Gönderen Konu: Kablosuz EMF  (Okunma sayısı 38653 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Kablosuz EMF
« Yanıtla #20 : 13 Ocak 2018, 11:54:41 »
Vatana milete hayırlı olsun. Helal olsun hüseyin ustam. Durmak yok yola devam. " Anten " meselesine girmek istemiyorum anlayan anlar.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #21 : 13 Ocak 2018, 16:29:27 »
Değerli ustam; seni karalayan kişiler zaten senin ne yaptığının farkındalar o yüzden karalama yapıyorlar. Ama saf ayağına yatıyorlar. Kendileri de benzer bir ürün ortaya çıkaramazlar bunun farkındalar.
Sen şimdi EMF'yi uzun uzun anlatmışsın  :D :D :D  Mahsuru yoksa ben teknik açıklamaları es geçerek iki cümle ile anlatayım. Çünkü her kesimden kişiler okuyacak bu mesajları.  :D

Arkadaşlar bu cihazla kısaca boyutları küçük olmayan değerli değersiz her türlü metal ile yer altında veya kaya içlerinde yapı ve boşluk benzeri her türlü oluşumları bulabileceksiniz. Üstelik de derinlik kaybı olmadan ve en derinden... :D :D :D

Bu cihazın kıymetini  ya kullanan ya da bu cihazın ne işe yaradığını bilen bilir. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun.

Çevrimdışı kabakburgiba

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #22 : 15 Ocak 2018, 11:58:51 »
değerli arkadaşlar.avrupalı yapınca mükemmel oluyor da kendi insanımız yapınca niye  bu kadar kötüleniyor bunu anlamıyorum.daha cihazı kullanmadan,içeriğini bilmeden başlamayalım kötülemeye.kullandıkça illaki noksanları vardır.şu şöyle olsaydı daha iyi olurdu diyerek,mükemmele ulaşmaya yardımcı olalım.argeye devam edelim arkadaşlar.bizimde onlar kadar kafamız çalışıyor.artık yerden kaldırın başınızı.biz Osmanlının torunlarıyız.yine başaracağız.ne varsa yurdum insanında,yurdum malında var.yıkılınca ayağa kalkmasınıda biliriz.ustam dik dur.sakın yılma,küsme.azmin sonu mutlaka BAŞARI,dır.prangalar bir gün bir bir kırılır.

Çevrimdışı kabakburgiba

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #23 : 15 Ocak 2018, 12:01:40 »
senin adın HÜSEYİN. hüseyin deyince hemen aklıma gelir KERBELA. ????

Çevrimdışı G.wolf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #24 : 16 Ocak 2018, 05:09:55 »
Fiyatı ile ilgili bilgi alabilirmiyim.?
ÖBG

Çevrimdışı G.wolf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #25 : 16 Ocak 2018, 05:31:00 »
Android gradyometre almaya niyetlendim. Şimdi bu çıktı karşıma.

Her sene çıkan iPhone serileri gibi ne zaman almaya niyetlensem nasıl olsa seneye yeni versiyon çıkacak seneye alırım diye bıraktığım gibi olacak galiba  ;D

Şimdi Android EMF yi almasam. Bir kaç aya yeni bir teknoloji ile karşı karşıya kalacağım.

Bu sefer gözüm onda kalacak.

TE ne sesleniyorum ben EMF yi alana kadar yeni bir icat çıkarmayın.  :D

ÖBG

Çevrimdışı G.wolf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #26 : 16 Ocak 2018, 05:40:47 »
EMF hakkında merak ettiğim bir konuda şu.

Ne kadar mesafede ne kadar metal algılaması yapıyor yaklaşık olarak.

Örneğin ; 2 metrede 250 gram ağırlığa sahip küçük demir bir obje yada gümüş tarzı.? Bunu yakalayabilirmi.?
ÖBG

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #27 : 16 Ocak 2018, 10:14:59 »
Android gradyometre almaya niyetlendim. Şimdi bu çıktı karşıma.

