Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2997559 defa)

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zakataka

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #1340 : 03 Kasım 2013, 13:16:15 »
Ben pcb elbombaci yaptık, ama isterseniz bu hataları ay yardımcı oldu diyerek insanlar var

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1341 : 12 Kasım 2013, 20:18:44 »
selam delta pulse2 yi yeniden topluyorum sakalalı yapmak istiyorum ve bu vumetreyi buldum ve kullanmak istiyorum delta pulse 2 ile analogvumetre baylantı arasına   verdiyim semadaki  gibi devre gerekirmi  birde vumetrenin  100ua  oldugu nasıl anlaşılır  saygılar

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1342 : 12 Kasım 2013, 20:53:10 »
yokmu cevap verecek kimse
 ^-^

necromicron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1343 : 12 Kasım 2013, 20:57:56 »
Böyle bir devre gerekli olmaz, doğrudan sürebilirsiniz, ancak elinizdeki vumetre çokda iş  yapmaz gibi geliyor bana, kaliteli birşey değil sanki. ani sıçramalar yapmaması gerekir. ses çıkışından değilde orjinal analog gösterge çıkış yerinden  sürün, daha hassas olur.
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2013, 21:00:15 Gönderen: necromicron »

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1344 : 13 Kasım 2013, 08:54:41 »
üzerinden 100ua geçen bi elemana seri bağlayın ne kadarlık olduğunu görürsünüz.yada 100klık bi pota seri 1k direnç bağlayın bunu da a.m seri bağlayın ve elektrik verin.potla oynayarak ibrenin full gösterdiği yerde ayarlamayı bırakıp toplam direnci ölçün. V=IxR den kaç amperlik olduğunu hesaplayın.ölçü aletiniz ne kadar hassas ölçüm yapıyorsa sonuç o kadar doğru olur

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1345 : 13 Kasım 2013, 23:57:31 »
devreyi bir toplayalım bakılım vumetre nasıl olacak saygılar

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #1346 : 22 Kasım 2013, 21:29:47 »
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1347 : 22 Kasım 2013, 21:32:10 »

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1348 : 27 Kasım 2013, 07:36:17 »
güzel bir test olmuş tekrar edirum dp2 ye hayranım ,usta doğru dizayn ve doğru bobin ile mükemmel sonuçlar veriyor , :D video için teşekkürler
Okumak tutkuların en soylusudur,

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1349 : 27 Kasım 2013, 16:41:14 »
sayın cilimber 74 saygılar.

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1350 : 27 Kasım 2013, 20:30:29 »

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1351 : 27 Kasım 2013, 20:35:16 »
bu sitede o kadar çok kişiyle üst üste tanışınca belli yerden sonra artık kim kimdir  karıştırıyorum  bir gün önce
yardım ettiğime ertesi gün sıf saçmalığı için laf ediyorum ama sunu biliyorum kimseye haksızlık etmiyorum

eğer devreyi yapmayı beceremediyseniz ve kendi hatalarınızdan dolayı başkasından çıkarmaya
 kalkıyorsan hata ediyorsun önce neyi yapamadığını söyle ona göre hep birlikte çözüm önerelim
1 - besleme gerilimin sabit değil se
2- dirençlerin ısıyla değeri değişiyorsa
3 - yarı iletken transistör entegre gibi malzemelerinde taklitse
4 olması gerektiği gibi montaj lamayı yapamadıysan
5 leh imlerin de yollarında sorunlar varsa
6- iyi bir bobin cihaza uydurmadıysan
7- sen cihazını düzgün çalıştıramıyor yada kullanmıyorsan
 kimse senin egonu tatmin etmek zorunda değil
ne havada nede karada
argo kelimeleri noktalamakla saygılar olmuyo ustalara

« Son Düzenleme: 27 Kasım 2013, 20:36:45 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1352 : 27 Kasım 2013, 20:37:31 »
sayın devriye20 bu eski bir video ama.şunu bilinki delta kullanmasını bilene çok çok harika bir cihaz.fırsatını bulunca o dediyinizide yaparım.BU FORUM ve çok degerli USTALARIMIZ  sayesinde Benim gibi bu paraya rüyamızda göremiyeceyimiz cihazı şuan kullanıyoruz.saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1353 : 27 Kasım 2013, 20:53:09 »
Merhaba,

Evet delta pulse kullanmasını bilene çok güzel bir dedektördür. Algılama mesafelerini gördüğünüzde şaşırırsınız. Kullanmasını bilmeyene yada düzgün yapılmamışına denk gelene de saçlarını yoldurur. Bu nedenle düzgün yapılmış bir delta pulse 2 ve iyi bir operatör muhteşem işler yapabilir. Teslanın bahsettiği noktalar iyi bir dedektör devresinde önemli noktalardır.

