Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7468196 defa)

0 Üye ve 30 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1100 : 14 Haziran 2012, 00:50:17 »
s.a
arkadaşım sen o bölgede 1.25v gördüğünü yazmışsın zannedersem herşey tamam birtek orada sıkıntı var eğer öyle ise benim devrede o şekilde çalışıyor sıkıntı yok yani bunun nedeni kullanılan malzemeden ötürü kaynaklanıyor sen devreni bu şekilde dene muhtemelen çalışır korkma devre yanmaz ama tekrar vurguluyorum tüm değerler normal orası sıkıntı ise problem olmaz çalışır. kolay gelsin...
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1101 : 14 Haziran 2012, 02:28:30 »
Ustam devre çalışıyorsa ayrım tamamsa sorun yok.
arkadaşlar sorunum devamediyor asekronun yamış olduğu gibi 1 n4148 leri kontrol ettim hiçbiri 0,7 volt kayıpla çalışmıyor yani teknil olarak hepsi sağlam  yardımlarınızı bekliyorum  birde pic in 5 nolu ayağına 12volt gelmesi normalmidir acaba  resim aşağıda havasim kursağımda kaldı arkadaşlar bi el atın : )

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1102 : 14 Haziran 2012, 02:33:12 »
spyworm hocam kılavuzdaki kontrol sıralamasına göre 1,6 volt gormem gereken yere kadar herşey normal  fakat 1,25 volt var birde pic in 5 nolu ayağına gelen 12 volt normalmi buarada alıntıyıda yanlış mesajdan yapmışım saygılar

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1103 : 14 Haziran 2012, 07:15:46 »
pic e 12 volt gelmemesi lazım pic 5 volt ile çalışıyor. Ustam sen bu hataları düzelt ondan sonra pici tak eğer dediğin gibi 12 geliyorsa taktığın zaman pic yanar büyük çoğunlukla. Fotoda devreni güzel dizdiğini görüyorum kısa devre falan yapmadığından eminsen malzemelerin sağlamlık kontrolünü yap.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1104 : 14 Haziran 2012, 11:54:24 »
ÇANAF Ustam tuş takımı bağlantısı bu resimdeki gibi olacak

kolay gelsin

saygılarımla.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1105 : 14 Haziran 2012, 12:37:47 »
eğer 5 nolu uca 12v geliyorsa bu sadece oraya geliyor anlamına gelmez 11 ve 32 nolu bacaklara bakarsan oralarada muhtemelen 12v geliyordur. ve buda glcd yede gider ve hem pic hem glcd için sıkıntı yaratır. bana kalırsa arza q3 ve q4 te 2n7000 lerde yani bunların bacaklarını kontrol et 12 gelir olmalı geliyor ise eğer tr1 hattını kontrol et 12v nerede başlıyor onlara bak hatta kısa devre filan varmı oraları incele ondan sonra 2n 7000 leri değiştir derim. kolay gelsin.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1106 : 14 Haziran 2012, 12:59:39 »
spy_worm haklı. Birde 7805 i kontrol et. Çıkışında 5 voltu görecek misin?

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1107 : 14 Haziran 2012, 13:10:36 »
çavuş arkadaşımızın dediğide var aslında ama 5v değil 12v geliyorsa 7805 e eğer bu anakartta hiçbir istenilen değeri alamazsın demektir burada tek sıkıntı 1.25v ve pic de görülen 12v gerisi tutuyor diyor demek ki hata bu 12v gördüğü hatta bu hat tr1 entegre gibi yerlere kadar uzuyor inşallah kısa zamanda aşılır çünkü 12v devrede diğer malzemelere de ciddi zararlar verebilir.

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1108 : 14 Haziran 2012, 13:24:19 »
Ustam benim dediğim 7805 in girişine 12 volt gelecek çıkışındada 5 volt u görmemiz gerekir.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1109 : 14 Haziran 2012, 13:29:35 »
kusura bakam çavuş yanlış anlamışım doğru söylüyorsunuz. aşılmayacak problem deil ama yeri geliyor adamı bunaltıyor işte inşallah çözebilir. uyarıda bulunayım birde sakın bu şekilde pic ve glcd yi tezcanlı davranarak bağlamayın yoksa sonu hüsran olur üzülürsünüz. şöyleki ha aküden direk 12v vermişiniz pic ve glcd ye ha bu şekilde bağlamışınız aynı şey aman dikkat.

