı kopmuş ondan olabilir mi ?

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6344 : 06 Eylül 2021, 12:07:25 »
Selamünaleyküm, DP 3 kısa devre oldu.
Kesinlikle ters bağlantı besleme değil kesinlikle, C35 C36 10,000 uf kondansatörun birisinin bacağı dipten kopmuş ve ırf 9540 15v zener diyot'un bulunduğu 12 + bağlantı yolları yanmış.Bu C35 kondansatörün bir bacağının kopmasından dolayı böyle bir arıza verir mi?Ekranın bir kısmının siyahlaştığını gördüm, ekrana ve Pic'e Zarar vermiştir?, En önemlisi de pic ..BY 229 diyot , 10,000 uf iki kondansatör bir ırf 9540 ve BY 229 sipariş verdim.Bilgisi derin olsan ustalarımdan yardım rica ediyorum, şimdiden teşekkür ederim.
Özellikle   #Karadağ Ustam'dan ricam olacak?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6345 : 07 Eylül 2021, 11:36:32 »
Aleyküm Selam,

Öncelikle gözle gördüğünüz patlaç ya da yanmış malzemeleri değiştirin, peşine enerji verip besleme voltajları olan 6V, 1,4V var mı bakın. Bu voltajlar yoksa açık şemaya göre öncelikle bu sorunu çözmeniz lazım. Sonrasında bu sorun yoksa örnekleme sinyallerini görebilmeniz lazım. Bu aşama itibari ile bir osiloskopa ihtiyacınız var. Örnekleme sinyalleri 2n7000 lerden çıkıyor. Bunlar da tamamsa lf356 nın çıkışı ile adım adım sinyal takibi yapmanız lazım. Bu adımların her.gi bir noktasında sorun bulup düzelttiğinizde ürün çalışacaktır.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6346 : 07 Eylül 2021, 15:56:41 »
Ustam öncelikle ALLAH razı olsun senden, #Karadağ ustam ok ile gösterdiğim yere 5 volt gelmiyor, diğer ölçümler tamam, sadece iki kondansatörü değiştirdim C 35 ve C 36 yıBurada 5 volt hangi parçadan besleniyor ?yani jumer olan yerde hiç tepki yok , C25 den P2 ye ekranın 1.ci bacağına gelen köprü ölçümü 0 v gözüküyor.Çok , çok teşekkür ederim

Çevrimdışı Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #6347 : 14 Eylül 2021, 22:23:57 »
Ustam öncelikle ALLAH razı olsun senden, #Karadağ ustam ok ile gösterdiğim yere 5 volt gelmiyor, diğer ölçümler tamam, sadece iki kondansatörü değiştirdim C 35 ve C 36 yıBurada 5 volt hangi parçadan besleniyor ?yani jumer olan yerde hiç tepki yok , C25 den P2 ye ekranın 1.ci bacağına gelen köprü ölçümü 0 v gözüküyor.Çok , çok teşekkür ederim

O kısım açık şemada 5V a bağlı mı? Bağlı ise pcb de yollara bakmak lazım.
Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6348 : 23 Eylül 2021, 15:09:55 »
Zanos.
Ustam cevabınız için teşekkür ederim, bütün Zener ve kırpma diyotlari 4148 ler de değişti, mosfet ve SCR diğer bazı transistörler 7000 , bs 250 ve 2n 2907 ler vs değişti, şimdi de 7805 in iki bacağında da 12 volt görüyorum, ya kafayı yiyeceğim, zaten ölçümler tutsa da pic ve LCD korkum var , 4001 de değişti.
Hatta bu parçalar sağlam görünse de değiştirdim.
Bu 7805 in iki bacağında 12 v görmem kafamı karıştırdı.
Onu da Sıfır taktım.
Görüş ve yardımınızı bekliyorum , varsa bir arkadaşta DP 3 boş kart makul fiyata alabilirim.
Tek yol bu gözüküyor.
ALLAH'a emanet

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6349 : 23 Eylül 2021, 15:13:06 »
Zanos .
Ustam , LCD 128x64B serisi, 1.pin soldan başlıyor ve bu bölüme 5v geliyor.

Ama ben göremiyorum , şemaya bir daha bakacağım sanırım 2. Bacak artı 5 v yada 1. Bacak .

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6350 : 23 Eylül 2021, 15:20:22 »
Ustam 1.pin artı 5 volt.
2.pin eksi.
Yeni grafik ekranlar çin malı ve 1.pin sağdan başlıyoru, bir tane bulabildim Çin'de 72 artı 43 gönderim ücretli, gerisi dediğim gibi sağdan sıralı.
Var Türkiye'de 250 lira isteniyor

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6351 : 23 Eylül 2021, 23:30:53 »
Ustalarım inanın ben bu işten birşey anlamadım, turuncu yuvarlak olsnyer bomboş, hiçbir yere bağlanmamış, oval olan turuncu yerler 5 volt yerleri dikdörtgen turuncu direnç noktaları ve pembe çok turlu tripot. Ve ben Yuvarlak turuncu yerlerde 5 volt göremiyorum, her.gi bir yerden çeksem sıkıntı olur mu ?
Sadece bu problemim kaldı, bütün ölçüm noktaları tamamdır..

