Gönderen Konu: goldscan IV metal dedektor  (Okunma sayısı 59154 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı siberci7

• Üsteğmen
  • **
Ynt: goldscan IV metal dedektor
« Yanıtla #20 : 19 Ekim 2007, 04:39:05 »
asenkron sana tavsiyem ne yap et bu gs4 te germanyum diyot kullan. eski tip ud od kd  radyolarda var bu diyot. bir tane hurda bul. illaki vardır sağda solda.. özellikle 1985 ten önce imal edilmiş radyolarda var. en az 1 tane.. fm lilerinde 3 tane kadar olabiliyor. ben buldukça biriktiriyorum bunları. 6 tane var bende. birde çok kıymetli AC187 188  serisi bile var. olmazsa bu transistörler tek yönlü olarak kullanılabilir burda. bu diyotların en önemli özelliği parazit yok, yani geri kaçırma sıfıra yakın.. ben olsam bu kadar emek vermişken germanyumdan başka diyot takmam. yoksa bu devrede iyi çalışmadı deyip bir kenara atabilirsin.  selamlar..

Çevrimdışı elaass

• Yüzbaşı
« Yanıtla #21 : 19 Ekim 2007, 08:56:22 »

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 19 Ekim 2007, 14:34:39 »
arkadaslar diyot konusunda göstermis oldugunuz ilgiye tesekkür ederim .elimde aa119 vve degisik germanyum diyotlar var .bana diyot degil dip trace kılıf kütüphanesi lazım ayrıca key de varsa iyi olur.

Çevrimdışı elaass

• Yüzbaşı
« Yanıtla #23 : 19 Ekim 2007, 15:58:33 »
hazır pcb var dı onu denediniz mi?
neden tekrar çizme gereğini duydunuz?

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 19 Ekim 2007, 17:07:01 »
aradım bulamadım cizdim iş inada bindi .

Çevrimdışı elaass

• Yüzbaşı
« Yanıtla #25 : 20 Ekim 2007, 08:01:35 »
http://www.savefile.com/files/1134862

linkte hazır gs-4 var biraz japon işi
küçük yani

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 20 Ekim 2007, 15:11:20 »
fazlasıyla japon smd malzemeleri altan işlemiş arıza yapınca yedirir kafayı .ben arıza olunca takibi kolay olsun istiyorum.kartı 20 cm altına düsürdümde potlar kabloyla gidecek en az atlama olması icin .dıptracenin otomatik cizimiyle tüm ihtimalleri denetiyorum.elaas az büyük olsun türk işi olsun.ilgin icin tesekkür ederim.

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 29 Ekim 2007, 13:41:46 »
her bilgisayar kullanıcısının basına gelen benim goldscanın son halinede geldi cökünce bilgisayar verilerini kaybettim.hevesim kalmadı.zaten tereddütlerim vardı pı sistemlerdeki verimsizlikten cıkardıgım sonuc ne yaparsan yap kristalli osilatorü olmalı delay fonksiyonları senkronize olmalı .cıkardıgım sonuclardan kendi tasarlıyacagım bir makina üzerine kafa yormaya basladım.kafamdaki verileri kagıda dökmem lazım unutuyorum .
 bcd anahtara ihtiyacım var rakamlı olacak ayarlı bulabilirmiyiz.

Çevrimdışı oongit

• Yüzbaşı
« Yanıtla #28 : 07 Ekim 2009, 09:49:29 »
Selam arkadaşlar...

Biliyorum; konu çok eski ama yine de elimde bulunsun diyenler olabilir... GS4'ün PCB'sini hatırlarsınız. Bir çok komponent SMD olarak karta işlenmişti ve arıza takibi yapmak, bizim gibi amatörler için çok zordu. Asenkron bir aralar bu PCB'yi küçültmek için uğraşmıştı ama bilgisayarından kaynaklanan sorunlar nedeniyle başaramamıştı. Ben de oturdum bilgisayarın başına, başladım PCB'sini tasarlamaya...

PCB boyutları sadece 100x142 mm... Ve tüm komponentler standart ölçülerinde... Yapacak arkadaşlara kolay gelsin...

