Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922556 defa)

0 Üye ve 177 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yunusemre1071

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #1300 : 09 Aralık 2013, 15:58:35 »
Delta Pulse 3s için okadar acele ettirdim hüseyin ustamı saolsun yetiştirdi otobüse verdi fakat 1 aydır evde yatıyor :) fırsat bulup çıkamadım araziye ,hüseyin ustam arazi için fırsat bulamıyorum dediğinde ne demek istediğini anladım zaten dün yarım metre kar yağdı bu saate sonrada çıkamam evde ve arazide ufak bir denemem olmuştu çok güzel stabil çalışıyor.

3d analiz modülünü ne zaman alabiliriz ustam

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1301 : 09 Aralık 2013, 16:44:08 »
hüseyin ustam size bir öneri yani istek gibi ibr şey sunsam olabilirmi.aynı ekranda hem boşluğu hemde metal algılamayı gösterme şansı olabilirmi olmaz isede boşluğu yüzde olarak gösterme şansı olurmu? yüzde olarak gösterilse daha etkili olur düşüncesindeyim boşluğun büyüklüğü küçüklüğü hakkında daha iyi bilgi verir diye düşünüyorum ama usta sizsiniz siz ne derseniz o olur

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1302 : 09 Aralık 2013, 17:44:21 »
ARKADAŞLAR BEN BU MAKİNADAN SAHİP OLMAK İSTİYORUM BOŞLUK ÖZELLİĞİ NASIL BİLENLER YARDIMCI OLURMU?

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #1303 : 09 Aralık 2013, 20:35:13 »
class ustam teşekkürler.hayırlı olsun saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1304 : 09 Aralık 2013, 21:15:19 »
teknoloji ekibi favorimizdir tüm hızla devamm ^-^ ^-^

aksın teknoloji gelsin videolar ^-^ ^-^ ^-^

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1305 : 09 Aralık 2013, 21:43:09 »
Merhaba Arkadaşlar,

class, vşdeo için teşekkürler. Dedektörün güzel çalışıyor. Güle güle kullan.

Mustafa, güzel düşünce. Bunu deneyeceğim. Opamp parametreleri olumsuz etki etmez ise güzel sonuç verebilir.

Pro-TR, yazılım işi kolay. Suçlama işi nedense bana bişeyler anımsattı

yunusemre1071, inşallah arazide de kullanmaya başlayıp güzel sonuçlar elde edersin.

fatih2176, bunun için müsait olduğumda bir çalışma yapacağım.

kayzer1915, kullanan arkadaşlardan alacağın bişlgi en doğru bilgi olacaktır.

BigBang, patent olayını biraz genel olarak anlatacağım. Öncelikle patente ulusal ve uluslar arası başvuru yapabiliyorsunuz. Bunların maliyetleri ve zamanlamaları birbirinden bir hayli farklı. Ben patenti bir patent ofisi takibinde aldım. Kendiniz de alabilirsiniz ama iş kendiniz almaya geldiğinde konuyu gerektiği gibi anlatamayıp istenmeyen sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Ayrıca da bir hayli prosedür öğrenip takip etmeniz gerekiyor. Patent işini benim gibi bir bir patent ofisi ile çözerseniz bunun maliyeti projeye göre değişiyor. Bana 3000tl gibi bir maliyeti oldu ama bu kapsama göre artabilir de azalabilir de. Benim tek sistem üzerinden anlatım yapıldığı için uygun oldu. Geçen çalıştığım firmaya yapılan bir başvuru 7000$ tuttu mesela. Süreç patent ofisi üzerinden devam ettiği için bakanlıktaki süreci bilmiyorum. Bana düşen konuyu teknik resimleri dahilinde anlatmak ve ödeme yapmak oldu.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1306 : 09 Aralık 2013, 22:03:42 »
patent süreci bazen sıkıntılı oluyor bazende umulmadık şekilde kolay ve hızlı öyleki x bir yazılım firması kullanılan yazılıma 2 satır daha ekletmiyor neden patent onların ,aslında çok güzel bir olay ,,inşallah çok çok daha başarılar gelişir olgunlaşır ,,,yurdumuzda olsun bizim olsun yıllardır çok sıkıntılar çekildi bir çok üründe sektörde ,,
allah zihin açıklığı versin her daim sayın karadağ ,,
 saygılar sevgiler , ;)
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1307 : 10 Aralık 2013, 12:09:45 »
ARKADAŞLAR BEN BU MAKİNADAN SAHİP OLMAK İSTİYORUM BOŞLUK ÖZELLİĞİ NASIL BİLENLER YARDIMCI OLURMU?
Arkadaşım ben bu makinayı aktif kullanıyorum. Bu aralar hava nedeniyle araziye çıkamıyorum .fakat denemelerimde. 1,45 cm derinlikte ki oda tavan boşluğunu rahatlıkla aldım. Açılmış bir odaydı ve dört noktasından rahatlıkla ölçüm yapabildim. Yüksek mineralli alanlarda sizi biraz zorlaya bilir. Fakat makinaya alışınca başka makinalar zevk vermemeye başlıyor. Sadece boşluk arayacaksanız bu makine nin  işini yapabilen çok fazla makine yok. Onlarında fiyatları malum. İyi bir makine istiyorsanız karadağ usta ile temasa geçin. Malzeme ve montaj sorunu yaşamayacaksanız kendiniz toplayın. Sorun olacaksa karadağ usta bu konuda da size yardımcı olacaktır. Yok ben 3d olarak kullanmak istiyorum diyorsanız o zaman önce makinayı bu durumda biraz kullanın sonra modül ekleyerek daha rahat kullanabilirsiniz. Benim elimde 3d modül ve yazılım yok. Fakat makine şu anda bana yeterli tadı veriyor. 3d kullandığımda da ilk saha tecrübesi paylaşanlardan olurum sanırım. Kısacası arkadaşım bu makine seni arazide üzmez. Ama tektekcilik yapacaksan bu makinayı alma. Ayrım konusunda makinayı öğrenene kadar sorun yaşarsın. Pi sistem makinaların ayrımı vlf ler kadar net değil. Anlamak için tecrübe gerekiyor. Bence tecrübe olduktan sonra derinlik olarak dp3s yarı yolda bırakmaz. Herkese kolay gelsin... 

