Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921925 defa)

0 Üye ve 208 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YABGUHAN25

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7900 : 05 Ocak 2016, 15:50:44 »
S.a ustalar delta pulse 3 s sahibiyim demonte kit aldigim icin kutulama islemini tamamlamak icin topladim fakat display isigi yaniyor yazilar cikmiyor ekranda mi sikinti baska yerde mi anlamadim olcum degerleri hakkinda bilgi vverirmisiniz tesekkurler....

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7901 : 06 Ocak 2016, 01:08:09 »
Sayin Karadağ ustam tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.Şimdiye kadar 7 tane baslik yaptim,egrileri  ve açılimlari güzel .Hızli açilirsa söndirme direnci iyi olduğunu gösterdiğini saniyorum,öyle olduğunu söylemiyorum, onu sen en iyi biliyorsun.100k direnci taktim,stabilite daha iyi  tıkirdama azaldi.Benim beynimi kurcalayan ,anahtarda iyi temas etmemesi. Sizin tavsiyeleriniz akünün ve bağlantılarin lehimlenme olmasıni tavsiye etmeniz, bu bence çok önemli ,çünku delta pulse 3S  dijital bir makine .Saygilar.

Evet ben beslemeye anahtar önermiyorum.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7902 : 06 Ocak 2016, 01:10:41 »
Delta Pulse 3S yapan sayın sevgi deger usta ben sizden demon  te 3s aldım ellerinize saglıkk.ben deki 3s acılısta (demonte kit olarak satılmış tır)diyor .sizin you tube deki videolarda böyle yazı görmedim demonte kit ler program olarak farklımı yok sa  orj olmasın diyemi yazılmış merak ettim.bide bobin ler farklı farklı sönümleme ile mi calışiyor.saygılar.

Bu sadece demonte olduğunda olan bir yazı. Foknsiyonlarında bir farklılık yok.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7903 : 06 Ocak 2016, 01:11:40 »
S.a ustalar delta pulse 3 s sahibiyim demonte kit aldigim icin kutulama islemini tamamlamak icin topladim fakat display isigi yaniyor yazilar cikmiyor ekranda mi sikinti baska yerde mi anlamadim olcum degerleri hakkinda bilgi vverirmisiniz tesekkurler....

Bu durum kontrast dirençlerindeki hatadan kaynaklanır.

Çevrimdışı YABGUHAN25

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7904 : 06 Ocak 2016, 11:25:29 »

Konrast direncleri derken ustam biraz acarmisiniz veya hangi pozisyon nolu direnclerde sorun olabilir ?

Hakkinen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7905 : 09 Ocak 2016, 04:45:04 »
Arkadaşlarım, Ustalarım

Şimdiye kadar en yakın Bobin değerlerini veren Online program budur. Denemelerimde de en sağlıklı sonuçları bu programdan alabildim. Faydası olur ümidiyle yayınlıyorum.

http://coil32.net/online-calculators/multilayer-coil-calculator.html

L= endüktans değeri
D=Karkas dip ölçüsü
l =Bobinin yanyana olan uzunluğu
d=Telin bakır kalınlığı
k=Telin Bakır ve izalasyonla birlikte kalınlığı

N= Saracağınız toplam Tur (spir) sayısı
n= Saracağınız katman sayısı (düzgün sarıldığı sürece önemli değil)
c= Sargının yüksekliği (düzgün sarıldığı sürece önemli değil)
[/size]Lw = Saracağınız Toplam telin uzunluğu (25+25 cm) uç bırakmayı unutmayın.
Son hane de ise  Bobin in direnci hesaplanmaktadır.

İyi günlerde kullanın.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7906 : 09 Ocak 2016, 11:05:04 »

Konrast direncleri derken ustam biraz acarmisiniz veya hangi pozisyon nolu direnclerde sorun olabilir ?

Açık şemadaki Rx ve Tx dirençleri.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7907 : 09 Ocak 2016, 11:15:14 »
Arkadaşlarım, Ustalarım

Şimdiye kadar en yakın Bobin değerlerini veren Online program budur. Denemelerimde de en sağlıklı sonuçları bu programdan alabildim. Faydası olur ümidiyle yayınlıyorum.

http://coil32.net/online-calculators/multilayer-coil-calculator.html

L= endüktans değeri
D=Karkas dip ölçüsü
l =Bobinin yanyana olan uzunluğu
d=Telin bakır kalınlığı
k=Telin Bakır ve izalasyonla birlikte kalınlığı

N= Saracağınız toplam Tur (spir) sayısı
n= Saracağınız katman sayısı (düzgün sarıldığı sürece önemli değil)
c= Sargının yüksekliği (düzgün sarıldığı sürece önemli değil)
[/size]Lw = Saracağınız Toplam telin uzunluğu (25+25 cm) uç bırakmayı unutmayın.
Son hane de ise  Bobin in direnci hesaplanmaktadır.

İyi günlerde kullanın.

Bilgi için teşekkür ederiz. Çok kişinin işine yarayacaktır.

Çevrimdışı YABGUHAN25

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7908 : 10 Ocak 2016, 16:14:58 »

Açık şemadaki Rx ve Tx dirençleri.
S.a ustam acik semaya baktimda bulamadim.bana bir yardimci olurmusun yada hangi pozisyon nolu direncler oldugu sorlerseniz memnun olurum

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7909 : 10 Ocak 2016, 18:31:36 »
sizin için bir fotoğraf ekledim.

Hakkinen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7910 : 11 Ocak 2016, 07:49:44 »
Hadi gülün biraz,

20.000 Tl ye 145 metre görüntülü, hem de metal ayrımlı, 3 boyutlu  :P

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-teknik-elektronik-metal-dedektoru-size-ozel-parmak-okuyuculu-super-dedektor-262026898/detay

Alan varsa yüzünün şeklini görmek isterdim.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7911 : 11 Ocak 2016, 10:42:52 »
Hadi gülün biraz,

20.000 Tl ye 145 metre görüntülü, hem de metal ayrımlı, 3 boyutlu  :P

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-teknik-elektronik-metal-dedektoru-size-ozel-parmak-okuyuculu-super-dedektor-262026898/detay

Alan varsa yüzünün şeklini görmek isterdim.

Bunları görüp, beni arayıp, sonra da ben gerçekleri anlatınca "yapanlar var demek ki sen beceremiyorsun" diyen kişiler oluyor desem. Ya da birilerinin anlattığı hikaye ile birisi görmüş buluyormuş diyip benim anlattıklarıma inanmayanlar var desem daha fazla gülersiniz :)

Hakkinen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7912 : 12 Ocak 2016, 10:15:43 »
Tahmin edebiliyorum Karadağ Ustam,
Ben de yıllar boyunca çok defineci hikayesi dinledim. Gezip dolaştığımız her yerde aynı efsaneler dolaşıp durur. Saatlerce arazide, dağda bayırda dolaşırsınız. Aslı olup olmadığını bilmediği hikayelere kendini inandırmış "Defineci" arkadaşların gönlünü hoş etmek, cihazınızın gerçekten işe yaradığını önce kendinize sonra da misafiri olduğunuz, kendini inandırdığı hikayelerle adeta hipnotize etmiş definecilere ispat etmek için didinirsiniz, yılların birikimi olan deneyimlerinizi ortaya koyar şartları  zorlarsınız. Fakat aramalarınız da her hangi bir emareye rastlayamadığınız da Hipnotize Defineciyi buna inandıramazsınız. Hemen şunları duymaya başlarsınız; Sizin makina işe yaramaz, İstanbul dan bir makina gelecek, 100 metreden bile buluyor(sanki kendi yapmış ta biliyor) hem görüntülü, hem bilgisayarlı, Hem Lazerli, hem 5-10 boyutlu öyle 3 falan da değil, Fotoğraf çekeni, Röntgen çekeni of of of daha ne özellikleri var bilsen. Hem fiyatı da 200-300 bin Lira, Türkiye'ye girişi yasak, kaçak getirmişler, kimler torpil yapmış kimler, Helikopterin altına bile takılıyormuş işte böyle uzayıp gider bu muhabbetler.

Ama Sonuç nedir biliyor musunuz?
Her definecinin hayali ; Defineci duyduğu kendini de inandırdığı uydurulmuş bir hikayedeki yeri sana gösterecek, 100 m alan içerisinde yer tespit edecek, 50 cm de olacak, hatta elleriyle hemen kazıp, 50-60 ton altın bulacak "Süper" bir makina.

