Gönderen Konu: 206 XT merkezi kilit kilitlenmiyor  (Okunma sayısı 8930 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ExCaLy

• Ziyaretçi
206 XT merkezi kilit kilitlenmiyor
« : 23 Mart 2009, 20:15:12 »
arkadaşlar arabamda tuhaf bir arıza diyorum çünkü bana tuhaf geliyor merkezi kilit arabadan inip kilitlemeye bastığımda kilitleyip tekrar açıyor ben kilitliyom o açıyor birde önceden içeriden şöfor koltuğu tarafındaki kapı kilidine bastığmda seyahat esnasında kapıları kilitliyordu şimdi diğer koltuk tarafı kilidi bu görevi yapıyor ama kilitleyip açıyor.daha önceden tam tersi idi   ??? ???diğer yandan arabanın alarm kumandasından kilitlemeye açlıştığım da her seferinde 4 seferde başarılı oluyom.başına böyle bir arıza gelen arkadaş var mı ???

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: 206 XT merkezi kilit kilitlenmiyor
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2009, 21:20:47 »
Kapılardan birinin tam kapanmaması benim arabada aynı durumu meydana getiriyor. Belki sizin arabada da buna benzer bişey olabilir.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

ExCaLy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 23 Mart 2009, 22:30:54 »
ya öyle görünüyor ama bagaj dahil bütün kapıları neredeyse kırarcasına kapatıyorum ben kilitliyorum o açıyor ilginç tarafıda şöför tarafından seyirhaline geçtiğimde kilitliyor iken şimdi diğer taraf kumanda ediyor gibi ama aynı şeyi yine yapıyor açılıyor kilit için pime bastırdığımda aşağı inmesiyle yukarı çıkması bir oluyor şark şark diyor eski haline geri dönüyor alrmın kumandasından bunu 4 defa yaptığımda kilitliyor nasıl bir arızadır kafam almıyor ???

ortas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 24 Mart 2009, 08:12:32 »
Kardeşim merhaba. Benzer sorun benim arabada da var. sorunun kaynağı merkezi kilit sistemindeki her.gi bir kapıda olabilir. yani kapılardan birinde elektrikle kumanda edilen mekanizma sorunlu. gerçi ben sadece ön kapı kilitlerini kontrol ettim onlarda sorun gözükmüyo. arka kapıları söküp kontrol edecem arızalı olanı bulursam rahatlıyacam, zira şöför kapısından değilde diğer ön kapıdan manuel olarak kilitleyebiliyorum.

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4 : 24 Mart 2009, 10:04:29 »
arkadaşlar ben otomotiv sektöründeym.bunun b kaç sebeb olablr

1-kapılardan bırı açık kalmıştır veya swıçlerınden bırı bozulmuştur.
2-kapı kılıdı motorlarından bırı  bozulmuştur(arada kapattıgına göre tam bozulmamıştır.)

anlattıgınıza göre motorlardan bırı bozulmuş.kolay gelsın

klavyem bozuk olduğu ıçın düzgün yazamıyorum,özür dılerım
« Son Düzenleme: 24 Mart 2009, 10:05:20 Gönderen: ali kaptan »

ExCaLy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 25 Mart 2009, 11:23:56 »
şoför tarafındaki döşemeyi söküp kontrol edicem bende bulursam arızayı burada sizlerle paylaşacağım