Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921503 defa)

0 Üye ve 124 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #1420 : 17 Aralık 2013, 16:30:27 »
Karadağ ustam bu makine için bir kullanım ve ayar kitapçığı hazırlasanız. Gördüğüm kadarıyla bir çok arkadaş için iyi olacak. Tabi zamanınız varsa. Sanırım 3d testleri ile uğraşıyorsunuz. Kolay gelsin...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1421 : 17 Aralık 2013, 16:37:36 »
s.a. Tune işlemini yapıyorum ve gürültünün ve metalin bol olduğu atelyede eşik000 kadar düşüpde tıkırdamamasının sebebi kullanılan bobinden kaynaklanıyor....Tune yapmasanızda cihazın tıkırdaması gerekmezmi?
Akşam tuneli bir şekilde video çekmeye çalışırım ...
Ben sadece bazı arkaşların eşik değerini 040 lara yükseltipde hala tıkırdama omlasına binayen bu videoyu koydum...
Besleme kalitesi,bobin ayarı ve kutu içersinde kirlilik olmadıktan sonra cihazda sorun olma itimali yok.
Tek sıkıntım + ve - Alternatif akımın gözünü seveyim :)
Saygılar

Tuneyi sadece barlardan biri kalktığı için sormuştum. Bobin farklı deyince cevabı almış oldum. Ellerinize sağlık. Bu bağlamda devrenin haricindeki ekipmanların ne kadar önemli olduğunu birkez daha görmüş olduk.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1422 : 17 Aralık 2013, 16:38:46 »
Karadağ ustam bu makine için bir kullanım ve ayar kitapçığı hazırlasanız. Gördüğüm kadarıyla bir çok arkadaş için iyi olacak. Tabi zamanınız varsa. Sanırım 3d testleri ile uğraşıyorsunuz. Kolay gelsin...

3d olayı bitti. Şimdilik bası devre bekliyorum. Testler tamam ;)

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı murat_42

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1423 : 17 Aralık 2013, 16:59:18 »
s.a. Tune işlemini yapıyorum ve gürültünün ve metalin bol olduğu atelyede eşik000 kadar düşüpde tıkırdamamasının sebebi kullanılan bobinden kaynaklanıyor....Tune yapmasanızda cihazın tıkırdaması gerekmezmi?
Ben sadece bazı arkaşların eşik değerini 040 lara yükseltipde hala tıkırdama omlasına binayen bu videoyu koydum...
Besleme kalitesi,bobin ayarı ve kutu içersinde kirlilik olmadıktan sonra cihazda sorun olma itimali yok.
Saygılar
Bazi arkadarlar eşik degeri 040 da cihazi susturamiyor derken benden bahsettiniz sanirsam hocam ama ben dp3s ile evde eşik degeri 00 iken cok deneme yaptim. gayet guzelde calisiyodu gonderme yapmaniza gerek yok yani.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1424 : 17 Aralık 2013, 17:04:11 »
Karadağ ustam bende test yapabilmek için sabırsızlanıyorum. ne zaman test yapabiliriz sizce .Havalardan iki haftadır çıkamıyorum. Evde paslanıcaz diye korkuyorum  8)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1425 : 17 Aralık 2013, 17:14:00 »
Karadağ ustam bende test yapabilmek için sabırsızlanıyorum. ne zaman test yapabiliriz sizce .Havalardan iki haftadır çıkamıyorum. Evde paslanıcaz diye korkuyorum  8)

PCB bekliyorum. Gelir gelmez test yapabilirsiniz. Tüm yazılım işleri tamam.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1426 : 17 Aralık 2013, 17:26:58 »
Saygılar
Bazi arkadarlar eşik degeri 040 da cihazi susturamiyor derken benden bahsettiniz sanirsam hocam ama ben dp3s ile evde eşik degeri 00 iken cok deneme yaptim. gayet guzelde calisiyodu gonderme yapmaniza gerek yok yani.

Birbirinize karşı bir yanlış anlaşılma oldu sanırım.

Sizin sorununuz bobin rijitliği ve akü ile ilgili gibi görünüyor. Tabii kullanırkan bir hata yapmıyorsanız.

Dedektörü tune butonuna basarak açın. Sonrasında tekrar tune butpnuna basın. Bu işlemleri bobin arama pozisyonunda iken yapın. Eğer bu ayardan sonra dedektör birsüre sabit ve stabil çalışıyor ve sonrasında sinyal vermeye başlıyorsa akünüz kötü demektir. Bu ayarladan sonra bobini haraket ettirdiğinizde dedektör hayali sinyal veriyorsa bobininiz kötü demektir.

