Gönderen Konu: Uydu ile zemin etüdü  (Okunma sayısı 73278 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ender

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Uydu ile zemin etüdü
« Yanıtla #120 : 06 Mart 2017, 16:20:39 »
Google earth den gümüş gomusu bulma bir yabancı sitedeydi izlemistim.videosunu bulabilirsem daha netlik kazanacak.tlf da yüklüydu silinmiş.

Çevrimdışı bkr

• Yüzbaşı
  • Yalan yere yemin büyük günahtır. Hadîs'i şerîf
« Yanıtla #121 : 06 Mart 2017, 16:44:28 »
Ender ustam sana yer tarıf eden adamın cinleri var demek ki sen yeri söledinmi cinler o dakka orda olur cinleri aracılıgıyla olmuştur bu olay diye düşünüyorum keza uydudan imkani yok öle birşey olsa yurt dişindaki insanlar ellerinde dedektörle akşama kadar tek para toplamaz yurdumuzdaki insanlarda dedektör almaz uydudan bakar.Bence uydudan baktı yer dogru cıktı diyen arkadaşlar bu iş cin işi ben böyle düşünüyorum kendimcede dogruluyorum.  Saygılar..
*Bir kimse için söylenen kusûr,onda varsa, bu söz gıybet olur. Yoksa iftirâ olur. Hadîs'i şerîf
*Bir zaman gelir ki, insanlar kazancının helâldan mı, haramdan mı olduğunu düşünmez. Hadîs-i şerîf
*Müslüman kardeşinle mücâdele, münâkaşa ve alay etme! Yerine getiremeyeceğin şeyi ona vadetme! Hadîs'i şerîf
*İhlâs, dünya faydalarını düşünmeyip ibâdetlerini yalnız Allahü teâlânın rızası için yapmaktır. İmâm-ı Rabbani "Rahmetullahi aleyh"
*Saçının ağarmasından ibret almayana, nasihat kâr etmez Abdülaziz bin Ebû Revvâd "Rahmetullahi aleyh"

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #122 : 06 Mart 2017, 17:10:26 »
arkadaşlar yapabildiğini idda edenler kordinat paylaştım yapsın görelim herkes inansın boşuna konuyu uzatmanın anlamı yok yapa bilen alır kordinatı yolklar resmi benderim doğru veya yanlış diye inanmayana da videolu tastiklerim konuyu çok uzatarak aynı şeyleri anlatmanın anlamı yok

Çevrimdışı ender

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #123 : 06 Mart 2017, 17:30:11 »
Mehdi06 hocam  para istiyorlar.benim amacım nasıl yaptıklarını bulmak birebir yanlarında olmak öyle kanaat getireyim.tlf dan bakanla nasipse görüşme imkanım olacak nasıl bir şey kullandığı ozaman gorecem.
Muratacar ustam hocacilarla çok çalıştım boş işler. bayağı deneyimlidir.hep hüsran.tabi gerçek hocaları demiyorum

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #124 : 06 Mart 2017, 17:55:49 »
Nasıl yapıldığını wtrk video ile anlattı.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı cepni84

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #125 : 06 Mart 2017, 20:57:26 »
wtrk usta şu videoyu güncellede bir izleyelim.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #126 : 06 Mart 2017, 23:55:12 »
Hadi bulun bir yer artik. Birileri zengin oksun. Nerde bu uydu...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #127 : 07 Mart 2017, 03:32:16 »
Alıntı yapılan: tivos link=topic=7971.msg97412#msbuluyordate=1488833712
Hadi bulun bir yer artik. Birileri zengin oksun. Nerde bu uydu...
Bazi insanlar hayal dunyasinda yasarlar ve kendilerini avutup dururlar.Ortaya atilanlar rivayetten oteye gecmesi imkansiz seyler.Cevremde dahi bu tip uydu,cubuk,celik comak gibi seylere bel baglayanlar var.
Simdi dusunun 30cm topragin altinda bir adet altin para var biz bunu dahaca goruntuleyemiyoruz
Ama uyducular ve cok uzaktan tarayicilar nasil buluyor.?
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
« Yanıtla #128 : 07 Mart 2017, 10:43:13 »
wtrk usta şu videoyu güncellede bir izleyelim.

Millet konuyu sabote etmesin diye kapattım videoyu ancak, bir müddet daha açıyorum kardeşim, izleyebilirisin.
Bazı arkadaşlar çok para yatırmış bu işe, kimsenin bilmesini  görmesini istemiyorlar. :)
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı kabakburgiba

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #129 : 25 Ağustos 2017, 19:31:43 »
@wtrk ustam şu videoyu nasıl görebilirim.

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #130 : 06 Eylül 2017, 16:33:25 »
Bu uydu işinin olmadığını yazmaktan ben bıktım millet var demekten bıkmadı. 2 sayfa geriye gidildiğinde nasıl bu işlem ile görüntü alındığını wtrk video ile yayınladı. Videoyu izleyen biri az da bilgisi varsa görsel bir haritadan alınan konum bilgisinin görüntüye çevirildiğini, bununda saçmalıktan ibaret olduğunu anlar. Şimdi birileri de çıkıp yok o öyle değil biz farklı yapıyoruz derse zahmet edip de demesin...
.
Humhum usta sana saygımız sonsuz ama buna da var dersen ak olana kara demiş olursun ki bu da ne sana ne de tectübene yakışmaz. Bu işin olmadığı hem videolu hem de teknik olarak ispatlanmış bir durum. Daha üzerinde konuşmak da tartışmak ta yersiz.