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6352 : 24 Eylül 2021, 11:46:13 »
Selamünaleyküm arkadaşlar, delta pulse 3 çalıştı , ekranda kontrast ayarı bozuk , onu dirençler ile hallederim ama pr 1 trimpotu ne işe yarıyor burada onu çözemedim, p1 tamam da zaten p1 işini yapıyor onu görebiliyorum, şemada olan ayarlı dirençin görevini çözemedim.
Bir de sürekli ikaz veriyor cihaz ve otomatik ayar yapmıyor, sanırım sönümleme dirençleri sıkıntılı bir de onları kontrol edeceğim, bobini görüyor ama 530 mh 3.3 ohm bobini görmemesi bana sönümleme direnci gibi geldi.
Burada şemada gösterilen pr1 ile ben hangi ayarı ve nasıl yapacağım , aslında en büyük sorunum bu kaldı 

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6353 : 24 Eylül 2021, 12:26:03 »
Selamünaleyküm, burada takılıp kalıyor, ayarlardan giriyorum bu sefer de hiç susmuyor, frekans eğrisini de yukarı kaldıramıyorum, lütfen bir yardım, artık iyice sona geldim.

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6354 : 03 Ekim 2021, 21:18:33 »
Artık bir karar verdim , insanlar benden yardım isterlerse , ölüyüor , ölmek üzere bile olsalar asla yardım etmeyeceğim, sanırım basit bir arıza idi , cihazı çalıştırdığım hâlde sürekli ikaz sesini kesmedim, beslemede kalmış dalgınlığım ile, artık 7805 aşırı ısınıyor ve cihaz açılmıyor.
Pic yanmıştır diye düşünüyorum.
İlgi ve alakanıza teşekkür ederim.
S3 yerinde de yardım istedim , ukalanın birisi bir cevap yazmış burası yeri değil diye , .. hoşçakalın.

Çevrimdışı saftilki

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6355 : 03 Ekim 2021, 23:22:21 »
Artık bir karar verdim , insanlar benden yardım isterlerse , ölüyüor , ölmek üzere bile olsalar asla yardım etmeyeceğim, sanırım basit bir arıza idi , cihazı çalıştırdığım hâlde sürekli ikaz sesini kesmedim, beslemede kalmış dalgınlığım ile, artık 7805 aşırı ısınıyor ve cihaz açılmıyor.
S3 yerinde de yardım istedim , ukalanın birisi bir cevap yazmış burası yeri değil diye , .. hoşçakalın.

öyle düşünme derim, bilginin sadakası öğretmektir, tek celsede ve tek sillede inanç yitirilmez,
forum sitelerinin büyük çoğunluğunda neredeyse yaprak kıpırdamıyor, sosyal paylaşım sitelerinin etkisi var bunda,
diğer hususa gelince, yanlış yerde sormanın forumda dağınıklığa ve karışıkla sebep olacağından öyle söylemiştir,
20 yıla yakın zamandır forumlarda takılırım bende çok dikkat ederim bu tür şeylere

Çevrimdışı Kürşat

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6356 : 04 Ekim 2021, 14:31:06 »
ustam gonul koymada dp 3 yani pcb hata olabilir 7805 isiniyor ise direnclerde veya bağlantida bi hata vardir ezbere  bisey soylemek guc ayrica 3s toplanmasi kolay diye herkes 3s yoneldi ayrica bi tik ust bir cihaz
Herkes işini yapsın.
Bildiğin şeyleri de unut ki her düşünceyi hazmedebil.
Arkadada gözlerim var ama umursamıyacak kadar eğitimim var şükür

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6357 : 19 Ekim 2021, 22:21:04 »
Artık uğraşmıyorum, pic mi yandı bilmiyorum, çalışan cihaz birden çalışma oldu, ekran da gitti .
Ana kartı sök tak mahvettim , cihazı çalıştırdığınım halde bobine algılatma konusunda sorunum oldu ve en sonunda olan oldu, kurcaladıkça bozuldu.
Kürşat ustam çok teşekkür ederim .

Çevrimdışı dron

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6358 : 06 Kasım 2021, 03:07:24 »
 Ответьте пожалуйста, кто собрал дельта пульс3, прошивка для контроллера демо версия? Может лучше купить кит набор дельта 3с с полной прошивкой?

Çevrimdışı dron

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6359 : 07 Kasım 2021, 07:51:41 »
Как мне получить полный шеснадцатеричный файл hex для delta pulse 3?