Saygılar

Çevrimdışı murat_42

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1427 : 17 Aralık 2013, 17:49:55 »
Hocam Buyuk ihtimalle akude sıkınti var biraz calisinca Kendi kendine tikirdarken ve deger gosterirken pil seviyesinde de biraz azalma oluyor sonra tekrar ful gosteriyor. bobinle gezinti yaparken stabiletesi oyle bişey olmayan yerlerde bozulmuyor ama biraz calişinca gezinti yapsamda yapmasamda kendi kendine tikirdamaya ve deger vermeye başliyor...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1428 : 17 Aralık 2013, 22:29:11 »
Saygılar
Murat ustam bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım şahsen özür dilerim...ben örnek olarak bir değer belirtmek istemiştim.Mutlakaki sorunlar sıkıntılar farklı olabilir.Sanırım çoğu zaman yadırgadığım bir duruma düşmüşüm tekrar özür dilerim...
saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı murat_42

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1429 : 17 Aralık 2013, 22:57:00 »
Tmm Onur hocam onemli deil bende alinganlik yaptim yanliş anladim bende ozur dilerim.

Hocam bugun bi arazi denemem de kucuk 65cm karelik bobin ile gezerken bi yerde + 90 deger verdi kazdim ve 1.50 m de 5 lt lik kuflu yag tenekesi cikti ne umutlarla kazmiştim ama hevesim kursagimda kaldi neden boyle yapmiş olabilir... tenekeye hava denemelerimde - deger veriyordu ama.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1430 : 17 Aralık 2013, 23:14:25 »
Murat ustam zahmetsiz rahmet olmaz.1,5m den aldığın bu sonuç fevkalade bence.Ayrım konusuna bu dedektörü ben yapmadığım için diğer arkadaşlar cevap verecektir.Fakat güzel bir başarı bence

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1431 : 17 Aralık 2013, 23:44:13 »
Merhaba Arkadaşlar,

Daha önce de yazmıştım. Metal bobin boyutundan büyükse ayrım sapıtabiliyor. Metalin büyüklüğünü nereden anlayacağız dediğinizi duyar gibiyim. Bunun için sinyal almaya başlama ile sinyal almayı bitirdiği alan arası ölçülmelidir. Eğerki ölçüm boyu bobin boyuna yakın yada büyükse bir büyük başlıkla oraya bakılmalıdır.

Berk, ben kendim 2 metrede 2 kg motor sargı hurdasını, 1,5 metrede el kadar bakırı, 2,5 metrede tüpü test ettim ;)

Saygılar

Çevrimdışı murat_42

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1432 : 18 Aralık 2013, 08:18:24 »
Hocam benim icin ayrim cok onemli cunku diger degersiz metallerin cok oldugu yerlerde gezinti ve arama yapiyorum. Bide  toprak biraz taşli birazda donmuş olunca zkazmada da zorlandik tabi :) o deil yanimdakilere kesin burda degerli bişey var dedim hevesle kazdilar teneke çikinca karizmayi cizdirdik :)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1433 : 18 Aralık 2013, 08:45:39 »
Hocam benim icin ayrim cok onemli cunku diger degersiz metallerin cok oldugu yerlerde gezinti ve arama yapiyorum. Bide  toprak biraz taşli birazda donmuş olunca zkazmada da zorlandik tabi :) o deil yanimdakilere kesin burda degerli bişey var dedim hevesle kazdilar teneke çikinca karizmayi cizdirdik :)

Tüm dedektörler için bu durum geçerlidir. Metal bobinden büyükse dedektör ayrımı sapıtır. Bunun bilincinde olmalısınız. Bu ve bunun gibi birçok parametre vardır ki bunlar operatör olarak sizin bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken şeylerdir. ;)

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1434 : 18 Aralık 2013, 09:08:55 »
Mrb,

murat42 ustam 1,5m derinlikten 5lt yağ tenekesi gayet iyi 7-10 metre kazıp bir şey çıkartamayanları bilirim ve ardından mineral yada kis toprak ona çekmiş gibi bahaneleri
ayrıca yağ tenekesi konsarfe tenekeleri bunların yüzlerinde koruma amaçlı kaplamalar var bence  bunlara + değer vermesi normal  vlf ile arama yaparken konserve tenekelerine + değer alıyorum

birde toprak altında metalde paslanma yoğun ise +değer veriyor objeyi topraktan çıkardığınızda - duruma geçiyor tabi bunu vlf için söylüyorum burada pas ve oksid yanılgıya sokabiliyor 1,5 metreden bir nesne bulmuşsunuz karizmayı çizdirdim diyorsunuz kendinize haksızlık etmeyin  ben henüz 60cm alttan bir şey çıkaramadım

ayrıca merak ettim 1,5metre aşağı o yağ tenekesi nasıl gitmiş

saygılar.
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1435 : 18 Aralık 2013, 09:16:16 »
Merhaba.,

Daha önce benimde dp2 ile başıma gelmişti. tamamen çürümüş teneke parçasına toprakta değerli derken topraktan çıkınca değersiz demişti. Ben buna çözümü şöyle buldum cihazı sadece altın ve devre kartına değerli diyecek şekilde ayarlayınca kola kutusuna ve küflü tenekeye değersiz diyor...

