GPR Ground Penetrating Radar > GPR

TE 3D Viever Programı versiyon takibi

(1/14) > >>

Karadağ:
Merhaba Arkadaşlar,

Artık benim sayamayacağım ve takip edemeyeceğim kadar çok bizim 3D ürünlerimizi kullanan var. Bu durumda da yeni yazılım versiyonlarının bilgilendirmesi konusunda ben yetişemez oluyorum. Yazılımda yaptığım her değişiklikte ve güncellemede buradan bunu duyurarak tüm kullanıcılara bilginin ulaşmasını sağlamanın daha doğru olduğunu düşündüm. İlgili arkadaşlar bu konuyu takibe alırlar ise yeni versiyon çıktığında anında haberdar olabilirler. Ayrıca program için tavsiyeleri de burada toplasak sanki daha iyi olur gibi.

Bugün itibari ile bitirdiğim 2.8.0.0 versiyonunda yaptığım son değişiklikler ve eklemeler aşağıdaki gibidir.

1- Ana ikon barına 2D-3D geçiş butonu eklendi. Her tıklamada 2D-3D arası geçiş gerçekleşiyor.
2- Grafik verisinde en küçük ve en büyük değeri otomatik bulan ve en büyüğü kırmız en küçüğü mavi yapan bir ekleme yapıldı. Grafik verisinde kırmızı olan yazı en büyük, mavi olan yazı en küçük data olyor.
3- Süzgeç kısmına noktadan sonra bir hane daha eklendi.
4- PC ye kaydedilen datanın üzerine çift tıklandığında bizim programda otomatik açması için kod eklendi. Bunun çalışması için bir defaya mahsus açılacağı programı bizim program olarak seçmek gerekiyor.
5- Programda kazanç ayarlanan + ve - butonlarına bir fonksiyon daha eklendi. Bunun aktif edilmesi için hemen bu butonların yanına fonksiyon seçme butonu eklendi. Bu butona tıklanmadığında +ve- butonları normal foksiyonunda çalışıyor, fonksiyon seçme butonuna tıklandığında +ve - butonları aralık süzgeçine otomatik olarak en bütük ve en küçük değerleri atayarak her tıklandığında bu değerler 0,01 değer değiştirerek size detaylı inceleme olanığı sunar hale geldi. Bunu ne işe yarayacağını bence Pro-TR anlatmalı çünkü eklemem için başımın etini yedi :)
6- Son olarak açılışta reklamımızı yapma özelliği eklendi :)

Dosyayı indirmek isteyen ürün sahibi arkadaşlar bana mail yolu ile ulaşabilirler.

Saygılar

wtrk:
Sadece sizin ürünlerdemi çalışıyor ustam ?

Karadağ:

--- Alıntı yapılan: wtrk - 17 Eylül 2015, 11:59:01 ---Sadece sizin ürünlerdemi çalışıyor ustam ?

--- Alıntı sonu ---

Evet sadece bizim ürünlerde çalışıyor.

tivos:
Karadağ ustam
En küçük veriyi ve en büyük veriyi grafik ekranda ayırmışsınız. Bunu 2d ve 3d görüntüye çevirmek çok zor mu olur. Yani süzgeç çalıştır dediğimizde min max değerlere göre görüntüyü kendi verse bize. Otomatik manuel gibi bir seçenek olsa. Süzgeçleri çalıştırmadan ham görüntüyü görsek , çalıştırınca min-max değerlere göre düzenlenmiş görüntüyü görsek. Hem de man konumuna alıp süzgeçlerle kendimizde oynayabilsek.

Birde herkezin yaptığı en büyük hatadır sanırım, çekime başlamadan bütün süzgeçleri otomatik kapatsa çok güzel olur. Sahada çok büyük rahatlık sağlar. Aynı yerden iki defa ölçüm yapmak için geçmek bazen sıkıntı olabiliyor. Bölge şartları bazen uygun olmuyor.

Bende çok oldum sanırım ama ne yapalım daha fazlasını istemeye siz alıştırdınız. "Bizde çok oluyoruz" diye bir reklam vardı sanırım. Neyse kolay gelsin... 

onur600:

--- Alıntı yapılan: tivos - 17 Eylül 2015, 15:33:31 ---Karadağ ustam
En küçük veriyi ve en büyük veriyi grafik ekranda ayırmışsınız. Bunu 2d ve 3d görüntüye çevirmek çok zor mu olur. Yani süzgeç çalıştır dediğimizde min max değerlere göre görüntüyü kendi verse bize. Otomatik manuel gibi bir seçenek olsa. Süzgeçleri çalıştırmadan ham görüntüyü görsek , çalıştırınca min-max değerlere göre düzenlenmiş görüntüyü görsek. Hem de man konumuna alıp süzgeçlerle kendimizde oynayabilsek.

Birde herkezin yaptığı en büyük hatadır sanırım, çekime başlamadan bütün süzgeçleri otomatik kapatsa çok güzel olur. Sahada çok büyük rahatlık sağlar. Aynı yerden iki defa ölçüm yapmak için geçmek bazen sıkıntı olabiliyor. Bölge şartları bazen uygun olmuyor.

Bende çok oldum sanırım ama ne yapalım daha fazlasını istemeye siz alıştırdınız. "Bizde çok oluyoruz" diye bir reklam vardı sanırım. Neyse kolay gelsin... 

--- Alıntı sonu ---
Aynen katılıyoz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git