Uzun aradan sonra sıcak bi tartışma bulmuşken yazayım istedim :) Karadağ Usta Selamlar.
Uyducu arkadaşların dikkatine sizin aradığınız sistemin adı "LIDAR" Eğer gerçekten bu işin olabilitesi ile ilgili bilgi almak istiyorsanız buyrun ama bu iş uydudan değilde daha yakın mesafede ucan araçlarla yapılıyor bildiğim kadarıyla özel ekipmanlar gerekli.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #131 : 06 Eylül 2017, 16:49:59 »
https://www.ncptt.nps.gov/blog/lidar-surveyor-a-tool-for-automated-archaeological-feature-extraction-from-light-detection-and-ranging-lidar-elevation-data-2012-07/

hatta bir amerikan harita sağlayıcı devlet sitesinde belli bölgelerle ilgli çekilmiş lidar dataları içeren haritlarda mevcut, ve bu dataları nasıl işleyeceğinizle ilgli bir aralar çok fazla araştırma yapmış idim. Bu sistemler çok fazla derinlikte olmasa bile bitki örtüsüyle kaplı toprak altındaki yapı ve kalıntıların ortaya çıkarıldığı bir çok haberde vardı. ilgilenenlere daha fazla bilgi vermek isterdim ama açıkcası site isimlerini hatırlamıyorum. azcık araştırıverin artık : )
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #132 : 06 Eylül 2017, 17:20:21 »
Daha önce de defalarca yazdığımız gibi. Gözle görebildiğinizi uydu ile görebilirsiniz. Çünkü uydu sadece bir kameradır. Siz çok büyük bir yapı ya da kalıntıyı içinde iken farkedemezsiniz ama kuşbakışı farkedebilirsiniz. Olay bundan ibarettir.

Özetle uydu ile yer altı görüntüleme sadece dolandırıcıların uydurduğu bir yalandır.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #133 : 07 Eylül 2017, 20:27:47 »
Uzay arkeolojisi ile bende yakından ilgileniyorum. Toprağın üstünü bozunuma uğratmayan bir cismin görülmesi mümkün değildir. Yani bir şekilde yüzeyde bir değişim olmalı. Toprağın sıcaklığı, bitki örtüsü, yağ tabakası, kızılötesi yansıma, renk farklılıkları. Ancak bütün bu saydıklarımız toprağın görünen kısmını etkileyen bölümlerdir. Bitki örtüsü veya sis bulut tabakasını mikrodalgalarla delmek mümkündür veri alınabilir ancak bu demek değildirki toprak veya kaya altındaki görüntüler alınabilir. Bu imkansızdır. Yani şöyle düşünün. Bir araba içinde ceset var ormanın içinde. uydudan orman içindeki arabayı görebilirsiniz ancak bir santim kaporta altındaki cesedi görmesi imkansızdır. Bulduğum bir çok eser var bu şekilde yani aşağıdan bakılınca görülmeyen ancak kuş bakışı bakınca anlam kazanan yerler. Ama bu demek değildir toprağın altını görsün. Mümkün değildir.

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #134 : 20 Kasım 2017, 23:34:28 »

https://www.ll.mit.edu/publications/journal/journalarchives14-1.html

biri  işi  öğrenirde  burda  açıklar belki  ;)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #135 : 21 Kasım 2017, 09:50:10 »
Çok özetle yüzeysel ve aslında gözle görülebilinecek şeylerin tepeden bakılarak daha net görülmesi durumunu anlatmış. Daha önce de yazdığımız gibi.

Burada aslolan kendi uydusunu kontrol ediyor gibi görüntü aldığını söyleyen dolandırıcılar. Çeşitli harita programları ile yüzey şekillerini görüntü olarak millete çakan kişiler.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #136 : 22 Kasım 2017, 20:06:45 »
Kendimizi bosuna paralamayalim.Afedersinizde kendini düdükletmek icin kapi kapi gezenler azimsanmayacak kadar cok.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Aidata2

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #137 : 22 Ocak 2019, 11:58:48 »
arkadaşlar yapabildiğini idda edenler kordinat paylaştım yapsın görelim herkes inansın boşuna konuyu uzatmanın anlamı yok yapa bilen alır kordinatı yolklar resmi benderim doğru veya yanlış diye inanmayana da videolu tastiklerim konuyu çok uzatarak aynı şeyleri anlatmanın anlamı yok

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #138 : 23 Ocak 2019, 22:31:15 »
yanlış hocam sadece birisini söyleyim yapracık dediğinde 40 metreye yakın tünel ve 1 den fazla oda mevcut

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #139 : 24 Ocak 2019, 10:25:58 »
Mehdi, zaten uydu denen saçmalığın doğru olma şansı olmadığını söylemekten dilimizde tüy bitti.