Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1554354 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #380 : 21 Mayıs 2016, 13:26:46 »
Plus'ın 15 lik başlığı 100 cm görüyorsa 45 'lik başlık falan ne yapar çok merak ettim? ;)
flc 100 mü var  başlıkta

Hayır.

Karadağ ustam bu cihaz artık rekor kıracak görünüyor. Artık ne yaptınsa....?

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #381 : 21 Mayıs 2016, 13:47:23 »
Plus'ın 15 lik başlığı 100 cm görüyorsa 45 'lik başlık falan ne yapar çok merak ettim? ;)
15'lik başlıkla o mesafeleri bir çay tabağı çapındaki metallere vermesi mümkün değil, demir teneke türü eski bir metal olmadıktan sonra...

Dedektörlerde derin algılama olabilmesi için, dedektörün kalitesini es geçelim.... Metalin cinsi ve toprağın yapısı ile orantılıdır. Sözgelimi erzurum gibi bir bölge kışın sert geçtiği ve kar tabakasının uzunsüre kalkmadığı bir bölgedir, toprak bu yüzden neme doyar, içindeki metalde rahatlıkla oksitlenir yani pas yaparak etrafına yayılır. Bu gibi yerlede cihazların derinden algılaması normaldir.
Karasal iklim olan bir yer düşünelim yağış olsa bile sel şeklinde olur ama toprağın derinlikleri kuru kalır, metal burada geç oksitlenir, çünkü oksitlenme için oksijen şarttır su ile oksijen taşınmıyorsa toprak havalanmıyorsa metal belki sadece kendisi üzerinde bir pas tabakası meydana getirir. Bu bölgelerdede derinlik azalır.
Yani geniş kapsamlı olarak metalin derinden algılanması , metalin cinsine, büyüklüğüne,metalin başlık ile yaptığı duruş pozisyonuna,oksitlenmesine ,toprağın mineral yapısına bağlıdır. Bunlar değiştikçe derinlikte değişecektir.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #382 : 21 Mayıs 2016, 15:43:32 »
15'lik başlıkla o mesafeleri bir çay tabağı çapındaki metallere vermesi mümkün değil, demir teneke türü eski bir metal olmadıktan sonra...

Dedektörlerde derin algılama olabilmesi için, dedektörün kalitesini es geçelim.... Metalin cinsi ve toprağın yapısı ile orantılıdır. Sözgelimi erzurum gibi bir bölge kışın sert geçtiği ve kar tabakasının uzunsüre kalkmadığı bir bölgedir, toprak bu yüzden neme doyar, içindeki metalde rahatlıkla oksitlenir yani pas yaparak etrafına yayılır. Bu gibi yerlede cihazların derinden algılaması normaldir.
Karasal iklim olan bir yer düşünelim yağış olsa bile sel şeklinde olur ama toprağın derinlikleri kuru kalır, metal burada geç oksitlenir, çünkü oksitlenme için oksijen şarttır su ile oksijen taşınmıyorsa toprak havalanmıyorsa metal belki sadece kendisi üzerinde bir pas tabakası meydana getirir. Bu bölgelerdede derinlik azalır.
Yani geniş kapsamlı olarak metalin derinden algılanması , metalin cinsine, büyüklüğüne,metalin başlık ile yaptığı duruş pozisyonuna,oksitlenmesine ,toprağın mineral yapısına bağlıdır. Bunlar değiştikçe derinlikte değişecektir.
Toprak yapısını belirtmişsiniz ama sadece oksitlenme derecesinden ilişki kurmuşsunuz.Erzurumun toprağı dünyanın en verimli ama aynı zamanda da cihazlar için en mineralli humuslu topraklardır.Toprak kalibrasyonu tam yapılmadığı zaman başlığın topraktaki hareketine göre müthiş derinlik kaybeder cihazlar.Karadağ ustanın cihaza yüklediği mineralden, manyetik tepkimeden etkilenmeme konusundaki marifetini de göz önüne almak lazım tabi.Oksitlenme  konusunda haklısınız ıslak toprak çünkü metali çabuk çürütür.
Saygılar...

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #383 : 21 Mayıs 2016, 16:08:13 »
Sevgili finder humus organik yapıdır, mineral inorganik yapıdır. Bir bütünde hangisi fazla ise diğeri azalır. Yani aslında humus miktarı yüksek ise mineral miktarı düşük olur. Humus azaldıkça mineral miktarı artar. Bu ilişki böyledir. Tabii humusla karışmış olan topraklardan bahsediyorum. Kara toprak değil kırmızı toprak dedektörleri etkilemektedir. Yani terra rossa tarzı topraklar diyebiliriz. Zaten bu sebepledirki bu tarz topraklardan yapılan kiremit,tuğla vb malzemelerle uğraşıyoruz.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #384 : 21 Mayıs 2016, 18:49:51 »
Sevgili finder humus organik yapıdır, mineral inorganik yapıdır. Bir bütünde hangisi fazla ise diğeri azalır. Yani aslında humus miktarı yüksek ise mineral miktarı düşük olur. Humus azaldıkça mineral miktarı artar. Bu ilişki böyledir. Tabii humusla karışmış olan topraklardan bahsediyorum. Kara toprak değil kırmızı toprak dedektörleri etkilemektedir. Yani terra rossa tarzı topraklar diyebiliriz. Zaten bu sebepledirki bu tarz topraklardan yapılan kiremit,tuğla vb malzemelerle uğraşıyoruz.
Humuslu ıslak toprak manyetik etki yapıyor demir sinyali gibi.Aynı şey çok ıslak toprak içinde geçerli.Su zamanla manyetik bir etki bırakıyor.Kışın ıslanan toprakla yazın kuru toprağın tepki değerlerini ölçün ıslak toprak daha çok tepki verecektir.Siz suyla toprağı karıştırıp çamur yaparsanız hemen bu durumu dedektörle anlayamazsınız.Zamanla toprak bir nevi rutubetle birlikte oksitlenme meydana getiriyor.Suyu çektikçe zamanla rutubetinde etkisiyle manyetik bir etki oluşturuyor.Birde bunu erzurumda ya da karadeniz taraflarında yükdek yağışlı yerler de düşünün.Yaz aylarındaki kuru toprakla kış aylarındaki toprak aynı yerde deniyorsanız ve kışın toprak değerleri yüksek ise toprak değişmiyor o zaman değişen ne?Bunu özellikle pulse cihaz kullananlar iyi bilir vlf kullananlar da farkeder, eğer manuel toprak ayarı varsa cihazların da tabi.
Saygılar...

