Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2997898 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #1420 : 01 Ocak 2014, 22:09:09 »
Arkadaşlar birde benim ölçü aletinin iç direnci 0.8 ohm imiş yani bobin seri dirençle 4.2 civarı geliyor

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #1421 : 01 Ocak 2014, 22:32:13 »
Merhaba.,

Pot ayarlarını nasıl yapıyorsunuz dp yi kullanıma hazırlamak diye bir konu vardı okumanızı tavsiye ederim. kısaca güç sıfırda sinyal sıfırda hass. ortada gain ortada eşik ortada iken cihazı açın enerji verdikten sonra güç potunu max alın. reset düğmesi ile resetleyin. cihaz susmuş olacaktır. eşik potu ile öttü ötecek gibi ayar yapın ve deneyin. denemeler esnasında bobini olabildiğince metallerden uzak tutmaya çalışın.

Saygılar...

merhaba,

ya potlar ters çalısıyor ise.

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1422 : 01 Ocak 2014, 23:41:12 »
Potları kontrol ettim yanlız gain potu arttrdığımda direnç düşüyor sola çevirdiğimde direnç artıyor baskı devre üzerinde yollarda o 2 bacak kısa devre bu normal sanırım   
sinyali bi türlü min konumda kullanamıyorum cihaz susmuyor 1 tlyi hala 5 cm geçemedim.

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1423 : 02 Ocak 2014, 00:25:36 »
;D

Bu arada devriye ustan kutu güzel olmuş eline sağlık benimde hazır herşey kutu falan bi monte edilcek ama şu arıza canımı sıktı altın yüzüğü görmedi bile 2 adet 1tlyi üstü üste koyup deniyorum 10 cm civarı görüyor

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1424 : 02 Ocak 2014, 00:53:33 »
hatredlife  teşekkürler benim kullandıgım   bobin ölcüsü  adsl kablosu ile ölcüleri 1m2 bobin ölcüsü direncsiz 3.4 ahom 2k2 seri direncle5.3 veya 5.6 ahom arası  kare 50 santim bobin 3.9  direncli 5.9 ahom kulanıyorum sönümleme direnci 680 ahom bunlar benim kullandıgım ölcüler  bende hüsseyin ustadan  demonte almıstım  krt basmım diye uyraşmamak icin aynı sekilde cat kablo banada göndermiş 2*8 ahom geliyorgönderdiyi kablo daha kaliteli

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1425 : 02 Ocak 2014, 01:20:55 »
hatredlife  teşekkürler benim kullandıgım   bobin ölcüsü  adsl kablosu ile ölcüleri 1m2 bobin ölcüsü direncsiz 3.4 ahom 2k2 seri direncle5.3 veya 5.6 ahom arası  kare 50 santim bobin 3.9  direncli 5.9 ahom kulanıyorum sönümleme direnci 680 ahom bunlar benim kullandıgım ölcüler  bende hüsseyin ustadan  demonte almıstım  krt basmım diye uyraşmamak icin aynı sekilde cat kablo banada göndermiş 2*8 ahom geliyorgönderdiyi kablo daha kaliteli

Evet ustam bobin iyi onda problem yok bugün yarım resim ekliycem ama lehimlerde problem yok en son tinerle temizledim potları ölçüyorum sağlam elimde entegre olmadığı için fazla değiştirip deneyemedim bi türlü çözemedim manual modda neredeyse hiç algılama yok sinyal potundan şüpheleniyorum ama sağlam ancak onu açmadan cihaz susmuyor sanırım bu yüzden mesafe düşüyor saygılar.

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1426 : 02 Ocak 2014, 02:25:08 »
hatredlife  potları  devreye monteli şekilde kontrol ettiyseniz dikatli ölcün bazen yanılta biliyor devreniz otmatik modta az algılıyorsa manuele gectimin algılama yoksa d5 veya d7 tl062entegrelerden biri arızalı olabilir birde siz en iyisi devrenizi baştan sona kontrol edin belki bir parcanı yerini yalış takmış olabilirsiniz saygılar

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1427 : 02 Ocak 2014, 08:16:07 »
merhaba,

Merhaba.,
Evet olabilir ama sinyal potu hiçbir zaman ters çalışmaz. ters çalışacak pot güç ve gain dir... tune konumunu otomatiğe alın potlarıda dediğim gibi ayarlayın cihazı açıp gücü maxa aldığınızda cihaz ötüyor olacaktır. 1-ötüyormu, 2-ötüyor ise tune butonu ile susturmayı deneyin 2 veya 3 defada cihaz sesi kesecektir.
Saygılar....
Saygılar..

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1428 : 02 Ocak 2014, 08:32:04 »
merhaba,

Merhaba.,
Evet olabilir ama sinyal potu hiçbir zaman ters çalışmaz. ters çalışacak pot güç ve gain dir... tune konumunu otomatiğe alın potlarıda dediğim gibi ayarlayın cihazı açıp gücü maxa aldığınızda cihaz ötüyor olacaktır. 1-ötüyormu, 2-ötüyor ise tune butonu ile susturmayı deneyin 2 veya 3 defada cihaz sesi kesecektir.
Saygılar....
Saygılar..
Dediğinizi denemiştim ustan ancak dediğim gibi sinyal minde iken butana ne kadar basarsam basayım susmuyor azalıyor ama tam susmuyor bende sinyali fazla açmamak için biraz gaini kısıyorum biraz sinyali arttırıyorum susuyor eşikle ince ayar yapıyorum ancak 1 tl yi 5 cmi geçemedim altın yüzüğü bobine sürtüyorum genede ötme yok bir kaç 1 tlyi 10 cm civarında görüyor bobinde problem yok elemanları kontrol ettim arızalı yok lehimler düzgün tinerlede temizledim yanlız entegre olmadığı için elimde değiştirip deneyemedim potları ölçüyorum sağlam lehimlerken biraz uğraştım şüphelendim yandımı diye ama hiç birinde problem yok birde gaini max konuma getirirken direnci azalması lazım değilmi devreye göre çünki o uçlar kısa devre saygılar.

