Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484422 defa)

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2260 : 06 Ekim 2012, 16:03:44 »
havada denemesini yaptım 1 tl de 20 cm in ustunu gormedi.derinliğini nasıl artırabilirim.bu konuda bilgisi olan arkadaslarımızdan rıca ediyorum.yardımlarını esirgemezlerse sevinirim.versiyon 3.0
saygılarımla.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2261 : 06 Ekim 2012, 17:33:12 »
class usta 30 değilde 50 olsa neolacak arazide bir şekilde kullanamıyorum.yap yap rafa koy yapmadan önce millete hava atıyorum sonra rezalet.valla tprak altında 50cm den 1adet para bulan cıksın bu cihazi avrupaya satarız.söz derki millet aya çıktı biz hala yaya.. yazılalnar şahsi fikrim olup herkesin emeğine saygılıyım. saygılar sevgiler..  :-[
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2262 : 06 Ekim 2012, 17:41:36 »
ha unutmadan 10cm toprak altıdan 2ad civi buldum. 50cm ye gömdüğüm bakrı ararken 15*15cm
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2263 : 06 Ekim 2012, 18:24:13 »
Merhaba,

Class, öncelikle lf357 çok büyük ihtima ile patates. Ondan kurtulup lf356 takmanız gerekli.

Onur600, keşke 1 TL yi toprak altında 50 cm den bulsa. Bu gerçekten büyük başarı olur. ;) İnşallah zaman ilerledikçe onu da başarabilir hale geliriz. Ben çok sık araziye çıkmıyorum. En son çıktığımda bende yaklaşık 10-15 cm aralığında bir vida bulmuştum.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2264 : 06 Ekim 2012, 18:53:20 »
tamam usta.baska gozunuze ilişen faklı yapıda patates olan varsa soyleyın.hemen icabına bakacam usta.
Allah razı olsun usta. ben daha pes etmedim.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2265 : 07 Ekim 2012, 00:00:32 »
class usta 30 değilde 50 olsa neolacak arazide bir şekilde kullanamıyorum.yap yap rafa koy yapmadan önce millete hava atıyorum sonra rezalet.valla tprak altında 50cm den 1adet para bulan cıksın bu cihazi avrupaya satarız.söz derki millet aya çıktı biz hala yaya.. yazılalnar şahsi fikrim olup herkesin emeğine saygılıyım. saygılar sevgiler..  :-[

Onur Dp3 gayette iyi iş yapıyor arkadaşım.Sen ne arayacağını nerede arayacağını bildikten sonra problem yok.Madem rafa kaldıracan niye yapıyon niye mücadele ediyon ver dünyanın parasını al başka bir tane.Benim bu site üzerinde kimseyi savunduğum kimselerede yağ çektiğim yok bunada ihtiyacım yok.Ama ben şunu biliyorumki bu Dp3 bizim arazide çok işimize yarıyor. Dünyanın cihazı makinesi var dünya yuvarlak dolaş dolaş dur ne çare işin ehli değilsen. Hiç bir cihaz %100 verimle çalışmıyor malesef.İşe yaradığını göstermek için buraya beş on kilo altınmı koymam lazım nedir anlamadım.Sana özeldende bu yazıyı yazardım arkadaşım fakat benim işimi gördüğüne inandığım bir ekipmanı bana kötülemeniz bende açıkcası büyük sıkıntı oluşturdu.

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2266 : 07 Ekim 2012, 12:52:54 »
Simdi arkadaslar yanlis anlasilmasin pulse cihazlar tek para aramak icin kullanilan cihazlar degildir 50 cm den bir tl yi gormeye bilir ama 2_3 metreden yag tekenekesini goruyor. :-)

