Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2109063 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

elbombaci

• Ziyaretçi
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #100 : 23 Eylül 2007, 19:40:27 »
Merhaba

Bu gün iki adet "Düzenleme:02" numaralı pcb dizdim. Fakat çalıştırmaya vaktim kalmadı. Önümüzdeki günlerde çalıştırıp eğer çizimde bir hata varsa yazar düzeltirim.

E_Studio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #101 : 23 Eylül 2007, 20:18:04 »
Merhaba Elbombacı kardeşim;
yinede biraz deneme yapmışsınız herhalde resimler çok net.Elinize sağlık.Bobin direncini çok küçük seçip endüktansı sipir sayısını çok mu sardın.Bobinden gelen 680 ohm biraz renk değiştirmiş.Yoksa benim denemelerimde mi böyle oldu merak etti.Kolay gelsin.İyi çalışmalar.

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #102 : 23 Eylül 2007, 20:23:48 »
Evet ilk gerilim verdim 556 entegresinin oralarda sorun olduğundan dolayı mosfet ve bahsettiğiniz dirençler zarar gördü. Artık akşam olduğundan dolayı da düzeltip çalıştırmaya fırsatım malesef olmadı.

E_Studio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #103 : 23 Eylül 2007, 20:34:31 »
Kolaygelsin sabırsızlıkla bekliyoruz...

Çevrimdışı mutsuz4

• Yüzbaşı
« Yanıtla #104 : 23 Eylül 2007, 20:48:57 »
mrb durmaz .. senin verdiğin cift yüzlü pcb yapmaya vaktim olmadı.. benim amacım deltayı calıştırmaktı bunuda basardım.eger bundan sonra dedektör yaparsam lcd ekranlı ve ayrımlı bişeyler yapmayı düşünüyorum .
(BiLGi PaYLaŞıLDıKÇa ÇoĞaLıR)                        J@F

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #105 : 24 Eylül 2007, 13:02:49 »
Elbombaci tek katlı devreyi denemeni sabırsızlıkla bekliyorum. Delta pulse i bizden çok iyi bildiğin kesin...
Cevabını bekliyorum...
kolay gelsin...

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #106 : 25 Eylül 2007, 16:58:43 »
Hocam noldu deneyemedinmi daha.
Tamam dersen tekrar yapmaya başlıycam...

kolay gelsin...

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #107 : 25 Eylül 2007, 23:52:13 »
İşte düzenleme:02 numaralı pcb'nin videosu:

Arkadaşlar tekrar tekrar soruyorum daha önceden de onkere yazdım, potların ters çalışması gibi bir sorun yaşıyormusunuz? özellikle gain potunda çok belirgindir.
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2007, 23:57:34 Gönderen: elbombaci »

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #108 : 26 Eylül 2007, 09:33:57 »
Hocam videoyu izledim 30-35 cm den alıyor gibi duruyor. Çift katlı ile arasında bir fark yok değilmi?
ilk yaptığım tek katlı çalışmıştı ama mesafe kısa idi. Tekrar yapmamı tavsiye edermisin...
Senin farkettiğin birşey varmı tek katlı ile çift katlı arasında?

kolay gelsin...

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #109 : 26 Eylül 2007, 09:44:08 »
Çift katlı ile arasında ses ayarı dışında farkettiğim bir değişiklik yok.
Birkere düzenleme:02 yaptıysanız ikincisini yapmanıza gerek yok ilk yaptığınız devre üzerinde üzerinde çalışın. Ayarları "delta pulseyi kullanıma hazırlama" adlı başlıktaki gibi yapın. Tavsiyem devrenize malzemeleri lehimlerken açık şemayı da takip ederek, ölçerek lehimleyin. Çalışmalarınızda başarılar.

