Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467862 defa)

0 Üye ve 45 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #940 : 02 Haziran 2012, 23:10:01 »
goix usta bobinde sorunun olabilir

cihazın menüsüne girip gücü düşür

olmadı kazanç ayarını yükselt

Çevrimdışı goix20

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #941 : 02 Haziran 2012, 23:15:41 »
hemn deniyorum mustafa ustam

Çevrimdışı goix20

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #942 : 03 Haziran 2012, 00:04:52 »
tamamdır ustadım devre şuan çalışıyor sıkıntısız sadece değerli değersizde bi sapıtma var =) onuda evin tabanında denediğimden oldugunu düşünüyorum=)

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #943 : 03 Haziran 2012, 00:28:36 »
s.a
değerli değersiz metal ayrımında bobinin çok önemi var omajı tutması gerekiyor ve tr1 trimpotu ile ince ayar istiyor bu aşamayı anca o şekilde aşabilirsin. aksi bir durum görünmüyor ise devren istenilen şekilde çalışıyor demektir.
kolay gelsin...
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #944 : 03 Haziran 2012, 11:08:49 »
Merhaba.,

ayrım ayarını metal olmadığından emin olduğunuz toprakta yapın ev ortamında yaptığınız ayar ile toprağa geçtiğinizde her metale değerli diyecektir...

Saygılar...

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5IFD
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #945 : 03 Haziran 2012, 12:45:12 »
resim boyutlarında ayarlama yapamamak beni ayar ediyor :D kusura bakmayın artık inşallah beyenirsiniz.
microsoft office picture manager ile resimleri istediğiniz boyutta ayarlayabilirsiniz.
TA5IFD

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #946 : 03 Haziran 2012, 14:19:29 »
s.a. forum sakinleri ve ustalarım su ana kadar konuya 946 yorum yapılmıs çok güzel ama merak ettigim bişey var acaba suana kadar kaç kişi delta puls 3 yapmaya calısan yada yapıp bitiren arkadas oldu paylasalım arkadaslar ki bir kezz daha delta puls cihazların kalitesini ve delta puls 3 bu mükemel projeyi kanıtlamıs olsak ne dersiniz hem ortalama bir envarter cıkmıs olur piyasada nekadar delta puls 3 var 

1 - dedektör16

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #947 : 03 Haziran 2012, 15:55:24 »
s.a. forum sakinleri ve ustalarım su ana kadar konuya 946 yorum yapılmıs çok güzel ama merak ettigim bişey var acaba suana kadar kaç kişi delta puls 3 yapmaya calısan yada yapıp bitiren arkadas oldu paylasalım arkadaslar ki bir kezz daha delta puls cihazların kalitesini ve delta puls 3 bu mükemel projeyi kanıtlamıs olsak ne dersiniz hem ortalama bir envarter cıkmıs olur piyasada nekadar delta puls 3 var 

1 - dedektör16

dedektor16 ustam bu konuya tam 86 üye mesaj yazmış en az 80 kişi yapmış olabilir

gerisini KARADAĞ ustamız bilir.

pro-TR, m-usta-fa, serkan.mg, UNIQUE, dimboz, sealli, pürmüz, spy_worm, protek-e, tivos, pyramid, SALİHGENÇ, canbay, walkman, tounsi774, gpr67, freedan3d, canbay, BERK263, ismail surek, blackegon, asenkron, spedkadir, çavuş, kemoli, gutaussehender, spedkadir, bahacan07, myhid, Bathonea, class, cerdinc, theplot1978, Ropcsika, huseyin05, karakus, Ropcsika, turkuyaxxx, japonhuso, mosca, onlylida, sajjadpi, baron66, dedektör16, tarilaol, furkan_2210, syo, eneztr2005, nıksarlı60, cihan19, guilver34, LORENZ_X5, jickata, YILDIRAY, mosca, fatih2176, tatarlar, d.rak, adanali, adjusted, ste_ganos, ceryan3200, malatyali, yasink53, mollax, _tnt, patentas, zoks, mahdi786, elmahboule, roman113, ayocan, basrii26, amiral, onur600, gs78, earthope, sayvali, çanaf, UYGUR, kaptan, hasan_tug, alcapane, erko, skorpio, yener,   

saygılarımla.

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #948 : 03 Haziran 2012, 17:29:52 »
Mustafa usta ben 4 tane yaptim yanliz ayrim olayi ile pek ilgilenmiyorum her.gi bi sorun yok cok guzel calisiyor :-)

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #949 : 03 Haziran 2012, 17:37:12 »
arkadaşlar delta puls 3 konusu 14 subatta acılmıs ve suan formun en favori projesi bana göre anlasılan karadag usta bütün dedektör aşıklarına bir sevgililer günü hediyesi vermiş oldu :D :D :D

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #950 : 03 Haziran 2012, 17:53:05 »
arkadaşlar boşluk testi yapmaya gittim.Arazide metal uyarısı aldığım yerde bir de boşluk tesit yapayım dedim.Bir de ne göreyim  ;D boşluk gösteriyo benim makina.Tabi emin olmak için orayı açmak gerek sonuçlanınca cevabı yazarım.