Her sene çıkan iPhone serileri gibi ne zaman almaya niyetlensem nasıl olsa seneye yeni versiyon çıkacak seneye alırım diye bıraktığım gibi olacak galiba  ;D

Şimdi Android EMF yi almasam. Bir kaç aya yeni bir teknoloji ile karşı karşıya kalacağım.

Bu sefer gözüm onda kalacak.

TE ne sesleniyorum ben EMF yi alana kadar yeni bir icat çıkarmayın.  :D

Verdiginiz örnek veya otomobil almaya karar verip bir turlu modelde karar verememek gibi bir durum olusuyor...
Bence karar verirken kiriterler olusturmaliyiz.
Hedefimize hitap etmesi...
Butcemize uygunlugu.Gibi...
Aksi taktirden T.E.de ilerleyis tam gaz devam ediyor.
3-5ay belki daha uzun sure yeni icadimiz planda bildigim kadariyla yok.Guncellemeler ve iyilestirmeler olabilir.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #28 : 16 Ocak 2018, 10:16:05 »
Merhaba,

G.wolf, İlginiz için teşekkür ederim. Fiyatlandırmayı benle özelden irfibata geçerek öğrenebilirsiniz.

EMF ile çorumda bir müşterimiz 2 metre tavan 3,5 metre taban derinliği olan mezar odasına koyduğu demlik  ve demliğe yakın birkaç parça metali görüntüleyip facebook sayfamızda paylaşmıştı. Site üyelerimizden Tivos da sanırım 3,5 metreden 20x20 metal ile test yapmıştı. Ben müşterilerden gelen bilgiler olmaksızın pek derinlik söyleme taraftarı değilim. Şimdilik kabaca bilgiler bu şekilde. 5 metreden yağ tenekesi ile video çeken müşterim de var ama ben onu şimdilik referans gösteremiyorum.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı G.wolf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #29 : 16 Ocak 2018, 21:36:43 »
Karadağ Usta,

Kişisel ileti bölümünden yazdım.!

ÖBG

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #30 : 16 Ocak 2018, 22:09:25 »

EMF Nedir?

Arkadaşlar EMF sensörünü duyurduğum dan ve geçen hafta menfez videosunu çektiğimden beri yerli yabancı çok dedektörcüye M1 ve EMf batmaya başladı. Öyle ki ağızları köpükler saça saça karalamaya çalışanlar oldu. Yurdum dedektörcülerinden böyle tepkiler alırken bazı yabancı üreticilerden de taktir ve iş teklifleri aldık. Ama merak etmeyin hiç bir teklife olumlu yaklaşmadım. Ürün bizim ve bizde kalıyor:) Belirtmeden edemeyeceğim bir yerli firma da durumun farkına vararak iş teklifinde bulundu ama kabul etmedim. Yani yerlide de işten anlayan arkadaşlar var ;) Kabaca EMF sensörü nedir, nasıl çalışır, nerelerde kullanılır, avantajları nelerdir yazmak istiyorum. Amacım öncelikle merak eden kullanıcıları, sonrasında merakla içinde ne var öğrenelim belki taklit ederiz diyen bir kesimi bilinçlendirmek :) Ne olduğunu yazmazsam çatlayacak olanlar var ve ben bunların çatlamasına neden olarak vebale girmekten korkuyorum :)

Şimdi arkadaşlar EMF sensörün ismi yani EMF bir teknoloji edı değil. Ürünün firmamız tarafından tescili alınmış model adı. Yani googleye EMF yazınca çıkanlara bakıp kafasını kaşıyanlar boşuna googlede ne olduğunu aramasınlar :) Her.gi bir şey bulamazlar.

Öncelikle bu ürün nerelerde kullanılır bundan bahsedelim. Arkadaşlar bu ürün toprak altı yapı tespitinde, büyük ölçekli metallerin tespitinde ya da jeolojik katman tespitinde kullanılır. Hatta küçük bir tiyo vereyim dünyada çok yerde petrol aramalarında kullanılmaktadır ;) (Klavyeye yapışıp google de petrol arama tekniklerini araştıran bazı sazanları görür gibi oldum) Bir defineci olarak bizler bu ürünü mezar, mahzen, oda v.b. toprak altı yapı tespitinde kullanıyoruz. Ya da çok atıl metal olan, dedektör ile gezilemeyecek seviyede olan yerlerde büyük ölçekli metallerin tespiti için kullanıyoruz. Çünkü bu ürün küçük metalleri algılamıyor sadece büyük ölçekli metalleri algılıyor. Yani ürün hem metal hem de yapı tespiti için kullanılıyor. Ama az önce de yazdığım gibi metallerde ölçeğin büyük olması gerekiyor.