Çevrimdışı kara1453

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #385 : 21 Mayıs 2016, 19:31:49 »

15cm çaplı başlık benim tuğla ile çektiğim videoda yok ama,aynı anda yaptığım denemede. Çay tabağından biraz büyük olabilir kullandığım aleminyum soğutucuya rahat 80,90 dan tıkırdıyordu.
Açık arazide rahat algılar.Ama toprak altı için denemek lazım.
Birde kullanımı çoğu bölgede sıkıntı olan 1x1 başlıktan kurtulup,dairesel bir başlıkla verim almaya çalışıyorum.Sanırım 65lik başlık plusda 1x1 in paucunu dama atacak.

Dip not olarak da şu test konusunda şahsen şantiyedeyim inanın elimde her türlü iş makinası var şantiye şefini razı edemiyorum.Toprağın 200-300 metre altına iniyoruz tünel yapıyoroz H.D.S. için.İnanın dahaca bişe çıkmadı .
Acaba tek,tek çimi olsak diyorum :D

gercekten doğru 70 lik başlık 1 metre karaye  göre  daha  verimli  benim testlerde böyleydi

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #386 : 21 Mayıs 2016, 21:05:31 »
Ben böyle bir başlık yaptım 60*100 verimi çok güzel hafif ve tek kişi kolaylıkla kullanıyor sapida çıkabiliyor

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #387 : 21 Mayıs 2016, 23:21:32 »
1*1 basligi meteor avcıları kullanıyormuş eskiden.Bu gelenek definecilere kadar gelmiş ve halende kullanılıyor.
Ben şahsen böyle bir başlığın define avcisina bir getirisinin olduğunu dusunmuyorum.
Sebep olarak ta kullanımı zor.Algıladığı max  derinlikte o ebatlarda metal bulunma olasılığının dusuk olması.
Tek kisilik büyük başlığın artık altarnatif haline gelmesi vb. gibi sıralamak mümkün.
Tecrübe eden başka arkadaslarda olursa yorumlarını merak ediyorum.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #388 : 21 Mayıs 2016, 23:30:20 »

Dip not olarak da şu test konusunda şahsen şantiyedeyim inanın elimde her türlü iş makinası var şantiye şefini razı edemiyorum.Toprağın 200-300 metre altına iniyoruz tünel yapıyoroz H.D.S. için.İnanın dahaca bişe çıkmadı .

Bari dinozor kemiği falan çıksa onlarda para eder :D
Aklıma sokma böyle şeyler ustam.Gaza gelip kemik algılayan cihaz yaparız bak sonra:)
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Fırtına

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #389 : 22 Mayıs 2016, 01:23:39 »
Arkadaşlar hepinizin kandili mübarek olsun,bugün delta pulse 3s plus ı nîhayet görebildim.dizayn,ergonomi,kalite çok mükemmel olmuş.Bu kalite ve mükemmellik için Hüseyin bey ve ekibini kutlarım..

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #390 : 22 Mayıs 2016, 11:19:01 »
Hocam sonum eğrisi sonumleme direnci 340r 3 w seri 1r2w başlık 2.2ohm 38cm 380uh

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #391 : 22 Mayıs 2016, 11:31:17 »
Eğri iyi değil. Hem çok havada hem de çok dik.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #392 : 22 Mayıs 2016, 11:32:21 »
Arkadaşlar hepinizin kandili mübarek olsun,bugün delta pulse 3s plus ı nîhayet görebildim.dizayn,ergonomi,kalite çok mükemmel olmuş.Bu kalite ve mükemmellik için Hüseyin bey ve ekibini kutlarım..

Beğenmenize sevindim. Teşekkür ederim.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #393 : 22 Mayıs 2016, 11:34:05 »
Eğri iyi değil. Hem çok havada hem de çok dik.

Assagiyami indireyim hocam

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #394 : 22 Mayıs 2016, 11:36:33 »
evet ucu aşağı değmeli

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #395 : 22 Mayıs 2016, 14:17:31 »

Bari dinozor kemiği falan çıksa onlarda para eder :D
Aklıma sokma böyle şeyler ustam.Gaza gelip kemik algılayan cihaz yaparız bak sonra:)

Hazneli olsun. Hazneye ne koysan onu bulsun :)

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #396 : 22 Mayıs 2016, 17:10:53 »
Patenti alımayaydı iyiydi 8)
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #397 : 22 Mayıs 2016, 19:18:32 »
Ustam benim aküde sorun var.yeni alıcam en fazla kaç ampere kadar uygun olur veya hangisi daha uygun olur tavsiyeniz nelerdir

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #398 : 22 Mayıs 2016, 20:42:56 »
En az 4,2A kullanın.

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #399 : 22 Mayıs 2016, 21:30:34 »
Üst sınır en fazla ne kadar olmalı