Gönderen Konu: PD (Pistol Dedektor)  (Okunma sayısı 124967 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
PD (Pistol Dedektor)
« : 23 Kasım 2012, 00:59:43 »

Bir Yunanlı arkadaşın tasarladığı  en son  ve çok daha hassas olan ''PD'' nin iç görüntüsü.   O0 O0

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
Ynt: PD (Pistol Dedektor)
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2012, 02:35:29 »

Morgan'ın Pistol Dedektör ile eski Parayı bulan  videosu:

http://tinypic.com/r/15i97jt/6

View My Video

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2012, 02:40:28 »
Paylaşım için teşekürler humhum ustam

leonidas42

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2012, 18:23:55 »
humhum üstad sadece videoları paylaşabiliyoruz yapamıyoruz bu düşünce adamı yer bitirir...

Çevrimdışı YAK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4 : 25 Kasım 2012, 19:50:26 »
  Bu pistol dedektörler bu kadar etkiliyse biz diğer sistemlerle niye uğraşıyoruz.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2012, 21:14:11 »
humhum üstad sadece videoları paylaşabiliyoruz yapamıyoruz bu düşünce adamı yer bitirir...
Bu söylediğin benim için geçerli değil kardeşim, çünkü buna benzer ve daha uzak mesafe tarayan cihaza üç yıldan beri sahibim , bence senin uğraşma vaktin geldi galiba.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #6 : 25 Kasım 2012, 21:27:50 »
  Bu pistol dedektörler bu kadar etkiliyse biz diğer sistemlerle niye uğraşıyoruz.
Çünkü bir çok kişi yıllardır  klasik  Metal Dedektörlerden başka bir sistemin başarı oranı yok diye zannediyor da  o yüzden, ama şunu da söylemekte yarar var sonuçta en sonunda tam noktalamada  işi yine Metal Dedektörler bitiriyor, onları da yabana atmamak lazım dimi.
İşin aslı bu PD sistemler çalışıyor çalışmasına da bilimsel olarak ben dahil hiç birkimse bugüne dek tam olarak neye tepki verdiğini ıspatlayamadı Iyonic mi, Electrostatic mi ,Foton titreşimi mi, Dünyanın manyetic dalgalarının taşıdığı moleküller  mi, Radio vericilerinden yayılan dalgaların metalden yansıması mı ...v.s. .haala ıspatlanamadı ,fakat bilinen bir tepkinin  var oluşudur.

Saygılar Profesör kardeşim.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 25 Kasım 2012, 21:50:17 »
humhum usta sen bu konularda çok tecrübelisin çokça araştırma yapıyorsun seni taktir ediyorum
ama sen bizi bu dertten kurtar cünki bizim dedektör mesafesi belli daha ötesi yok
bir bileziği ne 2km ne 200mt nede 20m 2 mt den algılayan bir bir video ekle biz o cihazı yapalım
bu piyasada havada lazerli sistemle tespit edebilir 10mt ama önüne kağıt koysan algılamaz o işin dalaveresi
bu adına her ne diyosan bu cihazlardan bir tane ispatlıyacak cihaz koy sadece bu cihazlara yönelcem bırakıcam hepsini
çünki 2 ihtimal var ya sen boşa zaman harcıyorsun biz seni kazanalım beraber çalışalım
yada biz boşa zaman harcıyoz sen bizi kazan yanına çek destek verelim araştırmalarına
sözlerimde hiç bir art niyet yok yanlış anlama büyümüzsün sana hürmette kusur etmem asla
selametle

leonidas42

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 25 Kasım 2012, 22:49:32 »
tesla üstada katılıyorum çeşitli forum sitelerinde yıllardır maden cihazları yöneticiliği yapıyorum bu dedektörlerle hiçbirşey olacağı yok zaten ikide bir farkındaysanız devre ekliyorum iyon dedektörlerine ait size sitemim pulse cihazlar yerine bu tür cihazlarla uğraşmanız maksadım kimsenin kalbini kırmak değil  bir kusurumuz olduysa affola daha geçenlerde bıraktım forum işlerini çünkü sonu yok arkadaşlar  arazi büyük bulacağınız şey ya küçük yada büyük yada ıskalıyorsunuz olmuyor elektronik tecrübem yok sadece araştırmacıyım cihazı kullananlara ulaşırım ve samimi bir dille fikirlerini alırım mineoronun işe yaradığını söleyebilirim ama videolarını kumsalda çekilmesi beni düşündürüyor yani bu iyon dedektörü dedikleri nemde çalışıyor aradığınız metal ıslakla temas halinde olacakmış bu ayrım  ve menzil işide iyon champer'ında bitiyormuş cihazın bu kısmının yapımında altın  kullanılıyormuş ama erevnitisin ki demir hariç her cisme duyarlı bence iyi bir şekilde araştırma yapılsa bu cihazdan yapılabilir maliyeti bir deltanınkini bile bulmayabilir saygılarımla ...elimden gelen bişey olursa bütün forum sitelerinde LEONİDAS olarak bilinirim buradan özeldende ulaşabilirsiniz...

