Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467757 defa)

0 Üye ve 33 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3740 : 27 Mart 2013, 13:22:37 »
Teşekküler gıç35 , biraz sürünme moduna geçiyeyim  bakalım düzeltebilcekmiyim hatamı ?
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

SONEFSANE

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3741 : 27 Mart 2013, 13:48:46 »
slm .tesla ustam.bu tek.ekibinin veya yönetici kimse bu arkadaşların bir adresi,telf yokmu.doğru durust kimseye ulaşamadım.bu cihazı sipariş verebileceğim bir adres tlfn veya herneyse bana özelden bildirseniz.veya buraya açıkça yazsam forumda sorun olurmu.numaramı versem de geri dönseler.

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3742 : 27 Mart 2013, 14:51:00 »
hi arkadaslar

siz english dilin anamiyoriz ?

I Think have problem about driver of my detector ( bs250,irf750, 2n2907)  because the Current consumption of my detector when coil connect is only 116ma.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3743 : 27 Mart 2013, 15:37:31 »
slm .tesla ustam.bu tek.ekibinin veya yönetici kimse bu arkadaşların bir adresi,telf yokmu.doğru durust kimseye ulaşamadım.bu cihazı sipariş verebileceğim bir adres tlfn veya herneyse bana özelden bildirseniz.veya buraya açıkça yazsam forumda sorun olurmu.numaramı versem de geri dönseler.

Merhaba,

teknolojiekibi@gmail.com dan ürün siparişinde bulunabilirsiniz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3744 : 27 Mart 2013, 15:41:19 »
hi arkadaslar

I Think have problem about driver of my detector ( bs250,irf750, 2n2907)  because the Current consumption of my detector when coil connect is only 116ma.

Hi,

If I understood correctly, current of your circuit is 116mA. This current is normal for 4R coil.

Regards.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3745 : 27 Mart 2013, 16:07:24 »
hi arkadaslar

Hi,

If I understood correctly, current of your circuit is 116mA. This current is normal for 4R coil.

Regards.
NO Arkadas . the current of coil is only 15 ma . my purpose  current of all detector via coil installation is 116ma

but in other detectors this current is up 200ma.

and when i disconnect 7pin of micro and turn on the detector without coil i have freq in 2n700 but i dont have freq in vd10 ?

« Son Düzenleme: 27 Mart 2013, 16:13:53 Gönderen: hadi-dindar »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3746 : 27 Mart 2013, 20:05:36 »
So, your fet driver circuit for fet may be damaged. You should check the irf840, and driver.

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3747 : 27 Mart 2013, 22:49:36 »
Slm;

hadi-dindar
I did not do the delta pulse 3. I saw only the different parts in the picture. may be different pieces of

"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3748 : 27 Mart 2013, 23:39:17 »
Slm;

hadi-dindar
I did not do the delta pulse 3. I saw only the different parts in the picture. may be different pieces of

thank you arkadas

its is okey . i user tantal capacitor for very stably detector .

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3749 : 28 Mart 2013, 00:05:51 »
selam arkadaşlar benim cihazda hala ayrım sorunu var sesli ayrıma alıyorum sürekli artı değer verip duruyor gümüş yaklaştırıyorum +99 diyor bakır veriyorum +99 teneke dayıyorum +99 penseye bile +99 diyor ayrım konusunda acayip yanıltıyor ne yapmalıyım bi yardım lütfen ekrandada bazen sürekli altta çıkıyor bazende iki tarafı birden
anlayacağınız çözemedim bi türlü sorunu v3.0
« Son Düzenleme: 28 Mart 2013, 00:28:18 Gönderen: crzm »

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3750 : 28 Mart 2013, 00:31:37 »
herkese selam ederek başlayım
ustalarım şimdi size bi fikir söylesem ama eminim düşünmüşsünüzdür
şimdi araçlarda boya ölçen bi cihaz var bilirsiniz boyanın üstünden alttaki metalin kalınlığını ölçüyor

Hatam varsa düzeltin lütfen... O cihaz boyanın altındaki metalin kalınlığını değil, metalin üzerindeki boyanın mikron cinsinden kalınlığını ölçmektedir.
Saygılarımla...
bende onu kastetmiştim dostum yani boyanın kalınlığını ölçtüğünü yanlış yazım olmuş bu konuda fikri olan yokmu yani benim istediğimle aynı
bende başlık ile metal arasındaki kalınlığı bu şekilde ölçecek bi devre eklesek nasıl olur demiştim

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3751 : 28 Mart 2013, 03:58:20 »
 Telsa Ustam ; devrede TL062 , LF357 , TL082 , 2N7000 leri , BS250 , IRF740 , BC 546 ları ve 7805 i komple değiştirdim.  4066 ları HC serisi bulamadım , 4051 i ve 4094 ü de bulamadığım için değiştiremedim . öncelikle entegreleri söküp ve pic atlama olmadan voltaj ölçtüm her şey normaldi , arkasından pic soketine atlama yaptım ve entegreleri yerleştirdim bu arada bobin takılı kalmış ve enerji verdim  çat diye bi ses geldi ve  enerjiyi kestim J bobini çıkardım . enerji verip ölçüm aldım . D3(tl062) nin 1 . bacağı 6.97 v ,, D6 (tl082) 6. Bacağından TR1 ile 6,20 v ayarı yaptım daha önce sadece 0,67 v vardı değişmiyordu .sizin yayınlamış olduğunuz  entekre voltaj değerlerine yakın değerler ölçtüm fakat hepsini ölçmedim. PİC soketinin 2 . bacağında 11,89 v gördüm , 2 . bacağı takip ettim q5 ( ırf9540) orta bacağına adar 12 v olarak gösteriyor. D6 (TL082) 1 . bacak  11,88 v ,, T1 11,45v , , Q6 (bs250) de 12,51 schottky diyotta 12v her iki ucunda da var.
Pic soketinin 2. Bacağında 11,89 v görünce pic takmatan vaz geçtim sizin değerlerde 5 v yukarı değer yok , bildiğim kadarıyla 5v la çalışıyor picler bu yüzden frekans ölçümü yapamadım .  o sesten nerden geldi hangi parçayı bozdu çözemedim , bu arada ısınma yapan bir parça yok .   

« Son Düzenleme: 28 Mart 2013, 04:00:28 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3752 : 28 Mart 2013, 04:04:12 »
.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3753 : 28 Mart 2013, 06:23:57 »
bay17
entegre pic GLCD hepsini sök
1.4 v yoksa vd12 -vd 15 zener diyot
5v yoksa 7805 arızalıdır
kurulum kitapçığındaki sıralamayı takip ederek git  değerleri yakaladıktan sonra
sadece tl062 leri tek tek d3 yerine takarak hepsinde 6.7v görürsen onları kullan
daha sonra entegreleri sırayla takıp ölçerek voltaj düşmesi ısınma yapan parça varmı bakarsın
öncelikle osc menüsünde sinyal eğrisi gördükten sonra cihazın diğer durumlarına geçersin
------------------------------------------------------------------------------------------------
crzm
r31 üsteki ucununda 1.5v görene kadar tr1 ri çevir daha sonra sesli ayrım modunda
demirde -25 göştericek
tek kat aliminyum folyoyu +25
göşterecek sekilde tr1 ile tam ayara getir
gümüşü değerli cinsinden göşteren bir dedektör yok biliyorum vlf ile ilgilenlere sormak lazım
kaliteli ayrım istiyorsan vlflerle uraş ama onlarda en fazla yarım metre mesafede metal ayrımı yapar max cekim mesafeside 1.5 m dir
taş çatlasın havada oda
pulse pi-ib dedektor  tasarlanana kadar yapıcak birşey yok
bütün piyasa dedktör çöplüğüne dönmüş adam gibi cihaz yok derinlik mesafe ve  boşluk bu cihazda başka kapı yok
 boya ölçer yüzey temaslı ses dalgasıyla çalışıyo olması lazım bir dedektöre bunu uygulayamazsınız
radar gpr sistemler üzerinde uraşman gerekir
« Son Düzenleme: 28 Mart 2013, 06:29:20 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3754 : 28 Mart 2013, 18:05:13 »
salam arkadaslar.  TESla Coil And KaradaG

please help m to run correctly this detector .

I pick up d8 and replace of it put a jumper.

but when is put a jumper replace of d8 the calibration of coil have this below image .

and the current of my coil is only 16ma . and all current of my detector is only 130ma.

i change irf840 and now i have 80volt in output of it  . and change bs250 . but my problem not solved.

