Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921958 defa)

0 Üye ve 211 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4420 : 23 Temmuz 2014, 17:53:12 »
         Tivos güzel olmuş eline sağlık görünüm şık toplam ağırlığı nekadar bu haliyle acaba saygılar.
Geldiğin yeri unutursan,gideceğin yolda kaybolursun.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4421 : 23 Temmuz 2014, 18:12:12 »
2.3 kg kadar . Tabii aküler harici oldu. Aküler dahili 3d de olunca problemler çıktı.

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4422 : 23 Temmuz 2014, 18:26:45 »
   Aküler kutu dışındamı tivos usta.

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4423 : 23 Temmuz 2014, 18:34:08 »
    Sayın tivos bu hali ile boyunda asılı iken büyük 1x1 bobinin etkilenme olasılığı varmı.Siz böyle bir deneme yapma şansı bulabildinizmi acaba.

Çevrimdışı yusufii

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4424 : 24 Temmuz 2014, 00:04:27 »
3s  3d modülü tabletle kullanma konusunda bir gelişme varmı
BİLDİĞİM TEK ŞEY HİÇ BİRŞEY BİLMEDİĞİM

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4425 : 24 Temmuz 2014, 00:34:39 »
3s  3d modülü tabletle kullanma konusunda bir gelişme varmı

Ben tabletle kullaniyorum;)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4426 : 24 Temmuz 2014, 00:40:53 »
O soruyu senden once ben sordum onur usta,ama malesef cevap alamadIm.

SaygIlar.
Ustam kısaca anahtarlama sorunu nedeniyle böyle bir yol izlenmiş...
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4427 : 24 Temmuz 2014, 05:57:48 »
CevabIn icin tesekkurler Onur usta.

SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı fuat_25

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4428 : 24 Temmuz 2014, 13:19:39 »
Selamun aleykum Dp3s iki gün önce elime geçti cok şükür kavuştuk bir birimize  ^-^ cihaz bi harika maşallah Karadağ ustam eline emeğine yuregine sağlık tşkler tekrardan ::)
Saygılar...

Çevrimdışı matrix_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4429 : 24 Temmuz 2014, 14:10:44 »
Selamun Aleyküm ustalarım bende dedektörüme yeni kavuştum henüz tanımaya çalışıyorum 3D de aldığımız bir görüntünün derinliğini nasıl buluyoruz görsel bir şekilde gösterebilirmisiniz

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4430 : 24 Temmuz 2014, 14:18:41 »
ole bisi yok bulamazsin

Çevrimdışı matrix_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4431 : 24 Temmuz 2014, 14:36:23 »
metalin derinliğini tespit edemiyormuyuz snaypır usta Tivos usta ettiğini yazısında belirtmiş sanırım

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4432 : 24 Temmuz 2014, 14:47:37 »
buyuklugu sekli hakkinda fikir eldeedebilisiniz ama derinlik tespiti diye bisi yok

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4433 : 24 Temmuz 2014, 21:50:09 »
dp3 3s boşluk çekimi

Dp3 s tünel çekimi

Merhaba arkadaşlar izliyeceğiniz wideoların arazi çalışması  ve çekimi murat usta tarafından yapılmış olup ham görüntüleri süzgeç ve filitrelerleden geçirdikten sonra bu hale gelmiştir.İki wideoda aynı yerin farklı çekimleridir detayları murat usta yazacaktır.Benim yorumum uzun tünel görüntüsünde kesik kesik olan yerler ya hızlı geçildi yada başka bir hata var normalde tünelin uzantısıdır diğer boşluk olan görüntü ise oda şeklinde olup ölçüm alanının kenarında kaldığı için tam olarak çıkmamıştır burda dikkat etmemiz gereken taban düzlem uzunluğu ve keskin kenar köşeleri aynı şekilde tavan keskin kenar köşeleri bize burda insan elinden çıkma şekilli köşeli tünel ve mezar şeklinde olduğunu belirtir diye düşünüyorum tabi bu benim yorumum sizlerinde yorumlarınızı bekleriz murat usta iyi iş çıkarmış bana göre saygılar.

