Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7469199 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #320 : 10 Nisan 2012, 02:11:41 »
google chrome varsa türkçe çeviri yapabilirsin ozman sıkıntı olmaz.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı sealli

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #321 : 10 Nisan 2012, 13:46:49 »
spy_worm, walkman, pro-TR ustalar gerçekten dedektor16 ustaya yaptığınız yardımlar ve saygılı iletişiminiz tam bu forma yakışır durumda olaya karışmadan duramadım kusura bakmayın  :D hepinizi tek tek tebrik ediyorum bi kez daha bu formun çok faydalı olduğunu görüyorum  :-*  formun oluşumundaki katkılarından dolayı başta karadağ usta olmak üzere tüm form üyesi ustalara TEŞEKKÜR EDİYORUM. saygılar.....

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5IFD
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #322 : 10 Nisan 2012, 18:10:07 »
estfurullah ne affına sığınması şimdi ben bu konuda araştırma yapmadım yalnız yazıcı kagıdı rulolar sayesinde çıkartıyor sanırım aslında araştırma yapmak lazım ama baskısı nekadar etkili olacak onu bilemem sıkıştırma işlemi sert baskı ile olur heralde yazıcıların rulolarıda çelik ile sabitli değildir plastik tırnak tutar sanırım oda plaketin kalınlığına nekadar dayanır bilemem  ;D yinede araştır belki olur olursa iki tane bendede var yazıcı bozuk bende yaparım bakarsın...

hp a1018 servis manuel buldum her parça sökkülüşü ve özellikleri yazıyor ama ingilizce işe yaramı yada anlayan bir usta cıkarmı dersin bildigim kadarıyla 1010 1018 1020 hemen hemen birbirlerine benziyor

yazıcının sorunu nedir üstadım. eğer parça lazımsa , belki benim hurdalardan parça falan işine yararsa bedelsiz gönderirim. o serilerden 1-2 hurdam var. bazı parçaları sağlam .
TA5IFD

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #323 : 10 Nisan 2012, 20:14:47 »
estfurullah ne affına sığınması şimdi ben bu konuda araştırma yapmadım yalnız yazıcı kagıdı rulolar sayesinde çıkartıyor sanırım aslında araştırma yapmak lazım ama baskısı nekadar etkili olacak onu bilemem sıkıştırma işlemi sert baskı ile olur heralde yazıcıların rulolarıda çelik ile sabitli değildir plastik tırnak tutar sanırım oda plaketin kalınlığına nekadar dayanır bilemem  ;D yinede araştır belki olur olursa iki tane bendede var yazıcı bozuk bende yaparım bakarsın...

hp a1018 servis manuel buldum her parça sökkülüşü ve özellikleri yazıyor ama ingilizce işe yaramı yada anlayan bir usta cıkarmı dersin bildigim kadarıyla 1010 1018 1020 hemen hemen birbirlerine benziyor

yazıcının sorunu nedir üstadım. eğer parça lazımsa , belki benim hurdalardan parça falan işine yararsa bedelsiz gönderirim. o serilerden 1-2 hurdam var. bazı parçaları sağlam .

syn UNIQUE

yazıcım kagıdı alıp yazmaya baslıyor ve sonra üsten cıkmaya baslıcakken takılıp duruyo ve kagıt sıkıstı diyor kalıyo ama kagıtta kırrışma dahi yok anlamadım gitti

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #324 : 10 Nisan 2012, 20:20:47 »
spy_worm, walkman, pro-TR ustalar gerçekten dedektor16 ustaya yaptığınız yardımlar ve saygılı iletişiminiz tam bu forma yakışır durumda olaya karışmadan duramadım kusura bakmayın  :D hepinizi tek tek tebrik ediyorum bi kez daha bu formun çok faydalı olduğunu görüyorum  :-*  formun oluşumundaki katkılarından dolayı başta karadağ usta olmak üzere tüm form üyesi ustalara TEŞEKKÜR EDİYORUM. saygılar.....

syn sealli

emin olun bir cok form sitesinde böyle dayanışma ve yardımlaşma hissine sahip saygı cercevesinde bilgiler paylaşan muhteşem insanlara denk gelmek nerdeyse yok derecede , site   ilgili tüm yetkili ve üye arkadaşlara böyle bir form ortamı olustuilerdukları için teşekkürü kendime bir borç bilip hepsine teşekkür ederim

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #325 : 10 Nisan 2012, 20:51:55 »
Merhaba.,

dedektör16 bendede hp1210 var bir tane sanırım bu hp nin bazı serilerinde yazılımsal bir hata. her yeri tertemiz olduğu halde kağıt sıkıştı hatası veriyor. servise danıştığımda bana yazılımsal hata olduğunu söylemişti. bende sadece tarayıcısını kullanıyorum....

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #326 : 10 Nisan 2012, 21:08:20 »
teşekkürler canbay  sorun eger yazılımsal ise çözülebilir olucagını düşünüyorum

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #327 : 11 Nisan 2012, 01:47:12 »
selam.  devrede  yüzde  1  lik  hassas  dirençler  varmı  acaba?  hangileri  ?