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #110 : 26 Eylül 2007, 09:53:24 »
Hocam ben cihaz yapmaktan bıktım. Cihazı satarmısın? sadece tek yüzlü bitmiş devre. LCD felan lazım değil.
Kaç paraya verirsin. Anlaşabilirsek bobinide alayım... Msj ını bekliyorum

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #111 : 26 Eylül 2007, 12:46:06 »
özel mesaj yazdım

Çevrimdışı ste_ganos

• Onbaşı
« Yanıtla #112 : 27 Eylül 2007, 13:42:52 »
Alıntı
elbombaci  Arkadaşlar tekrar tekrar soruyorum daha önceden de onkere yazdım, potların ters çalışması gibi bir sorun yaşıyormusunuz? özellikle gain potunda çok belirgindir.

Sanırım bende ters çalışma sorunu var. Hoparlördeki ses şimdi tam hatırlamıyorum ama eve gidince bakarım. Sola doğru çevirince artıyordu gibime geldi. Yada aklımda öyle kalmış. Hiç dikkat etmemiştim ama eve gidince bakarım. Ters çalışıyorsa ne yapmak lazım? Anlatılan işlemleri hazırlarken tersmi düşünmek lazım? Bide devredeki 2 led birden varya 2. led sürekli yanık kalmasımı lazım? Yoksa batarya aaldığı zamanmı yanması lazım? Bende sürekli yanıkda o yüzden sordum.

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #113 : 27 Eylül 2007, 13:53:35 »
min maks yönü değişir fakat min direnç maks direnç konumu devre için her zaman sabittir. gain potundan örnek verecek olursak, min direnç yönünden maks direnç yönüne çevrilirken ses gelmeye başlamalı. siz potu ters taksanız bile yine min direnç yönünden maks direnç yönüne doğru çevrilirken ses gelmeye başlar. sadece çevrilme yönleri ters dönmüştür. halbuki biz maks direç yönünden min direnç yönüne doğru ötmesinisi istiyoruzdur. siz pota takla bile attırsanız bu akış yönünü değiştiremezsiniz. devreye müdahale etmek gerekir. ben bu sorunu bobine paralel olan 2.2k direnci potlar doğru çalışıncaya kadar düşürerek hallediyorum. saygılar.

Çevrimdışı ste_ganos

• Onbaşı
« Yanıtla #114 : 27 Eylül 2007, 14:07:57 »
Alıntı
elbombaci
halbuki biz maks direç yönünden min direnç yönüne doğru ötmesinisi istiyoruzdur.

doğrusu bu şekildeyse eve gidince bakar yazarım.

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #115 : 27 Eylül 2007, 14:49:01 »
Yani sadece 2.2K yı değiştirmek yeterli oluyormu? Mesela sens veya signal da ters çalışırsa yine 2.2K ile oynamak yeterli olurmu?

Birde çift katlı devrede böyle ters çalışma olayı oluyormuydu?

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #116 : 27 Eylül 2007, 14:55:09 »
trshold ve sens potunda şimdiye kadar görmedim. çift taraflılarda da oluyrdu fakat o zaman böyle bir çözüm üretmemiştim.

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #117 : 27 Eylül 2007, 15:18:25 »
Noise, signal ve gain potunda oluyor o zaman sadece. onun içinde 2.2 k yı değiştirmek yeterli olurmu? yoksa başka birşey yapmak gerekiyormu? yani şu pot ters çalışırsa şunu yapman daha iyi olur gibi...

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #118 : 27 Eylül 2007, 15:21:41 »
daha iyi bir çözümünü bilseydim yazardım. beni bu şekilde sorgulamanıza gerek yok

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #119 : 27 Eylül 2007, 15:48:56 »
Beni yanlış anladınız. Ben kimseyi sorgulamam. Hele sizi hiç sorgulamam. Çünkü devre ile ilgili tüm bilgileri bize veren sizsiniz. isterseniz bilgileri kıskanır devre ile ilgili birşey söylemezsiniz.

Galiba yanlış anlaşıldım. Kusura bakmayın.

iyi çalışmalr...