Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7487150 defa)

temhem ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4940 : 16 Ocak 2014, 09:46:39 »
:) ali kaptan arazi testini yaparak kesinleştirdiğimde yazacağım tabikide burada birçak arkadaşım gibi bende paylaşım ruhluyum işin ilginci bu stabilite sorununu bir çok kişinin yaşamış olması gerekiyorken hiç kimseden  yorum gelmeyince sanırım ben tekim diye düşünüyordum zira ben 2 ad dp3 yaptım ikisindede aynı sorun oldu devre toparlarken hata yapmış olsaydım  iki toparladığım dp3 de aynı hatayı yapmış olma olasılığım düşecekti

şu an itibari ile eklediğim videodaki sorunlarım masa üstü testlerimde ortadan kalktı  arazi testindede tam kesinleşecek sonra açıklama yapacağım basit bir sorun için 4-5 ay uğraştım tabi aralıklı zaman buldukça  :D
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4941 : 16 Ocak 2014, 15:39:02 »
 devrede  hata varsa yardımınızı beklerim   saygılar
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4942 : 16 Ocak 2014, 15:42:04 »
:) ali kaptan arazi testini yaparak kesinleştirdiğimde yazacağım tabikide burada birçak arkadaşım gibi bende paylaşım ruhluyum işin ilginci bu stabilite sorununu bir çok kişinin yaşamış olması gerekiyorken hiç kimseden  yorum gelmeyince sanırım ben tekim diye düşünüyordum zira ben 2 ad dp3 yaptım ikisindede aynı sorun oldu devre toparlarken hata yapmış olsaydım  iki toparladığım dp3 de aynı hatayı yapmış olma olasılığım düşecekti

şu an itibari ile eklediğim videodaki sorunlarım masa üstü testlerimde ortadan kalktı  arazi testindede tam kesinleşecek sonra açıklama yapacağım basit bir sorun için 4-5 ay uğraştım tabi aralıklı zaman buldukça  :D
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         elc  kardeş  sorun halletiğine sevindim   bide neden olduğunu bizede sölesen sevinirim  aynı sorunla karşılaşsak yardımı olur bize 
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2014, 15:43:07 Gönderen: acemi-usta »
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4943 : 16 Ocak 2014, 16:43:43 »
elc aynı sorun bendede vardı daha önce yazmıstım ben kökten halllettim ))  ama sorunu merak ettim nedenmiş benide baya ugrastırmıstı .

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4944 : 16 Ocak 2014, 20:30:59 »
Merhaba Arkadaşlar,

Elc bu sorunla  ben hiç karşılaşmadım. Sendeki duruma ne neden olmuş ve nasıl çözdün testlerinden sonra yazarsan sevinirim.

acemi-usta, fotoğraftan baskı anlaşılmıyor sen bir başla elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı brktrhn

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4945 : 16 Ocak 2014, 21:37:44 »
arkadaşlar devre öylece bekliyor tl082 5. pini 5 v dan yukarı çıkmıyor besleme 12 v bobin çok yakından algılama yapıyor. lehimleri kontrol ettim bir sıkıntı yok. yardımcı olacak kimse yokmu.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4946 : 16 Ocak 2014, 23:00:00 »
tşk karadağ ustam zaten sizin  ve burdaki dğerli  arkadaşlar olmasa  başaramam    nasipse 3s yide devresini yapmaya çalışacam    saygılar

« Son Düzenleme: 16 Ocak 2014, 23:03:16 Gönderen: acemi-usta »

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4947 : 16 Ocak 2014, 23:08:39 »
buda benim sanatım  nasıl olmuş

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4948 : 16 Ocak 2014, 23:29:22 »
buda benim sanatım  nasıl olmuş

Bu mozaik midir?
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4949 : 16 Ocak 2014, 23:36:48 »
hayır ustamtamamiyle  30x40  fayanstan kesme  ve tümüle  bana ayit olan bi kubbe tasarımı  oturduğım mahallenin  cami kubbesi hep kesim

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4950 : 17 Ocak 2014, 00:26:35 »
arkadaşlar benim dp3  ( bakır tel) hariç her her tür metali gayet güzel çekiyor   bu durum iyimi?