Her gelin kızın Rüyası Zetina Dikiş Makinası misali. Hah işte öyle bir makina varsa hepimiz istiyoruz bir tane değil mi?

Ya usta böyle bir makina yapamadın gitti  ;)   
Bunca yıl, bunca emek cahil bir Hipnotize Defineci tarafından sıfırlanıveriyor, Gülsek mi Ağlasak mı?

Allah sizden Razı olsun ki iyi ki bu topluluk var. Yaklaşık 1,5 yıldır izliyorum mantıklı, akıllı, dürüst, teknolojik, bilimsel işler yapıyorsunuz.
Yolunuz hep açık olsun.
Bence İyi makina ; 2 metreye kadar inebilen, Biraz da olsa Ayrım yapabilen, Pratik kullanılabilen, Cahil birinin bile kolay anlayacağı, Makina ile bolca arazi de dolaşıp tecrübe edinilebilecek, Arıza durumunda muhatap bulunabilecek, Tamir imkanı olan, emekli birinin bile bütçesine uygun, ve geliştirilebilir olmalıdır.

Bu cihazları alıpta Define hayalleri kuran arkadaşlara da naçizane tavsiyem de;
Önce kullanmayı öğrensinler
Makinayı tanısınlar
Araziyi ve toprak yapısını öğrensinler
Yılmasınlar, daha ilk seferde birşey bulunmaz,
Hikayelere inanıp, tuzluğu kapıp koşmasınlar
Evlerinin nafakalarını bu yolda heba etmesinler
Yani Defineci olmasınlar
Mümkünse antik çağ kitaplarını okusunlar,
Tarihi eserlere zarar vermesinler,
İşaret diye bir şey yoktur, inanmasınlar,
Dinlere, artık bu hayatta olmayan mevtalara ve mezarlarına saygı gösterip zarar vermesinler
Tarihi eserlerin geri dönüşü yoktur kırmasınlar,
O eserler Çocuklarımıza mirasımızdır.
Sağlam kalmaları bulacağınız definelerden daha değerlidir.

Benim Felsefem ;Bu benim İŞİM değil zevk aldığım UĞRAŞIM.

Herkese Selamlar ve bol şanslar

Çevrimdışı türkelli

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7913 : 12 Ocak 2016, 16:36:29 »
Tahmin edebiliyorum Karadağ Ustam,
Ben de yıllar boyunca çok defineci hikayesi dinledim. Gezip dolaştığımız her yerde aynı efsaneler dolaşıp durur. Saatlerce arazide, dağda bayırda dolaşırsınız. Aslı olup olmadığını bilmediği hikayelere kendini inandırmış "Defineci" arkadaşların gönlünü hoş etmek, cihazınızın gerçekten işe yaradığını önce kendinize sonra da misafiri olduğunuz, kendini inandırdığı hikayelerle adeta hipnotize etmiş definecilere ispat etmek için didinirsiniz, yılların birikimi olan deneyimlerinizi ortaya koyar şartları  zorlarsınız. Fakat aramalarınız da her hangi bir emareye rastlayamadığınız da Hipnotize Defineciyi buna inandıramazsınız. Hemen şunları duymaya başlarsınız; Sizin makina işe yaramaz, İstanbul dan bir makina gelecek, 100 metreden bile buluyor(sanki kendi yapmış ta biliyor) hem görüntülü, hem bilgisayarlı, Hem Lazerli, hem 5-10 boyutlu öyle 3 falan da değil, Fotoğraf çekeni, Röntgen çekeni of of of daha ne özellikleri var bilsen. Hem fiyatı da 200-300 bin Lira, Türkiye'ye girişi yasak, kaçak getirmişler, kimler torpil yapmış kimler, Helikopterin altına bile takılıyormuş işte böyle uzayıp gider bu muhabbetler.

Ama Sonuç nedir biliyor musunuz?
Her definecinin hayali ; Defineci duyduğu kendini de inandırdığı uydurulmuş bir hikayedeki yeri sana gösterecek, 100 m alan içerisinde yer tespit edecek, 50 cm de olacak, hatta elleriyle hemen kazıp, 50-60 ton altın bulacak "Süper" bir makina.

Her gelin kızın Rüyası Zetina Dikiş Makinası misali. Hah işte öyle bir makina varsa hepimiz istiyoruz bir tane değil mi?