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1308 : 10 Aralık 2013, 15:32:14 »
dp3s arazi ustasınının en iyi arkadaşıdır kullanmasını bilen erer murada bilemeyen dönüp durur aynı noktaları..

önce tecrübe ve bilgiiiiiii gerek sonra makine edinekkkkkk ^-^ ^-^

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1309 : 10 Aralık 2013, 19:38:53 »
kayzer1915 ben iki makina yaptım dp3 ve dp3s gayet güzel bir boşluk yakalama  özelliği var, dikkat etmeniz gereken şey bobini aynı mesafede tutmanız, yani boşluk moduna ayar yaperken başlık ve yer arasındaki mesafeyi standart düzeyinde tutmalısınız. şşekil ne ise size onu ekranda aynen yansıtıyor, mesela ayak izi düşün ekranda ayak izi veya kare olmadı üçgen oval vs ne görürse ekrana o şekli taşıyor. ben size tavsiye ederim, alın pişman olmayacaksınız...

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1310 : 10 Aralık 2013, 20:02:47 »
BU BOŞLUĞU İŞİNİ VİDEO CEKECEK VARSA EKLESİN

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1311 : 10 Aralık 2013, 20:21:55 »
kayzer1915 selam ben boşluk modunda 60 santimde mezar tespiti yaptım arazide ekrana dikkatli bakın derin gösteren yani boşluk ekranı çoğunlukta kaplaması gerek boşluğu bulduktan sonra minarel moda aldım biliyorsun mezarda minarel çok olur sıfırlayarak tekrar  geçtim  ve bir tl büyüklüğünde  sike boldum unutmayın oksitli alanda metali bulma imkanı ve daha yüksek oluyor mesafeside artıyor cihazın diyer bulduklarım normal mod yazsam satırlar yetmez  bu özellikte bir dedektör icat ettikleri için karadağ ve hüseyin ustama teşekür ederim ben anlatmakla bitiremem övgüyü hakaden bir cihaz dahada iyisini  yapana kadar benim gözümde en iyisi dp3s

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1312 : 10 Aralık 2013, 21:01:57 »
DP3 ÇOK IYI BİR CİHAZ ÇOK KISA SÜREDE BÖYLE BİR CİHAZ ORTAYA ÇIKARANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN.. ^-^ ^-^

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1313 : 10 Aralık 2013, 21:18:34 »
BU ŞEKİLDE ÇALIŞMA YAPSAK ÇOK GÜZEL OLUR ARTIK KORKAR OLDUK ELDE KÖTEK GÖREN JANDARMAYA HABER VERİYOR  DEFİNECİ DİYE  ^-^ ^-^

TEKNİK ÖZELLİKLERİ VE ANLATIMI:

Hazine aramak hiç bu kadar kolay olmamıştı.Sandalete yerleştirilen dedektör, zahmetsiz şekilde yer altındaki metallerin bulunmasını sağlıyor.Yer altında bulunan metallerin tespiti için kullanılan metal dedektörleri, hemen herkesin yakından tanıdığı bir cihazdır. Ancak bu dedektörlerin kullanımı, arama faaliyetini yürüten ve bu cihazı kullanan kullanıcıların biraz efor sarfetmesiyle mümkün olabiliyor. Oysa geliştirilen yeni bir metal dedektörü, kullanıcıları adeta bu uğraştan tamamen kurtaracak gibi görünüyor. Metal dedektörünü sandaletlere taşıyan bu cihaz sayesinde kullanıcılar her.gi bir cihazı elinde tutmadan, sadece yürümek kaydıyla arama işlemi yürütülebiliyor. Yerin 60cm derinliğine kadar metal olan tüm objeleri algılayabilen cihaz, nesneyi tespit ettiğinde kullanıcıya titreşim göndererek üzerinde bulunduğu zeminin altında metal bir objenin bulunduğunu haber veriyor
[/size]
[/size]
[/size]