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4951 : 17 Ocak 2014, 08:59:31 »

baya bi zaman evvel dp3 yapmıştım ama bahsettiğin gibi bi sorun hatırlamıyorum.bana keyif verici gelmemişti araziye bile çıkmadan ben de projeye son vermiştim.hatırlatmak isterim altını diğer metallerden çok net arıyordu.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4952 : 17 Ocak 2014, 18:15:50 »
TG12864B V1.1   WG12864B

VSS   1 VDD
VDD   2 GND
VO   3 VO
RS   4 DBO
RW   5 DB1
E   6 DB2
DBO   7 DB3
DB1   8 DB4
DB2   9 DB5
DB3   10 DB6
DB4   11 DB7
DB5   12 CS1
DB6   13 CS2
DB7   14 RST
CS1   15 R/W
CS2   16 R/I
RST   17 E
VEE   18 WEE
A   19 A
K   20 K
 slm arkadaşlar bu konuda yardım  bekliyom  sizlerden saygılar

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4953 : 17 Ocak 2014, 18:25:06 »
 :-X  bi türlü ayalayamadım

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4954 : 18 Ocak 2014, 22:27:37 »
arkadaşlar dp3s  açılıyor yazısından başk bi işlem yapmıyor  sorunu bilen yardımcı olsa sevinirim dp3s sayfasında bi arkadaşımızın sorunu bu  saygılar
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2014, 22:34:14 Gönderen: acemi-usta »

Çevrimdışı yusufii

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4955 : 18 Ocak 2014, 22:32:04 »
 :-\ ??? O0
BİLDİĞİM TEK ŞEY HİÇ BİRŞEY BİLMEDİĞİM

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4956 : 20 Ocak 2014, 10:34:21 »

Merhaba;

dp3 ile arazi testleri yapma fırsatım oldu sonuç güzel çıktı önceden yaşamış olduğum parazit ve stabilite sorunlarım bitti yaptığım hava testlerinde bobin çapı yaklaşık 100*60 cm büyük başlık ( 430uh 1R ) ile  güç 60 frekans 23 eşik 85 de iken

13*13 bakır plaket  120 cm
17*14 pc cdrom      210 cm
10lt yağ tenekesi   230 cm   

algılama yaptım  bu arada benim büyük başlık küçük metalleride algıladı örneğin 1tl 40-45 cm civarı bunun önüne geçemiyorum  eşik  yükseltsem derinlik düşecek mecburen başlığı biraz yukardan götüreceğim  değerli değersiz ayırımı tam yaptıramadım  başlık biraz alışılmışın dışında farklı oldu dikeyde sarılmış 8 tur ve üstüne 4 tur toplamda 12 tur 0,80mm bakır tel

sorunun çözümüne gelecek olursak
önceden yaşadığım ve eklediğim videodaki parazitler ve stabilite problemlerimin tamamının kaynağı  bobine giden soketten kaynaklı olduğu anlaşıldı
buradaki soketin  hiç bir yere bağlı olmasa bile küçük çapta bir bobin etkisi yaptığını gözlemledim bobine giden kablo üzerinde  soketin dış metal kısmı yuvarlak bir bilezik gibi durduğu  ve  bunun küçük hareketlerinde bile  sorunlar çıkardığını gördüm  basit ama bulunması zor bir sorundu  ama sorun çözüldü

ben tek bir bobin kullandığım için soketi komple iptal ederek bobine direkt bağladım bobine giden kaployu bakır şaçaklı kalın kablo ayrıca sönümleme direncini (470R 5w) sinyal eğrisinde parazitin az olması nedeniyle başlığa taktım  soket kullanmak gerekirse dış kısmı plastik olan soket kullanabilir diye düşünüyorum

arızayı şu şekilde tespit ettim cihaza bobin takılı değil ve sinyal eğrisi ekranında altta düz çizgi  varken bobin soketinin iç pinlerine dokunmadan soketin dış kısmını ufak hareket ettirdiğimde  sinyal eğrisinde hızlıca oluşup kaybolan parazit ve sanal sinyal eğrilerini gözlemledim

bu tür sorunlar yaşayanlara yardımım olsun diye yazdım iyi çalışmalar..

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4957 : 20 Ocak 2014, 11:07:34 »
Elc ustam bir sorum olacak bobine seri direnç bağlıyomusun yoksa 1R lik başlığı direk kullanabiliyormusun.Eğer öyle ise aküyü kaç amp. kullanıyorsun.Mosfette değişiklik varmı???
saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4958 : 20 Ocak 2014, 11:23:08 »
onur usta bobinde seri direnç yok  başlık direk bağlı akü 12v7a mosfet  irfs634b kullandım

engcan99

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4959 : 20 Ocak 2014, 15:02:38 »
arkadaşlar siteye yeni girdim ve bu dedektör işine bayağı merak sardım. ben de yavaştan başlayacağım . karadağ ustam ellerine sağlık çok başarılı bir çalışma olmuş. öncelikle sitede mevcut olan hex dosyasını kullanabiliyor muyuz. ?