Ya usta böyle bir makina yapamadın gitti  ;)   
Bunca yıl, bunca emek cahil bir Hipnotize Defineci tarafından sıfırlanıveriyor, Gülsek mi Ağlasak mı?

Allah sizden Razı olsun ki iyi ki bu topluluk var. Yaklaşık 1,5 yıldır izliyorum mantıklı, akıllı, dürüst, teknolojik, bilimsel işler yapıyorsunuz.
Yolunuz hep açık olsun.
Bence İyi makina ; 2 metreye kadar inebilen, Biraz da olsa Ayrım yapabilen, Pratik kullanılabilen, Cahil birinin bile kolay anlayacağı, Makina ile bolca arazi de dolaşıp tecrübe edinilebilecek, Arıza durumunda muhatap bulunabilecek, Tamir imkanı olan, emekli birinin bile bütçesine uygun, ve geliştirilebilir olmalıdır.

Bu cihazları alıpta Define hayalleri kuran arkadaşlara da naçizane tavsiyem de;
Önce kullanmayı öğrensinler
Makinayı tanısınlar
Araziyi ve toprak yapısını öğrensinler
Yılmasınlar, daha ilk seferde birşey bulunmaz,
Hikayelere inanıp, tuzluğu kapıp koşmasınlar
Evlerinin nafakalarını bu yolda heba etmesinler
Yani Defineci olmasınlar
Mümkünse antik çağ kitaplarını okusunlar,
Tarihi eserlere zarar vermesinler,
İşaret diye bir şey yoktur, inanmasınlar,
Dinlere, artık bu hayatta olmayan mevtalara ve mezarlarına saygı gösterip zarar vermesinler
Tarihi eserlerin geri dönüşü yoktur kırmasınlar,
O eserler Çocuklarımıza mirasımızdır.
Sağlam kalmaları bulacağınız definelerden daha değerlidir.

Benim Felsefem ;Bu benim İŞİM değil zevk aldığım UĞRAŞIM.

Herkese Selamlar ve bol şanslar
çok güzel söyledin çok güzel yazdın lakin işarette duvara tosladın.Saygılar

Hakkinen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7914 : 12 Ocak 2016, 20:11:50 »
Ustam,
İşaret konusunda da toslamadığımı iyi biliyorum, Konuya oldukça hakim durumdayım.
Semioloji (simge bilim) ve Kriptoloji (şifre çözüm) özel ilgi alanım.
Eski Dillerin, damgaların ve kullanılan simgelerin çözümü neredeyse işim gibi.

Müsait bir zaman da onu da uzun uzun ve teknik ayrıntıları ile yazarım.
Bilgi paylaştıkça çoğalır, toplumların hayatına da katkı da bulunur.
Saygılar.

Çevrimdışı türkelli

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7915 : 12 Ocak 2016, 23:01:04 »
Ustam,
İşaret konusunda da toslamadığımı iyi biliyorum, Konuya oldukça hakim durumdayım.

Saygılar.
Ama yazınızda öyle demiyorsunuz.nerden bilecez konuya hakimmisiniz değilmisiniz.yazınıza bakarak bende cevap yazdım ha tabikide konuya açıklama getirirde konu açarsanız bizde istifade etmek isteriz beklemede olduğumu belirtmek isterim saygılar.

Çevrimdışı YABGUHAN25

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7916 : 13 Ocak 2016, 20:08:18 »
sizin için bir fotoğraf ekledim.
s.a ustam Allah razi olsun oncelikle kusura bakmayin biraz gec cevap verdim direncleri kontrol ettim bir sikinti yoktu direnclerde. akuyu kontrol ettim ve son olarak ekran kablosunu yani hdd kablosunu degistirdim kabloyu degistikten sonra duzeldi yardimlariniz icin sağolun varolun...

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7917 : 13 Ocak 2016, 20:55:14 »
14.5 cm olmasin o yanliş yazilmistir ^-^ O0 :-* :P :P

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #7918 : 13 Ocak 2016, 22:54:51 »
Ustam,

Saygılar.

Katılıyorum arkadaşa...

Çevrimdışı ases39

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7919 : 17 Ocak 2016, 17:27:47 »
slm. ustalarım ESKİŞEHİRDE DELTA PULSE 3S tamirinden anlayan varmı