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1429 : 02 Ocak 2014, 20:59:41 »
merhaba ,
eğerki cihazınızda sukünet yani susmuyor ise otomatik modda iken eğerki ev ortamında iseniz ,,önce  bobiniz ve sönümleme direnlerinizi kontrol ediniz lütfen ,eğerki 3,5 ohm  civarı ise noise potunu sonlayın , sinyal potunuz kapalı olsun ,sense ortadan biraz az gain potunuda ortalayın trshold potunuzda ortada dursun ,reset butonununa basılı tutun , birkaç defa tekrarlayın aldığınız ses tizmi? yada titrek bir tondamı sürekli ötüyor ?
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı kara

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #1430 : 02 Ocak 2014, 21:16:12 »
slm ev ortamıbda 30 -40 cm bobinle test yapmak bana göre yanlış çünkü tv den veya hiçbirşey olmasa dahi taban tavandaki demirlerden etkilenir   beton arma evler  demirden iskelettir onun için  ev ortamında eniyi test k üçük bobinle yapılabilir örnek   15 cm gecmemeli  bence  kolay gelsin..

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1431 : 02 Ocak 2014, 21:29:32 »
merhaba ,
eğerki cihazınızda sukünet yani susmuyor ise otomatik modda iken eğerki ev ortamında iseniz ,,önce  bobiniz ve sönümleme direnlerinizi kontrol ediniz lütfen ,eğerki 3,5 ohm  civarı ise noise potunu sonlayın , sinyal potunuz kapalı olsun ,sense ortadan biraz az gain potunuda ortalayın trshold potunuzda ortada dursun ,reset butonununa basılı tutun , birkaç defa tekrarlayın aldığınız ses tizmi? yada titrek bir tondamı sürekli ötüyor ?

Evet titrek bir ses o şekilde ayrıca d7 nin 7.pininde 8.55 volt okuyorum metal yaklaştırdığımda 11.30 lara kadar çıkıyor saygılar.

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1432 : 02 Ocak 2014, 21:38:45 »
Arkadaşlar birde ua 556 entegresi ban patates gibi geliyor üzerinde yazıların yarısı silinmiş beyaz yazılı.Ayrıca bobine seri bağlı 2r2 taş dirençte aşırı ısınma mosfettede bir miktar ısınma var
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2014, 21:55:06 Gönderen: hatredlife »

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1433 : 02 Ocak 2014, 22:09:48 »
hatredlife kardeş  mofsette biraz ısınması normal atıyorun 2dakika sonra ısınma  cok hissedilir derecedeyse  bobinla omajı alakalı olabilir diye düsünüyorum saygılar
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2014, 22:10:49 Gönderen: devriye20 »

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1434 : 02 Ocak 2014, 22:24:17 »
Ustam doğru diyorsunda bu tür ısınma sorunları bobinden kaynaklı genelde ama 2 ohm bobin hatta 1rlik taş direnç taktım 3 ohm yaptım yine aynı

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1435 : 03 Ocak 2014, 01:19:40 »
Arkadaşlar herkeze yardımları için teşekkür ederim arızayı çözdüm bobinden kaynaklıymış elimde öylesine sardığım bobin vardı 1 r seri dirençle 3.5 ohm geliyordu onu denedim sonuç aldım evde vallah çok parazit yapıyor 1 metre yüksekte olmasına rahmen diğer bobin çekmezdi bu demirleri çekiyor şimdi karadağ ustamızın gönderdiği 2 ohmluk bobine 1.5 omh direnç alıp takıcam demekki 3 veye 4 değil 3.5 ohm tam ideal saygılar.

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1436 : 03 Ocak 2014, 02:09:32 »
hatredlife gecmiş olsun devrenizi güle güle kullanın saygılar rahmetlik barışmanco ddgum günü anısına dün dogum günüymüş tekrar saygılar
http://youtu.be/k3J9a7xNrD8
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2014, 02:14:09 Gönderen: devriye20 »

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1437 : 03 Ocak 2014, 03:10:52 »
Sağol ustam allah gani gani rahmet eylesin saygılar..

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1438 : 03 Ocak 2014, 17:01:20 »
Arkadaşlar bobine seri bağladığımız direnç 2 w olsa yetmezmi acaba 5 w lık bulamadım bir türlü 1.5 ohm lazım.

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1439 : 03 Ocak 2014, 21:23:18 »
Arkadaşlar bobine seri bağladığımız direnç 2 w olsa yetmezmi acaba 5 w lık bulamadım bir türlü 1.5 ohm lazım.
merhaba
5watt 2,2 ohm  taş direnç takın her tv tamircisinden kolayca bulabilirsiniz ,eğerki hala 1,5 değeri gerekli olursa paralel bağlarsınız 2 direnci bu şekilde elde edebilirsiniz ,,
saygılar ,,,
Okumak tutkuların en soylusudur,