Çevrimdışı YAK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #9 : 25 Kasım 2012, 23:52:08 »
  humhum söylediklerinde tamamen haklısın.yıllardır bilinen sistemleri deneyip durduk.Bilinen sistemlerin çok kötü bir özelliği var.malesef altına ve gümüşe olan duyarlıkları çok az hepsi demire daha fazla duyarlı.Bunun tersine LRL sistemler altına ve gümüşe daha duyarlı.O zaman bu yolda çalışmalıyız.Sistemin nasıl çalıştığını açıklayan yok diyorsun fakat üstteki fotoğrafta sanki  OO şeklinde sıfırlanmış bir dedektör var.Mineoroda da elektrostatik bir alıcı var.Bir şema olsa üzerinde çalışırız diye düşünüyorum.
  saygılar.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #10 : 27 Kasım 2012, 22:24:45 »

Arkadaşlar siz eğer LRL yapmak istiyorsanız veya tecrübe edinmek istiyorsanız, ilk başlangıç olarak bu forumun LRL bölümündeki  verdiğim Elektrostatik, Iyonik Alıcı şemaların tepkilerini bi tecrübe edinmeniz gerekecek , hatta sadece onlarla dahi arazide sonuç alma olasılığınız var.

Çevrimdışı ozanmelih

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #11 : 27 Kasım 2012, 23:52:46 »
Peki Humhum abi bu longrangelocators.com da konuştuğun nicolasın dedektörünü nasıl buluyorsun? 1.80 den malzeme yakalamış? Şemayla uğraştığını görüyorum ama sonuç olumlu olabilir mi sence?. Bir de bu Cryptona para verilir mi sence?

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #12 : 29 Kasım 2012, 02:41:33 »
Peki Humhum abi bu longrangelocators.com da konuştuğun nicolasın dedektörünü nasıl buluyorsun? 1.80 den malzeme yakalamış? Şemayla uğraştığını görüyorum ama sonuç olumlu olabilir mi sence?. Bir de bu Cryptona para verilir mi sence?

Cripton cihaza sahip olmadığımdan hiçbirşey diyemem , ama Morgandan  olsaydı güvenilir derdim.

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #13 : 30 Kasım 2012, 22:29:16 »
tüm ustalara selam kolaygelsin humhum usta tesla ustanında söylediyi gibi sizin bu konuda takip ettiyim kadarıyla birçok araştırmanız var belki aradığınız mükembel bir cihaz bulamadınız bilmiyorum ama işyapacağına inandığınız bir alantarama varsa eyer arazide pi sistem cihazlara kılavuzluk yapabilir diye düşünüyorum tavsiye ve tecrübelerinizi teknolojiekibi ailesiyle paylaşacağınızı umuyorum saygılar
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #14 : 01 Aralık 2012, 00:19:14 »
tüm ustalara selam kolaygelsin humhum usta tesla ustanında söylediyi gibi sizin bu konuda takip ettiyim kadarıyla birçok araştırmanız var belki aradığınız mükembel bir cihaz bulamadınız bilmiyorum ama işyapacağına inandığınız bir alantarama varsa eyer arazide pi sistem cihazlara kılavuzluk yapabilir diye düşünüyorum tavsiye ve tecrübelerinizi teknolojiekibi ailesiyle paylaşacağınızı umuyorum saygılar
Merhaba Kaptan, benim daha önce bu formun BİT PAZARI bölümünde satışa sunduğum Çubuklu ve frekanslı Alan taramam var onu bi incele istersen, çünkü deneyen kişiler epey memnun kaldılar, (çubukları tutma ve kullanabilme şartı ile başarılı olursun). Özellikle boşluk bulmak için PI cihazının yanında bulundurmanı  tavsiye ederim.

Saygılar.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #15 : 01 Aralık 2012, 00:42:45 »

Kaptan birde Mineoro tipi (Ionic) çok uzağı tarayan var daha evvelden yaptığım, fakat sadece yaz günleri çalışıyor ( büyük meblalar için)  ,   fiyatı da biraz pahalıdır (Mineoro'nun  yarı fiyatıdır) , çünkü bu aletten bir iki tane satılınca başkaları tarafından hemen kopyalanmaya başlanacaktır.

Saygılar.

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #16 : 07 Aralık 2012, 15:37:56 »
merhaba humhum usta benim elektironik bilgim sıfır yani forumdaki şemalar teknik gilgiler beni çok aşıyor bu siteyi tesadüf buldum ve birdaha kopamadım anlamasamda teknolojiekigi ni gıbdayla takip ediyorum neyse demem oki bana tekkişinin kullana bileceyi siz ustalarımında onayladığı başarılı bir alan tarama ihtiyacım var tabi ücret karşılığı dp3.kılavuz olsun diyorum bende ME.T.A.XA.1.var başarılı oldugunu söyleye bilirim fakat 4.çıbıklı 2.kişi kullandığından denge olayı sorun ve yorucu oluyor                          saygılar
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #17 : 08 Aralık 2012, 14:22:59 »

Mrb. Kaptan yukarıda da yazmıştım senin işine yarayacağını düşündüğüm ve tek kişinin kullanacağı cihaz aşağadaki  linktedir :

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4393.0

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #18 : 18 Aralık 2012, 05:44:12 »

Merhabalar yıllar önce Emekli Amcanın devresini kullanarak  ona Omega başlık ekleyerek ilk Amatör PD mi yapmıştım ,hassasiyeti  çok çok iyi olmasına rağmen frekans kaydırdığı için sonradan VLF yi devre dışı bırakıp  diğer özelliklerini kullanmaya başladım ( İonic + IR veya Passif Alıcı +IR veya Electrostatic +IR ) .

ilk  Pistol Dedektör' üm  ve   ilk Tesla   LRL 'm

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #19 : 06 Ocak 2013, 14:11:02 »
 Bunlar'da   yabancıların yaptıkları  ''Yakın , Orta ve Uzak'tan Tarayıcılars...