Gelelim avantajlarına, bu ürün manyetometre, gradiometre gibi diğer sensörlü görüntüleme sistemlerine göre birçok avantaja sahip. Bunlardan başlıcalarını yazayım. EMF metal tespit edebilirken manyetometre gradiometre gibi sistemler sadece demir çelik ve türevini tespit eder. EMF çalışma için yön seçmez iken manyetometre ve gradiometre kuzey güney ekseninde çalışır. EMF kımıldamadan etkilenmezken manyetometre ve gradiometre sensör kımıldatılmasından etkilenir. EMF yatak eksen dikey eksen yani yer ya da duvar fark etmeksizin kullanılabilinirken manyetometre ve gradiometre dikey olarak yani duvarda neredeyse kullanılamaz. EMF sensörü manyetometre ve gradiometreye göre daha net ve derin algılama yapar.

Şimdii gelelim bu EMF nin içinde ne var? Bunun teknolojisi nedir sorusuna. Arkadaşlar EMF sensörü Aktif EM sistemdir. Şimdi bu ne diyebilirsiniz. Özetle GPR ler, EMP400 gibi ürünler ve EMF bir gönderici bir alıcı antene sahiptir ve bu nedenle aktif sistem olarak geçmektedir. EMFAD, Manyetometre, Gradiometre gibi ürünler ise sadece alıcı olarak çalıştıkları, sinyal gönderimi yapmadıkları için pasif ürünlerdir. Ve manyetometreler EM değil sadece M yani manyetik ürünlerdir.  EM in açılımı da elektromayetiktir. Yani bir GPR gibi bir gönderici bir alıcı mantığı ile çalışır. Bir antenden sinyal gönderip diğerinden alarak çalışır. GPR den farkı çalışma frekansı 1 KHz ye düşürülmüştür. Sinyal gönderim süresi de GPR lere göre çok daha uzundur. Bu durumda EMF nin definecilikte kullanıma daha elverişli olmasını sağlar. Sanırım meraktan çatlayan bir kesim şimdi biraz rahatlamıştır ama 2 dakka sonra "lan bunlar da ne demek" diye kafaları iyice çorba olacaktır :) Kendilerine çok kafalarını karıştırmamalarını google amcaya sorup çıktı alıp kağıttan okuyarak ahkam kesmeye devam etmelerini tavsiye ederim :) Çünkü anca ondan anlarlar. İnsan en iyi anladığını yapmalıdır. Biz yeni teknolojiler geliştiririz onlar arkasında konuşurlar.

Ben EMF yi de M1 i de tasarlarken milli duygular ile dolu dolu tasarım yaptım. Vatana millete bu teknolojiyi kazandırmış olamanın gururu ile dolup taştım. Gece saat 2 de 3 de ar-ge yaparken dünyada sadece 1 firmanın seri üretiminde olan bir teknolojiyi Vatana kazandırıyorsun az uykusuz kalmanın  hiç bir önemi yok diyerek kendimi motive ettim. M1 için, en sonunda tamamen yerli tasarım ve üretim bir sistem dünyada eşi ve benzeri olmayacak şekilde piyasaya çıkıyor, her bir ünitesi dedektöründen tut EMF sine, yazılımından tut görseline kendi kulvarında en iyileri ya geçiyor ya da başabaş gidiyor ve bunu sen yapıyorsun, bu ürün Türk malı oluyor diye kendimi motive ettim. Arkadaşlar bu ürün, bu teknoloji milli servettir. Bu ülkenin malıdır. M1 dünyada eşi benzeri olmayan bir üründür. Yabancı ürünleri devirip yerlerine geçecek seviyede bir yerli ürün çıkmıştır. Ben şahsım adına bu durumdan gurur duyuyorum ve bu ürünü sizlere emanet ediyorum. Dünyada ses getirme kapasitesine sahip bir yerli ürünü hak ettiği konuma yerleştirmek sizlerin elinde. Sağda solda karalama yapmak isteyen tescilli dolandırıcılara, hiç bir üretimi olmayan al satçılara, yabancı ürün eğitiminde nemalanan sülüklere bu ürünü ezdirmeyin, ezdirmeyelim. Kazanan her zaman Vatanımız olsun. Kazanan her zaman Yerli malı olsun. Diğer dürüst dedektör üreticisi arkadaşlardan da bu gibi güzel ürünler gelmesi, vatana millete yeni teknolojilerin kazandırılması dileğiyle.