Saygılar...

Çevrimdışı murat_42

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1436 : 18 Aralık 2013, 10:05:27 »
Hocam normalde hava denemelerimde 5lt tenekeye - deger veriyordu yani bobinden buyuk yada kucuk olmasi pek fark etmiyordu ayrica 5 lt tenekeyi koy yerlerinde kerpicten yapilan lamba duvarda denilen 60- 70 cm genislikteki duvarda deneme yaptim orda da ayni şekilde - deger verdi.. Ama toprak altinda + arti deger verdi cikardiktan sonra tekrar bi deneme yapmadim arti yada eksi mi verecek diye. Guzel bişey aslinda ama gelde -5 derece sogukta kazanlara anlat yani bu durumu :)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1437 : 18 Aralık 2013, 10:48:40 »
Hocam normalde hava denemelerimde 5lt tenekeye - deger veriyordu yani bobinden buyuk yada kucuk olmasi pek fark etmiyordu ayrica 5 lt tenekeyi koy yerlerinde kerpicten yapilan lamba duvarda denilen 60- 70 cm genislikteki duvarda deneme yaptim orda da ayni şekilde - deger verdi.. Ama toprak altinda + arti deger verdi cikardiktan sonra tekrar bi deneme yapmadim arti yada eksi mi verecek diye. Guzel bişey aslinda ama gelde -5 derece sogukta kazanlara anlat yani bu durumu :)

Yine bir dedektör operatörlük bilgisi olarak, eğer toprak altında bir metal oksitlenecek kadar kaldı ise metalin büyüklüğü çıkartıldığı haldeki kadar değil toplam oksit alanı kadar olur. Yani böyle bir algılamada boy ölçümü yaptığınızda 1 metre büyüklüğünde bir metal tesbit edip 20 cm büyüklüğünde bir metal çıkartabilirsiniz.

Bu bağlamda çıkardığınız teneke büyüklüğünden ziyade toprak altında iken ne büyüklükte tesbit edildiği önem arz etmektedir.

Öte yandan yine bir operatörlük bilgisi olarak metalin bobine metalin testlerde uzaktan yakına yaklaşması ile gerçekte aniden yakından algılanması durumu vardır. Bu gibi ani algılamalarda bobin metalin tesbit edildiği yerde dedektörden sinyal kesilinceye kadar bobin havaya kaldırılmalı, bobin havada iken dedektör sıfırlanmalı ve metal tesbit edilen noktaya yukarıdan yaklaştırılmalıdır.

Bu uygulama ile daha net ayrım elde edilebilinir.

Arkadaşlar yukarıda da yazdıklarımdan anlaşılacağı üzere dedektör kadar operatör de önem arz etmektedir.

Murat_42, tenekeye 90 değerini almanız sinyal seviyesinin  bir hayli güçlü olduğu anlamına geliyor. Bu tespitim doğru mudur? Eğer doğru ise sizin yukarıda yazdığım 2. uygulamayı yapmanız gerekiyor. Tabii metal algılama boyu bobin boyundan küçük kalıyorsa. Metali algılama boyu yani metal toprakta gömülü iken ilk algılamada metal algılama boyu bobin boyuna yakın yada daha büyükse metal boyundan büyük bir bobine geçip 2. uygulamayı yapmanız gerekiyor. Bu bilgiler operatörlük bilgileridir ve tüm pulse dedektörler için geçerlidir.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1438 : 18 Aralık 2013, 10:57:59 »
burda en iyi operatorün cihazı tanıması ve kullanmasına bağlı gözlemleme başlıyor.

Çevrimdışı murat_42

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1439 : 18 Aralık 2013, 13:03:32 »
Evet hocam oldukca guclu bi sinyal verdi yani ben o kadar derinden cikacagini hic ummuyordum en fazla 50- 60cm de filandir diye dusunmuştum ama oyle olmadi. cikardigim teneke parcasi oldukca kufluydu ve bobinden kucuktu. Tabiki benim operatorluk bilgimin eksik olmasindan da kaynaklayor bi dahaeki denememde dediklerinizi uygulayacagim  yavas yavas ogreniyorum ar+ik cihaz operatorlugun sizinde yardimizla. :)
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2013, 13:08:01 Gönderen: murat_42 »