Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7483933 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #80 : 13 Mart 2012, 12:39:43 »
karadağ ustam
pcb ve pic gönderirsenz kartı kısa zamanda toplayıp arazi denemelerine çıkabilirm.elimde delta için yaptığım farklı ebatlada başlıklar var.denemeleri sizinlede paylaşabilirm.beni haberdar ederseniz sevinirim kolay gelsin...

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #81 : 13 Mart 2012, 21:41:56 »
sayın karadağ  hocam. pcb de  ve  devre  elememanlarında  değişiklik varmı ????? çarşamba ütü  baskı ile  pcb basıp perşembe  cuma devreyi  tamamlamıyı  düşünüyorum

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #82 : 14 Mart 2012, 00:40:47 »
daha  önceden elimde  almışım  74vdc4051     ile     hcf4051  aynımı?

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #83 : 14 Mart 2012, 00:46:04 »
birde  hocam devrede şarj kısmını çıkarsak nasıl olur  acaba

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #84 : 14 Mart 2012, 00:53:51 »
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikel herkese teşekkür ederim.

Seali, mesajı cevapladım. Geç olduğu için kusura bakma.

protek-e, tabiki ayırırım ama ben unutkan birisiyim bana hatırlatmanız gerekli. :)

berk263, tutma kolu için çizim yaparsanız görmek isterim.

walkmen, listeyi ekledim.

Bathonea, malesef bu devre bir lcd devresi değil tamamı ile farklı bir devredir.

spy-worm, bugün çok geç oldu artık yarına ekleyeceğim.

freedan3d, don't worry maybe I will go to iran for provide education about automotive electronics. If I go, I can bring for you ;)

myhid, tamam bende 2 adet daha yapıyorum.

class, teşekkür ederim.

cerdinc, olacak tabii ama şimdi değil ;)

tivos, kartı bastım bu hafta inşallah gönderirim.

speedkadir, son bastığım pcb yi mesaja ekledim malzemelerde ise en fazla 1-2 dirençte değer değişikliği olur. 4051 olsun taştan olsun :)

Arkadaşlar, 3 adet daha pcb bastım. Bu hafta birkaç adet daha basacağım. Bastığım diğer 2 PCB yi de dizmeye devam ediyorum. Bu hafta inşallah zaman sorunu yaşamazsam son noktayı koymuş oluruz. Bastığım PCB yi ve mazeme listesini ekledim. Dizgiyi yaparken bs250 ile 2n2907 leri ters çizmiş olduğumu farkettim :) yapan arkadaşların buna dikkat etmesi gerekli. Zaman iyice geç olduğu için son çektiğim videoyu ekleyemedim. Artık nasipse yarına eklerim.

Saygılarımla
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #85 : 14 Mart 2012, 00:55:00 »
birde  hocam devrede şarj kısmını çıkarsak nasıl olur  acaba

olur tabii o devre dedektörden bağımsız tek amacı akünün doğru şarj olmasını sağlamak isterseniz dizmeyebilirsiniz yada pcb çizecek biri varsa şemadan çıkartabilir.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #86 : 14 Mart 2012, 01:39:25 »
Tabiki karadağ hocam; en kısa zamanda elle arama yapabilmek için 50cm bobin başlığı olan, arama kolu başlık montaşlı tasarımı hazırlar sunarım. Ben sizden taleb ettiğim şeyler içinde en kısa zamanda size dönecem.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #87 : 14 Mart 2012, 12:47:55 »
karadağ ustam çok teşekkürler

arkadaşlar sprint layoutta pdf çıktısı alınabilir mi?
ayrıca çizilen bir devre ölçeklendirme işlemi olur mu?

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #88 : 14 Mart 2012, 15:38:34 »
Karadağ ustam bunun fabrikasyon pcb sini çıkarmayı düşünüyor musunuz?

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #89 : 14 Mart 2012, 23:13:45 »
Dedektör tutma kolu ve başlık tasarımına başladım. Şimdilik baclangıç olarak hazırladığım tasarımları ekliyorum. Sonrasında yeni değişikliklerle son halini verecem. Başlık 50 cm'lik olup sırıtmaması amacıyla elips şekilli tasarlanmıştır

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #90 : 15 Mart 2012, 00:59:54 »
60CM VE 1*1METRE KARE BASLIK KALIBI HAZIRLADIM FİBER GLASS DAN BECEREBILIRSEM EKİBE BENIMDE KATKIM OLSUN;)

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #91 : 15 Mart 2012, 13:25:03 »
Fiber kalıplarını birer resimle ekleyebilirmisin

Çevrimdışı kemoli

• Onbaşı
« Yanıtla #92 : 15 Mart 2012, 13:58:09 »
Selam aleyküm   karadağ ustam ben özbekistanda çalışıyorum  hex kod yayılamayı düşünüyormusunuz  arkadaşlara pic göndereceğinizi söylemişsiniz benim böyle bir imkanım yok yardımcı olurmusunuz bana kolay gelsin çalımalarınızda başarılar dilerim

arif28

• Ziyaretçi
« Yanıtla #93 : 15 Mart 2012, 19:00:35 »
bunun kodları demomu olacak normalmi acaba çalışmalarınızda başarılar.