Çevrimdışı onlylida

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #328 : 11 Nisan 2012, 19:23:31 »
selam deta3un pcb sini cikardim malzemeleri duzdum ama hex inden birturli
cevab alamadim sizce neyapmam gerekiyor mial atdim ama suana kader
bir cevab alamadim hex islemci dosiya alime catacag ya yox sigi sevgi (lida)

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #329 : 11 Nisan 2012, 22:02:05 »

siz malzemeleri dizdim dediğinize göre birkaç resim ekleyin foruma Karadağ usta ona göre size cevap verecektir.Bana bugün Pic geldi mesela :)

Çevrimdışı onlylida

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #330 : 11 Nisan 2012, 22:11:11 »
axi muselman bura iran adlana bir olke heta su sitede olan sekilerde filter
ancax ziplari anzip edikden sonra gororok su sitede filter diyil sukur ben nasil
bir resim ekliyem siz bana tevsiye edin ben hemen eklerim

Çevrimdışı onlylida

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #331 : 11 Nisan 2012, 22:14:59 »
heta anti filterlerde bir kac gundi calismiyor antifiterler mesela praxi . pisfon. ......

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #332 : 11 Nisan 2012, 22:20:18 »

siz malzemeleri dizdim dediğinize göre birkaç resim ekleyin foruma Karadağ usta ona göre size cevap verecektir.Bana bugün Pic geldi mesela :)

s.a. walkman pıc ulastı sanırım ama bende daha karadag ustaya ulasamadım karadag ustaya özelden mi yoksa mail mi atıyoruz pıc için

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #333 : 11 Nisan 2012, 22:35:56 »
onlylida ve dedektör16 arkadaşlar Karadağ usta biraz rahatsız olduğundan birkaç gün cevap veremeyebilir.Kendisine özelde  mesaj yazın size dönüş yapacaktır.

Çevrimdışı onlylida

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #334 : 11 Nisan 2012, 22:49:16 »
tesekur ederim walkman usta allah rahatlig versin sag saglam yasam hemen cevab
verdiynizicn tesekur ederim ancax biz guny az lilar intenetden dolayi cox sixintemiz
var coxli sitelar filter (ulasilamaz) ve bagli keske huriyetimiz elimizde ulsidi ancax gelecek
bizimdir (lida.tabriz)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #335 : 11 Nisan 2012, 23:58:56 »
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle herkese bana karşı gösterdiği sabır ve anlayış için teşekkür ederim. Bu sıralar çok yoğunum( gerçi hep yoğunsun diyeceksiniz ama :) )
SMD PCB yi bitirmek üzereyim. İnşallah sitemize birde smd proje kazandırmak istiyorum sonrasında da yine bir projeye daha devam edeceğim(başladım yani :) ) Tüm özel mesajlara yarın nasipse cevap vereceğim. Cevap veremediğim arkadaşlar yanlış anlamasın lütfen.

Şimdiye kadar devreye başlayan tüm arkadaşlar devrelerinizin çalışmasını garanti altına almak için herkesin devresini sorun yaşadığı taktirde ücretsiz olarak elden geçirip çalışır hale getirmeye karar verdim. Amacım benimle beraber başlayıp beni bekleyip emek veren arkadaşların tümü ürünlerinden tam verim alabilsin istiyorum. Bu arada fabrikasyon pcb ler geldi. Nasipse bu haftasonu dizip resimlerini ekleyeceğim. Benden bişey isteyip eline ulaşmayan arkadaşlar da bana mail atarlarsa sevinirim.

Küçük bir dipnot yazmak istiyorum. DP3 den bir dedektör firmasına gönderdiğim numune ürün piyasada bilinen birkaç marka pulse dedektör ile beraber test performans olarak aşağı kalır yanı olmadığı(fazlasını yamak istemiyorum) bilgisi verilmiştir. Bununla beraber artık dedektörün karşılaştırmalı tescili de yapılmış oldu. Karşılaştırılan dedektörlerin markalarını yazmam etik olmayacağı için pahalı markalar olduğunu yazarak ip ucu vermek istedim. Nasipse bu haftasonu birde boşlık için toprak test videosu çektikmi herşey tamamdır.

Herkese anlayışı için teşekkür ediyorum.

Saygılarımla
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #336 : 12 Nisan 2012, 00:19:26 »
selam arkadaşlar  elemanlar  ilgili  bir  kaç  sorum var
1-ırf 9540n yerine elimde  olan  ırf9640   veya   ırfp9240  kullanılabilirmi?
2-74vhc4051n  yerine   hcf4051be veya  DÜZ  4051  kullanılırmı?
3-hcc4094bf  yerine  düz  4094  kullanılırmı?
4-D schottky  diyot  yerine  neler  kullanılabilir?

Çevrimdışı onlylida

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #337 : 12 Nisan 2012, 00:39:20 »
ellerinize saglik karadag ustalar ustasi cox yasiyasiz omur boyi mutloloklar dilerim
bilginin zekati bilgi paylashmadir

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #338 : 12 Nisan 2012, 01:09:16 »
selam arkadaşlar  elemanlar  ilgili  bir  kaç  sorum var
1-ırf 9540n yerine elimde  olan  ırf9640   veya   ırfp9240  kullanılabilirmi?
2-74vhc4051n  yerine   hcf4051be veya  DÜZ  4051  kullanılırmı?
3-hcc4094bf  yerine  düz  4094  kullanılırmı?
4-D schottky  diyot  yerine  neler  kullanılabilir?
irf9540 yerine irf9640 olur
74vhc4051 yerine hcf4051 olmaz usta sebebi 74serili muliplexler işlemciler için yani TTL sinyallerde kullanılır hcf4051 ise CMOS sinyallerde kullanılır. hcc4094 yerine cd vb serilerde ki 4094 olur, Dshottki içinse datasheetine bakın eğer A sı kurtarıyorsa veya daha yüksek olandan kullanılabilir.

Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #339 : 12 Nisan 2012, 20:07:32 »