PCB:
http://www.2shared.com/file/8273046/7855c384/GoldScan_4_PCB.html

Yerleşim Planı:
http://www.2shared.com/file/8273095/54f2ec73/GoldScan_4_Yerleim_Plan.html

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #29 : 07 Ekim 2009, 10:16:20 »
dosyaları indiremedim link açılıyor ama inmiyor

Çevrimdışı oongit

• Yüzbaşı
« Yanıtla #30 : 07 Ekim 2009, 10:53:04 »
Açılan sayfada en altta küçük bir yazı halinde... Download yapılabiliyor.

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : 07 Ekim 2009, 10:54:50 »
Uzun zaman PCB tasarımı yaptığım için bilirim, gerçekten emek isteyen bir iş. Paylaşım için teşekkürler. Fakat PCB'de siyah alanlarda gri bölgeler var. Ütü metodunda yapacak arkadaşlara belki zorluk çıkartabilir. Bir de emeğinizin çalınmaması için çiziminize bir ibare eklemenizi tavsiye ederim. Saygılar.

Çevrimdışı İspanyol

• Yüzbaşı
« Yanıtla #32 : 07 Ekim 2009, 11:43:42 »
Save file to your PC: click here  bu sekılde yer var oraya tıklarsanız iner dosya

Çevrimdışı nahita

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #33 : 07 Ekim 2009, 12:09:25 »
Prusa Anatolia, ellerine sağlık güzel bir pcb yapmışsın.

Bu arada forumda Goldscan4"ü yapıp, deneyimlerini paylaşacak kimse varmı? Ben yapmaya niyetleniyorum bu pcb ile uğraşmaya değer bence.....

Çevrimdışı oongit

• Yüzbaşı
« Yanıtla #34 : 07 Ekim 2009, 15:34:13 »
Uzun zaman PCB tasarımı yaptığım için bilirim, gerçekten emek isteyen bir iş. Paylaşım için teşekkürler. Fakat PCB'de siyah alanlarda gri bölgeler var. Ütü metodunda yapacak arkadaşlara belki zorluk çıkartabilir. Bir de emeğinizin çalınmaması için çiziminize bir ibare eklemenizi tavsiye ederim. Saygılar.

O görüntü kullandığım programdan kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum. Normalde yazıcıdan sorunsuz olarak çıkıyor. Sadece ekrandaki görüntüde bir gariplik var o kadar...

Ben PCB tasarımlarımı Proteus ARES ya da başka bir elektronik programında değil de; AutoCAD ortamında 1:1 oranında bizzat teker teker çizerek hazırlıyorum. O yüzden çok ciddi emek ve zaman harcıyorum bu doğru...

Çizimin çalınmaması hususuna gelince... Aslında yapayım falan demiştim ama, nasılsa onu da bir şekilde silmeyi başarırlar diye fazla da uğraşmak istemedim açıkçası...

Çevrimdışı oongit

• Yüzbaşı
« Yanıtla #35 : 07 Ekim 2009, 15:38:02 »
Bir de aslına bakarsanız; şemanın doğruluğundan %100 emin olsam; PCB üzerinde biraz daha yoğunlaşıp, az bir miktar daha küçültebilirim diye tahmin ediyorum. Bu arada şemada SENS potundaki yanlışlık dikkatinizi çekmiştir mutlaka... PCB de bu hata giderilmiştir...

Teşekkürler "nahita"...

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #36 : 07 Ekim 2009, 15:43:50 »
GOLDSCHAN 4
Yapmayanlar sakın üzlmesin Üç çeşit şeması var faklı farklı Nfet ler yanlış gösterilmiş hangi şemayı yaparsanız yapın
sonuc yok İki yıl önce yaptım kendim değişiklik yaptım öyle calıştı Derinlik yok normal piyasa malları gibi sıradan
tek özelliği asla yalan söylemez tuğlaya ötmez E normal derinlik yoksa tabi tuğlayada ötmez.
  Ha söyliyeyim ben sizler gibi profesyonel değilim belki sizler kaliteli bir iş cıkarısınız.

Hepinize saygılar.

Professor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : 07 Ekim 2009, 17:14:02 »
Paylasim icin tesekkurler

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #38 : 07 Ekim 2009, 21:52:10 »
Selam
süper çizim olmuş.Hatalarıda bulursak süper bi alet olur.

http://www.geotech1.com/forums/showthread.php?t=6965&highlight=goldscan+power

burda bir kaç hatayı yazmışlar.

http://thunting.com/smf/pi_designs_deepseekers/goldscan_pulse_iv-t6515.0.html

burdada düzeltip çizmişler.

saygılar
Erol

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #39 : 07 Ekim 2009, 22:04:36 »