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4434 : 24 Temmuz 2014, 22:14:32 »
karahasan usta teşekkür ederim video ve süzgeçlerde yardımın için biraz açıklama yapayım 3d kulanan yada kullanmaya başlayacak arkadaşlar sakın kendi gömdüğünüz bir metali 2 mtreden 1 metreden alıyormu çekiyormu diye  hiç uğraşmayın doğal alanda çekin zaten cihaz net mesafeyi orada yapı gömü neyse onu söylüyor ben bugün 3 sin 3 metredeki yığma bir tepede denedim tünel ve mezarı bana olduğu gibi çekti nereden biliyorsun 3 metre olduğunu  diye sorarsanız hemen tepenin yamacına kepçe vurmuşlar ben tam merkezi yani üzerine çıktım tahminen ölçtüm  3 ü de geçebilir  ben tüneli görmedim gün yüzüne çıkmamış açılmamış inanmayan arkadaşlara resimde çekerim biraz acemice bir çekim oldu birde tepe tam hakim yerde idi korktum ama dp 3s beni yine yanılmadı oraya giderken aklımda soru işaretleri vardı inanın çekermi kaç metre görür ya rezil olursam diye ama olmadım vezir oldum karadağ ustam size ve 3sin yapımı ve tasarımında bulunun ustalara teşekkür ederim  yok böyle bir dedektör ustalar çekimi 38 lik başlıkla yaptım o kesik kesik olan yeri bütün olarak düşünün ben sağa sola doğru çektim tam tünelin üzerine gelince  hedeften şaşmış
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2014, 22:19:23 Gönderen: TEKİM MURAT »

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4435 : 24 Temmuz 2014, 23:20:10 »
Karahasan35 usta aküler kutun dışında. ben içinde olması için çok çalıştım sende bilirsin. Fakat bu makinede dışarıda olması lazım. hatta Karadağ usta yapma demesine rağmen ısı problemini aşabilmek için soğutucu ve soğutma fanı bile ekledim. Ama makinem tam anlamıyla problemsiz çalışmakta. 1x1 lik başlığı tek başına taşırsan makine görüyor. Görmesini istemezsen kısılabilir . o zamanda derinlik düşüyor. 1x1m lik başlık iki kişiyle kullanılmalı bence. o zaman problem yaşanmıyor. Bana sorarsan 1x1m lik başlık bu makine için gereksiz. En fazla 60 lık başlık kullanılmalı. 1x1m başlık ile 3d görüntünün düzgün olacağını sanmıyorum...   

Sınaypır usta dedğin gibi derinliği birebir almak pek mümkün değil. Makine en iyi durumda bile 25cm lik sapma yapıyor. Bence 1m bile sapma yapsa sorun değil malzemeyi yerinde görsün şimdilik yeterli.

Tekim Murat usta makinenin ayarlarına anlatabilir misin. Çekim yaparken makine üzerinden ayrımlı moddamı yoksa boşluk modundamı çekim yapıyorsun. Bilgisayardan  metal mi yoksa boşluk durumunda mı çekim yaptın . Bilgi verirsen sevinirim...
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2014, 23:36:00 Gönderen: tivos »

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4436 : 24 Temmuz 2014, 23:38:14 »
    Sayın tivos cevaplar için çok teşekkür ederim aküyü kutu içine alma isteğini bildiğim için özellikle sordum. 1x1 bobin düşüncem büyük bir arazide (metal için) arama yaparken köşe bucak 3d çekim yapmadan önce stabil olan 1x1 bobinle çabuk bir şekilde hedef sinyal yakalandıktan sonra 3d çekime geçilmesi yönündedir.

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4437 : 24 Temmuz 2014, 23:45:20 »
tivos usta üst kısımdaki çekim boşluk çekimi pc den boşluk modu yapıp 3s ide normal moda alıp pc bağlantı yapıp çektim alt kısımdaki tünele benzettiğimiz şekilde is yine aynı ama sadece pc den metal yazıp fotoğraflıyoruz 38 lik başlıkla çektim detaylı çekmedim çünkü zaman müsayit deyildi yinede mükemmel görüntü almış cihaz

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4438 : 24 Temmuz 2014, 23:47:29 »
tivos usta üst kısımdaki çekim boşluk çekimi pc den boşluk modu yapıp 3s ide normal moda alıp pc bağlantı yapıp çektim alt kısımdaki tünele benzettiğimiz şekilde is yine aynı ama sadece pc den metal yazıp fotoğraflıyoruz 38 lik başlıkla çektim detaylı çekmedim çünkü zaman müsayit deyildi yinede mükemmel görüntü almış cihaz ustalar tekrar söylemek isterim burası test alanı kesinlikle deyil doğal bir tepecik yani yapma

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4439 : 24 Temmuz 2014, 23:57:31 »
Tekim Murat usta bilgi için teşekkürler. Gerçekten çok kaliteli çekim yapmışsınız.

Karahasan35 usta ben dediğinizin daha fazlasını yapmak istedim 30 dönümlük bir arazinin tamamını 1x1m lik başlıkla 3d görüntüsünü almaya çalıştım. Tahmin edersiniz ki olmadı. Sanırım biraz daha çalışmak lazım  ;) [size=78%] [/size]