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1110 : 14 Haziran 2012, 13:38:07 »
çavuş ustanm 7805de sıkıntı yok pic e de 5 volt geliyor tek sıkıntı pic in 5.bacagına gelen 12 volt ve 1,6 volt gelmesi gereken yere 12 volt gelmesi yukarı yazan hatlarıda bi kontrol edeyim

spywworm ustam çok şükür tez canlı değilim kontrolleri çok dikkatli yapıyorum hatta devredeki elemanların diyotlar hariç hepsini kontrol ederek yarlaştirdim ama olmadımı olmuyor inşallah çözerim

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1111 : 14 Haziran 2012, 13:39:48 »
özür  dilerim yanlış oldu
 1,6 volt olacak yerde 1,25 volt olması  muhtemelen hata nın kaynağı aynı diye düşünüyorum

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1112 : 14 Haziran 2012, 13:45:29 »
bu arada arkadaşlar pic  11 ve 32 nolu ayaklar da 5 volt var  12volt pic üzerinde sadece 5 nolu ayakta var oda tl082 nin olduğu tarafa gidiyor o hat yani 1,25 volt aldığım yere yakın anormallik sanırım devremin sağ bloğunda

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1113 : 14 Haziran 2012, 13:59:40 »
tamam arkadaşım şimdi q3 ve q4 yani 2n7000 lerin bacaklarına bak 12 geliyor olması lazım. sen en iyisi elinde varsa onları değiştir ve birtane yeni tl082 tak bakalım düzelecek  mi?

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1114 : 14 Haziran 2012, 14:05:30 »
bağlantıda q3 ü ölç orada 12v olacak ve o hattı iyi kontrol et oralarda problem olması lazım demniz gibi.

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1115 : 14 Haziran 2012, 14:07:01 »
evet hocam q3 ve q4 ün orta bacaklarına 5 volt geliyor  diyer bacaklarında 1,25 volt var

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1116 : 14 Haziran 2012, 14:11:27 »
senin yapacağın 12v geliyor tek tek kontrollü olarak takip et 12v nerede değişti oray kontrol et sıkıntı piyasaya çıkacaktır.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1117 : 14 Haziran 2012, 14:15:13 »
spy-worm kardeşim bakıyorum da hızır gibi herkesin derdine derman olmaya çalışıyorsun yine.Helal olsun sana. Sen ne yaptın devreyi çalıştırdın dağda mantar toplamaya gittin sonuçları nasıl oldu biraz da bu konuları paylaşırsan sevinirim. Boşluk tesit veya metal testi yaptın mı başlık çalımlarından biraz örnekler göstersen de bizde feyzlensek  ;)

Saygılar..

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1118 : 14 Haziran 2012, 14:22:28 »
walkman kardeşim mantar aramaya gittim ama cihazla değil şimdilik tatil yapıyorum mantarıda dedektörle değil de gözlerimle birebir tespit ederk 2 kova topladım  ;D şimdilik ara verdim karadağ ustadan haber bekliyorum elime ulaşsa cihaz çok güzel şeyler paylaşmayı düşünüyorum ama bekleme modundayım şuan  ;D

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1119 : 14 Haziran 2012, 14:31:12 »
Karadağ ustanın yoğunluğundan haberdarım.Dün görüştük işleri bitmiş artık sitedeki arkadaşlardan gelen devre ve cihazlar ile ilgilenmeye başlayacağını söyledi.Benim de işlemcilerim kendisinde idi güncelleme yapıp gönderdi. Elime ulaştı darısı diğer arkadaşlara

Boşluk testini yapan arkadaş var mı benden başka başka bir gün daha gitmiştim bölgeye aynı yere aynı tepkileri veriyor makinam anlayacağınız sistem çalışıyor :)