Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922341 defa)

0 Üye ve 274 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muhtar19

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #9200 : 02 Aralık 2017, 20:22:51 »
Ustam modülü de pici de ekranı da söktüm. tl082 nin 1. ayağında 6.53v var. ben 7 volt yok derken PCB üzerinde 546 nın arkasındaki direncin bir ucunda 7v işareti var burada 0 volt ölçüyorum. Normal çalışırken de 0 volt dediğim burası. Artı probu akünün artısına eksi probu da 7 volt yazan yere değdirdiğimde 12.53volt var.  kristalde birşeyler olabilir mi ustam. yoksa galiba pic yada modülde zannediyorum. tabi siz daha iyi bilirsiniz

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #9201 : 02 Aralık 2017, 20:40:23 »
1. Ayakta 6.53v okuyorsaniz 7v var demektir.İsaretli yerden nasil oluyorda gorunmuyor anlamis degilim.
Ben arti propu akunun artisan degdirin dememistim 7v yazan yere degdirin.Eksi probuda aku  eksisine.Tam bu andaykende foto istemistim.
Simdi aklimizda canlananlara gecelim.TL082 saglam voltajlar yerinde.Bu ok.
Simdi pıci takip modulsuz halde start verim.Frekans olcumu yapalim.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı muhtar19

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9202 : 02 Aralık 2017, 20:52:29 »
Frekans ölçümünü bobin çıkışlarından yapıyoruz değil mi ustam. Eğer öyleyse frekans yok

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #9203 : 02 Aralık 2017, 21:01:50 »
Cihazi butonla aciginizdan eminseniz.Gecmis olsun.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı muhtar19

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9204 : 02 Aralık 2017, 21:04:22 »
cihaz hiç açılmıyor ustam. ekrana elektrik geliyor pikseller hafif koyulaşıyor ışık yok. Geçmiş olsun derken sorun ne ustam

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #9205 : 02 Aralık 2017, 23:33:15 »
Voltajlar tamamsa dogru butonada basiyorsaniz pıcin frekans uretmesi gerekiyor.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı muhtar19

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9206 : 02 Aralık 2017, 23:46:59 »
yani pic mi arızalandı ustam. üstelik dalgınlığıma geldi az önce ters gerilim verdim kondansatörü patlattım. modül takılı değildi gerçi önceden arızalanmadıysa tabi
teşekkür ederim ustam. yeni pic sipariş etmem gerekiyor galiba

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #9207 : 02 Aralık 2017, 23:54:40 »
Karti gonder bence.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı graphistanbul

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
Sönümleme Eğrisi
« Yanıtla #9208 : 03 Aralık 2017, 18:08:16 »
Hüseyin Bey.Öncelikle bu güne kadarki yardımlarınız ve desteğiniz için teşekkür ederim. Epey bir zamandır ara ara DP3S modeli ile ilgili oyarak uğraşıyorum. Cihazı şükürler olsun çalıştırdım. Ancak hala istenilen sonuçlara ulaşamadım.1)- Sönümleme eğrisini önerdiğiniz konuma getiremiyorum. (Ekte resim yolluyorum.)2)- Yolladığım resimdeki eğri ile ancak pense, tornavida gibi cisimlere 10-15 cm'den sinyal alabiliyorum. Hele yüzük gibi altın cisimlere hiç tepki alamıyorum.Ayrıca bobini kendim sardım. Microhenry ölçemedim. Bobin ölçülerim şu şekilde: 38 cm çapında 0,50 tel kalınlığı, 19 tur sardım. 2,6 ohm veriyor. 1 ohm dirençle 3,5 ohm alıyorum. Endüktans değeri nedir bilmiyorum tabi.Yardımlarınızı rica ediyorum. Neyi eksik yapıyorum çözemedim bir türlü.Selamlar sevgiler.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #9209 : 03 Aralık 2017, 23:26:31 »
Hüseyin Bey.Öncelikle bu güne kadarki yardımlarınız ve desteğiniz için teşekkür ederim. Epey bir zamandır ara ara DP3S modeli ile ilgili oyarak uğraşıyorum. Cihazı şükürler olsun çalıştırdım. Ancak hala istenilen sonuçlara ulaşamadım.1)- Sönümleme eğrisini önerdiğiniz konuma getiremiyorum. (Ekte resim yolluyorum.)2)- Yolladığım resimdeki eğri ile ancak pense, tornavida gibi cisimlere 10-15 cm'den sinyal alabiliyorum. Hele yüzük gibi altın cisimlere hiç tepki alamıyorum.Ayrıca bobini kendim sardım. Microhenry ölçemedim. Bobin ölçülerim şu şekilde: 38 cm çapında 0,50 tel kalınlığı, 19 tur sardım. 2,6 ohm veriyor. 1 ohm dirençle 3,5 ohm alıyorum. Endüktans değeri nedir bilmiyorum tabi.Yardımlarınızı rica ediyorum. Neyi eksik yapıyorum çözemedim bir türlü.Selamlar sevgiler.

Ben teşekkür ederim. Çok zaman ayırıp konulara yazamıyorum. Zaman zaman müsait olduğumda yazabiliyorum. Rahatsız olmam nedeni ile bugün biraz yattım. Şimdi de yatmaktan sıkıldım foruma biraz zaman ayırayım dedim :)

Öncelikle bu konuyu başından itibaren inceleyin. Göreceksiniz ki biz bobin ve besleme bağlantılarında sizin resimdeki konnektörlerin kullanımını kesinlikle önermiyoruz. Öte yandan yine göreceksiniz ki kullanılan kabloların belirli bir kalınlıktan daha fazla olması gerekiyor. Öte yandan sönüm direnci kullanımı da bobine göre değişkenlik gösteriyor. Yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmişsiniz. Biraz konuyu inceleyerek işi çok rahat tamamlayabilirsiniz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı graphistanbul

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9210 : 03 Aralık 2017, 23:54:08 »
Teşekkürler Ustam. Ayrıca büyük geçmiş olsun. Havalar daha da soğuyacak. Kendinize dikkat ediniz lütfen. Siz hepimize lazımsınız.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #9211 : 15 Aralık 2017, 21:55:17 »

Delta Pulse 3s. Proje 5 sene olmuş üretime gireli. Ama hala arazide çatır çatır çalışıyor :)

Kullanıcıdan gelen fotoğraftır. Hangi ülke olduğuna siz karar verin. Yurt dışı :)

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9212 : 15 Aralık 2017, 22:21:43 »
Maşallah ustam güzel görüntüler. Ne demiş atalarımız yapılana değil yapana bakacaksın. Niye güzel olduğu anlaşılır cihazın. :D
Her sene bir cihaz üretirsen tabii cihazı eski gibi görenler olabilir ustam. Ama hala piyasadaki en iyi cihazlardan biridir 3s.
Adamlar yani ecnebiler bir cihaz üretiyor aynı versiyonu 20 yıl kullanıyor hiç ekleme yapmadan. Sen bu adamların sistemine çomak soktun. :D :D :D

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9213 : 15 Aralık 2017, 23:22:47 »
roma bizans osmanlı ve türk alan güzelmiş her dönem mevcut maşallah

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9214 : 16 Aralık 2017, 08:21:56 »
:)

Çevrimdışı Ayas39

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9215 : 16 Aralık 2017, 20:54:03 »
Ustalar V1 pcb nin evde kendimiz basabilmemiz için siyah ile çizilmiş olanı var fakat v2 nin yok elinde olan var ise sizin için bir sorunu yok ise atabilirmisiniz? ve ölçüler ne olacak pcb nin

Saygılar

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9216 : 17 Aralık 2017, 11:20:05 »
yeni versiyonun pdf dökümanı malesef yok

Çevrimdışı Trakyalı3982

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9217 : 03 Ocak 2018, 20:22:29 »
Ustalar Selamın Aleyküm kolay gelsin ben bitkici şakir ustanın yaptığı v1 pcb bastım bunun için montaj notlarında verilen t12  Q5 Vd12 VD15 takılacakmı bu pcb için sönüleme için hangi dirençler kullanılcak bobin için hangi dirençler kullanılcak.

Teşekkürler

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #9218 : 03 Ocak 2018, 22:23:41 »
Aleyküm Selam,

Orjinal pcb yi neden yapmadınız? Bizler orjinalini kullandığımızdan dolayı onu biliyoruz. Yaptığınız PCB çalışıyor mu bilmiyorum açıkcası. Bizim PCB de t12 takılmıyor, q5 in iki bacağı kısadevre ediliyor, vd12 ve vd15 yerine atlama takılıyor.

Saygılar

Çevrimdışı Trakyalı3982

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9219 : 04 Ocak 2018, 19:27:18 »
Kullanmadığım için affola ama 3 denememdede en alttaki ince yollar çıkmıyor ve birleşiyor idi bunun için forumda o yolların büyütülmüş bir örneğinin buldum onu denedim güzel çıktı sizin oluşturduğunuz pcb arasındaki farklar var ise sizin yaptığınız pcb gene denerim bu pcb dide aynı dedikleriniz uygulanacakmı?