Çevrimdışı çanaf

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2267 : 07 Ekim 2012, 13:45:27 »
Merahabalar; Dp3  cihazınızın , iyi diye bilinen tüm pi sistem cihazlardan hiçte aşağı kalır bir yanı yoktur vede o cihazlarla gayet rahat baş edebilecek özellik ve donanıma sahiptir. Ne mutluki bu site ve forum üyelerine böyle çok değerli kalender gönlü, yüreği geniş, akli ufku çok öteleri görebilecek yeti ve yeteneğe sahip bir KARADAĞ usataları ve ona paralel her türlü bilgiyi paylaşma öğrenme ,öğretme çabasında olan arkadaşları bilgidaşları var.Bu işlerin arge bölümüyle ilgilenenler bunu çok iyi bilir ve kavrarlar.Ama hayalci ve götürüsü getirisinden çok daha fazla olan bu araştırma işinde hayallerin ötesine bakmaktan ziyade  teknolojiye gerçekçi gözle biraz gerisinden bakılması çok fazla  beklentilerede girilmemesi gerekir düşüncesindeyim. Herkese başarılı çalışmalar dilerim. KARADAĞ ustam tekrar tebrik eder başarılar dilerim...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2268 : 07 Ekim 2012, 15:34:35 »
berk kardeş ben cihazı kötülemiyorum enfaad lar dahil bir çok cihaz kullandım ben burda birini kötüleyip birine iyi demiyorum.amacım basit ve masrafsız devrelerle birşeyler başarmak.inan çok fazla bulduğum değerli değersiz kalıntılar var  amacım define aramakta değil sadece 30 olsada 50  olsada fark yok. ayrrımda önemli değil sadece istsdiğim toprak altına 50 cm inebilmek.ha büyük kare başlıklarla inebilioruz ama her yerde kullanamıyorsun.inan sandığın 2 kişi zor kaldırdığımız cihazlar var.....saygılar..
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2269 : 07 Ekim 2012, 20:03:18 »
herkeze selam
1 cisi delta pulse cihazlar tek parada olsun derin büyük aramada istedikten sonra pinpointir olarak bile uygun bir sistem
2 cisi suan için 40cm başlıkla tek parada 45cm mesafesi var dedektörlere sorun teskil eden en yoğun şey tuğla bunuda bobine sıfır hale getirip sıfırlayınca genede 40cm mesafe alıyorum büyük metalde bile bu çapta 3mtrden 80x40 metali algılama yapıyor bu demek değilki büyük başlık kullanmaya gerek yok yada ihtiyaç yok derinlik için daha büyük başlıklar şart
3 cüsü çok para vermekle yada azpara vermekle bu işlerin ilgisi yok cihaz verimli olucak cihazı iyi tanıycaksınız ayarlamasını biliceksiniz
4 vlfnin tek üstünlüğü ayrım diye bilinsede onlarda ayrımda kaliteyi yakalanmış değil ayrıca yüksek frekans kullanıldığı için 1mtrden sonra işi bitiyor bobin başlık sallamak beni aşar kol kası yapacak değilim
5cisi  bu işlere merakından dolayın dan dolayı çok paralar harcayıp sonrada 3kuruşluk devre yapıyımda verim alıyım şaçma olur
şimdi gelelim cihazımıza bunun üzerinde çok inceleme yaptım uraştım bir kaç düzeltme yaptım
okadar bunlar
1- pil göstergesiin doğru çalışması için r17 4.7k yı 5.6k yaptım
2 - sesini biraz yükseltmek için  r79 10k yı 5kya düşürdüm
3 - beslemeye 12v regüle devresi ekledim ve mecburen akü voltajını yükseltim ama bu sayede kulanım süremde uzamış oldu 18v çıkardım
4  - gerçek verimi ve ayrım kalitesinini bobinle çok uraşlarım sayesinde elde ettim onun dışında üsteki deşiklikler basit ama benim için önemli değişikliklerdi
5 - bunun dışında yazılımla gelen bir çok yenilikle beraber dp3 istenilien potansiyel yükselmiş durumda bunlar en önemlisi cihazın osilaskopu olması cihaza tam hakimiyet sağladı millet hep ayarda takılıp kalıyordu cihazın menü ve taraması hızlandı buton geçişleri hızlandı 
geriye bir tek cihazın üzerindeki mevcut şarj devresini kullanıyordum bunu 18v aküye göre düzenlemek kaldı 
devre üzerindeki entegreleri hcf serisi kullanın bide
bilgi paylaşımı konusunda bundan sonra eskisi aktif olamıycam  son kez derledim size
kolay gelsin

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2270 : 07 Ekim 2012, 20:08:19 »
s.a arkadaslar
120x120 cm buyuk baslık yaptım cat5 kablosundan omajı 3.7 geldi.cahazı ilk actığımda bobini gordu.oto. toprak ayarına alınca ekrana bobin takın yazısı geldi.
olcu aletınin kablolarını birbirine degdirince 1.0 ohm gonuyor.cat5 kablosu 2.7 ohm bu durumda. cihazda neden bobin takın yazısı geliyor.
yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2271 : 07 Ekim 2012, 22:57:32 »
Hi all
please I need help
I  want to know how to connect my screen ( SG12864HSLB-GB-K03 )

Do not despair, God is with you

Çevrimdışı furkan_2210

• Teğmen
  • *
  • Kimse Hayat Kadar "SERT" Vuramaz..
« Yanıtla #2272 : 08 Ekim 2012, 14:45:07 »
az kaldı ustam.....

Herkese slmlar,, MUSTAFA hocam  dp3 lite nerelerde  gözümüz yollardaa kaldı :) :D
İnsan birşeyin hayalini kurduğu sürece mutlu ,, elde edince puff !!..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2273 : 08 Ekim 2012, 15:11:27 »
Hi all
please I need help
I  want to know how to connect my screen ( SG12864HSLB-GB-K03 )

Hi,

You can use like winstar wg128x64b.

Regards.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2274 : 08 Ekim 2012, 19:02:51 »
Thank you Karadag
but I do not know the connection of wg128x64b
can you show me a picture of connection
Do not despair, God is with you

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2275 : 08 Ekim 2012, 20:01:05 »
Hi,

You should connect one to one (1-1, 2-2, 3-3 .... etc.)

Regards.

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2276 : 08 Ekim 2012, 23:24:25 »
selam arkadaşlar  delda  pulse  3  ile  ilgili değil ama  bir  sorum  var . her.gi bir  dedektör  arazide  açılışırken elektronik cihazlarla  dedekmtürn çalıştığı  5-10  km gibi  mesafeden tesbit  edilebilirmi?

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2277 : 08 Ekim 2012, 23:50:50 »
değderli ustalar DP 3 ü güzelce dizdim, kurulum kılavuzunu açtım, 8. adımda olması gereken 1,6-1,8 volt yerine 1,28 vol görünmekte bu normalmidir ikincisi ise 10. adımdan soraki adımlarda istsnsn değerlerin hiç birini göremiyorum. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden herkese teşekkür ederim

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2278 : 08 Ekim 2012, 23:52:11 »
178-182 Hz lik değerrleri de göremedim, sorunun başlangıcı nerede olabilir

Çevrimdışı değmenci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2279 : 09 Ekim 2012, 00:05:47 »
karadağ usta entegre sorununu hallettim osiloskop çizgisi tam çizgi halinde değilde dağınık naktalar halinde görünüyor bi baka bilirmisin