Virde 1 TL 40 cm mineralli toprakta görüyor ;)

Eşik 68-69 derinlik 40 cm nasıl?

hadi arkadaşlar ben tek başıma test yapmaktan sıkıldım devamını bekliyorum sizlerden ;D

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #951 : 03 Haziran 2012, 18:27:07 »
arkadaşlar boşluk testi yapmaya gittim.Arazide metal uyarısı aldığım yerde bir de boşluk tesit yapayım dedim.Bir de ne göreyim  ;D boşluk gösteriyo benim makina.Tabi emin olmak için orayı açmak gerek sonuçlanınca cevabı yazarım.

Virde 1 TL 40 cm mineralli toprakta görüyor ;)

Eşik 68-69 derinlik 40 cm nasıl?

hadi arkadaşlar ben tek başıma test yapmaktan sıkıldım devamını bekliyorum sizlerden ;D

fevkaladeninde fevkinde  ;) walkman usta

ben 2mt'den 40cm'lik bakır tencereyi aldırdım  8)

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #952 : 03 Haziran 2012, 18:39:05 »
ustalarım merhaba ben delta3 ü satın aldım ama kullanmasını bilmiyorum tam olarak.mineralli bir arazide kullandım düşük,yüksek ve orta min de kullandım ama dedektörü susturamadım sanki altta metal varmış gibi değersiz sinyaller veriyor bunun ayarı nasıl olacak arkadaşlar.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #953 : 03 Haziran 2012, 19:02:32 »
ustalarım merhaba ben delta3 ü satın aldım ama kullanmasını bilmiyorum tam olarak.mineralli bir arazide kullandım düşük,yüksek ve orta min de kullandım ama dedektörü susturamadım sanki altta metal varmış gibi değersiz sinyaller veriyor bunun ayarı nasıl olacak arkadaşlar.

cihaz açıldığında eşik değerini cihaz 70'in altında göstermesi gerek

70'in üzeri değerde eşik olşuyorsa bobinin ayarsız olabilir.

ilk başka gücü düşürerek kullan cihazı

değerli değersiz ayrımı içinde tr1 trimpotu ile ayar çek

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #954 : 03 Haziran 2012, 19:21:01 »
M-usta-FA kardesim,elime PCB ve PIC geldiginde detektoru toplamaya baslIycam.Toplama sIrasInda her adImI ve sonucu sizlerle paylasIrIm insallah.Detektor konusunda epey deneyimim var.Elimde Magnum isimli eski  verici /alIcI uzerine yapIlmIs bir detektor mevcut( kendim topladIm),ama Karadag ustamIzIn'ki videolara gore muhtesem.Birde baslIk yapImI digerine gore cok daha kolay.RezistansI ve sonumlemeyi tutturdunuzmu gerisi oluyor(elbette ki bir defada olucak diye bir kural yok).UmarIm ustamIzIn projeleri ayni basarIyla devam eder.Herkeze basarIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi gs78

• Yüzbaşı
« Yanıtla #955 : 03 Haziran 2012, 19:25:00 »
bende yapıcam ama entegre yazılım pcp kartı nasıl alıcam onu bilmiyorum pm atılmasımı gerek karadağ ustaya?? birde fiyat ne acaba entegre artı yazılım pcb kart

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #956 : 03 Haziran 2012, 19:38:15 »
bende yapıcam ama entegre yazılım pcp kartı nasıl alıcam onu bilmiyorum pm atılmasımı gerek karadağ ustaya?? birde fiyat ne acaba entegre artı yazılım pcb kart

karadag ustaya özelden mesaj at yada mail at cvp vericektir ama yogun oldugundan dolayı birz gec cvp gelicektir sana tafsiyem demonte kit olarak alırsan daha iyi olur ( baslık + pcb + pıc + komponentler ) bazı malzemeleri bulmakta zorluk cekebilirsin
saygılar ...

Çevrimdışı goix20

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #957 : 03 Haziran 2012, 19:52:18 »
toprakta daha deneme fırsatım olmadı fakat cihaçtıgımda eşiği 100 ile 110 arası alıyor. bobini 0.50mm telden 40cm çapında 24 tur sardım doğrumudur.?

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #958 : 03 Haziran 2012, 20:21:35 »
toprakta daha deneme fırsatım olmadı fakat cihaçtıgımda eşiği 100 ile 110 arası alıyor. bobini 0.50mm telden 40cm çapında 24 tur sardım doğrumudur.?

RezistansIn uymasI icin ,baslIk buyudukce sarIm turlarI azalmasI gerek.BaslIk buyudukce tel uzunlugu buyuyor ve normal olarakta direnc artIyor.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #959 : 03 Haziran 2012, 20:28:03 »

yanlıs bilmiyorsam saglıklı bir baslıkta esik degeri cihazın yaptıgı otomatik ayardan sonra eşik 69-70-71 civarı olması gerekiyor benim cihazda öyle olmustu aynı sarımı bende yapmıstım omajı 2,5 - 2,6 ohm falan cıkmıstı orjinal baslık 3-3,4 ohm arası olması gerekiyor sanırım  cat 6 ile 40cm 3 tur yaptıgınında 3-3,2 arası tutuyor