Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922761 defa)

0 Üye ve 39 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı şirinim

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #6020 : 14 Şubat 2015, 04:23:08 »
Hoşbulduk arkadaşlar sagolun Hüseyin bey gibi bir ustaya sahip olmak herkese nasip olmaz çok şanslıyız kıymetini bilelim demonte kit siparişi verdim birgün sonra kargo geldi kendisine çok teşekkür ederim elektroniğin esinden anlamam çok zorlanacagımı düşünüyordum malzemeler o kadar güzel kağıda dizmişti ustamız benim için çocuk oyuncağı gibi oldu kiti tamamladım sadece sönümleme ayarı kaldı onuda sizlerin  yardımları ile çözeriz inşallah saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6021 : 14 Şubat 2015, 09:52:13 »
Hoşbulduk arkadaşlar sagolun Hüseyin bey gibi bir ustaya sahip olmak herkese nasip olmaz çok şanslıyız kıymetini bilelim demonte kit siparişi verdim birgün sonra kargo geldi kendisine çok teşekkür ederim elektroniğin esinden anlamam çok zorlanacagımı düşünüyordum malzemeler o kadar güzel kağıda dizmişti ustamız benim için çocuk oyuncağı gibi oldu kiti tamamladım sadece sönümleme ayarı kaldı onuda sizlerin  yardımları ile çözeriz inşallah saygılar

Memnun olmanıza sevindim. Dedektörü kapalı alanda çalıştırıken dikkatli olun. Bobine yakın metal olmasın. Mümkünse bobin yere paralel durmasın.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı tuncay1273

• Onbaşı
« Yanıtla #6022 : 14 Şubat 2015, 11:38:52 »

sayın ustalarım bir türlü çalıştıramadığım devremin pic ve modülünü geri söktüm ve voltajları tekrar denedim , aşağıdaki voltajları ölçtüm,
7 volt olması gereken yerde 6,11 volt
5 volt olması gereken yerde 4,90 volt
1,5 volt olması gereken yerde 0,02 volt bu voltajlar doğru mu , modül gitmiş olabilir mi , arıza nedir acaba

bir türlü çalıştıramadığım ikinci dp3s  devremi başlıksız olarak denedim , ekranda hiçbir hareket yok , 7508 aşırı ısınıyor , diğer parçalarda ısınma yok , başka nereye bakayım arkadaşlar

ekranı çıkarın ve enerji verin 7805 ısınıyor mu bakın. Öncelikle 7805in ısınmasını kesmek gerek.

Ustam sizin cihazin bağlantısı nasıl bilmiyorum ama sende benim gibi 1 pin saga dogru kaydirarak taktıysan 7805 el yakacak kadar ısınıyor bilgilerinize
Tüm ustalarıma saygılar

Bu nedenle sırayla lcd ve pic sökülerek 7805 ısınma durumuna bakıyoruz.
[/quben

sayın ustalarım bir türlü çalıştıramadığım devremin pic ve modülünü geri söktüm ve voltajları tekrar denedim , aşağıdaki voltajları ölçtüm,
1,5 volt olması gereken yerde 0,02 volt bu voltajlar doğru mu , modül gitmiş olabilir mi , arıza nedir acaba

bir türlü çalıştıramadığım ikinci dp3s  devremi başlıksız olarak denedim , ekranda hiçbir hareket yok , 7508 aşırı ısınıyor , diğer parçalarda ısınma yok , başka nereye bakayım arkadaşlar

ekranı çıkarın ve enerji verin 7805 ısınıyor mu bakın. Öncelikle 7805in ısınmasını kesmek gerek.

Ustam sizin cihazin bağlantısı nasıl bilmiyorum ama sende benim gibi 1 pin saga dogru kaydirarak taktıysan 7805 el yakacak kadar ısınıyor bilgilerinize
Tüm ustalarıma saygılar

ekranı sökünce ısınma olmuyor , ekranı takınca 7805 aşırı  ısınıyor , ekranda hiç bir hareket yok ,ekranın pinlerini ve lehimlerini kontrol ettim ,sıkıntı gözükmüyor  arıza nedir acaba,

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6023 : 14 Şubat 2015, 12:59:41 »

Tüm ustalarıma saygılar

Bu nedenle sırayla lcd ve pic sökülerek 7805 ısınma durumuna bakıyoruz.
[/quben

Tüm ustalarıma saygılar

ekranı sökünce ısınma olmuyor , ekranı takınca 7805 aşırı  ısınıyor , ekranda hiç bir hareket yok ,ekranın pinlerini ve lehimlerini kontrol ettim ,sıkıntı gözükmüyor  arıza nedir acaba,

Ekranın bağlantısında mutlaka bir sıkıntı vardır. Yoksa böyle olmazdı.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Spark

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6024 : 14 Şubat 2015, 22:32:25 »
Sevgili arkadaşlar benim bir dp3s'im var, açılış ekranında 3. noktada takılıyor ve açılmıyor, demirler sebebiyle diye düşünüyorum bahçede denedim tekrardan açılmadı acaba sorun mu var? Yardımcı olabilir misiniz.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6025 : 14 Şubat 2015, 22:34:18 »
Sevgili arkadaşlar benim bir dp3s'im var, açılış ekranında 3. noktada takılıyor ve açılmıyor, demirler sebebiyle diye düşünüyorum bahçede denedim tekrardan açılmadı acaba sorun mu var? Yardımcı olabilir misiniz.
bendede aynı durum olmuştu bobini deyiştirdim düzeldi  belki sana bi faydası olur yazdığım
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Spark

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6026 : 15 Şubat 2015, 00:51:06 »
Teşekkürler acemi-usta ben büyük başlıkla deneyeyim birde belki büyük başlıkla sorun düzelir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6027 : 15 Şubat 2015, 10:18:09 »

Dedektörün tüm bağlantıları normalse ve kalibrasyon düzgünse ya metal algılıyodur yada bobin takılı değildir. Tabii yazdığım gibi tüm bağlantılar  doğru olmak ve kalibrasyon yapılmış olmak koşulu ile.

