Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921316 defa)

0 Üye ve 95 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

skynet

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #600 : 28 Eylül 2013, 21:04:16 »
ağırlık 4 Kg  bunu taşımak bişey değilde karta bi zarar vermi anperi biraz yüksek acaba bizim kit ne kadar anper cekiyor ?
oraya usb bağlanacak demekki biz bilgisayardanmı yazılımını atacağız skynet_??

Valla takdir sizin :) taşıyacak olanda sizsiniz. Bir kaç saat sonra 4 kg 14 kg olabilir. :) gıç ustanın dediği gibi kısa devreden sakının yoksa kart üzerini fitil gibi yakar.

Pic programlama cihazlarında ICSP adı altında bir bağlantı bulunur, bu bağlantı sayesinde devre üzerinden pic entegre sökülmeden üzerindeki yazılımı güncelleyebilirsin. Karadağ usta bu nedenle ICSP bağlantısını üzerine eklemiş. İlerleyen dönemde her yeni yazılım hazırlandığında bu bağlantı sayesinde yüklenebilecek.
Yanlış hatırlamıyorsam Karadağ usta bluetooth ile yazılım atılması konusunda çalışma da yapıyordu. Bu proje hayata geçerse zaten ICSP bağlantısını kullanmanıza gerek kalmayacak.

Çevrimdışı yunusemre1071

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #601 : 28 Eylül 2013, 22:16:20 »
Karadağ Ustam 1 haftadır uğraşıyorum çalıştıramadım ve biraz öncede galiba PIC in içindeki programı sildim lcd de hiç görüntü alamayınca Pickit 2 ile PIC imi bozdum diye  kontrol etmek istedim  programı silindi.Ustam devreyi size gönderebilirmiyim yeni program yükleyip sorun nerdeyse halledebilirmisiniz.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2013, 22:22:59 Gönderen: yunusemre1071 »

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #602 : 29 Eylül 2013, 10:34:15 »
Merhaba
Hüseyin usta benim hazırladığım bobini yeni aldığım vc9808 ile ölçünce resimdeki gibi 0.625 - 630 uf geliyor. bunun için sönümleme dirençlerinde değişiklik gerekiyor mu? bulabildiğim en kaliteli kablo cat6. pense yankeski gibi el aletlerini 35-40 cmden görüyor.

Bu arada ikici gönderdiğiniz LCD ekranın yarıdan üstünde görüntü alamıyorum. sebebi ne olabilir?

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #603 : 29 Eylül 2013, 12:20:11 »
Karadağ ustam dp3s menüsündeki örnekleme ayarlarını cihaz kapanınca unutuyor...
birde ustam modüle giren sinyal ile modülden çıkan sinyalin timing değerlerini
skop görüntüsüyle beraber ekliyebilirmisin...[size=78%] [/size]

Unutmasını bilerek öyle yaptım. Skop görüntülerini de en kısa zamanda ekleyeceğim.
Saygıla

ustam beni unutma

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #604 : 29 Eylül 2013, 12:21:43 »
Tama ekleyeceğim. Şu anda yazılımla uğraşıyorum. İşim bitince ekleyeceğim.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #605 : 29 Eylül 2013, 12:33:31 »
kodlamana kuvvet ustam algoritman bol olsun.....
saygılar...

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #606 : 29 Eylül 2013, 13:21:10 »
kardağ usta yazılım full mü olcak :)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #607 : 29 Eylül 2013, 13:28:06 »
kodlamana kuvvet ustam algoritman bol olsun.....
saygılar...

Teşekkür ederim.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #608 : 29 Eylül 2013, 13:28:20 »
kardağ usta yazılım full mü olcak :)

Anlamadım?

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #609 : 29 Eylül 2013, 13:33:52 »
yeni bir yazılımmı geliyor ustam ?

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #610 : 29 Eylül 2013, 13:35:23 »
Hüseyin usta benim problemlere çözüm bulabilirmisin?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #611 : 29 Eylül 2013, 13:39:56 »
Merhaba,

Haylaz, Bazı eklemeler yapıyorum.

skynet, endüktans biraz yüksek. 500R gibi bir dirençle deneyin. Daha iyi sonuç alabilirsiniz ama temelde bunu deneyerek bulabilirsiniz. LCD için, konnektör yada header gibi birşey lehimledi iseniz kısadevre yada açıkdevre kalmış olabilir.

Saygılar

Çevrimdışı yunusemre1071

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #612 : 29 Eylül 2013, 13:46:09 »
Karadağ Ustam Devreyi göndereyim mi

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #613 : 29 Eylül 2013, 13:48:19 »
Karadağ Ustam Devreyi göndereyim mi

Olur ama beni zaman konusunda sıkıştırmayacaksnız gönderin. Nezaman müsait olacağımı bilmiyorum.

Saygılar

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #614 : 29 Eylül 2013, 13:56:01 »
Merhaba,

Haylaz, Bazı eklemeler yapıyorum.

skynet, endüktans biraz yüksek. 500R gibi bir dirençle deneyin. Daha iyi sonuç alabilirsiniz ama temelde bunu deneyerek bulabilirsiniz. LCD için, konnektör yada header gibi birşey lehimledi iseniz kısadevre yada açıkdevre kalmış olabilir.

Saygılar

Usta aynı devrede daha önce gönderdiğiniz LCD de ortada iki satırda (daha önceki resimlerde var) pixel kaybı var bu devreye yeni gönderdiğiniz LCD de ortadan üst kısma kadar ekranda hiçbir şey gelmiyor.
Dün geceden itibaren tamamen yeniden bir devre toplamaya başladım bu yüzden.

