Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7469185 defa)

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hadi-dindar

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2660 : 21 Kasım 2012, 16:44:45 »
i have a one big problem but any one and karadag not answer my post
my post number 2607

this is my post and problem;
hi karadag and all friends
i have big problem with this dP3
coil i have when i turn on this dP3 with Continuously song in speaker and full signal in the screen. but not exist in any metal coil area.
lf357 on bored when I have not any change in the remove in full voice signal and speaker. but when i remove the voice is bored on d7 Ripple and signal bar is zero on Screan please help me

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2661 : 21 Kasım 2012, 18:20:48 »
Hi Karadag

Please look at my reply N° 2630

Thanks
Do not despair, God is with you

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2662 : 21 Kasım 2012, 22:21:46 »
Hi Karadag

You requested me to measure the current of my circuit.
I have done, and I found the measurements as follows :

1-with jumper ( between pin 8 and pin 11 ) ----- (72 mA)
2-without jumper-------------------------------------- (27 mA)
3-with PIC----------------------------------------------- (42 mA)

Hi,

Did you use LCD and coil while measurement with pic? Also, did you open the detector with tune button ?

Regards.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2663 : 21 Kasım 2012, 22:26:14 »
i have a one big problem but any one and karadag not answer my post
my post number 2607

this is my post and problem;
hi karadag and all friends
i have big problem with this dP3
coil i have when i turn on this dP3 with Continuously song in speaker and full signal in the screen. but not exist in any metal coil area.
lf357 on bored when I have not any change in the remove in full voice signal and speaker. but when i remove the voice is bored on d7 Ripple and signal bar is zero on Screan please help me

Hi,

Please could you try to open without coil. If your detector will continues the signal, You should measure all frequency on the board according to assembmly manuel.(http://www.teknolojiekibi.com/forumdepo/delta%20pulse%203%20montaj%20klavuzu.pdf)

Regards.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2664 : 21 Kasım 2012, 22:56:58 »
tnx karadag for repley

all of segment in this pdf are ok .only i have 201 hz in circit.

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2665 : 21 Kasım 2012, 23:51:13 »
Hi Karadag

I use only LCD ( I do not use coil )
and all my measures are when I open the detector with tune button.

THANKS
Do not despair, God is with you

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2666 : 22 Kasım 2012, 10:02:58 »
sizlere dp3 için başka bir önerim olucak
bobin endüktans değerlerini tuturamayanlar devrede bobine seri olarak taş direnç kullanıyolar
çünki her çap için uygun tel kesiti bulamadıklarından dolayı genelde bu bobine seri bağlanıp bobin
bağlantı noktasına bağlanıyor bunu kulananlar eğer shotky diyotu kullanmıyorsa burdaki atlamayı iptal edip
direk buraya montaj etsinler
eğer kulanıyolarsa shotky diyota seri olarak kullansınlar yani bobin bağlantı noktasına bağlı direnç olmasın
kısaca sönümlemeyi direnç üstünden yapmasın
devre aynı akımı çekmeye devam edicek fakat devrenin algılamada kazanci yükselicek
bu sadece direnç kulanalar için geçerli hiç kullanmayanda genede 1R eklesin kısa devreye karşı sigorta olur
mosfet ile direnç toplamı kısa devre anında 6A akım çeker buda mosfeti korur

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2667 : 22 Kasım 2012, 11:10:53 »
Teşekürler tesla usta

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2668 : 22 Kasım 2012, 12:56:15 »
yukardaki yazımın  hatasını düzeltiyorum yanlış anlaşılmasın
bobin endüktans direnç ilişkisini  tutturamayanlar bobinin dc direncinden  kaynaklı ekledikleri seri direnç için bağlantı noktası önerisiydi sonuçları ve değişimleriyle ilgili tecrübe edenler olursa haber ederse iyi olur ayrıca 

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2669 : 22 Kasım 2012, 15:29:16 »
ustalarım devreyi mnontajladım verilen montaj klavuzuna göre ölçümleri yaprım fakat devre çalısmıyor ses seda yok ışık yanmıyor lcd deki bi yardım ederseniz sevinirim

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2670 : 22 Kasım 2012, 16:17:00 »
devrenin alkalı önlü çözünürlüklü resmini çekip buraya yükle
ekler ve seçenekler kısmından

kurulum kitapçığına göre devreyi test ettin gereken değerleri gördüysen ve topladıysan
p5 deki enüst ve enaltaki ucları kısa devre eden butona 5 sny basılı tut

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2671 : 22 Kasım 2012, 16:41:46 »
ustam devrede sadece 1. 6 volt olması gereken yerd 1. 25 volt vardı önbemsemedim o kadar azdan frekensları ise lçemedim plaket pıc ve lcd karadağ ustam gönderdi yalnız olmadı kontrol ettim de devreyi malzemelerde doğru