Arkadaşlar bu konu bizim firmamıza ait internet sayfasındaki forumda da paralel olarak açılacak. Bana EMF ile ilgili her türlü soruyu bu konudan sorun. Ben de yanıtlayayım.

USTAM SENDEN ALLAH RAZI OLSUN BÖYLE BİR ÜRÜNÜ TÜRK YAPIMI YAPTIGIN İÇİN
EMİNİM BU YAZIYI OKUYUNCA TEKNOLOJİ EKİBİNİ KARALAMAYA ÇALIŞANLAR ALINMIŞTIR
YARASI OLAN GOCUNUR DER GEÇERİZ
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı seyyah11

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #31 : 16 Ocak 2018, 23:17:26 »
emp400 ve bu tür cihazları inceledim.bu tür cihazlarda öncelik büyük metalleri algılamak..boşluğu belli bi seviyeden sonra görmüyor.100 bin tl lik satısı olan bi urünü biz kullanıcılar seviyesinde bi fiiyta ,yerli malı bi ürün olarak geliştiren kişiye saygımızda kusur edersek ayıp olur.emegine ve kendisine saygısızlık etmiş oluruz.
bence inanılmaz derecede saygıyı hak eden bi bi ürün.boşluk bulmadadaki becerisi kanıtlanmalı

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #32 : 23 Ocak 2018, 10:50:40 »

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
« Yanıtla #33 : 23 Ocak 2018, 11:09:08 »
t=20s

İyi seyirler.

Abi tebrik ederim, ergonomik olmasını gözönünde bulundurmuşun. :)
Nasip olursa Mart gibi almayı planlıyorum bakalım.
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #34 : 23 Ocak 2018, 11:34:42 »
Her zaman beklerim :)

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #35 : 23 Ocak 2018, 15:21:59 »

İyi seyirler.
Videolara cik şöylede millet görsün.
Sakal uzatip,ezan okunurkende video cek...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #36 : 23 Ocak 2018, 18:33:52 »
Onur o dediğini yapan kişiler aslında dolandırıcı olup insanlar kendilerini inançlı sansın isteyen din istismarcısı kişilerdir. İnanç insan ile Allah arasındadır. Ortalıkta reklamı yapılarak insanların nazarında iyi intiba bırakmak için kullanılacak bir unsur değildir.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #37 : 23 Ocak 2018, 20:50:43 »
Evet,millet ne halt yiyecegini sasirdi.Dindar gorunup rant elde edenler,arkadaslarini satanlar gibi.Malesefki çokca örnegine sahit olduk...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #38 : 23 Ocak 2018, 21:50:19 »
karadağ ustam ama onur ustam haklı bak birinci cümlesi doğru videolara çık da bizde görelim ...... :D :D :D

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #39 : 24 Ocak 2018, 01:30:27 »
Onur ustama hak veriyorum çünkü ilk defa görüyorum kendisini. Ve bu tanımadığımız kimse tanımadığı tüm insanlara yardımcı oldu. Kimi cihaz sahibi oluverdi kimi cihaz sahibi oluvereyim derken elektrik elektronikçi oluverdi. Kendisine teşekkür ediyorum. Yılın özveri ôdülü olsa siz kazanırdınız Karadağ ustam.
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)