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1314 : 10 Aralık 2013, 21:43:28 »
Ustam bu şekil sadece yüzeydeki objeler bulunabilir. Dp3 profesyonel metal dedektörü. Çeşitli ebatlarda başlık takılması mümkün ama dediğiniz şekilde küçük ebatlı bobine sahip olacağından yüzeydekiler hariç iş görmez.
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2013, 21:45:08 Gönderen: çavuş »

Santokan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1315 : 11 Aralık 2013, 10:50:38 »
whats the matter with dp3s?better is dp3 or dp3s or nothing?

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1316 : 11 Aralık 2013, 11:47:09 »
s.a arkadaslar
kayzer1915 usta foruma yazdıgın mesajı yeni gordum. bosluk konusunda tereddudun olmasın bizzat kullanınca ne demek istediğimi anlarsın.arazide deneme yerrin yoksa mesela mahalle aralarında telekom un şu yuvarlak logar kapakları var.her 50 metre veya 100 metrede olur veya sokak boyunca logar mazgalları var suyun aktıgı yerlerde.yerin altından gecer.bu cihazla bosluk modunda onları tespit edersin.sonra arazi işine gidersin.ben boyle bir cihaz gormedim.arkadaslar yanıma geldiğinde bu logar ları tespit ettiğimde sasırıyorlar.herkeste birden define yerleri hikayesi baslıyor.hersey hikaye gercek su ki bu cihaz tam anlamıyla mukemmel.ben de bu cihaza bosluk modu için can atmıstım.bu konuda sorunum kalmadı.yakında fırsat bulabilirsem bir kac video daha ekleyecem.bu cihaza sahip olan arkadaslarda video cekerlerse guzel olur.tecrubelerimizi paylasmıs oluruz.bazen yazmaklada olmuyor.karadag usta tekrar boyle bir guzel cihaz kazandıdıgın için tesekkuler.hakkın odenmez.
saygılarımla.

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1317 : 11 Aralık 2013, 15:55:40 »
Class kardeşim ,

Telekom'un kanal boşluklarından kablolar geçtiği ve dolayısıyle içinde iletkenler olduğu için boşluk modu verdiğiniz örnekte doğru çalışmaz bence  ;)   Cep yönteminde para testleri yaptığımız gibi boşluk testi yapmak bile bana daha mantıklı geliyor .

Bir de bu konu üzerine Karadağ kardeşimiz birkaç video hazırlamış ve konuya eklemiştir . Yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaşımızda 38'lik antenle yer karolarının altındaki ufak boşlukları gördüğüne dair bir video eklemişti . Video çekme imkanı olan arkadaşlar da ayrıyeten foruma ilave ederlerse iyi olur . Ancak bu konu altında devreye dair yazışmalar da olduğu için DP3S için tecrübelerin ve videoların olduğu yeni bir konu açılması bana mantıklı geliyor . Bilmiyorum sizler ne düşünürsünüz ?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1318 : 11 Aralık 2013, 16:23:57 »
Merhaba Arkadaşlar,

kripto55, resimdeki gibi bişeyler  dedektörle olmaz ama başka şekilde yapabiliriz ;)

BigBang, konuyu tecrübeler olarak ayırma konusunda  çok mantıklı düşünmüşsünüz. Bunu uygumak güzel olacak.

Arkadaşlar ayrım için bir video çektim. Ne dersiniz artık değersizi kapatsak mı ;)

3s ayrım videosu

Saygılar
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2013, 16:25:43 Gönderen: Karadağ »
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1319 : 11 Aralık 2013, 16:43:56 »
Açtığım konuların çoğu popülarite konusunda çok yüksek ilgi aldı ama bu video ekleme
konusunda sonuçsuz kalmıştı linke isteyen eklesin açılmışı var konunun :D
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4467.msg37879#msg37879
--------------------------------------------------------------------------------------------
hüseyin usta video aceleye gelmiş kısa olmuş
ekrana ışık vurmuş tam ne gözükmüyor birde
bahsedilen diğer cihazı gördüm tuğla diye topraktan yapılmış bir şey koymuşlar :D
söyle kıpkırmızı 1 ateş tuğlasını bobinde tek tuş ile nası diskalife etitiğini göşteren bir video koyalım
kiremit tuğla konusunu açıklağa kavuşturan bilgi vermiştim zaten
su sıralar konu farklı yönlere kaydı sizin yazılarınız olsada kusura bakmazsanız ileriki zamanda kaldırmak istiyorum
teknik bilgiler dökümanlar olsun istemiştim firma cihazlarına döndü
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2013, 16:47:52 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »