Gönderen Konu: arduino ile atmel işlemci kurtarma ve program yükleme  (Okunma sayısı 2875 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmet4333

• Yüzbaşı
bu videoda arduino ile arızalı atmel işlemci kurtarma ve program yükleme anlatmaya çalıştım     

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5IFD
    • www.teknolojiekibi.com
Ynt: arduino ile atmel işlemci kurtarma ve program yükleme
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2020, 16:48:51 »
Güzel çalışma teşekkürler ustam
TA5IFD

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2020, 18:04:37 »
Çok teşekkür ederim Ahmet usta ağzına sağlık

Çevrimdışı şenoluluer

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2020, 15:37:17 »
eline diline sağlık ustam senden ricam bizim gibiler icin atmega 32 yi nasıl kurtarırız ve programlarız verdiğin bu güzel bilgiler icin cok teşekür ederim.

Çevrimdışı ahmet4333

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4 : 21 Eylül 2020, 20:21:05 »
hocan atmega 32 6 tane vardı quasar için aldıkça extreme burner de yüklüyorum olmuyor gidip başka alıyorum sigorta ayarlarını doğru yazıyorum olmuyor büylece 6 tane bozuk birikti sonunda arduinonun bir sürüümünde 1.6 veya ona yakın sürümlerinden birinde şimdi tam hatırlamıyorum atmega 32 hazır vardı board menüsünde yine de board.txt dosyasına 32 nin çeşitli varyasyonlarını yükledim diğer ayarlarıda yaptım ve bootloaderi 32 ye attım sonra videoda güsterdiüim gibi arduino ve avrdudess ile quasar programını atabildim tabii bootloader yaptıktan sonra oldu şu anda 6 tane quasar devrem oldu 6 atmega da çalışıyor ama extereme burnerve normal programlayıcı ile felaket olmuştu.

Çevrimdışı şenoluluer

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5 : 18 Ekim 2020, 02:43:08 »
sigorta ayarları bozulmuş 6adet atmega 32a var 1 aydır uğraşıyom düzetemedim nasıl düzeltiğinin videosunu cekip atarsan cok sevinirim şimdiden teşekürler.

Çevrimdışı ahmet4333

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2020, 19:43:47 »
hocam geç cevap için kusura bakma klavyem bozuktu ben aynı durum yaşadım videodaki gibi bootloader attım ama atmega32 seçili olarak arduinoda bootloaderı atınca hemen arduinodan atmega32 led yakma devresini çalıştır 32 ledleri yakıyorsa olmuştur 32yi yerinden sökmeden avrdudess ile program atabilirsin gerekenler: arduino uno,breadboard ve internette nasıl bağlıycağın devreler var.

Çevrimdışı şenoluluer

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7 : 03 Ocak 2021, 19:15:40 »
arduinonun hic bi burogramında atmega 32 yi bulamadım bircok anlatımları izledim hicbirinde bişey anlamadım oda benim eksikliğim cok hızlı anlatıyorlar bişey anlamıyorum biraz bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekürler.

Çevrimdışı ahmet4333

• Yüzbaşı
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2021, 07:12:52 »
bende 3 gün uğraşmıştım hatırlasam tane tane anlatırdım arduinonun eski versiyonlarında var bulamazsan arduinoya yükleyebilirsin boards.txt dosyasına googleda açıklama var