Gönderen Konu: DÜŞÜK VOLTAJ  (Okunma sayısı 6671 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahiretyolcusu

• Ziyaretçi
DÜŞÜK VOLTAJ
« : 24 Mart 2009, 16:27:32 »
Isınmak amacıyla klima kullanmak zorunda kaldım.Klima belli saatlerde yeteri kadar ısıtmıyor.Voltajı ölçtüğümde 176 wolt çıktı.Akşam saat 9 dan sonra normale geliyor.Başka nedenlerlede ısıtma problemi olabilir mi? İlginize şimdiden teşekkür ediyorum.
Ahiretyolcusu

asenkron

• Ziyaretçi
Ynt: DÜŞÜK VOLTAJ
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2009, 20:14:41 »
   klıma dıs hava sıcaklıgı dustugu zaman zor ısıtır.mesela -6 sonra  cok defrost yaptıgı için ısınamazsın.senınkı buna benzer bır problemmı  bılmıyorum.9 dan sonra normale gelıyor demışşın .voltaj duştugu ıçın kompresöru devreye gırmıyodur sadece fan calışıyo olabılır.

renotx

• Ziyaretçi
Ynt: DÜŞÜK VOLTAJ
« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2009, 20:41:48 »
Isınmak amacıyla klima kullanmak zorunda kaldım.Klima belli saatlerde yeteri kadar ısıtmıyor.Voltajı ölçtüğümde 176 wolt çıktı.Akşam saat 9 dan sonra normale geliyor.Başka nedenlerlede ısıtma problemi olabilir mi? İlginize şimdiden teşekkür ediyorum.
Ahiretyolcusu
   voltaj evin her yerinde aynımı 176 eger aynıysa tedaşa başvur ve drekten fazın yerini degişşinler.genelde tek faza yüklenme oluyor yakın diye hemen bağlıyorlar asagıya.eger yerin trafoya çok uzaksa işin zor servo regülatör alman lazım evin girisine hem klımayı hem buzdolabını bozarsın motorlarını.