Gönderen Konu: deepscan veya süperscner  (Okunma sayısı 176497 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: deepscan veya süperscner
« Yanıtla #340 : 07 Nisan 2017, 14:14:10 »
ceryan3200

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #341 : 07 Nisan 2017, 19:03:34 »
Cihaz metal algılıyor artık ama derinlik yok cihazda. :( Buraya kadar getirdik kendi çabalarımızla, cihazın sesi muhteşem.Çok tatlı bir sesi var dinlemekten zevk aldım.Şu eşsiz derinlik potansiyelinide açığa çıkartırsam daha ne isterim.Superscan emsalsiz bir cihaz ama ayar trimpotları işkence, tabi ilk tecrübe için geçerli. ;) Bundan sonrası çalışmalarımızı trimpotlar üzerine yoğunlaştırmak kalıyor.Ortada basit offset ayarlarından çok daha komplike bir durum var.İşte asıl işin sırrıda burada... ;)

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #342 : 07 Nisan 2017, 20:12:16 »
Cihaz metal algılıyor artık ama derinlik yok cihazda. :( Buraya kadar getirdik kendi çabalarımızla, cihazın sesi muhteşem.Çok tatlı bir sesi var dinlemekten zevk aldım.Şu eşsiz derinlik potansiyelinide açığa çıkartırsam daha ne isterim.Superscan emsalsiz bir cihaz ama ayar trimpotları işkence, tabi ilk tecrübe için geçerli. ;) Bundan sonrası çalışmalarımızı trimpotlar üzerine yoğunlaştırmak kalıyor.Ortada basit offset ayarlarından çok daha komplike bir durum var.İşte asıl işin sırrıda burada... ;)
elinize sağlık  hele küçük bi vidyo çekte sesini bi duyalım ustam
:)
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #343 : 07 Nisan 2017, 21:46:17 »
Video koyarsam o test videosu olur arazide.Onuda ben yayınlamam karadağ usta teknolojiekibi olarak yayınlar...

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #344 : 07 Nisan 2017, 23:07:17 »
Video koyarsam o test videosu olur arazide.Onuda ben yayınlamam karadağ usta teknolojiekibi olarak yayınlar...

ozaman biraz daha beklememiz lazım  allah kolaylık versin arkadaşlar
çok bekletmeyin :D
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #345 : 07 Nisan 2017, 23:59:03 »
Eyvallah usta elimizden geldiği kadar.Bir destek görmedik devreye yabancıyız zaten pek bilende tecrübesi olanda yok açıkçası.Bilgisi olanda birşey paylaşmıyor zaten, paylaşılanda çok sığ bilgiler.Ama şunu söyleyeyim ki bu cihazı daha önce dedektör yapmamış, elektronik konusunda yetkin olmayanlar yada karadağ usta sabrına sahip olmayanlar hiç bulaşmasın derim :) En sonunda kaldırıpta bir devre vurursunuz yere heryer superscan olur. :D En ufak bir hatada devre bir çok komponenti yakıyor arada bul bozulan parçayı sonra. :D Yapacaklar ona göre başlasınlar bu işe, ben iki sefer devreyi patlattım. :D Kaç tane entegre, diyot, fet ve sigorta direnç yaktım, ama yılmadım.Çarpa çarpa öğrendik ve işi biryerlere getirdik.İşi sonuçlandırmak niyetimiz.İnada bindi bu iş.Dedim ya kuyruğuna geldik artık...

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #346 : 08 Nisan 2017, 08:00:27 »
Sayın finder kolay gelsin ;) .Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #347 : 08 Nisan 2017, 12:31:28 »
Eyvallah sinyalci ustam sanada kolay gelsin.Buldun mu yaktığın parçayı? :D

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #348 : 08 Nisan 2017, 17:17:40 »
Sa.finder ve sinyalci ustam kolay gelsin, devreler bitmiş çalışmış gözünüz aydın olsun elinize emeğinize sağlık,finder ustam zoru bitmiş azı kalmış çalıştıktan sonra ince ayar mesafe bi şekil çözülür inş, ben şahsen cesaret edip yapmadım çok elimden geçti iki üç senedir bildiğim ayrım eksiği harici gayet stabil derin bi cihaz lakin şunuda iyi biliyorum topla çalışsın bi devre değil kalibrasyonu finder ustanında belirttiği üzere çok zor en ufak hatada devre pert çöp oluyor bi kaç malzeme anında sırayla çöküyor yanıyor kendine güvenmiyen heleki ilk devre cihaz yapan kesinlikle emeğine ve onca pahalı malzemeyi ziyan eder hazırını almanın parasını geçer hazır alın aldırın yada yardım alıp yaptırın paranız çöp olmasın güzel bi cihaz yani tekrardan kolay gelsin emeğinize değsin ustalarım başarılar saygılar
ceryan3200

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #349 : 08 Nisan 2017, 18:37:43 »
Sayın finder kolay gelsin ;) .Saygılar
4538 den çıktı arıza.Saygılar

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #350 : 08 Nisan 2017, 18:39:11 »
Teşk.ceryan3200 .Saygılar

