Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921699 defa)

0 Üye ve 155 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7400 : 11 Eylül 2015, 22:11:42 »
Dostum illaki, emin ol bu cihazı iyi kullanmasını (cihaz +tecrübe) bilmeyen ya da doğru yerlerde aramayan bir şey bulamıyor. Bende büyük şehirde dört duvar arasında kaldım. Üç yıl sonra emekli olunca yılların ve şu cihaz işe yaramıyor diyenlerin  intikamını alacağım. Bu işler gidip bir iki saat uğraşmakla olmaz. Öyle olsa herkes bu işi yapardı zaten. Ekmek çıkar ama biraz uğraşma zamanını geniş tutacaksın. Günlere saatlere sıkıştırmayacaksın...Her eline alan bu cihazı en iyi kullanacak diye birşey yok  ki; Kullanımı gayet basit ama tecrübe ile %50 oranınında karışırsa bir şeyler çıkar. Millett de bana geliyor bu cihaz yaramaz diyor. Ne yaptın diyorum. Şöyle şöyle kullandım diyor. Tabii yaptıklarının hepsi hatalı işler. Zaten adam hatayı kendinde bulmaz ki; illa hata cihaz da olacaktır. Arkadaşıma 50 kez dedim ki; kabul et hata sende cihaz gayet güzel çalışıyor..Sonunda inadı kırıldı evet hata bende dedi. İşte asıl mesele bu hatasını kabullenecek kişiler kullansa daha iyi olur bu cihazları.Saygılarımla

HAklısın ustadım.
İnsanlarda yurtdısı cihaz algısı var onu kırmak kolay digil maalesef.
Bende deltaya inanmayan cok adamı al aşağı ettim ölçüm bicimle lakin hala at inatlılar cıkıyor.
Gerci sorunum digil benim onlar ne kaybettiklerinin farkında degiller.

Benim aslında bi eksigim var oda 3d görüntü.Buna cok cok ihtiyac hissettiren yerlerdeyim noktalardayım artık.
Onun icin bütçe arayışındayım işte.
Bulabilirsem gradyometre veya enazından 3d 3s almayı planlıyorum.

O zaman inanıyorumki sırtım yere gelmicek inş.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #7401 : 11 Eylül 2015, 22:28:00 »
Her zaman diyorum.Cihazın dilinden anlayana kadar herşey .Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7402 : 11 Eylül 2015, 22:30:15 »

Aynen ustam.
Operatörlük cok önemli.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7403 : 11 Eylül 2015, 22:34:07 »

Haklısın Sinyalci ustacığım. Ama anlayana işte...
Sevgili  Hititli görüntülü cihaz şöyle bir şey , sana bir yerin bir binanın  tarif edilme şeklini düşün bir de o yerin sana fotoğrafının gösterildiğini düşün.İşte görüntülü cihazda öyle bir renk katıyor olaya..mesela internet aramaya Albrecht Durer gergedan yaz. ressamın hiç gergedan görmeden yaptığı resme bak. İşte görüntüsüz cihazda böyle oluyor..Saygılarımla

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7404 : 11 Eylül 2015, 22:37:34 »

Haklısın Sinyalci ustacığım. Ama anlayana işte...
Sevgili  Hititli görüntülü cihaz şöyle bir şey , sana bir yerin bir binanın  tarif edilme şeklini düşün bir de o yerin sana fotoğrafının gösterildiğini düşün.İşte görüntülü cihazda öyle bir renk katıyor olaya..mesela internet aramaya Albrecht Durer gergedan yaz. ressamın hiç gergedan görmeden yaptığı resme bak. İşte görüntüsüz cihazda böyle oluyor..Saygılarımla

.)))) İlginç örnek.
Benim ihtiyacım şu aslında ; delta ile sinyal aldıgım son nokta yerlerde boşluk ve asagıdaki metal vb şeylerin belki girişlerin kabaca noktası ve görüntüsü.

3D görüntülemeyi az bucuk biliyorum,bana yeteri kadar fikir verecektir.
Ben sinyalden ziyade görüntüyede ihtiyac duyuyorum cünkü son dakikaları yani uzatmaları oynuyorum.
O nedenle tam bir analiz için görüntü bana şart oldu.
Kısmetse bütçe ayarlarsak bi tane begenicem ya anyetometre ya gradyometre.

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #7405 : 11 Eylül 2015, 22:51:50 »
Hititli inşallah Allah gönlüne göre versin saygılar

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #7406 : 11 Eylül 2015, 23:01:04 »
Sayın Ankebut anlayana diyorumya bu anlayan kim açıklıyorum.Zahmet edip forum sayfalarını okuyan videolar bulup izleyen araştıran bilgi toplayıp sonra bunu bolca arazi tecrübesiyle yoğuran kişi.İlim çindede olsa gidin alın diyen bir Peygamber'in ümmetiyiz çok şükür.Saygılar

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7407 : 11 Eylül 2015, 23:03:56 »
Hititli inşallah Allah gönlüne göre versin saygılar

Teşekkür ederim ustam cümlesinin inş diyelim herkes nasiplensin duanızdan.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7408 : 11 Eylül 2015, 23:55:52 »
Sayın Ankebut anlayana diyorumya bu anlayan kim açıklıyorum.Zahmet edip forum sayfalarını okuyan videolar bulup izleyen araştıran bilgi toplayıp sonra bunu bolca arazi tecrübesiyle yoğuran kişi.İlim çindede olsa gidin alın diyen bir Peygamber'in ümmetiyiz çok şükür.Saygılar
Saygıdeğer ustacığım artık araştıran nesil kalmamış, adamlar bir üstteki mesajı bile okuma gereği duymuyor aynı soruyu yineleyip duruyor. Tabii kolayına geliyor böyle olması ..niye elini gözünü yorsun ki vatandaş, alışmışlar internet arama motoruna soru sorar gibi soru sormaya..Çalıştığım yerde bir konu gereği çalışanlara mesaj atıyorum sms ten. Beni arıyorlar telefonda bana mesaj atmışsın hayırdır diye. Abi zaten mesajda yazıyor okudunmu diyorum mesaji. Yooo önce seni aradım  diyor. Fe subhanallah.....Ne hale gelmiş insanlar ustacığım. Saygılarımla.

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7409 : 12 Eylül 2015, 01:51:49 »
merhaba karadağ hocam. bugün 3s in montajını yaptım ama deneme fırsatım olmadı. denemeden önce bazı sorularım olacak.
1-devrenin sol tarafındaki iki diyotun yerine atlama yapılmış olarak geldi. yanlışlık yok heralde.
2-power ve bobin girişindeki yeşil klemensler gelmemiş.
3-gönderilen bobinde her.gibir direnç ölçemedim.
4-10000uF 16v kondansatör yerine 6800uF 25v gelmiş sorun olurmu.
5-akım kontrollü güç kaynağı bulma imkanım yok. led adaptörüyle denesem nasıl bir risk oluşur.
6-devrenin en sağındaki çıkış ne çıkışı? üzerinde belirtilmemiş. (6 lı soket)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7410 : 12 Eylül 2015, 11:01:23 »
Saygıdeğer ustacığım artık araştıran nesil kalmamış, adamlar bir üstteki mesajı bile okuma gereği duymuyor aynı soruyu yineleyip duruyor. Tabii kolayına geliyor böyle olması ..niye elini gözünü yorsun ki vatandaş, alışmışlar internet arama motoruna soru sorar gibi soru sormaya..Çalıştığım yerde bir konu gereği çalışanlara mesaj atıyorum sms ten. Beni arıyorlar telefonda bana mesaj atmışsın hayırdır diye. Abi zaten mesajda yazıyor okudunmu diyorum mesaji. Yooo önce seni aradım  diyor. Fe subhanallah.....Ne hale gelmiş insanlar ustacığım. Saygılarımla.

Biz yine bir üstteki mesajı okumayıp buyara yazana şükür edelim. Foruma hiç bakmayıp benim şahsi telefonumdan arayıp direnç değeri sorandan, whatsupp dan yazana, facebook dan şema isteyenden  sene önceki modifikasyonları sorana ben neleri görüyorum..
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7411 : 12 Eylül 2015, 11:07:03 »
merhaba karadağ hocam. bugün 3s in montajını yaptım ama deneme fırsatım olmadı. denemeden önce bazı sorularım olacak.
1-devrenin sol tarafındaki iki diyotun yerine atlama yapılmış olarak geldi. yanlışlık yok heralde.
2-power ve bobin girişindeki yeşil klemensler gelmemiş.
3-gönderilen bobinde her.gibir direnç ölçemedim.
4-10000uF 16v kondansatör yerine 6800uF 25v gelmiş sorun olurmu.
5-akım kontrollü güç kaynağı bulma imkanım yok. led adaptörüyle denesem nasıl bir risk oluşur.
6-devrenin en sağındaki çıkış ne çıkışı? üzerinde belirtilmemiş. (6 lı soket)

Merhaba,

Öncelikle sorularınızın tümünün cevabı bu konuda eski mesajlarda mevcut bunu belirtmek isterim.

PCB de size gönderilen atlamalar ve kısadevreler olduğu gibi kalacak ve doğru. Klemens kullanmamanız gerekiyor bu nedenle de gönderilmiyor. Kondansatör de gönderileni kullanmanız gerekiyor. Üzerinde yazı olmayan konnektörü kullanmamanı gerektiği için bilgi yazmıyor. Devrenizi algılama ve ayrım denemesi için kesinlikle akü ile deneme yapın. Sadece çalışıp çalışmadığını görmek için güç kaynağı kullanın onu da mutlaka akım kontrollü kullanın.

Sayglar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7412 : 12 Eylül 2015, 11:20:53 »

Biz yine bir üstteki mesajı okumayıp buyara yazana şükür edelim. Foruma hiç bakmayıp benim şahsi telefonumdan arayıp direnç değeri sorandan, whatsupp dan yazana, facebook dan şema isteyenden  sene önceki modifikasyonları sorana ben neleri görüyorum..

Karadağ ustam, sanırım bu konu başlığına araştırmadan kartı dizerken/dizdikten sonra kendi başına gelen sorununu yazan arkadaşlarımız kendine özel ilgi alaka yada kendilerini özel hissettiklerinden dolayı yapıyorlar. :D

Şimdiye kadar DP3S konu başlığı 375 sayfa oldu ama içeriğine baktığımızda bilgi ve montaj mesajlarını saymaz isek %85 'i aynı sorunlar ve bunların cevaplarının istenmesi ve yorumlanması ile ilgilidir. Bizlerde elimizden geldiği ve dilimizin döndüğü kadarı ile sizin üzerinizdeki yükü hafifletmeye çalışıyoruz.

Allah kolaylıklar versin.

Çevrimdışı türkelli

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7413 : 12 Eylül 2015, 16:30:51 »
hititli ustam alan tarama ile noktaladığınız yerin biraz güneyini araştırın artı anlattığın toprak cinsleri  dolgu toprak gibi eğer büyük başlıkla 1x1 yada 2x2 gibi büyük başlıkla araştırmaya devamederseniz başarıya ulaşırsınız gibime geliyor malzemeniz derinseki öyle görünüyor 60 mışlık başlıkla onu algılamayamazsın ve yok diye geçer gidersin emekler zayolur saygılar

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7414 : 12 Eylül 2015, 20:59:35 »
sorun forumda bilgi olmaması değil, 376 sayfa bilgi kirliliği olması. o kadar sayfayı tek tek okuyup 1-2 sorunun cevabını aramaya ömür yetmez. ayrıca whatsapp olayını ben başlatmadım hocam siz başlattınız :) benim de kolayıma geldi :) ha birde bulunduğum yerde internet olmadığı için aramak zorunda kaldım. hemen yargılamayın. acil durumlarda forumdan mı yardım çağıralım :) özel alakadan bahseden arkadaşım; kime soracaz soruları bari onu söyleyin.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7415 : 12 Eylül 2015, 21:08:14 »
hititli ustam alan tarama ile noktaladığınız yerin biraz güneyini araştırın artı anlattığın toprak cinsleri  dolgu toprak gibi eğer büyük başlıkla 1x1 yada 2x2 gibi büyük başlıkla araştırmaya devamederseniz başarıya ulaşırsınız gibime geliyor malzemeniz derinseki öyle görünüyor 60 mışlık başlıkla onu algılamayamazsın ve yok diye geçer gidersin emekler zayolur saygılar

2 farklı alan tarama sistem kullandık.
Bendeki mfd sistem aslında.
Teyit edilmiş cihazlar.
Diğer alan tarama cihazın verdigi nokta boş cıktı.Dolgu toprak oldugu dogru fakat dere yatagı olması bunu normalleştiriyor maalesef.

Daha güneye dogru hiç çekim alınmadı alan taramalarla maalesef.
Fakat tavsiyenize uyup tekrar ölçüm yaparım elbette.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7416 : 12 Eylül 2015, 21:43:46 »
sorun forumda bilgi olmaması değil, 376 sayfa bilgi kirliliği olması. o kadar sayfayı tek tek okuyup 1-2 sorunun cevabını aramaya ömür yetmez. ayrıca whatsapp olayını ben başlatmadım hocam siz başlattınız :) benim de kolayıma geldi :) ha birde bulunduğum yerde internet olmadığı için aramak zorunda kaldım. hemen yargılamayın. acil durumlarda forumdan mı yardım çağıralım :) özel alakadan bahseden arkadaşım; kime soracaz soruları bari onu söyleyin.
Tabi ki özel alaka bekleyeceksiniz ve göreceksiniz.
Ama bazıları anormal bir durum olarak görüp,belirtme gereği duyabilirler...
Bu durumda ne yapacağız soru sorarken veya fikir beyan ederken önce birilerine özel mesajla bildirip izin alacağız...
Benim çıkardığım sonuç bu.
Siz aklınıza takılan neyse yazın.Kimine göre eski sorun,kimine göre yeni bir sorundur.Bu kadar sayfayı okuyan zaten kendi cihazını tasarlar ;)
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2015, 00:12:13 Gönderen: Karadağ »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7417 : 12 Eylül 2015, 22:48:17 »
Ustalarim size yine aynı soruları soracaklar.Hemde hiç vazgeçmeyecekler. Çunku mecbur kalıyorlar. Dp3s sayfası genel olarak hem yapımını hem video çekimlerini hem kullanıcı yorumlarını içeriyor. Yüzlerce sayfa içerisinden samanlıkta iğne aramak gibi birsey. Yapımının ayrı bir bölümde videolarının ayrı kullanıcı yorumlarının ayrı sayfalarda insanların hizmetine sunulması bence daha mantıkli. Dp3s yapan kişi diret olarak tapım sayfasını inceler , dp3s alacak olan kimselerde video ve kullanici yorumlarini inceler . saygılarimla
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7418 : 12 Eylül 2015, 23:24:43 »

Bu durum sizin ile alakalı değil. Kendiniz ile direkt ilişkilendirmenize gerek yok. Sadece sizin mesajınıza denk gelmiş. Yoksa 1-2 kişi için değil. Günde en az 500-700 arası mesaj geliyor bana whatsupp dan. Bugün tam 3 saatden fazla telefon görüşmesi yapmışım. Facebook ve diğer sosyal medya kanallarını saymıyorum bile. Siz yine zorda kaldığınızda sorun bu önemli değil. Benim temelde yazdığım aramak daha kolay geldiği için arayanlar için yada bunun gibi durumlar için. Sizin yazdığınız gibi zorunlu durumlar için değil.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2015, 23:26:54 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı türkelli

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7419 : 12 Eylül 2015, 23:35:56 »
hititli ustam güney derken malzeme oksitini yeryüzüne kusarken kuzeye doğru kayarak verir yani alan taramanın noktaladığı yerin malzeme güneyinde kalır dedektörle ise dedektörün başlığına dikey olarak sinyallenme olur buda bize şunu anlatırki alan taramanın tesbit ettiği noktayı dedektörleyince  hava alırız mal nerde daha güneyde ama benim anladığım kadarıyla derinde siz 1.50 metre inildi diyorsunuz peki mal 7 yada 9 metrede siz hangi başlıkla onu algılayacaksınız 60 lık başlık onu hayatta göremez tak 2x2 yi bak bakalım varmı yokmu birde geniz yanması başlayınca pamuğa ispirtoyu yedirin ve kazı alanında yakın kalın sağlıcakla.