Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2113374 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Uykusuz

• Ziyaretçi
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #760 : 28 Temmuz 2008, 20:07:47 »
Merhaba

Net tıkırtı sesini alabilmeniz için cihazı akü ile dişarıda testetmelisiniz. Elektriksel gürültünün az olduğu durumlarda anca stabil sesi elde edersiniz. Bazen patetes entegreler de stabiliteyi bozduğunu gördüm. Demin bir arıza tamir ettim aşırı kararsız çalışıyordu LF357 nin 3. ayağına giden hatta sorun vardı düzelttim cihaz düzeldi.

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #761 : 29 Temmuz 2008, 10:05:58 »
deltayı xr71 in eleman değerleriyle çalıştırıp deneyen oldumu acaba?varsa ne gibi farklar oldu?

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #762 : 29 Temmuz 2008, 12:04:24 »
Ahmet kerdeş ilginden dolayı teşekkür ederim,
hayırlı çalışmalar.

Çevrimdışı xbaron

• Yüzbaşı
« Yanıtla #763 : 29 Temmuz 2008, 12:56:48 »
tek yuzlu deltayı yaptım cıhaz guzel çalısıyo ama her turlu başlık denedım bı turlu 1 ytl yi 35 cm den algılatamadım 10cm geçmıyo mesafesi deremde kontrol etmem gereken bır yer varmı yoksa başlıktamı hata yapıyorum bı turlu anlayamadım adsl kablosundan denedım 030 luk bobın telınden denedim 050 lık telden denedım sonuç hep aynı yardımlarınızı beklıyorum ii çalısmalar

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #764 : 29 Temmuz 2008, 13:02:05 »
Cihazı kullanıma hazırlama kılavuzunu okuyun ona göre ayarlamalarını yapın. Yine de olmuyorsa cihazınızda arıza olabilir.

Çevrimdışı xbaron

• Yüzbaşı
« Yanıtla #765 : 29 Temmuz 2008, 13:11:00 »
ustam hangi bölümlerinde arıza aramam gerek bıraz elektronıkte acemıyım oyuzden hangı kısımları kontrol edeyim yardımcı olursanız sevınırım herkese ii çalışmalar

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #766 : 29 Temmuz 2008, 17:47:44 »
arkadaşlar dpyi ben de yaptım ve 1 ytlyi oda içerisinde 30-35 den net alıyor.30cm çaplı çay tepsısını 150cm den alıyor.bobin gelişi güzel sarılmış 35 cm civarıdır sanırım.adsl kablosundan.devre verilen şemanın aynısı.açık arazide deneme fırsatım olmadı.emeği geçen herkese ve özellikle uykusuza sonsuz teşekkürler...

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #767 : 29 Temmuz 2008, 18:05:38 »

Tebrik ederim Ali Kaptan...

Başarılarının devamını dilerim.

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #768 : 29 Temmuz 2008, 19:20:51 »
tebrikler ali kaptan.Delta nın dediğin ölçülerde algılama yapması çok iyi.güle güle kullan.....
herkese kolay gelsin...
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2008, 19:21:24 Gönderen: çavuş »

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #769 : 29 Temmuz 2008, 20:22:01 »
Sayın ali kaptan cihazınızı güle güle kullanın.

Sayın xbaron, direnç değerlerinizde hata olabilir. 556 lı devreniz ve 555 li devreniz sağlamdır. Geri kalan tüm bölgelerde dirençlerinzi kondansatör değerlerinizi kontrol edin. Kısadevre kontrolü yapın. Devrenizi açık şemayı takip ederek kontrol edin. Bu hem kendinizi şema takibinde geliştirmenizde önemli rol oynar hem de arıza karşınıza net bir şekilde çıkar.

ExCaLy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #770 : 30 Temmuz 2008, 10:53:39 »

Sayın ali kaptan cihazınızı güle güle kullanın bencede. Ama arazide kiremitli ve tuğla olabilecek yerlerde dolaşmayın sıkıntı oluyor da ;D ;D
ayarlarını çok iyi yapman lazım.ama yinede güzel cihaz

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #771 : 30 Temmuz 2008, 12:10:32 »
ali kaptan calıştıgınıza sevindim güle güle kullanın.

Çevrimdışı YAK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #772 : 31 Temmuz 2008, 09:12:02 »
sn alemdar ilgin için teşekkürler.Cihazın baskı devresinin gerçek boyuttaki resmini verirsen bende yapmayı düşünüyorum.malzameleri temin etmeye başladım.birde cihazla ilgili video koyarsan iyi olur.En iyisi sen miner 1 diye bir başlık aç.Hep beraber devreyi yaparız.Yazılımıda geliştiririz.iyi çalışmalar.

