Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922067 defa)

0 Üye ve 253 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teslacoil

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #120 : 24 Temmuz 2013, 01:36:01 »
Cihazı kutularken kullanbileceğiniz bazı komponetlerin resimlerini birleştirdim
----------------------
Cihazda kullanacağınız ufak büyük bobinleri aynı endüktans değerlerinde sarmanız daha iyi olur
---------------------
Bu cihaz her türlü bobinde çalıyor durumda nerdeyse  ve sinyal eğrisi gözükmesi gereken ekranda 2 kat ileri konumda olsa dahi tek tuşla olması gereken konuma getiriyor 
--------------------------------------------------------------------------------

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #121 : 24 Temmuz 2013, 03:51:35 »
Karadağ Ustam , sönümlemede kullandığınız karbon olmayan 5w lık direncin bir resmini rica etsem ekleyebilirmisiniz . Bir de nerden tedarik edebileceğimizi söylerseniz güzel olur  , bu konunun önemli olduğunu düşünüyorum .  İlk mesajda ki değşikliği algılayamadım , nedir acaba  ^-^

Saygılar
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #122 : 24 Temmuz 2013, 15:13:24 »
bay17 Karadağ ustamın kullandığı sönümleme direncinin bir resmini ekliyorum.Dp3S de bu dirençlerden kullanılıyor. Bu dirençleri ilk sayfadaki benim pcb ile çekilen 3. videoda da gözükmektedir.

aegean35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #123 : 24 Temmuz 2013, 21:14:47 »
wakman usta malesef fotograftaki direncin 1/4 w olani var zannedersem cok dusuk olur.bunun yerine 5w llik tas direnc cesitlerinden kullansak olmazmi..saygilar.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #124 : 24 Temmuz 2013, 21:40:40 »

Bu arada arkadaşlar, birazdan 1. mesaja bir osc eğrisi resmi ekleyeceğim. Eğri bunun gibi olmalı. Bu dedektör osc eğrisi bunun dışında ise sıfırlama yapamaz.

Ya usta , osc egrisini halen goremedim.Bir eklesende bizde egriyi gorsek
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #125 : 24 Temmuz 2013, 22:53:24 »
bay17 Karadağ ustamın kullandığı sönümleme direncinin bir resmini ekliyorum.Dp3S de bu dirençlerden kullanılıyor. Bu dirençleri ilk sayfadaki benim pcb ile çekilen 3. videoda da gözükmektedir.

Sağolun walkman ustam gördüm dirençleri , fakat demek istediğim  Karadağ Ustamız karbon olmayan ısı ile değşimi az olan  5W dirençlerden kullandığını ifade etmiş  ve ben bu direncin türünü ya da toleransının ne olması gerektiğini ve nerden temin edebileceğimizi sormuştum . Bizim burda ki elektronikçiye tarif ettim, benim malzeme grubuma girmiyor senin bahsettiğin direnç için bir gün boyunca bir kişi bulmak için istanbul da dolaşmalı dedi , ayrıyetten netten de belli başlı sitelerde göremedim , yok yani . Uzun olarak anlatmamda ki sebep durumumu ifade etmek için , elimde 2w lık kombine edebileceğim 47R ile 680R arasında 6 çeşit diren bulabildim burdan ve 3 tane çeşidi karbon direnç 2w lık ve %20 toleranslı diğer üç tanesi 2w lik %5 toleranslı film  dirence benziyor . Karadağ Ustamızda 5w lık demiş hadi bakalım şimdi ne olacak  O0 ^-^ Videoda ben onları 2wlık gibi algıladım  daha hiç taş direnç olmayan 5w lık direnç görmedim. Bu benim ayıbım değil , öğrenmemek ayıp  :P

Saygılar

'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #126 : 25 Temmuz 2013, 00:50:33 »
wakman usta malesef fotograftaki direncin 1/4 w olani var zannedersem cok dusuk olur.bunun yerine 5w llik tas direnc cesitlerinden kullansak olmazmi..saygilar.

aegean35 karadağ usta bakın birkaç mesaj yukarıda ne demiş ve ne demek istemiş: Direncin değeri sıcaklıkla değişirse dedektörünüz stabil çalışmaz.

1/4w olan ısınmaya karşı dayanıklı olamayacağından dedektörün stabilitesinde bozulmalar olur. Bu yüzden karbon olmayan ve watt yüksek olan tercih edilmeli örneğin teslanın konuya eklediği alüminyum direnç vb. gibi ;)
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2013, 00:59:18 Gönderen: walkman »

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #127 : 25 Temmuz 2013, 01:01:45 »
Bir kaç araştırma yaptım işin içinden işler çıktı :) bir kaç resim ekliyorum  . Direnç tiplerine göre  bir çok faktör sıralanmış , o kadar ki LEHİM ETKİSİ bile var  parametreleri arasında . Tolerans harflerinin anlamları ve direnç serilerine göre toleransları  var . Resimlerini aldığım pdf dosyasınıda buraya ekliyorum bilmeyen ve öğrenmek isteyen arkadaşlara faydası olur inşallah. 
Resimlerde işaretledim , dirençlerin gürültü değerleri verilmiş  , bildiğim kadarıyla bizim devrede gürültünün az olması gerekiyor .