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2672 : 22 Kasım 2012, 16:45:03 »
r 40 8.2k r37 de 560 ohm yaptım kontrast direci olarak birde ekranla pın bağlantısında bişey yapmadım direk bağladım soket e motaj klavuzundaki gibi bişey yapmadım güncel plaket diye bağlantıyı yanlışmı oldu acaba ekranın

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2673 : 22 Kasım 2012, 17:37:00 »
işimi bitirip gelince devrene bakarım bir kaç şey söyliycem
öncelikle sunu söyliyim taktığın dirençler büyük ekran için resimde gözükmesede büyük olduğu belii oluyo o ekranın bağlantı dizilişi sıralı değil kulanım kitapçığında var ordan bakarak yeniden bağlantını düzenle becerebilirsen 40 damarlı ide kablosu var onunla bağla bir yerlerden ayarla yada :)
her 2 tanesi yan yana birleştirerek kullan dizilişe görede yerlerine ekranda lehimle
ufak ekranınki sıralıdır sadece
kurulum kitapçığındaki pcb lcd yazısına dikkat et numaralandırırken gerekirse bir resim çekip eklerim

Çevrimdışı byte

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2674 : 22 Kasım 2012, 18:46:36 »

Kesinlikle o devreye müdahele etmeyin. o devre balans devresidir. pilin patlamasını engeller.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2675 : 22 Kasım 2012, 19:34:35 »
slm byte pil konusunda uzman sensin fakat berk arkadaş aldığı pili kulanamadığı için iptal etmek zorunda kaldı
bir çözüm öneriniz varsa söylerseniz iyi olur bu konuda tecrübe sahibi değiliz çünki kolay gelsin
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nana0787
şimdi gelelim senin mevzuya
öncelikle ekran bağlantını sıralamaya göre düzelt ide kablosu çok telli bakır kablodandır fazla bükmeye gelmez lehim noktalarından kopabilir devreni çalıştırdıktan sonra silikonlarsın yada ekrandaki pinleri erkek pinler ile değiştir bağlantıları pcbden yaparsın 
----------
şarj ledinin altındaki atlamayı iptal
şarj kısmını kulanacaksan bu ledi uzatıp kutuya uygun yere taşı
shotky diyot olan yere taktığın atlamayı iptal et 1R5w taş direnç  tak
besleme girişindeki kondansatörleri asırı büyük normalde olması gereken 2 adet 10000mf16v seninkilerin voltajı fazla sanırım
devrede lf357 taktın sanırım okunmuyo problem çıkartabilir bilgin olsun lf356 kulanırsın sorun çıkarsa
r43 ışık ayarı olması gerekiyo o kadar dirençle seri bağlamana gerek yok 56R- 2k arası her.gi bir şey taksanda olur
ben 100R taktım
tl082 etrafındaki
r38 r39 r47  10k olucak
r45 >8.2k
r31 >91k
4066 altında
r30 >2.7k
picin üstünde
r17 >5.4k pil için
r79 > 5k  ses için
tl082 yanında
R9 100k
dediğim değerlerle değiştir

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2676 : 22 Kasım 2012, 19:42:10 »
Peki ustacim sabah ilk.isim.onlari yapicam ancak bisey sormak istiyorum pcb de ekrana.giden 1 nolu ayak hangisi baglantilar icin ilgine tesekkur ederim

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2677 : 22 Kasım 2012, 20:39:28 »
pcbde en soldaki 1 en sağdaki 20 sıralı büyük ekranda tam tersi önden bakınca en soldaki 20 en sağdaki 1
kutulamada  sbs 2007 nolu kutu işini görür ölçüleri 7x20x20 bu hafta bir resim eklerim toplanmış haliyle
önemli değil sen işini gör yeterki

Çevrimdışı furkan_2210

• Teğmen
  • *
  • Kimse Hayat Kadar "SERT" Vuramaz..
« Yanıtla #2678 : 23 Kasım 2012, 00:13:55 »
mrb ustalar,, bayadır takip edemiyorum siteyi malum vizeler başladı :)   geçen gün devreyi tamamladım derken  2n7000 fet bulamadığımı hatırladım, bunun yerine muadil olarak ne kullanabilirim  yardımcı olursanız sevinirim.. iyi forumlar.
İnsan birşeyin hayalini kurduğu sürece mutlu ,, elde edince puff !!..

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2679 : 23 Kasım 2012, 02:25:57 »
Arkadaşlar lithium-ion piller patlarmı.Bunun doğruluk payı nedir.Satın aldığım bataryalar 9,8 amper gözükmesine karşın çıkış gerilim değeri 12,6V verirken, çıkış akım değeri 100mAh akımı değerini geçmediğini farkettim.Bu nedenle hüçreler arasında akım düzenleyici olduğuna inandığım regülatörleri söktüm.Bu şimdi nasıl bir yan etki oluşturacak merak etmektetim