Çevrimdışı yunusemre1071

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #615 : 29 Eylül 2013, 14:16:45 »
Çok meşgul olduğunuzun farkındayım ustam musait oldugunuzda bakarsınız adresi bilmiyorum adresi bana ozel mesajdan atabilirmisiniz

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #616 : 29 Eylül 2013, 19:29:11 »
Huseyin usta,bu gun DP 3S'i toplayIp denedim.Malesef cogu arkadaslarIn karsIlastIgI sorunla bende karsIlastIm.Onceki DP 3 bobiniyle denedim,ama malesef enduktans yuksek geldi.CAT 6 kablosuyla yeni 40 sm capInda yeni bobin sarmak istiyorum [zaten mecbur sarIcam'da].CAT 6 kablosuyla 3 tur yeterli olucakmIdIr usta.SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #617 : 29 Eylül 2013, 21:19:03 »
Hüseyin usta,

Bugün yeni hazırladığım devrede ilk gönderdiğiniz pic ile ayar yaptım ve devreyi çalıştırıp denedim. sanırım bobin omajı ve endüktans değerini tuturamadığım için çekim şu an için düşük seviyede kaldı.

Ancak sizden ikinci gelen ve yazılımı 1.1 olan pic takınca devre açılıyor tunning yapınca kitleniyor. Hiçbir değişiklik yapmadan eskiyi takıyorum sorunsuz açılıyor. Yeni pic üzerindeki yazılımda öncekinin arasındaki farklar nelerdir? Ayrıca bir ayar veya parça değişimi gerekecek mi?

Bir de bobin için gönderdiğiniz belge 400 uH 3R değerini nasıl yakalayabilirim. Sizden bobin gelmeyince çabalamaya devam ediyorum. Benim bobin 4mt de 625 mh değer veriyor.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #618 : 30 Eylül 2013, 00:45:51 »

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #619 : 30 Eylül 2013, 03:34:02 »
skynet ; 0,40 mm çap ( mm2 değil )  ya da 0,50 mm çapta bobinaj telden yatay sarım yaparsan bu değeri yakalaya bileceğini sanıyorum. Denemesini yarın nasip olursa tel alıp yapacağım . Dp3s te 2,5 ohm civarı yeterli olur daha aşağısı IRF740 ı aşırı derecede ısındırıyor , soğutucusuz kullanmak biraz zor . şu an için bende 1,7 ohm ( ara kablo dahil ) kullanıyorum  mosta soğutucu var oldukça ısınıyor . Seri direnç bağlamakta istemiyorum .

Hüseyin Ustam ; benim cihazın kutulanmış fotosunu ekliyorum . Hareket edebilecek hiçbir kablo yok hepsini silikonladım yada japonladım :) Fakat araziye uygulamaya çıktığımda  ( toprakta yapmış olduğum sönümleme ve Osc eğrisi ayarıyla ) bir çok yerde sinyal aldım  . Ayrım konusunda altın yüzüğe 20 değer  , demire 2 ya da 3 değer veriyordu kararlı bir şekilde fakat toprakta  2 değer ve 6 değer arası bir çok yerde sinyal verdi , 20 değer verdiği yerde oldu fakat güvenip kazamadım ve çok yakın mesafedeymiş gibi sinyaller güçlüydü . birde  arazide kuru toprak yarıkları vardı , bu yarıkların üzerinde sinyal olayı daha fazlaydı . eşik değerlerini 20 den aşağı kullanmadım ve 30 a kadar da çıkardım fakat gene durum aynıydı . Arazi bildiğimiz tarla fakat mineral modudunda ya da normal modda da aynı tepkileri verdi . Bu toprak çatlakları sinyal verdirir mi cihaza merak ettiğim bir konu , saçma olabilir ama sormak isterim :) ?

Tekrar kendi arazimizde denemelerde OSC eğrisinin aşağıya uzanan ucunu 4 - 5 mm kadar düzleştirdiğimde daha kararlı oldu . Sanırım bende de ugulama hatası var .
Öncelikle kullandığım bobin 29 cm çapta  0,450 mh 1,7 ohm geliyor ( kablo dahil) IRF 740 ciddi ısınıyor ( bobine seri bağlı direnç yok ) sizin göstermiş olduğunuz  1ohm luk iki adet paralel bağlı olarak 0,5 ohm a denk gelen dirençler den bobine seri olarak bağlı değil . Yani parazit kesici dirençler yok .
Sönümleme direnci olarak resimde görünen 3w lık 1k lık potans 300 ohm a ayarlı olarak kullanıyorum .( %10 toleransı olduğu için 5 dk kadar cihazı çalıştırdıktan sonra osc eğrisine uyumlama yaptırıp gözlemliyorum ardından cihazı normal olarak çalıştırıyorum ) Bu potansı kullanmamda etkili olabilir mi ? ( watı metal film direnç bulamadığım için ) ( birde sönümleme direncine yapmış olduğum mavi çubuğun gösterdiği değer iç mekan denemelerinde çektiğim resimlerden , resimde görünen eğride 300 ohm seviyelerinde )

Son olarak Topraktaki OSC eğrim resimdeki gibi  ( 4 -5 mm düz yapma olayını resimden sonra denedim ) toprakta olması gereken eğri şekli nedir ? birde cihazı seri 24V tan 12,55 V  a regüle edip besliyorum .

DP3s süper ama biz ciddi hatalar yapıyoruz sanırım  :-[ Normal hava denemelerinde ayrım kosunu olsun mesafe konusu olsun oldukça başarılı 29cm çaplı bobinle 5kg lik yağ tenekesi 130cm net olarak algılıyor , tek para olayı desen ayrı bir güzel ,  video çekip koyacağım nasip olursa .

Benim tecrübe ve öğrenmek istediklerim bunlar Hüseyin Ustam .

Saygılar
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2013, 03:41:23 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''