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #94 : 15 Mart 2012, 22:51:12 »
Sactan kaliplarini yaptirdim bitsin resimleri eklicem

Çevrimdışı ismail surek

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #95 : 15 Mart 2012, 23:46:46 »
gerçekten çalışmalarda işbirliği ve yardımseverlik ön planda...
forumdaki tüm arkadaşlara ve Karadağ ustaya çok teşekkürler ...
sinyallerin farklılaşmasına göre metallerin cinsini ayırt edebiliyoruz fakat bunu sinyaller ekranda çıkarken metal cinsini de yazan bir mod oluşturulabilir... Böyle bir çalışma yapabilir miyiz
Karadağ usta ellerine sağlık tekrar , 1 pcb ve mikro işlemci banada ayırabilir misiniz _? teşekkürler

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #96 : 15 Mart 2012, 23:51:44 »
Merhaba Arkadaşlar,

Çavuş, evet pcb yaptırıcam ama öncelikle biraz daha olgunlaşmasını bekliyorum  ;)

BERK263, Çok güzel olmuş fakat tutma kolunun olastik olması gerektiğini unutmamamız lazım. Ayrıca üretimi için nasıl bişey yapıcaz? Kalıp işi çok maliyetli bir iş. Ayrıca sapın boyunun ayarlanabilmesi çok iyi olur.

theplot1978, eğer yaparsanız çok ciddi bir katkınız olur. Sabırsızlıkla çalışmanızın sonucunu bekliyorum.

kemoli, aleyküm selam dünyanın heryerine max. 30 tl ye kargo gidiyor ;) Sana da ulaştırırız Allahın izni ile.

arif28, şimdilik niyetim devresini yapana full sürümlü pic göndermek. Bunun için ücret alma niyetim yok. Sadece pic parası yada boş pic yeterli olacak.

Arkadaşlar önceki mesajlarımda ilk yayınladığım pcb de bazı transistörleri yanlışlıkla ters çizdiğimi yazmıştım. Bir arkadaşımız devreyi tamamlamış ve bana gönderdi kontrol için. Bende bu transistörlerin hatalı monte edildiğini gördüm. Yapan arkadaşlar buna dikkat ederlerse problem yaşamazlar. Ayrıca ilk mesajdaki pcb için doğru olan montajı da ekledim.

Ayrıca son olarak bastığım pcb leri ve dizmeye başladığım 2 devreyi de ekledim.

2 adette video ekledim ama videoda bana yardımcı olan arkadaş ile video sırasında konuşmuştuk ve arkadaş bir dedektör firması sahibi olduğu için sesinin çıkmasını istemedi bende sesi silmek zorunda kaldım. Kabaca ezilmiş kutu kolayı 1,50 teneke kutunun kapağını da 2 metre civarından algıladı.

Buralarda yine kar başladı. Ortalık ilk müsait olduğunda biyeri kazıp yada bir belediye çukuru bulup:) boşluk için de denemeler ile video hazırlayacağım.

Bu arada bir yandan da dp3 light yapmaya başladım  ;D Şarj devresini, dijital potu ve ters gerilim korumasını çıkarttım. Tamamı ile smd olarak pcb çizmeye başladım.

Umarım beğenirsiniz.

Saygılarımla

170kutukola
2metre11

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #97 : 15 Mart 2012, 23:53:26 »
bunlar da pcb ler

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #98 : 16 Mart 2012, 00:11:58 »
s.a
karadağ usta gerçekten güzel bir mesafe yakalamışsınız ses olmasada ekrandan algılama görünüyor gerçekten süper ellerinize sağlık usta geleceği parlak bir dedektör ayakta alkışlamak gerekiyor.
saygılarımla...
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #99 : 16 Mart 2012, 00:53:47 »
Karadağ hocam dedektör kolunun tasarımı tamamen plastik malzemeden oluşuyor. Kolun dediğiniz gibi uzatılır olması lazım farkındayım. Ayrıca iyi bir boyamayla dedektörün tüm ekipmanlarında, mükemmel bir yüzey kalitesi yakalanabilir. Aslında bende farkındayım dedektördeki tüm ekipmanaların üretiminde hacim kalıpçılığının girmediği yer yok. Fakat hacim kalıpçılığına alternatif olarak polyester reçine fiber glass uygulaması kullanılarakta çok mükemmel tasarımlar elde edilebilir. Şimdi hacim kalıpçılığı pahalı bir sektör. İşin maliyetli kısmı tasarım ve enjeksiyon kalıplarında. Hammade okadar pahalı diğil aslında. Karadağ hocam şimdi asıl sıkıntı dedektörün 1 metre kare ve 50cm veya değişken başlıkların üretiminde . Kol kısmı bir şekilde güzelce halledilebilir. Ama işin hiç kendini yormadan en maliyetsiz olacak şekli, polyester reçine fiber glass şeklidir kanaatimce. Mükemmel yüzeyler elde edip iyi bir boyama ile mükemmel tasarımlar elde edilebilir. Ben şahsen tasarım ve dizaynırım. Bugün otomotiv sektöründe kullanılan Catia-Inventor ve solidwork denilen programların kendi alanımda profesyonel kullanıcısıyım. Kalıpçılık benim sahama giriyor fakat alanım dışında. Şimdi şahsen ben iki tane bir şekilde bu başlıkları üretecem. Ama bu işi yapan, karadağ hocam ve varsa ekibine elimden geldiğince içtenlikle yardımcı olmak isterim. İşin can alıcı noktası siz bu üretimi nasıl yapmak istersiniz. Ya hacim kalıpçılığı kullanarak yada yukarıda ifade ettiğim gibi polyester reçine ve fiber glass kullanarak bir kalıp üzerine uygulama yaparak başlıkları isterseniz dedektör kutusunu oluşturmak.