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #773 : 31 Temmuz 2008, 09:43:07 »
 profesör  kardeş size tavsiyem yazılımdan anlıyorsanız bu cihazla uğraşmanız,yok ben kısa mesafe çekip ayrım yopsın diyorsan yinede sen bilirsin.Bulamadığın parca olursa bende var yardımcı olurum.Yapılmışının resmini siteye vereceğim.Pek zamanım olmadığı için uğraşamadım.Eğer Ahmet kardeş veya yazılımı iyi bilen bir arkadaş varsa bu cihazı geliştirmesi için yollayabilirm.Duyrulur.Saygılar

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #774 : 01 Ağustos 2008, 09:19:38 »
ahmet kardeş merhaba
şu miner dedektörün yazılımını kısıtlı verildiğini söylemiştim,siz bu yazılım işini çözebilirseniz bu cihazı geliştirmek için yollayabilirim,hayırlı cumalar

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #775 : 01 Ağustos 2008, 10:21:32 »
Merhaba,

Sayın alemdar, cihazın 1 metreden fazlasını görmediğini yazmışsınız. Peki çok büyük bir metali ne kadar mesafeden algılıyor buna baktınız mı? Mesela buzdolabı fırın gibi çok büyük metalleri?

Yazılımsal olarak 1 metreden altını görme demeleri çok zor. Eğer böyle birşey yapsalardı tek para aramalarında da cihaz sorun çıkarabilir. Bu yüzden soruyorum bunu.

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #776 : 01 Ağustos 2008, 10:51:30 »
evet bunları denedik duzdolabı ve soba gibi büyük objeleri 2 metre gibi algılıyor.fakat toprakta gömülü olan 1,70 cm deki 30-35cm çaplı bakır kazanı algılamıyor,sorun şuda olabilir bobine giden güç yazılımsal olduğu için 400 ma kadar bir geri dönüş oluşuyor buda çok düşük helede kullanılan mosfet (bup314) ve 24 volt ile sürülmüş olmasına karşın çıkan amper çok az işte çihazdaki kısıtlamalar bunlar bundan dolayı derine inemiyor.Bu problemler aşılırsa yeni geliştirilecek ayrımlı pı cihazlar için çok güzel bir örnek olabilir.istersen yollayabilirim.Kolay gelsin...

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #777 : 01 Ağustos 2008, 12:16:22 »
Devrenin açık şemasını, devrenin gönderme pals genişliğini ve bobin endüktansını söyleyin ben size söylerim yazılımsal kısıtlanmış mı kısıtlanmamış mı olduğunu.

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #778 : 01 Ağustos 2008, 14:11:39 »
sevgili arkadaşlar
miner in tüm dökümanları pulsdetektor.de sitesinde project yazılı yeri tıkladığınızda soltarafta yeşil butonları tıkladığınızda tüm dökümleri zip dosyası içerisinde mevcut,açık şeması kesinlikle doğru.Yazılım konusuna gelince cihazın çalışma prensibini tamanlamıyla bilmiyen ve ayrıca elektronik konusunda yazılım tecrubesi olmayan ve dedektörün elektroniğini mühendislik alanında bilmeyen kişiler bunu cözemez.Yane para ile dışarıda yaptırmanız pek mümkün değil.Cünkü benim ile birlikte bu işi yapan arkadaşım(mustishow) yazılım sektöründe çalışıyor kaldıki sıradan bir yazılımcı bu işlerin altından kalkamaz.kendimizi kandırmamıza gerek yok.saygılar....
http://www.pulsdetektor.de/projekte/projektindex.html

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #779 : 01 Ağustos 2008, 14:38:51 »
ahmet kardeş
bu yazılımın kısıtlı olduğunu imalatçısı zaten söylüyor.Biz bunu kendimize göre akort edeceğiz,emin olunki emekler boşa gitmez çünki yeni vesiyon yaptıkları cihazlar ortada ve çok derinlere indiğini biliyorum ha ayrım mevzu derinlerde hikaye iş ama yinede belli bir mesa<feye ve hacme duyarlılık gösterecektir.Ayrıca bu cihazların temel mantığı sniffer sistemine dayanıyor.Tek farkı bütün işlemleri sinyal üreteç,darbe,gibi temel işlemler işlemci tarafından yapılıyor bunları siz daha iyi biliyorsunuz zaten yazılımdan nelerin yapılabileceği malum adam isterse cihazınızı 10cm kitler biz uğraşır dururuz acaba hangi kompenenti değiştirsek hangi elemanı yanlış verdide düzeltelim diye bu tip cihazlarda adamlar eleman hatası yapmaya gerek duymuyor,çünkü yazılımda yapılan bir okuspokus işi bitiriyor....