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #351 : 08 Nisan 2017, 18:49:52 »
Arızayı bulmanıza sevindim ustam saygılar bizden kolay gelsin iyi çalışmalar
ceryan3200

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #352 : 08 Nisan 2017, 19:49:53 »
Sa.finder ve sinyalci ustam kolay gelsin, devreler bitmiş çalışmış gözünüz aydın olsun elinize emeğinize sağlık,finder ustam zoru bitmiş azı kalmış çalıştıktan sonra ince ayar mesafe bi şekil çözülür inş, ben şahsen cesaret edip yapmadım çok elimden geçti iki üç senedir bildiğim ayrım eksiği harici gayet stabil derin bi cihaz lakin şunuda iyi biliyorum topla çalışsın bi devre değil kalibrasyonu finder ustanında belirttiği üzere çok zor en ufak hatada devre pert çöp oluyor bi kaç malzeme anında sırayla çöküyor yanıyor kendine güvenmiyen heleki ilk devre cihaz yapan kesinlikle emeğine ve onca pahalı malzemeyi ziyan eder hazırını almanın parasını geçer hazır alın aldırın yada yardım alıp yaptırın paranız çöp olmasın güzel bi cihaz yani tekrardan kolay gelsin emeğinize değsin ustalarım başarılar saygılar
Sağolasın ama ince ayarlar osiloskop olmayınca olmuyor tam tutturamıyoruz.Karadağ ustaya göndereceğim artık.Bazı durumlarda işi ustasına bırakmak gerekiyor ya, içinde bulunduğumuz sorunlarda bu durumlardan biri...

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #353 : 08 Nisan 2017, 20:39:24 »
Tabiki finder ustam osilaskop olmazsa olmazlardan bu işte ancak bilhassa yeni başlayanlar için yazdım en azından kaliteli bi ölçü aleti edinirlerse uygun olur frekans,endüktans hassas ac dc ölçümlerini yapabilecekleri şekilde birde yapılan yanlışlardan biride yerleşim planına göre dizip veriyorlar enerjiyi  :D  yapılması gereken ise usta olmasa bile açık şemaya göre takip edip devreyi malzemeleri ölçerek kontrollü bi şekilde dizmek ve enerji vermeden ıc Vs malzemeler yokken beslemeden başlıyarak gerekli volt akım frekans Vs takibini kontrolünü yaparak sırayla besleme alıcı verici ses katı gibi entegre ve ıc Vs sırayla devreye dahil etmek yoksa tamamen dizip enerji verilirse uygun olmayan besleme yada freq gibi uyumsuzluklar parçalara zarar veriyor belki yeni başlayacaklara faydalı olur diye yazdım ustalar zaten biliyor gerekeni nacizhane, onun için para emek çöp olmasın ustalardan yardım alın yada hazır tedarik edin diye saygılar
ceryan3200

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #354 : 08 Nisan 2017, 20:47:50 »
Karadağ usta ona ayarı verir ;)  hele bide ayrım devresi uyduru eklese dadından yenmez usta ;)
ceryan3200

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #355 : 08 Nisan 2017, 22:23:43 »
kolaygelsin  arkadaşlar gerçekten bu cihazın ayarı çok zor bizdeki bozuldumu bi ihtiar radyocu vardı adanada ona yollardık ayarı ancak o yapa biliyordu bendeki cihaz siteye  üye olmada 1 sene önce çalındı bizden ayırım yoktu ama derinlik mükemmeldi
 :) tabi taşımasıda eziyetti 4 aküye sahipti 24 voltla çalışırdı
çabaladınız emek gördünüz allah boşa çıkarmasın
son aşamanın bilgileri ilk yayınlanan bilgilere göre bi deyişim varmı
ben dvereyi bastım ama  montaja başlamadım verilen ilk bilgilere göre
bunu taplamamız yeterli olurmu
sagıyar

Çevrimdışı erik1

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #356 : 08 Nisan 2017, 22:44:42 »
Bu süperscan elimde var fakat genelde şehir dışında oldugumdan malesef elimden bişey gelmiyor müsayit bol bir zamanda gereken bilgileri paylaşırım bide ayırım eklemek için ugraşacagım ugraşan arkadaşlara kolay gelsin
Deneysiz icad olmaz Fakirlik adamı mucit yapar

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #357 : 08 Nisan 2017, 22:56:56 »
Ayrımı boşverin arkadaşlar zaten öyle birşeyde yok.Ayrımı vlf cihazlardan bekleyin pulse cihazlardan değil...

Çevrimdışı surge

• Yüzbaşı
« Yanıtla #358 : 08 Nisan 2017, 23:33:46 »
Arkadaşlar alma başlığına paralel 1k direnç var onu tek bobin kullandığınızda sökün yoksa ayar tutturamazsınız. Çift başlıkta devrede olacak

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #359 : 08 Nisan 2017, 23:39:50 »
Ayrımı boşverin arkadaşlar zaten öyle birşeyde yok.Ayrımı vlf cihazlardan bekleyin pulse cihazlardan değil...
Ayrım pulse cihazlarda olmazmı,pulseler ayrım yapamazmı usta örnekleri yokmu uğraşılırsa yapılılabilir belki
ceryan3200