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3755 : 28 Mart 2013, 19:06:24 »
tesla ustam 2n7000 leri değiştirdim üstelik soketli yaptım. 4066 ları değiştirdim ancak bir değişen olmadı daha önceki mesajımda görüntülenen ekranda bir değişiklik olmadı. Cihaz devamlı ötüyor her.gi bir metal algılaması yok. artık ben bu işten vazgeçme aşamasına geldim. Niye olmuyor bir türlü anlamadım

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3756 : 28 Mart 2013, 19:18:23 »
slm göremedim teslaya sorulmuş...saygılar
« Son Düzenleme: 28 Mart 2013, 19:28:54 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3757 : 28 Mart 2013, 20:22:13 »
selam onur bana sorulmuş diye birşey yok karşılıksız 7 aydır bu cihazı yapmaya girişen herkeze yardımcı olmaya çalışıyorum ama 10 kişye tek başıma cevap vereceğime herkez bir kişiye destek olsa yüküm azalırdı
eskisi kadar dermanım kalmadığı gibi güç yetiremiyorum artık herkeze
beki bu kadar özveriyi neden veriyorum düşünenler nedeni anlayamayanlar  var
tek bir sebep hüseyin ustanın kendisidir onun yükünü azaltıbilirsem yeni cihazları bize ve siteye kazandırabilir
bu site bana hiç bir kazandırmadığı gibi sürekli götürüyor vaktimi çok harcıyor
benim tek kazancım  siteye ilk geldiğim zaman bu cihazı yapmam ve ve ustasını tanımam oldu
gerisi komple kendi araştırmam ve gayretimle öğrendim
yardım etmek isteğini anlıyorum ama cihazı yapmış ve ve üzerinde uraşmış olmadan çok zor yardım etmen
cihaz varmı elinde kullanıyormusun
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
hadi dindar
R54 de 1k0 2w potansiyometre takıp sinyal durmunundaki değişikliği incele
yanlış sönümleme direci kulanıyorsun yada direncin ısı ile değişimi çok fazla
yada sürücü kısmında bir parça düzgün çalışmıyor daha önceki grafiğin gayet güzeldi çünki
ingilizcem yok google çeviriyi kullan
-------------------------------------------------------------------------------------------------
sağlıkçı 17 ye bizzat yardımcı olucam kimseyi yarı yolda bırakmayız :D

« Son Düzenleme: 28 Mart 2013, 20:26:22 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3758 : 28 Mart 2013, 20:32:27 »
onun dp3 ü var güzelmi güzel,bastımı düğmeye çekermi çeker...işde bu yüzden çok canım sıkılıyo bazen...her seferinde yüzüme vurmasan böle diyceni bildiğim için iletimi sildim...saygılarımla kolay gelsin size
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3759 : 29 Mart 2013, 01:43:26 »
 Bir önceki projemde ( BRN-1  (2009)  devre üzerinde fazla elman olmamasına rağmen  terslikler olmuştu , bir işlemci bir lcd yakmıştım fakat pes etmedim oldu nihayetinde odamın köşesinde duruyor . vazgeçmiş olsaydım şimdi bu projeyle uğraşıyor olamazdım büyük ihtimalle. Hassas ve sabır isteyen işler  , çöküntü oluyor insanda ters gidince işler .Benim bildiğim bir şey varsa işin içinden çıkılmaz problemlerin çözümü çoğu zaman çok basit oluyor.LCD sıralamasını gözden kaçırmamış olsaydım ihtimal dahilinde kutulamıştım cihazı , hala inanamıyorum kendime bu konuda … devre üzerine uygulayabileceğim bir ihtimal kalmayana kadar devam edeceğim. Baktım olmuyor  Yeni PİC yeni elemanlarla her şey sil baştan tekrar ;) sanırım çanakkale de başarılı olan bir tek bigalılar :)  DP3 ÇANAKKALE DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEK LOKALİ kurmayı teklif ediyorum sağlıkçı17 ve bigalı arkadaşlar ne dersiniz :))

BC546 , BS250 ve ırf9540   12 v  görüyor bu voltaj bu parçaları yapısal etkiler mi ?  4066 ların bozuk olduğundan emin değilim ama elimde hc serisi  olmayan 4066 var bir fark yaratır mı eğer değiştirmek zorunda kalırsam ? Devredeki tüm diyotları değiştirme yoluna gideceğim elimde 1n4001 yok sadece ,diğerleri var , 1n4001 yerine 1n4007 olur mu ? 20Mhz kristali de değiştireceğim oldu olcak .