Ek olarak  , Telli direnç ve metal film direnç üzerine netten açıklama buldum fakat  yüksek frekans olayında bizim devrede ne olur ?  yani yüksek frekanstan anlatılmak istenen nedir ? bizim bobindeki frkenas yüksekmidir :) ?

''' Tel dirençler, yüksek frekanslı devrelerde iyi sonuç vermezler. Çünkü tel sarımı, yüksek frekansta bobin özelliği göstererek toplam direnci arttırır. ''

'''Film dirençler, iki tipte üretilirler: karbon film ve metal fim. Film dirençlerle çok hassas değerde dirençler elde edilebilir. Daha çok yüksek frekans uygulamalarında kullanılırlar. ''

Saygılar
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2013, 01:20:48 Gönderen: bay17 »

Çevrimdışı ouiarabe

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #128 : 25 Temmuz 2013, 03:22:26 »

hi dear masters
What do you think for resistance anti error OBD car?
can it be adapted for delta pulse 3S

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #129 : 25 Temmuz 2013, 12:51:05 »

hi dear masters
What do you think for resistance anti error OBD car?
can it be adapted for delta pulse 3S

You should use low ppm resistor. Trademark is not important. Important thing is only change the resistance value with temperature.

Regards
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ouiarabe

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #130 : 25 Temmuz 2013, 21:21:34 »
well thank you master Montenegro god bless you

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #131 : 26 Temmuz 2013, 10:29:10 »
Karadağ ustam Bobin enduktansı 3s de nasıl olacak maximum ve minumum ? dp3 gibi kullansak olurmu ?
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #132 : 26 Temmuz 2013, 11:03:58 »
bay 17 jop1 deki pcbnin resmini  %kaç küçültüp bastın üstad ben tutturamadım bit urlu kaç sayfa oldu hehe : ))
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #133 : 26 Temmuz 2013, 12:14:54 »
DP3S'i dün yapıp çalıştırdım, daha önce yapmış olduğum DP3 kutusuna koydum, devreyi toplayıp çalıştırmak çok kolay ve çabuk oldu.
Tesla'nın sardığı salyangoz bobin değerim 850uH civarında, seri olarak 1ohm 5W taş direnç bağlı.
DP3S üzerinde sönümleme direnci olmadığı için Karadağ ustadan aldığım 330 ohm ve 2 adet 680 ohm paralel metal film 2W dirençler ile deneme yaptım.
sönümleme eğrisi şuan pek iyi değil, akşama watlı pot ile deneme yapıp eğriyi düzelmeyi denemeyeceğim.
zaten eğri bozuk olursa cihaz "açılıyor" ekranında kalıyor, modul üzerindeki trimpot ile oynayıp devrenin açıldığı noktayı bulmak gerekiyor.
ama asıl sorun bobin endüktansına uygun sönümleme direncini ayarlamak. Yoksa ayrım ve algılama sorunlu olur.

Karadağ ustanın önerisi 500-600uH arasında kalmak, benim eğrinin bozuk olması sönümleme direncimin uygun olmaması yada bobin endüktansımın yüksek olması.
ya bobini küçülteceğim, yada uygun direnç ayarlayacağım.
hangisi verimli olursa deneyip göreceğiz.

Kutu yeterince büyük olduğundan içine notebook pili koymayı düşünüyorum, kendi koruma devresi olduğu için şarj/deşarj problemini de unutacağız artık.

Yapacak arkadaşlara şimdiden kolay gelsin,

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #134 : 26 Temmuz 2013, 12:16:54 »
Ustalar aynı sıkıntı bende de var bi türlü bire bir oranda çıktı alamadım şu cuma günü yardım edecek yokmu  :-[ :-[

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #135 : 26 Temmuz 2013, 13:20:29 »
11,69*8,27 olarak çıkmıyormu?
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #136 : 26 Temmuz 2013, 14:05:32 »
11,69*8,27 olarak çıkmıyormu?
çok büyük çıkıyor %55 yuapıyrum küçük entegrele sığıyor büyük picin ayarları 7 8 tanden sonra kayıyor
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #137 : 26 Temmuz 2013, 14:33:07 »
lionbilgisayar  , ben  PDF Viewer  programında  %60 olarak küçültüp çıkardım , fakat % 61 - 62 yi de deneyebilirsin , pic in bacaklarında takınca çok hafif esneme oldu  belkide delerken benim kaçırdığım paylardan kaynaklıda olabilir. Kolay gelsin.

Saygılar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #138 : 26 Temmuz 2013, 14:38:03 »
lionbilgisayar  , ben  PDF Viewer  programında  %60 olarak küçültüp çıkardım , fakat % 61 - 62 yi de deneyebilirsin , pic in bacaklarında takınca çok hafif esneme oldu  belkide delerken benim kaçırdığım paylardan kaynaklıda olabilir. Kolay gelsin.

Saygılar
ustad ok saol ayarladım %59 la ucu ucuna geldi 60 tam gelicek galiba : )) hazır bekleyince olmuyor denemek lazım

Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #139 : 26 Temmuz 2013, 14:39:36 »
Zorlamadan olmuyo lionbilgisayar kolay gele :D

Saygılar
ustad ok saol ayarladım %59 la ucu ucuna geldi 60 tam gelicek galiba : )) hazır bekleyince olmuyor denemek lazım