Saygılar

Çevrimdışı shahram405

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6028 : 15 Şubat 2015, 17:56:41 »
merhaba ustalar nasil siniz???allah har zaman yardimciniz olusn in sha allah. ban dp3s yaptim harsey normal gozukior ama tusa bastigimda lcd yanior ama hich birsey galmior!!!lcd modelim winstar wg12864a ve pcb galiba wg12864b le calisior ama ban de datashid den bakib oyle bradboardlarla bagladim ama hepsinide check eddim!!! sizce sorun nerede???bobin de bagladim!!!

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6029 : 15 Şubat 2015, 18:09:23 »
merhaba ustalar nasil siniz???allah har zaman yardimciniz olusn in sha allah. ban dp3s yaptim harsey normal gozukior ama tusa bastigimda lcd yanior ama hich birsey galmior!!!lcd modelim winstar wg12864a ve pcb galiba wg12864b le calisior ama ban de datashid den bakib oyle bradboardlarla bagladim ama hepsinide check eddim!!! sizce sorun nerede???bobin de bagladim!!!
bu işini görür bağlama şekli
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı shahram405

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6030 : 15 Şubat 2015, 18:41:37 »
evet ustam tam boyle yaptim!!!!ama sadece isigi yanior lcdnin ama hich bir hat falan galmior!!!!

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6031 : 15 Şubat 2015, 18:48:28 »
başka bir ekran varsa onuda dene  ekrandan pcbye giden kabloları ölçü aletiyle kısa devre konumunda tek tek bi bak  benimde başıma geldiği için bildiğim kadarını söylüyorum

Çevrimdışı shahram405

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6032 : 15 Şubat 2015, 21:30:21 »
ustamtum bradboard tellerini test eddim hepsi saglam hic bir yarde pronlam yok!!!!

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6033 : 15 Şubat 2015, 21:34:19 »
Elinde tecrube ile yada 3d nin ve manyetonun detayli kullanimi olan varmi filtreleme ve metal ayrimi boşluk vs.

Birde konulari kaciriyorum 3s ile sorun olanlar ileti atsin bana çözmeye calisalimm..
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2015, 21:44:33 Gönderen: kripto55 »

Çevrimdışı shahram405

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6034 : 15 Şubat 2015, 22:04:36 »
ölçü aletiyle kısa devreile test eddim pcb nin kandisini ve 1rinci bacakve 14 birbirinde test eddigimde otuior sizce normal midir???

Çevrimdışı shahram405

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6035 : 15 Şubat 2015, 22:59:12 »
ölçü aletiyle kısa devreile test eddim pcb nin kandisini ve 1rinci bacakve 14 birbirinde test eddigimde otuior sizce normal midir???har turlu test yaptim harsey normal gozukior ama lcd yanior hic bir yazi galmior!!!fakat baska lcd le test edmedim!!!

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6036 : 15 Şubat 2015, 23:14:58 »
ölçü aletiyle kısa devreile test eddim pcb nin kandisini ve 1rinci bacakve 14 birbirinde test eddigimde otuior sizce normal midir???har turlu test yaptim harsey normal gozukior ama lcd yanior hic bir yazi galmior!!!fakat baska lcd le test edmedim!!!
7805 transistor isiniyormu..pcb yerleşim planinda bir hata yapmis olabilirsiniz tek tek kontrol ediniizz.
Glcd ekrani takmadan cihazi calistirin tune tuşuna basarak speakerdan ses geliyormu bakiniz.speaker paralel 100nf polyester kondansitor takiniZ cihaz kapanmasin.
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2015, 23:22:05 Gönderen: kripto55 »

Çevrimdışı shahram405

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6037 : 15 Şubat 2015, 23:28:55 »
tamam ustam test yapip sonucu gonderirim!!!tesekur ederim allah razi olsun yardiminiz icin!!!

Çevrimdışı şirinim

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6038 : 16 Şubat 2015, 03:38:07 »
Ustalarım merhaba benim sorunum sönümleme eyrisini ayarlıyamıyorum sol köşeden aşagı düz saga dogru paralel çizgi aşagı yukarı inip çıkıyor  teknoloji yazısı doun tuşundan açılıyor açılıyor yazısı donuyor teşekkürler

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6039 : 16 Şubat 2015, 10:19:13 »
evet ustam tam boyle yaptim!!!!ama sadece isigi yanior lcdnin ama hich bir hat falan galmior!!!!

kontrast ayarını yapmamışsınız. a ile b tipi lcdlerin kontratı farklıdır.