Ama şunu da belirtmeden edemeyeceğim. Devriye20 nin de haklı olduğu bir nokta var o da dedektörün gezdirilmesi. Delta pulse bobin sabitken çok hassas ayarlandığında çok şaşırtıcı mesafelerden algılayabilir ama o ayarda bobini gezdirmeye çalıştığınızda dedektör hayali sinyal verebilir. Yani bobin sabitken alınan mesafelerin %10-15 kadar düşüğü algılanacak seviyede ayar yapıldığında arazide sorunsuz gezme olanağı doğacaktır. Bunlar benim şahsi tecrübelerim.

Bu arada ...SİNYALCİ..., dedektörün çok güzel görünüyor. Güle güle kullan. Şekli falan gayet güzel olmuş. Ama sesinden anlaşılan kazancı biraz fazla açık kullanıyorsun. Dedektörün sinyal sesinde dalgalanma olmayıncaya kadar kazancı düşürürsen çok daha stabil şekilde dedektörünü kullanabilirsin. Daha da iyilerini yapmanı bekliyoruz. Mesela 3s :)

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1354 : 27 Kasım 2013, 21:12:25 »
Sayın KARADAĞ evet ben kazanç eşik max kullanıyorum çünkü artık cihazla bütünleştim buda bilinçli yapılan trstler sayesinde oluyor.Emeksiz hiçbirşey olmuyor 2 yıl önce enteğreleri ABD den getirttim 11 kademeli sönümleme direnci yaptım herzaman daha iyisi için ugraştım HAKKINIZI HELAL EDİN bu cihaz kendini defalarca kanıtladı.Bu saatten sonra insanlar hatayı cihazda deyil kendilerinde arasınlar.Emek verip bir zahmet baştan sona forumu ve değerliUSTALARIMIZIN yorumlatını okusunlar.Saygılar

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1355 : 27 Kasım 2013, 21:41:18 »
selam  karadag usta ben delta pulse 2 algılama  mesafelerini biliyorum ve algılama mesafeleri hakkında hic birsey demedim algılama mesafeleri mükemmel bir chazdır ve delta pulse 2 yi cok seven biriyim vardı sattım ve demonte kit aldım yarın allaah nasip ederse elimde olur       

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1356 : 27 Kasım 2013, 21:53:17 »
sinyalci  usta senin delta pulse2 böyle arazide calısırmı ben denedim belki benim hatam bilmiyorum ben  neyaptıysam susturamadım yasadıgım yerde bazı yerlerde ayagın topraga deymez taştan taşa basarak gidersin not   resim örnektir daha kötü yerler var ve son olarak burda laf ebeliyi yapmak istemiyorum ve sözüm teaşla ustaya en baba deltanı gönder böyle yerde test edeceyim tekrar saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1357 : 27 Kasım 2013, 22:03:43 »
Sayın KARADAĞ evet ben kazanç eşik max kullanıyorum çünkü artık cihazla bütünleştim buda bilinçli yapılan trstler sayesinde oluyor.Emeksiz hiçbirşey olmuyor 2 yıl önce enteğreleri ABD den getirttim 11 kademeli sönümleme direnci yaptım herzaman daha iyisi için ugraştım HAKKINIZI HELAL EDİN bu cihaz kendini defalarca kanıtladı.Bu saatten sonra insanlar hatayı cihazda deyil kendilerinde arasınlar.Emek verip bir zahmet baştan sona forumu ve değerliUSTALARIMIZIN yorumlatını okusunlar.Saygılar

Siz kullanabildikten sonra olay bitmiştir;) Ben sorun yaşarsanız diye uyarmak istedim.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1358 : 27 Kasım 2013, 22:05:31 »
selam  karadag usta ben delta pulse 2 algılama  mesafelerini biliyorum ve algılama mesafeleri hakkında hic birsey demedim algılama mesafeleri mükemmel bir chazdır ve delta pulse 2 yi cok seven biriyim vardı sattım ve demonte kit aldım yarın allaah nasip ederse elimde olur       

Artık demonteyi yaptığınızda bir deneme videosu da siz çekersiniz :)

Saygılar

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1359 : 27 Kasım 2013, 22:18:36 »
karadag usta tabi video cekeriz  tabiki calıştıra bilirsek saygılar usta
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2013, 22:19:52 Gönderen: devriye20 »